Skocz do zawartości

bardzo wysoka rozdzielczość ->rendernig->error


carlosss

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, chcę wyrenderować scenkę w rozdzielczości 5079x3425 ale gdy zaczynam renderować to max po jakimś czasie wyrzuca mnie do windy i wyskakuje error, o co chodzi? mam bardzo dobry sprzęt co dopiero kupiony więc co do sprzętu to nie ma wątpliwości że to on, bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pamiec idzie1,8 gb

mam 4gb

 

kumpel coś wspomniał że gdzieś max ma zapisane ograniczenie, i że można to zwiększyć, wszedłem do preferencji i tam w zakładce rendering jest pole "memory pool" nie wiem czy to to pole akurat, ale była tam wartość 50000 kB dałem na 150000 kB i dalej to samo ;/

 

 

edit: może to przez viste ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie region, panie kolego pusc caly bez region lecz inaczej. Odpal manager backburnera, potem server i pusc to poprzez net rendering (nie wazne, ze na jednym kompie). W ustawieniach net rendera rozbij to na paski (split scan lines). Number of strips np.10 lub 20. Backburner potnie render na czesci ktore bedzie sobie liczyl a potem sam to zlozy i dostaniesz gotowy pliczek bez zadnego sklejania w PS.

 

Mozesz to takze przeliczyc Crop'em(nie wystapi ci wywalka z powodu braku ramu) ale po co sie bawic w skladanie skoro backburner moze zrobic to za nas.

 

Ja w ten sposob puszczam rendery do prasy np 11000x8000pixeli. Nie ma mozliwosci by sie cos wywalilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze przez backburnra kazdy pasek ma obliczana lightmape osobno, totez czasem moga sie one roznic troche jasnoscia, co widac na laczeniach (ale dzieje sie to zazwyczaj gdy w scenie uzyje sie ies'ow).

dobrze wiec dac szwy (po np25pixeli) i recznie polaczyc paski wpsp.

ale to tak na marginesie mowiac;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to robisz tadek, ciachasz overlapem na 25 pix i co tam zaznaczasz żeby wydał w pociachanych kawałeczkach zamiast jednego? a w PSie to eraserem na 50% jedziesz po łączeniach? :P

 

edit: delete temporary images odznaczasz :P to tylko mi powiedz jak w tym PSie co tam tworzysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAJN GOT!

 

nie umiem ustawic tego backburnera.

otwieram scene w maxie i daje netrender

wyskakuje okno nietwork job asign. daje connect a on mi pisze ze menager not found.

odpalam menagera puszczam go przez firewalla i nic tam ciekawego sie niedzieje.

 

wracam do nietwork job asign. i daje connetct, a on dalej swoje ze niemoze znalez menagera.

osłabia mnie to! kombinowalem na rozne sposoby i opcje ale z wiedzy o sieci i polaczenia takich to jestem zero.

Prosze wiec Was o pomoc. moze mi ktos doradzic jak wyrenderowac duzy obraz na jednym kompie uzywajac backburnera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh znów mam problemik, puściłem render na noc w BB i rano budzę się a komp jest wyłączony(tzn. sleep), ale to już nie pierwszy raz się zdarzyło, poprzednim razem było ok bo wyrenderował nie wiem czemu, ale mam wrażenie że vista się wyłącza po jakimś czasie bezczynności, no ale przecież komp renderował więc jak dla mnie to przecież coś robił :\ wyrenderował mi jeden odcinek tylko, z 6, no i drugie jak dalej to puścić bo jest napisane że zadanie "czeka" jak je przywrócić żeby już nie renderował od samego początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyłączyć usypianie komputera zupełnie, w personalizacji masz ustawienia wygaszacza a potem linka do zmiany ustawienia zasilania. Jak wznowić zadanie, nie wiem mogę tylko powiedzieć o ograniczeniach BB jakie napotkał mój komputer. Scenkę zgrałem ze starego komputera przez archiwmu (tworzy plik rar'a w którym są zapisane w katalogach wszystkie textury użyte w scenie) jak obliczny jest 'zwyczajnym' sposobem max 'odnajduje' wszystkie pliki i oblicza obraz właściwie (z texturami) a jak włączam przez BB niestety już nie odczytuje textur i mam częściowo szare obiekty :( może ktoś wie jak to pokonać (oczywiście bez kopiowania plików i tworzenia katalogów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności