Skocz do zawartości

Scena 3D: Stara Chata


alchinus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to, że pierwsza to nie znaczy, że wrzucasz od razu do skończonych prac...

Ja w maksie siedzę już rok czasu, co prawda mam pewne doświadczenie ale uważam, że nie jestem na etapie godnym wrzucania prac na te forum, pzdr.

a praca ? naprawdę kiepsko, old school'e już lepsze ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele nie najgorsze, oświetlenie kiepskie, przenieś do WIP i popracuj, spróbuj wstawić jakieś słońce (direct light), włączyć w nim cienie, następnie zapoznać się np. ze skylightem oraz Light Tracer (jeżeli renderujesz w standardowym Scanlinie) zwłaszcza dla scen na zewnątrz, tym będziesz mógł uzyskać bardziej rozproszone, naturalne światło. A dla sceny w pokoju można spróbować z Radiosity ale tego się trochę trudniej nauczyć

Góra w drugim obrazku jest bardzo niestarannie wymodelowana, jeśli to pagórek to nie będzie miał takich stromych ścian, a jeśli to już góra lub skała, to nie będzie tyle trawy na tych stromych częściach, będzie to raczej kamień, skała, i tylko gdzienie jakieś drzewko lub trochę trawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek przeniesiony do działu WIP.

 

alchinus: szanuj powagę galerii Finished Works. szanuję to, że chcesz pokazać, że zaczynasz w 3d ale szanuj także innych autorów którzy miesiącami dążą do doskonałości zanim wrzucą coś do galerii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na te negatywy, a weź sobie do serca rady Ani i Sebka i...

Nie zrażaj się, ale też zastanów czasem czy "samo" wykonanie pracy jest już powodem do pochwalenia się....Małe sukcesy prowadzą do tych dużych, a my Tu właśnie na te drugie czekamy :)

Tak swoją drogą to pierwszego wiza masz już za sobą hehe ;)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem was-to gdzie on ma to dac jak zaczyna.To ze duzy poziom galerii jest to oczywiste ale jezeli gosc uznal ze to finished jest a uczy sie dopiero to chyba tez moze zamiescic i oczekiwac rad tymbardziej ze sa potrzebne.Tomus Ty chyba jakis z kompleksami jestes-wszystkich jedziesz a sam sredni raczej poziom prezentujesz-Takis dobry a pracy nima i nie wiem czy znajdziesz jak takis cwaniak.ty pewno sam doszedles do wszystkiego i od poczatku wiedziales wszystko.Zenada-Lecz sie ze zlosliwosci

pozdro

A do autora postu-postaraj sie poczytac o mapowaniu.Np dotyczy to tej podlogi-zobacz ze wyraznie masz za duze i nie proporcjonalne te deski albo wpomniana trawa.Za bardzo ja rozciagnales i nie dales zadnego bumpa(albo maly jakis).Zajmij sie mappingiem a napewno bedzie lepiej.Mimo ze modeling rowniez jeszcze wymaga korekt to gdybys to lepiej zmapowal byloby znaczenie lepiej

nie lam sie w kazdym razie i pracuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz3d: bez osobistych wycieczek proszę! nie krytykuj skill'a innego użytkownika jeśli sam nie masz co pokazać.

 

dlaczego praca nie może zawitać do galerii finished? cóż... jeśli każdy grafik po stwierdzeniu "skończyłem" był aż tak zadowolony z projektu, że wcisnął go do galerii, świat dalej stałby na grafikach marki TESCO. zastanów się jak wyglądała by galeria gdyby każdy wrzucał by ta, boxy, teapoty, testy GI etc. wyglądałaby żenująco. póki co jest całkiem dobry poziom, nie wiem dlaczego mielibyśmy od tego odejść.

 

nie rozumiem was-to gdzie on ma to dac jak zaczyna.

do wipa. czyli miejsca gdzie będzie mógł popracować nad swoją pracą i doskonalić warsztat. ewentualnie do rendery testowe, testy shaderów. od tego są właśnie takie miejsca

 

na przyszłość pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z lukaszem3d odnosnie umieszczania prac w galerii :)

co z tego ze zaniza poziom galerii ? bezsensu jest pisanie ze praca zaniza poziom bo nie ma wytycznych dotyczacych poziomu galeri przeciez pojawiaja sie prace ktore sa duuuzo lepsze od tej ale tez zanizaja poziom

po drugie przeciez az tylu prac takiego typu nie ma moze raz dwa na miesiac wiec nie widze powodu robic z tego afery :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety jutro cos dam:)apropos to dlaczego nie dojedziesz tomusia ktory ma pokazac co ma a sam jedzie jak dziki po wszystkich-mysle ze inteligencja pozwala dostrzec ironie w tych tekstach

pozdro pozdro i sie nie obruszadc prosze

wydaje mi sie ze istota jast pomoc a nie dolowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wątek to jeden wielki off-top, mam więc kilka propozycji:

1. Przenieść ten wątek i zmienić nazwę (nie usuwać, bo dyskusja wre)

2. Założyć stały wątek dla początkujących - widziałem tu już kilka takich prac, zaawansowani graficy nie czepiali by się i nie dołowali by "młodych" (już kiedyś to proponowałem)

3. Jeśli już ktoś z amatorów chce zamieszczać swoje prace, niech robi to w WIP'ie, nawet jeśli uważa za skończoną. Jeśli komentarze będą pozytywne - wtedy umieści pracę w FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wątek to jeden wielki off-top, mam więc kilka propozycji:

1. Przenieść ten wątek i zmienić nazwę (nie usuwać, bo dyskusja wre)

2. Założyć stały wątek dla początkujących - widziałem tu już kilka takich prac, zaawansowani graficy nie czepiali by się i nie dołowali by "młodych" (już kiedyś to proponowałem)

3. Jeśli już ktoś z amatorów chce zamieszczać swoje prace, niech robi to w WIP'ie, nawet jeśli uważa za skończoną. Jeśli komentarze będą pozytywne - wtedy umieści pracę w FW.

 

ja jestem na NIE :)

bezsensu co to poczatkujacy grafik to gorszy grafik nie ;)

kazdy byl poczatkujacym i nie wierze ze nie umieszczaliscie prac w gw (na roznych forach) ja nie umieszczalem bo jeszcze nie skonczylem zadnej hehehe

 

pod drugie kogo bysmy uwazali za poczatkujacych ? co trzeba by umiec zeby nie byc poczatkujacyn ? he ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie boli. ale skoro

 

ktos prosi o komentarz i porade do pierwszej pracy

 

to powinien prosić o to w dziale wip a nie GFW.

 

nielot: misiczku :*

 

MODERATOR decyduje czy Twoja praca nadaje się do Gallery Finished Works, jeżeli nie będzie spełniała wymogów JAKOŚCIOWYCH, Twój wątek zostanie usunięty, lub przeniesiony do działu W.I.P

 

zgodnie z zasadami działu GFW przenosimy prace które w sposób oczywisty zaniżają poziom galerii. nie sądzisz cyba, że pierwsze kroki nadają się do galerii prac skonczonych. aż tak bardzo chcesz wątków typu :scena 3d: szklany stoliczek, scena 3d: pierwszy box, scena 3d: czajniczek? nie wierzę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety ma rację, wejdą jacyś ludzie nie związani z forum, a chcący komuś zlecić pracę i co będą przegrzebywać tysiąc gniotów, aż w końcu znajdą to czego szukają? :| najlepiej tak jak mówi sebastian stworzyć wątek dla początkujących i będzie spokój, wtedy moderatorzy nie musieli by się już tłumaczyć czemu to jest tu a nie tu jak widać ewidentnie, że jest to początek to od razu sru do właściwego działu i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok z tym stoliczkiem i pierwszym sie zgadzam-ciezka sprawa-Moze chodzilo mi bardziej o podejscie kogos, ktorego nicka juz nie wspomne kto lubuje sie w tzw malo konstruktywnej krytyce lub jak kto woli dojezdzaniu pokazujac tym samym.....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności