Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój jadalny/Kuchnia


kamil.ochel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zabrałem się za robienie takiej o scenki :) Taka o jadalnia. Narazie jest jak jest, proszę o konstruktywną ocenę. Daję pierwszy i drugi render. Na pierwszym zapomniałem o shaderze podłogi (i już widać jakieś jaja z fotonami) a na drugim podłoga jest ale fotony psują się jeszcze bardziej. Scena oświetlona Vra-y sun & sky... Gdyby ktoś mógłby mi podrzucić jakieś ustawienia do w miarę szybkiego renderingu oraz ładnych efektów (czyli żeby wyglądało tak jak moje rendery ale bez tych kropek) byłbym bardzo zadowolony

 

 

scenadoportfoliocalywy6.jpg

 

 

scenadoportfoliocaly2dw6.jpg

 

aha wiem że między krzesłami a stołem jest mało przestrzeni na nogi... jutro się za to zabiore bo już dzisiaj nie mam siły ;)

 

Pozdrawiam was ziomki :)

 

EDIT:

 

Czy też macie wrażenie że powinienem zwiększyć odrobinę bump na podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bump na moje oko dobry.

Przydałyby sie jakieś okna i widoczek za nimi.

I zrób coś z tym łamaniem rurki miedzy siedzeniem a oparciem. Widać, że są one "kwadratowe".(Widać na pierwszym krześle po prawo)

A teraz taki OFF

Ciekawe czy takie krzesełka byłyby wygodne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że widać teraz rano to zauważyłem. Bump trochę jednak podniosłem na test i myślę że coś pomiędzy tymi dwoma bumpami będzie OK. Takie krzesełka nie byłyby wygodne. I dzisiaj zrobie jakieś listwy przypodłogowe okna i jak mi się będzie chciało to jeszcze nowe krzesła. BTW jak pozbyć się tych kropek (chyba to są fotony)... Z rendera na render inaczej to wygląda. Może powinienem wyłączyć kaustykę?

 

OK to był test ustawień od Łukasza. Znowu zapomniałem sobie dodać wyświetlanie tego paska z info o czasie :) Ale trudno. Widzę też że jest problem z kablem od lampy. Trochę za gruby przewód a metalowych linek nie widać... :) też coś pokombinuje

 

Pozdrawiam, Kamil Ochel :)

renderpq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy bump na pierwszym, bo te kanty to sie zabic mozna ;)

kropek chcesz sie pozbyc to w color mapingu zaznacz subpixel i clamp output

caustyki to nie widze, sieknij moze ujecie szklanki

+fajny stół ;)

- krzesła tragiczne ;P (za te dzióbki mozna nieciekawie zachaczyc ;P

a lampa dziwnie wisi... kable jakos sie nie tak jak trza układaja

aha i panele chyba za szerokie... (nie wiem moze i takie są)

generalnie spoko bede zagladał bo sam ze 2 tygodnie temu robiłęm cos podobnego ale przy zmianie kompa pogubiłem staff ;p

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha ;)

ale ok proszę was o dalszą pomoc, bo z ustawieniami V-Ray jestem raczej nie obczajony ;)

 

1) Na krzesłach pod oknem oraz na oknach i scianie pdo oknem widac jakies bugi. Brzydkie jak je usunąć?

2) Ma ktoś może pomysł czemu ta niebieska ściana jest niebieska i jak się tego pozbyć?

 

 

Widzicie te krzesła po raz przedostatni. Właśnie wrzuciłem render z trochę zmienionymi nastawami. i z klamkami w oknach :) Jutro robię nowe krzesła.

render2aj0.jpg

 

na tym renderze krzesła widzicie po raz ostatni. potem siądę do modelowania nowych. teraz był test wyżyłowanych (trochę bardziej niż wcześniej) nastaw. Oczywiście o tym żeby dodać pasek z render time i tak dalej przypomniałem sobie rano. Co zmieniłem? Dodałem klamki w oknach i zmieniłem troszkę ich shader. Ustawienia irradiance map ustawiłem na very high. Puknąłem "[ Render ]" i ustawiłem priorytet na czasu rzeczywistego, żeby nie było takiej sytuacji że rano się budzę a ty jeszcze daje render... OK... proszę o komentarze i krytyke. Aha... nie wiem jakie jeszcze będzie światło więc...

oknasainiemabuguwpd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek z rendertime itp mozesz dodac nawet po skonczeniu renderu (w prawym dolnym rogu okna Vray Framebufera poszukaj gdzies tam jest taka mala strzalka - nie mam teraz maxa przed oczyma wiec nie moge powiedziec dokladnie) - zapowiada sie coraz lepiej - krzesla blyszcza za bardzo (tzn za duzo odbic - pokombinuj z fallof i fresnelem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rendertime przesadny, cos takiego powinno sie max 10min renderowac (test bo do finala mozna podkrecic)

 

modele kiepskie i deski torche za duze, nad oswietleniem trzeba troche popracowac

referki http://images.google.co.uk/images?q=dining%20room&ie=UTF-8&oe=UTF-8&rls=org.mozilla:en-GB:official

 

duzo krzesel :) http://images.google.co.uk/images?q=table+chairs&ie=UTF-8&oe=UTF-8&rls=org.mozilla:en-GB:official

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3kw googlach już trzepałem różne hasła i jest trochę fajnych krzeseł ale mam problem z wyborem... co do oświetlenia, to wiem będzie inne, ale pod koniec... w ogóle chyba teraz bede robil inne te rendery... ale to wieczorkiem. zaraz wpada kumpel to go nie bede zanudzał 3DSem ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ok no to trzymam Cię za słowo ;D jednak wujek wraca jeszcze na parę dni z kompem ;D więc zrobiłem to 3 krzesło (to znaczy wzorowałem się na nim)... wyszło jak wyszło ale cóż :D zobaczę może jeszcze coś przy nim pokombinuję... czekam na komentarze co poprawić :D

 

dejpegpu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby pasowalo do reszty sceny to mógłbyś jeszcze rozjaśnić troche materiał krzesła (albo przyciemnić stół :P) i poduszke zrobić bardziej matową i bardziej bym zaokrąglił jej krawędzie bo tak troche za kwadroatowa mi sie wydaje (nie wiem czemu ale przypomina mi batona w białej czekoladzie, z braku lako mógłbyś ją dać na tależ na stole :P mi to sie wszystko z żarciem...).

 

zycze zeby kompik wyzdrowiał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie trzecie krzesło jest najzgrabniejsze - dwa pierwsze mogłyby wyglądać przycięzkawo przy tym lekkim stole.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności