Skocz do zawartości

finished 2d - garść konceptów


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wrzucam parę konceptów, na publikację których dostałem pozwolenie. Niestety z 80% rzeczy, które robię nie mogę pokazywać. Taki już los koncepciarza.

 

to ekran powitalny producenta filmowego:

buksfilm.jpg

 

 

i kilka szkiców/wprawek w temacie statków powietrznych:

airships.jpg

 

A tutaj 3 koncepty do filmu Christine. To będzie film reżyserowany przez A. Holland. Opowiada historię Krystyny Skarbek - niesamowitej Polki w służbie brytyjskiego wywiadu w czasach II wojny światowej.

Na każdy z tych obrazków mogłem poświęcić tylko maks. 2,5h.

christine01_1.jpg

 

christine02_2.jpg

 

christine03_2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heloł

dzięki

Łukasz: raczej nie robię storyboardów bo to dla bardziej sprawnego rysownika robota. Choć mam na koncie jakieś 60 min (czasu filmu) storyboardu.

Samolot może faktycznie o ton za ciemny, ale to dlatego, że miał wyskoczyć naprawdę blisko bohaterów.

Maroński: nie łam się, rób dla siebie. W konceptach to naturalne, że duża część przepada, bo przecież wybierasz tylko jedną opcję z wielu.

dzięki ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen:

nie denerwuj się :)

Maroński robił coś dla swojej przyszłej firmy i mu to konsekwentnie odrzucali. Chłopak wpadł w spiralę deprechy ;)

Moje koncepty to zupełnie niezależna sprawa. A ty nie jesteś za cienki tylko nie masz odpowiednich znajomości :)

Jak w końcu nasi świetni krajowi producenci skumają co to jest koncept to posypie się więcej zleceń dla ludzi. To kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy ze bardziej pożądane sa storyboardy rysowane (linearne) od walorowych.

Chodzi tylko o czas czy tak sie po prostu utarło ze storyboard to krecha?

Czy może czytelność linii przedkłada sie nad bardziej ogólny charakter malowanych kadrów (za to przedstawiajacy w wiekszym stopniu jak bedzie wygladala finalna scena)?

Do takich produkcji robi sie tez animatiki 2d?

(cos jak tu:

)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd storyboardu może być różny. Zależy od wymagań zespołu, klienta, umiejętności storyboardzisty. Oraz od czasu/budżetu oczywiście. Do reklamy zwykle robi się full-color tak, żeby klient wiedział możliwie dokładnie czego się spodziewać. Ale na wewnętrzny użytek robi się często naprawdę symboliczne rysunki. Storyboard ma służyć jako spis scen, interpretacja akcji oraz ogólny kierunek kompozycji, kierunku ruchów itp. Charakter sceny określa się raczej przez koncepty.

miś extasy storyboard

Animatiki robi się żeby sprawdzić czy założenia storyboardu są słuszne i żeby wypracować dynamikę.

 

jaras: na pieluchy samo zarobi jak je szybko wdrożę w rysowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Bardzo mi się podoba przedostatni. Jak spojrzałem na pierwszy to jakieś ciarki mnie przeszły:D Może dlatego, że mam lęk wysokości;) W 3 faktycznie wygląda tak jakby samolot był przed ludźmi. Co jeszcze...? Aha dynamizm w scenach z samolotami jest ogromny i to też bardzo mi się podoba. Chyba wsio:) Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbid, Chmurki przecudne są, projekty statków również. Koncepty - no szacun że w 2,5 h, jednak jeśli tyle czasu dają to jeszcze ocean wody upłynie zanim prod. dostrzegą potrzebę tworzenia koncepciorów:)

Miałeś okazje spotkać A. Holland osobiście? niesamowita kobieta, ludzie tego formatu zasługują na to żeby być kim są. Taki typ który potrafi wykorzystać możliwości człowieka i nie zabija kreatywności.

 

Łukasz J., Do fabularnych filmów szkoda było by czasu na wypieszczony storyboard, on ma tylko opisywać kamery i ujęcia, bardziej informacyjnie. Zresztą robi się je zazwyczaj do trudnych do sfilmowania scen (akcji, pościgów, batalistycznych, z f-xami) tylko niektórzy reżyserzy scenorysują cały film. Do reklam różnie, często gęsto są to wypaśne full kolor storybordziki. Nie ma zasad dotyczących używanej techniki, trzeba się zakręcić w światku i spodobać jakiemuś reżyserowi:)

Scenka z DC (hehe, fajnie że ktoś za tym grzebał na yout.:)) to fanart, nie ma nic wspólnego z produkcją filmu. Składane ze storyboardów animatiki wykonuje przedewszystkim do filmów animowanych albo do reklam jako np. pierwowzór animatiku 3d.

Obadaj to: http://www.youtube.com/watch?v=mwMu0HEUTWw nie animatik ale podejrzewam że zrodził się właśnie przy okazji robienia takowego. Spore fragmenty animatików zamieszcza Pixar jako bonusy do filmów dvd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Holland nie miałem szansy spotkać, bo to jak zwykle zdalnie robiłem.

2,5 h wynikało z budżetu, a nie z tego, że ktoś na to czekał i poganiał.

Refki zwykle są gdzieś w tle. Np rysując budynek nie wymyślam go za bardzo tylko wzoruję się na czymś co mam przed oczami. Jak mi wyjdzie - tak go zostawiam więc nie zawsze musi przypominać pierwowzór. Schematy kolorystyczne i kompozycje miałem już w głowie w momencie czytania scenariusza, może dlatego tak szybko poszło.

dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Holland nie miałem szansy spotkać, bo to jak zwykle zdalnie robiłem.

 

myślałem, że tego typu praca jak koncepty czy storyboardy to głównie są robione na miejscu;

 

fajne prace, szczególnie szkice statków powietrznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności