Skocz do zawartości

Moj autoportret:)


Rekomendowane odpowiedzi

Moją podobizne, a raczej karykature wykonałem w 3ds Maxie 5, oświetlenie jest standardowe, texturki są wykonane w PS 7. Obraz miał wygladać zabawnie i mam nadzieje że udało mi się to uzyskać:)

Włosy mogą wg was wyglądać troche kiczowato ale to również było zamierzone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naprawde pierwsza praca ktora wywolala na mnie tak kolosalne wrazenie!

 

Zostawia w tyle ogarniajaca forum tandete gdzie technologia przerasta estetyke.

 

Szczera i radosna prowokacja w sylu ilustracji niemieckiego magazynu MAX prezentujacego maskryczny kicz, maksymalna perwersje i neo-popart.

 

Gratuluje trafnosci doboru nicka do prezentowanego stylu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasujemy temacik? stary zmieniaj temat poprzez edycje pierwszego postu jesli nie wiesz jak sie nazywa wątki to poczytaj regulamin wzasadzie powinnieneś go znać...

Proponuje Obiekt 3d - Łeb pełen w pryszczach :D nie no zartuje ale nazwe zmien regulamin tez poczytaj :D

 

co do pracy jesteś synius, to nie jest zabawne to jest obżydliwe ;P osy cie pogryzly ?:D heh ciezko sie wypowaidać coz pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[lol2][lol2][lol2] DruG: malo nie polknolem papierosa jak TO zobaczylem.

Nie wiem czy jest sens dawac jakiekolwiek rady w stylu moze inne tlo, slaba tekstura albo zmien renderer.

 

Dla mnie grafika kojazy sie ze sztuka, estetyka.

Technika, software, tablety, sztalugi itp to tylko narzedzia.

 

Po Twoich pracach DruG widac ze to czujesz.

 

Sorry forumowicze ale dla mnie Gallery-Finished Works z niewielkimi wyjatkami to jakas pomylka.

Kicz i amatorszczyzna to chyba zbyt wielki komplement.

 

Moge zrozumiec to ze ktos jara sie modelowaniem sportowych fur. Wielu osobom wychodzi to swietnie. Rzemioslo na najwyzszym poziomie.

 

Sektor 2D o niebo lepiej widac ze ludzie staraja sie obserwowac, komponowac, pracuja nad koncepcja. Full respect dla panow od speedpainting.

 

Ale reszta to totalna kicha, masakra, bezguscie i totalny brak samokrytyki.

Ani inzynieria ani artyzm.

 

A co do pracki to zawsze lepsze niz \"moj pierwszy czajnik w brazilu\"

 

PS. pewnie przestaniecie mnie lubic ale i tak sie ostro kontrolowalem :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno jest to lepsze niz czajnik i nikt nie mowi, ze ma wymienic tlo. Wrzucil to do Galerii, wiec praca jest skonczona:) Mowie tylko, ze tlo mnie boli najbardziej ze wszystkich elementow. To czesc wymagajaca chyba najmniej wkladu, a zmaszczona jest najbardziej:)

 

Mowisz, ze inne prace sa beznadziejne, a autorzy nie maja gustu, ale czy kazde odstepstwo od \"standardow\", nawet w strone jeszcze wiekszego bezguscia jest lepsze i powinno byc chwalone?

 

To o czym mowiles, te okladki na pewno nie sa robione przez ludzi, ktorzy nie wiedza co i dlaczego robia, dlaczego uzywaja takich, a nie innych srodkow. Fakt, Synusiowa landryna moze przywodzic je na mysl, ale na milosc Boska, nie stawiaj ich w jednym rzedzie:)

 

PS. pewnie przestaniecie mnie lubic (...)

Jezeli ktos sie za to obrazi i \"przestanie Cie lubic\", to na pewno nie jest wart przejmowania sie nim;) Ja Twoje zdanie szanuje i ciesze sie, ze o tym mowisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG: moj pierwszy post to byla ironia, drugi post tylko na poczatku byl skierowany do Ciebie, reszta to moja bolesna refleksja nad galeria.

 

Jestem z wyksztalcenia plastykiem, studiowalem architekture i wcale nie uwazam ze trzeba miec wyksztalcenie by robic cos dobrego ale kurcze trzeba miec te wyczucie by robic jakiekolwiek \"obrazki\" :)

 

Zalosna jest ta galeryjka choc pojawiaja sie perelki w tym g.....

 

Pseudospece od 3d poobserwojcie sobie dzial 2D Artworks. Tam wiekszosc zasluguje na miano \"artwork\".

Zobaczcie jak za pomoca kilku kresek mozna wyrazic emocje, nadac klimat.

 

Nie uwazam ze trzeba umiec rysowac by robic ciekawe stille 3d lub animacje ale to rozwija wyobraznie i uczy obserwacji.

 

Nie dajcie sie zawladnac tysiacami funkcji renderera.

Najwazniejszy jest koncept, koncowy efekt.

No i nie wstawiajcie do Finished Works swoich fekalii.

 

Sorry jestem okrutny ale grafika to sztuka choc nie koniecznie zmanierowana akademizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos mnie zrozumie.

Moze jest to przypadlosc 3D ale dla porownania webdesign:

 

http://www.linkdup.com/

 

nie wiem jak oni to robia ale wszystkie prezentacje maja nienaganna kompozycje, koncept, layout, typografie i grafike.

 

A u nas szit robia nawet absolwenci asp.

Moze to tylko przejsciowe zachlysniecie sie technika? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że może z tematyką faktycznie chybiłem, a ten dział trzeba było nazwać lożą szyderców. Proszę o usunięcie tego tematu, bo ciągniecie go nie ma sensu.

Co do wypowiedzi akdsn to nie będe krytykował twoejgo zdania, jednak sposób w jaki je wyrażasz jest daleki od ideału, co do tego że polacy nie umieją tworzyć designu to się nie zgodzem, ten design tej twojej strony jest do d... . I nie wiem czym się podniecasz, ja nie ukończyłem rysunku, i nie czuje się przez to gorszy. A to że ktoś jest absolwentem ASP o niczym nie świadczy. Co do tła to jest zrobione na odwal tak jak text wyextrudowany, ten zabieg był poto żeby to wszsytko nie było takie puste. Co do mojej estetyki to po 1 pracy nie można niczego oceniać. Chciałbym zobaczyć twoje poczucie estetyki, bo wychozi na to że tylko ty je posiadasz. Pracka mi się moja podobała więc ją wstawiłem, to kwestia gustu, w tym przypadku mojego lekkiego spatrzenia. Podoba mi się określenie Druga : \"Landryna\" jeśli coś takiego odczujes to dobrze bo to miało być landrynkowate:). Ten dział myślałem że jest po to by skrytykować tzn powiedzieć : \"kiepsko to wymodelowałeś itp\" ale nie kogoś obrażać jak to czyni akdsn. Krytyka się przydaje ale atakownie w ten sposób zniechęca.......

 

A tak po za tem dział ten służy by pokazać swoje prace, dowiedziec na czym sie stoji itd. A nie po to by dawać tylko arcydzieła sztuki. Gdyby same takie pracki tu byly nie dostrzeglbys ich genialnosci i nie mogl powiedziec ze sa arcydzielem:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wymodelowales, zmasciles texture, tlo i liternictwo. Lepiej?

 

Pokaz mi palcem w ktorym miejscu Cie obrazilem? NIGDY nie obrazam ludzi, chyba, ze sobie na to zasluza.

Domyslam sie, ze ten niejako atak na swoja prace odbierasz bardzo personalnie. Nie martw sie, minie z wiekiem i doswiadczeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synus: moze za ostro zaatakowalem ale tworczosc nierozerwalnie wiaze sie z krytyka, czesto ostra.

Przeczytaj moj pierwszy post, jestam duzo ironii ale i troche poparcia.

Jesli szukasz rad to polecam WIP`a.

A teraz bez emocji: najlepsza w tej pracy jest kolorystyka, landrynkowa ale to kwestia gustu mi sie podoba (serio), niestety brak chyba pomyslu na calosc, model jest ok, tekstury drastyczne ale ok.

Popracuj nad konceptem, kompozycja, spraw by tlo mialo sens, zrob cala postac w ciekawej pozie ale nie wstawiaj tych tekstow 3d chyba ze znajdziesz na to jakies ciekawe rozwiazanie.

Nawet najlepiej wymodelowana, wyteksturowana i owlosiona najlepszymi plugami glowa na kiepskim tle bedzie nieciekawa.

 

A tak poza tym to trzeba miec jaja bo jak sie wstawia cos do Gallery Finished Works to tez trzeba miec swiadomosc ze ludzie zagladaja tu by zobaczyc cos ciekawego i skonczonego.

Synus nie placz tylko obserwuj swiat, ogladaj dobre magazyny, polecam serie Sztuka Swiata w podobnej estetyce podpatrz malarzy renesansu polnocy np.Breugel

 

 

Gotham: dzieki za linka, w koncu cos ciekawego

 

 

Falcrum: to niech inni znajda sobie inne hobby bo robieniem kupy na sofcie za kilkadziesiat tysiecy nigdy nie zarobia na licencje.

Nowa moda kazdy z kompem lapie sie za 3dsmaxa? I co gorsza wrzuca to odrazu do galerii!

 

 

DruG: wielkie sorry za offtopic ale emocje jeszcze nie opadly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj zawsze mowil, ze Zydzi to zlo. Na szczescie nie bylem wobec jego slow taki bezkrytyczny.

 

Za to dr. hab. Miroslaw Bańko, ktory pracuje w Wydawnictwie Naukowym PWN, gdzie kieruje Redakcją Słowników Języka Polskiego i który zatrudniony jest też w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że:

 

\"konstrukcje typu \"W gazecie pisze, że...\" są bardzo potoczne, a zdaniem niektórych osób w ogóle niepoprawne. Staranniej i bezpieczniej powiedzieć: \"W gazecie jest napisane, że...\"

 

Pozdrawiam pana od jezyka polskiego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze wprowadzmy ocenianie za styl i ortografie pisanych postów, i zrobmy odpowiednie gwiadki przy statusie odpowiadające ocenie:D...Drug bedzie naszym nauczycielem. Taak, juz widze jego radość ze stawiania wszystkim pał......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem moderatorem, ale czy dyskusja nie schodzi z właściwego tematu? A tak przy okazji, niezła jatka wyszła z tej rozmowy i zdziwło mnie, że czasem prace na wysokim poziomie(sorry Synuś, ale sam wiesz jak jest) nie są tak gorączkowo oblegane jak ten wątek.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dobra opinia (akdsn) napisana z sensem:) Do Sharpa: ja bym wpierw na wtojim miejscu przeczytał co napisałem odnośnie pracy a potem ją krytykował. Bo w poście użyte jest magiczne słowo karykatura:) Jeszcze raz powtarzam że klimat miał być landrynkowy, nie chodziło mi o fotorealizm. Co do napisów to faktycznie coś zaburzają i są nieuzasadnione. Tło jest takie a nie inne bo chcialem nim uzyskać troche kiczu. Co do texturek to było moje pierwsze texturowanie:) Do Ciociu : \"Łatwiej jest coś skrytykować niż wychwalać\" dlatego być może dlatego ten temat wzbudził takie emocje:) A moja pracka zawiera błędy i to nie mało:) Do Falcrum: nie oceniaj stylu i poczucia kompozycji po 1 pracy. Mojej pracy nie można nazwać kiczem, bo kicz mi się kojarzy z nieudanym projektem zawodcow, a moja praca to jak jush coś amatorstwo:) Co do słowa krytyki to lubie jak mnie ludzie krytykuja, ale do pewnego momentu gdy to sie nie przeradza w chamstwo i glupie uwagi. Mam nadzieje że Drug mnie nie zabije za błędy ortograficzne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synus: przepraszam ze tak ostro wczoraj potraktowalem Twoja prace ale tego nie cofne.

 

Co do Twojego podejscia do kiczu to (kazdy ma inne:)) to sie nie zgodze. Prace nieudane sa nieudanymi pracami. Bez obrazy Twoja troche taka udana nie jest.

Moze wlasnie zrobilbys ja jeszcze raz od nowa w konwencji kiczu ale tu musisz troche poogladac, nie wiem czy to dobry przyklad ale np. Saudek.

 

Sama glowa jest technicznie ok. Oczywiscie zawsze mozna zrobic lepiej ale po co?

 

Popracuj nad ujeciem, kadrem, kompozycja i tlem ktore zbuduje Ci jakis klimat. Kolorow nie zmieniaj sa bardzo dobrze dobrane. Nie wszystko musi byc szare, wyrenderowane z gi i innymi fajerwerkami.

 

Do WIP`ow z tym i do roboty Synus bo w Twoim wieku wkur...... powinno byc bardziej mobilizujace niz oklaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm... ash zaciekawiły mnie te wasze wypociny... Ech, ale co fakt, to fakt - pracka jest totalnie spaszczona... Gdybym nie znał się na grafice 3d powiedziałbym to samo... i wina nie leży tu w modelu (który przy innej kompzycji/oświetleniu/mblurze i paru innych trickach może by coś wyraził), ale w kompletnym barku wyczucia... za przeproszeniem żygać mi się chce po zobaczeniu tego obrazka... Wiem Synuś, że nie jest Ci pewnie przyjemnie słuchać czegos takiego, ale muszę odreagować... Takie prace nie powinny znajdować msca w galerii... i ktoś, kto wcześniej napisał, że takim autoportretem chwalić sie raczej nie ma co miał absolutną rację... Boże.. podejrzewam (patrząc na prace kredką :P), że mój 8 letni brat (gdybym pozwolił mu korzystac z maxa) po miesiącu zrobiłby to lepiej/ładniej/mniej kiczowato od Ciebie.. sorry, ale jestem totalnie na nie...

Chryste.. moze po prostu to ja mam coś z gustem?? Chocć widzę, ze chyba nie, bo reakcje poprzedników były podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Synuś - jednym słowem wszyscy sa na NIE!! Powiem tyle - to było straszne, zgwałciłeś moje poczucie estetyki tą parcą, ale wiem jedno - teeraz albo się załamiesz i już nic nie zapostujesz an tym forum, albo po prostu się przyłożysz, siądziesz przed kompem i zrobisz coś, za co będziemy mogli CIę pochwalić!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti : bez urazy, ale wygłaszasz kwestie niczym Kuba.W. (choć ja akurat do tego gościa nic nie mam i nawet go lubię).

 

Nie róbmy tu cyrku, były i gorsze prace w tej galerii. Prawda, że praca odrzuca. Estetyką przypomina mi reklamówki lalek barbie (czy jak to się pisze), ale autor na pewno trochę nad nią pracował. Mam wrażenie, że niektóre osoby chcą, żeby teraz czuł się winny, że umieścił tu swoją pracę. Bez przesady, następna będzie na pewno lepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność publikacji swoich wątków w galerii na forum, o ile sa one zgodne z regulaminem, ale także wolność ich krytykowania jest chyba oczywista...

Wiec mysle ze mozna przyznac ze zarowno synus ma prawo publikowac jaki i M@ti ostro krytykowac...

Ja stwierdzam ze teraz, po jakims czasie ze ta praca jest gorzej niz ochydna... (myśle ze mam do tego prawo) ale tymi słowami niekrytykuje tego ze synus zamiescil tutaj to szkaradztwo...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz : Oczywiście masz rację tylko chodzi mi o coś innego. Myślę po prostu, że czasami lepiej się powstrzymać. Wytykać błędy oczywiście tak, ale zdania typu \"zgwałciłeś moje poczucie estetyki...\" raczej autorowi nie pomogą, a tylko mogą zaszkodzić. Może się mylę, ale jak by ktoś tak napisał o mojej pracy, kiedy zaczynałem zabawę z grafiką3d, to bym sobie chyba darował.

Broń boże nie kwestionuję tu prawa do wolnej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności