Skocz do zawartości

Teczka 2d: Farvus


Farvus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nicponim - Dzięki za radę. Akurat cieniowałem w powyższych ołówkowych pracach Progresso :).

serio - Nie dawałem sobie do postaci limitu czasowego. Może minuta. Nie więcej.

Łukasz Misztela - Dzięki. Może dokończe.

 

Coś szybkiego (ok. 1,5 h) z głowy żeby was nie zanudzać. Pracowałem cały czas na takiej rozdzielczości jaką tu podsyłam.

 

char19yj1.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dismas - Dzięki.

 

Pełno projektów na głowie. Postanowiłem siąść i namalować jakiś speedpaint jednak zabrał mi troche więcej czasu niż z początku planowałem. Szczerze powiedziawszy nie wiem co to właściwie ma być :P.

 

env35uf3.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę niewielki czas oraz wykonanie z głowy to ta panienka jest ok. Chociaż brakuje mi tego efekciarstwa w postaci jakie stosuje np oDD (jego ostatnie rzeczy). Ręka standardowo na biodro i lekki zgięcie w kolanach może bardziej by sprzedało picka chociaż to się zaczyna robić zdeczka oklepane ;). Speedek też ok. To chyba jakiś portal się otworzył i chce gostka wciągnąć do środka...Acha no i fajne ołówki.. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio - Dzięki. Szczerze powiedziawszy ostatnio jakoś bez większych emocji maluje mi się postacie. Znacznie więcej serca wkładam w environmenty. Czasami maluje dosyć statyczne pozy ale raczej nie zamierzam jednak iść za jakimiś trendami :).

Łukasz Misztela - Dzięki. Może tak poprawie jak zechce mi się to wykończyć.

 

Ostatnio brakuje czasu. Czytałem tylko trochę o kompozycji i ściąnąłem dzisiaj Maya Personal Learning Edition. Jakoś ciężko mi się zawsze rozpracowywało 3d studio więc może z tym będzie przyjemniej.

 

Podsyłam szybki malunek z klatki filmowej.

movie02tl3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - Zawsze na wyczucie. Color picker odbierałby mi możliwość uczenia się koloru.

Zamalowałem jedną zbyt ostrą plamę na drzewie. Powinno być troche lepiej.

RaVirr - Thnx :).

selfu - Dzięki. Akurat przedostatnia praca była malowana z filmu Król Artur w którym specjalnie podkręcono kolorki przez jakieś filtry. Może troche przesadziłem z nasyceniem tła.

 

Tym razem mgła :).

weather02ql9.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - Dzięki.

selfu - Cóż. Zalane deszczem ulice zawsze będą wizualnie ciekawsze od nudnej mgły. A Króla Artura też nie widziałem :).

 

Śnieżny widoczek z fotki. Wyszedł średnio ale przynajmniej pobawiłem się różnymi brushami :).

weather03uj6.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wszelkie komentarze.

 

Wciąż jeszcze mam dużo rzeczy na głowie. Dla odprężenia wypróbowałem mój mod do generatora tematów 3CH i namalowałem jeden z wyników. Przy malowaniu w odcieniach szarości znacznie łatwiej mi zaszaleć z formą.

 

EDIT: Poprawiłem nieco głębie.

 

env36av2.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio - 3CH to generator tematów autorstwa Hydropixa. Znajdziesz tutaj - http://www.hydropix.com/3CH.htm.

Morbid Karbid - Dzięki. Żebym jeszcze potrafił całkowicie z głowy ciekawe palety wymyślać to by było dobrze :).

lordbiernac - Thnx.

 

Zrobiłem tą pracę dwa lata temu tak dla zabawy całkowicie dla siebie. Nigdy nie podesłałem na żadnym forum ale dzisiaj wrzuce bo nie mam nic aktualnego. Nie jest namalowane tylko w zupełności montaż z różnych fotek. Akurat zeszło się że dzisiaj 1 października więc może to jakiś nowy początek pod znakiem płonącego płótna :).

 

easelnh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny design broni! serio czekam az znajdziesz czas i zajmiesz sie jakimis powazniejszymi projektami bo widac ze kapujesz o co chodzi w designie :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekiel - Dzięki. Też czekam aż znajde czas na więcej malowania. Nie wiem jednak co rozumiesz przez coś poważniejszego. Ta broń wcale nie jest takim drobnym szkicem. Równie dobrze mógłbym zabrać kilka takich designów i podesłać jako finished zamiast do teczki.

 

Kaktus z natury :).

life01vf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powazniejszego? jakis konkretny enviros - nie szkic nie speed, ale konkretny :) a co do broni to oczywiscie uwazam ja za skonczona i moze isc do finished ale czy to jest zajmujacy pr?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ćwiczeń nigdy nie za wiele.. Przecież wielu Pro "z zachodu" pomimo, że tworzą piękne ilustracje siadają i robią skecze albo poświęcają czas na rzeczy w których czują się słabiej. Sądze, że ten proces tak na dobrą sprawę nigdy się nie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekiel - Planuje zabrać się za odjechane wykończone environmenty ale ciągle jeszcze nie ma tyle czasu. Już niedługo :)

serio - Tak, chociaż staram się zachować równowagę między ćwiczeniami a malowaniem ilustracji. Nie zawsze mi wychodzi.

prrrszalony - Thnx.

 

Zrobiłem kolejną broń. Tym razem coś bardziej nietypowego i dlatego też wymodelowanie w sketchupie było znacznie trudniejsze (ale przynajmniej jakiś nowych rzeczy się nauczyłem :) ).

 

gun02final2tz8.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon - Dzięki za radę. Wezmę pod uwagę przy następnych konceptach.

 

Zrobiłem kolejnego guna. Tym razem coś unikalnego. Pistolet będący naturalnym przedłużeniem ręki. Wystarczy założyć na palce i zapiąć.

Sporo się namęczyłem żeby wszystkie mechanizmy upchać. Gdybym dodał zbędne elementy to by to chyba musiało strzelać nabojami 1 mm :P

 

gun03final3ta3.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe bardzo oryginalny pomysł, tylko dorób jakiś mechanizm do wysuwania tej broni, z rękawa czy coś, bo wątpię by ktoś chciał chodzić ciągle z małą soplówką na dwóch palcach :)

 

Co do poprzedniej pracy podoba mi się ostatni kształt ten na dole, kojarzy mi się trochę z G36C dodaj do niego celownik przeziernikowy to będzie wyglądać jak nowoczesna broń do walki na terenach zurbanizowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada ale niestety nie dało by się zrobić wysuwanego mechanizmu bo wersji schowanej wciąż miałbyś sztywny element, który zakłada się na palce. Na jedno wychodzi. Poza tym broń jest na stałe połączona z materiałem usztywniającym nadgarstek.

A ciągle to nie trzeba by było chodzić. Można to zakładać i zdejmować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dzięki. Właśnie takie było moje założenie. Jak by wyglądała broń gdyby strzelać nią używając do tego palców :).

 

Ktoś na CA zasugerował że jeszcze fajniejsza byłaby ta broń z taśmowo ładowanymi nabojami. Spodobało mi się więc zrobiłem kolejny model tym razem w wersji w pełni automatycznej :).

 

gun03beltgo6.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu - Thnx. Niestety co bym nie zrobił to zawsze będzie podobieństwo do jakiegoś innego artysty :).

 

Kilka postaci dla rozgrzania stawów :). Zacząłem od ołówkowych thumbnaili a potem malowałem wszystkie trzy jednocześnie. Środkowy troche nie wyszedł tak jak chciałem ale już nie miałem siły go przemalowywać.

char20uq5.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysujesz z głowy? Prawdę mówiąc takie sobie te sylwetki - nieprzekonujące. Ja tam się nie znam na edukacji plastycznej, ale chyba warto przerysować kilka charakterystycznych pozycji z jakichś fot (wiem, że z modelami w realu krucho) próbując oczywiście zrozumieć istotę tych pozycji. Ja wiem po sobie, że jak próbuję czasem ad hoc jakiś ruch oddać to nie biorę pod uwagę mnóstwa szczegółów, które decydują o tym, że jest to nierealistyczne. Dopiero podpatrzenie tego gdzieś indziej otwiera oczy.

Reasumując nie wydaje mi się, żeby przerysowanie (ze zrozumieniem) ruchu z foty było grzechem lenistwa ilustratora i ślepym zaułkiem. No ale może bardziej doświadczeni bądź wyedukowani koledzy mają inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia mojego rysowania postaci wygląda mniej więcej tak że kiedyś z głowy rysowałem głównie na podstawie książek anatomicznych. Ostatnie kilka lat natomost ćwiczyłem rysowanie z fotografii ale tylko ćwiczyłem. W przypadku prac z wyobraźni zazwyczaj używam fotek tylko gdy czegoś brakuje w proporcjach. Z pozami mam o tyle problem że zazwyczaj nie jestem zdecydowany jaką dać postaci. Po kilku przeróbkach coś tam wychodzi ale prawdopodbnie widać też gdzieś to niezdecydowanie w postaci jakiejś sztywności. Może masz racje z tymi fotografiami chociaż trzeba na dobre i sugestywne trafić. Poza tym chyba jestem zbyt leniwy żeby za każdym razem jakiejś szukać :P. Spróbuje na jakiś czas na bierząco zerkać na jakieś pomoce. Zobacze jak mi to będzie wychodzić. Myśle też od jakiegoś czasu nad kupnem dużego lustra żeby można było samemu wypróbować jakieś pozy i podpatrzeć jak to wygląda. :).

 

Pozdrawiam i dzięki za uwagę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Farvus. Gadzety bardzo fajnie Ci wychodzą. Podobają mi się te strzelające palce. Co do postacie to zgadam się z Morbidem - troche pokraczne. Bez dogłębnej anazliy póz i proporcji się nie obejdzie. Czemu te wszystkie postacie maja ugięte nogi w kolanach?

Edytowane przez ManiakS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności