Skocz do zawartości

Scena 3D: Prosty interrior


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy o MR i postanowiłem sprawdzić czy są przydatne. Kilka modeli, MR Sun&sky i Area light.

Dopiero zacząłem więc wiele nie ma.

Na dywanie będzie futro, ale na razie za długo się renderuje.

73782617wx0.png

15643172dn9.jpg

74486623vy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozejrzyj się po własnym pokoju, można dodać np:

karnisz z firankami, roletki w oknach,

postawić coś na prapecie, moze jakiś flakon z kwiatami lub innymi łodygami

jakieś gniazdka na ścianie,

powieś coś pod sufitem - żyrandol lub inne oświetlenie, lub zamontuj coś na ścianach, kinkiety może

 

aha i przesuń klamkę na oknie, trochę nie pasuje na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem ostatni plik, musiałem sporo odbudować, trochę dodałem i postanowiłem sprawdzić jak to teraz wygląda na średnich ustawieniach... bez futra - może z 10 min.

Z futrem na dywanie...

render2519nr0.jpg

2h 5 min 19s i powstao tylko to co przedstawiono na załączonym obrazku... Chyba rezygnuje z futra na dywanie.

Dywan jest łysy po bokach bo po wygładzaniu popsu ły się trochę UV. Nie poprawiłem tego przed renderem.

 

 

 

Szum wywołują niskie ustawienia FG

W futrze zmieniłem tylko gęstość z 30000 na 75000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mokki

na jednym renderze z oknami klamka lata po szybie ale to szczegół, o szumie nie bedę pisał bo jego redukcja pozbawi cię koma na kilka ładnych godzin ale ciekaw jestem bardziej konstruktywnych komentarzy bardziej doświadczonych osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlodyy

Mam wrażenie że sufit jest nadal za nisko, w moim pokoju od drzwi do sufitu jest ok 1m, choć mój pokój akurat jest wysoki.

Nie zauważyłem nigdzie pilota do TV ;), może jakieś płyty DVD z filmami, może jakaś fototapeta na ścianie. Jak nie masz pomysłów to popatrz w np. katalog IKEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test3fh9.png

test2bc7.png

Powoli idzie bo w miendzyczasie dłubię coś w ZBrushu.

Pierwszy render na wyższych ustawieniach, 35 min.

Dziwnie wyszedł ten materiał na roletach, w sumie nie wiem dlaczego.

Pilot się znalazł i od niedawna leży na parapecie :]

Klamkę już poprawiłem, nie zauważyłem jej w czasie skalowania okna.

W tym czerwonym meblu co go zwykle widać z boku leżą poukładane opakowania płyt/kaset, ale chyba powyjmuje je i porozżucam po pokoju. Teraz zajmę się firankami.

Ten czerwony kolor zmienię, jest za intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnosci powinienes zapelnic pokoj i wyliczyc Dirt Mape, a pozniej ustawic swiatlo. Na samym koncu dobrac materialy i ustawienia mentala. Takie robienie wszystkiego po troszku, jest chyba bez sensu :/ Juz sam Sky + Portal Light powinien wygladac o dwa nieba lepiej, cos musisz zle kombinowac z tym mentalem - na moje skONT inONT stare juz oko, nie masz tu Portal Light, a jezeli masz to podlaczone w drugim pokoju >:)

A propos wez miarke do reki i pomierz wszystko, bo nadal jest cos nie halo :/ i te motorowke zabierz z podlogi, bo po falach zgaduje, ze przywali w telewizor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nisko sufit. człowiek który by podchodził to tv by sie walnął głową o żyrandol. wg. mnie parkiet jest za duży tj. zwiększ tiling. głośniki też coś jakieś za duze wyglądają - za duże jak na satelitki a za małe na kolumny podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mia portal light podpiołem tylko do area light za oknem, w slotach light shadet i photon emiter, potem jeszcze podpiąłem mib_cie_d i wniej intensywność na 2.5 oraz intensity multiplayer na 20 bo było zaciemno.

Do tego mr sun & sky

Jak się wylicza dirt mapę, za pomocą tego samego narzędzia co normale?

 

Jeszcze LWF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wypróbuję

Używam Mayi

 

 

Jak zmienić natężenie światła w pokoju? Jest w nim strasznie ciemno, zwiększać intensity multiplier w portal light czy robić to w jakiś inny sposób? zabawy ustawieniami kamery dają dziwny efekt, a w pokoju na standartowych ustawieniach jest bardzo ciemno. Może to dla tego że za oknem mam 1 duże światło a nie osobne za każdą szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło wyszło za mocne a żaluzje brzydkie...

Jak zrobić ich materiał? teraz to jest biały mia material z cutout opacity na prawie biały.

Wywaliłem mib_cie_d, odświerzyłem oświetlenie, użyłem winetowania w ustawieniach kamery, ale nie wiem czy nie przesadziłem..Dodałem kilka drobiazgów i poprawiłem proporcje.

Pierwszy render był za jasny więc zmieniłem to w następnych.

Narazie usunąłem dywanik. Ale chyba wróci, jak się nauczę korzystać z maya fur.

 

rendertime:40 min.

renderxiz7.jpg

 

 

renderx2ik6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę najpierw ustawić oświetlenie, potem wrócę do pełnej sceny. Za długo się całość renderuje.

Tu jest światło i kilka mebli wewnątrz czterech ścian, i render śmiga:

 

xxxxvw2.jpg

 

Ten był akurat na standartowych ustawieniach:

GI Accuracy 500

FG Accu 100

density 1

interpolation 10

Rendertime 40 min.

Ale teraz zacznę je zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob tak, jedno swiatlo daj z portal_light bez emitowania photonow, a drugie za nim, bez cieni i czegokolwiek, ale emitujace photony, powinno byc lepiej. Nie wiem jak Ty to robisz, ale u mnie intensywnosc photonow dochodzila do 300.000, byc moze tutaj masz problem, bo ustawiasz standardowe 8000 :/ Wywalasz mala liczbe photonow, a bawisz sie intensywnoscia, moze tego sprobuj. Zdaje sie, ze jak Accuracy ustawisz na 1, bedziesz mial widok na jednego photona i wtedy zobaczysz jak Ci sie to rozklada w scenie. Aha i wywal wszystko, a ustaw najpierw te photony w pustym pokoju... co pozniej nie wstawisz i tak bedzie ladnie, ale najpierw ustaw photony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio zapomniałem wogóle włączyć "emit photons"...

Myślałem że zwiiększanie intensywności fotonów nic nie daje przy portal light, jednak się myliłem :] Teraz scenka wygląda, mam nadzieję, lepiej.

 

renderff5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kąd ta poświata na drzwiach? nie mogę się tego pozbyć :(

 

 

 

Przed rozpoczęciem renderingu nic się przez kilka minut nie dzieje. Tylko komunikaty

 

// Warning: (Mayatomr.Scene) : output data type "rgb_fp" not directly supported by image format jpg, conversion performed by mental ray // 
// Warning: (Mayatomr.Scene) : cube1_defaultShape: empty UV set map1 detected, ignored // 

 

Da się to jakoś przyśpieszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoptymalizowałem scenę, przeskalowałem textury i zmieniłem je na .map.

Mam jeszcze takie błędy w render diagnostic:

MENTAL RAY RENDER DIAGNOSTICS:
Lights
 - light "areaLightShape1" is not scaled propotionally. This may introduce rendering artifacts..
 - light "areaLightShape2" is not scaled propotionally. This may introduce rendering artifacts..
 - light "areaLightShape3" is not scaled propotionally. This may introduce rendering artifacts..
 - Directionnal light "sunShape" emmits photon. It is recommended to use a point or spot light instead.
Miscellaneous
 - This scene contains nodes with animated visibility, this requires Optimize Non-animated Display Visibility to be turned off.
 -     Node ksiegi_group4|group5|pSphere2 has animated visibility.
 -     Node tv_group4|group5|pSphere2 has animated visibility.
 -     Node import_ksiegi_group4|group5|pSphere2 has animated visibility.
 -     Node import_tv_group4|group5|pSphere2 has animated visibility.
 -     Node polySurface127 has animated visibility.
Performance
 - file15 has a resolution of 2048x2048 which may be unefficient.
 - file16 has a resolution of 2048x2048 which may be unefficient.
 - radio_file9 has a resolution of 2048x2048 which may be unefficient.
// Warning: 12 warnings, see script editor for details. // 

 

 

 

Najbardziej mnie martwi

 

- light "areaLightShape1" is not scaled propotionally. This may introduce rendering artifacts..

Ja je skalowałem tak "poprostu", nie wiedziałem że robi się to jakoś innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset, wywaliem scenę i zrobiłem wszystko od zera. Narazie jest dobrze, umiem już nawet używać AO, może jest trochę za ciemno ale to dopiero początek.

Wzorowany na pokoju z katalogu ikei, tylko trochę zmieniony:

73302829ej0.png

73302829ej0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaś trochę ten dywan bo wali po oczach :) No i o co chodzi z tym sufitem jakieś dziwne zniekształcenia się pojawiają... was is das??

Ciemna ściana i ciemny mebel, to chyba nie zbyt dobre połączenie? Przyczepił bym sie jeszcze do lampek, nie wiem może sie mylę ale chyba są ciut za duże.

 

Pozdrawiam i czekam na Upki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit miał mieć taką faktórę, ale chyba trochę z tym przesadziłem, wywalę bump. Podłogę zmieniam na białą.

Wzorowałem się trochę na zdjęciu z katalogu Ikei, tam właśnie myła czarna ściana, właściwie imitacja ściany, za meblami. Lampki rzeczywiście wyszły za durze, jak w mayi skalować zaznaczone obiekty naraz wg. ich własnego "środka", tak żeby się wszystkie w kupę nie zbijały tylko każdy kurczył na swoim miejscu?

Nie do końca wiem co to colormapping:)

 

 

 

 

 

 

x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podejście do materiałów:

 

 

 

 

Ten materiał na kanapie to lambert nie żaden mentalowski bo one zawsze się tam strasznie ze sobą zlewały, jakoś dziwne mi te materiały wychodzą.

 

 

 

Jak zrobić wykładzinę an podłogę? Panele jakoś mi nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena byla nawet ladna ale dobiles ja materialami. zrob je od nowa. przejrzyj jakies tutki. mental jest straszny . a i jak patrze na te halogenne swiatla na suficie to mysle ze projekt jest nieprzemyslany bo ktos by sie za prad niewyplacil. i by sie mogl opalac przy tylu swiatlach.

 

pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mental ma shadery wykoszone w kosmos... ale większość nie przydaje sie na co dzień do wizek:) no i te kosmiczne czasy renderu.... ahhh to były czasy...

Postaram się zdobyć betę v-ray dla mayi 2008 na linuxie.
to będzie będzie najrozsądniejsze co zrobisz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to było światłod dzienne i AO na drugim layerze:)

 

Czas poznać v-ray-a... po raz drugi.

Nie pamiętam już do czego służą te wszystkie opcje ale renderer jest tak prosty że i8 tak jest lepiej niż wcześniej

Teraz jest tak:

 

44707953cc2.png

 

 

 

 

Będzie kapkę jaśniejsze, zlikwiduję ziarno poprawię parametry i lecę do materiłów.

 

 

 

Jap przypomnieć sobie ustawienia w v-ray? jakiś dobry tut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności