Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: Kościół św. Józefa w Przemyślu


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

Postanowilem zamiescic pare ujec z mojej pracy do Waszej oceny. W chwili obecnej jest to juz prawie cały obiekt, nad ktorym spedzilem pare miesiecy modelowania i zalatwiania planów. Proszę o słowa krytyki na temat modelu. Walcie smialo co wam sie podoba a co nie [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie

 

Dzieki za Wasze opinie odnosnie modelu ;) A oto pare odpowiedzi na zadane pytania. Odnosnie czarnej dziury jak to okreslil akdsn - do mojej pracy bedzie jedynie potrzebne otoczenie w uproszczonym stopniu. W miejscu gdzie sie znajduja sasiadujace budynki beda one zastapione BOX-ami. Jest to potrzebne jedynie do okreslenie wspolrzednych umiejscowienia naswietlaczy, ktore beda oswietlac dach kosciola. Ale jak tylko bede mial wiecej czasu to dorobie otoczenie (drzewa, latarnie itp.) Odnosnie prezentacji modelu to zamieszcze jeszcze inne ujecia jak dorobie ogrodzenie i pare drobiazgow (man nadzieje ze sie spodoba). Natomiast jesli chodzi o plany o ktore pytal Vetis to dostalem je po dlugich nogocjacjach z Proboszczem i tu pozdrawiam Proboszcza i ekipe z Geodezji [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh nice WiP.. ja to nie wiem ile cos takiego bym skrobal ja to sie wogole w rozwoju zatrzymalem maxa na polke odstawilem :D tak to jest jak pare razy nie wyjdzie.. ale moze po maturce znowu sie wezme.. do pracy

 

no no dobra robota.. czekam na ciag dalszy :) naprawde extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejny ubdejt mojej pracy:D Dorobilem takie detale jak schody z barierkami, ogrodzenie i rynny [lol2] W tym momencie to juz prawie calosc. Brakuje jedynie figurki sw Jozefa (ktora zostawiam sobie na deser) i sasiadujace domy w postaci BOXow. Jesli chodzi o szczegoly to mialem takie polecenie aby wykonac ten obiekt zgodnie z rzeczywistoscia.

Pytanko do chia jestes z Przemysla lub okolic, czy tylko zwiedzales ten obiekt. Twoi wykladowcy kolekcionuja takie modele z papieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)jestem z 3miasta..niestety,ale takie obiekty musze znac na pamiec:/ moi wykladowcy lubuja sie w makietach gdyz to katedra historii architektury i konserwacji zabytkow.bardzo czesto pokazuja je na wykladach i pozniej pastwia sie nad biednymi studentami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo ladny modelik! ...ale z teksturami

to zycze powodzenia. Ja juz walcze ok.

1.5 m-ca i konca nie widac... :( (moj wip

z wizualizacji kosciola w Lesznie wala sie

gdzies na forum...)

PS. Przy kolejnych renderach zmien tylko

ustawienia kamery, zeby sie tak brzydko

w pionie nie zaginal...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialem wyjasnic sprawe, ktora poruszyl l_lewandowski odnosnie \"zaginania obiektu w pionie\" Nie jest to spowodowane ustawieniami kamery, lecz wynika to z architektury obiektu. Na zamieszczonym obrazie wysztko jest pokazane. Front modelu jest przekrecony o 20 stopni w stosunku do scian bocznych. Wszystkie plany ktorymi dysponowalem przerysowalem w AutoCad-i w skali 1:40 aby wszystko bylo zgodnie z wymiarami. Zajelo mi to pare ladnych dni [lol2].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

l_lewandowski juz wiem o co chodzi z tym ujeciem. Poprawie to w nastepnych renderingach;) Jesli chodiz o sposob oswietlania modelu to sa tam 2 swiatla typu VRayLight. U dolu wszystko jest pokazane [lol2]

Mam jeszcze pytanie do uzytkownikow Vray-a jak pozbyc sie tych \"szumow\" ktore znajduja sie w koncowych czesciach obiektu? Siedzialem i przestawialem opcje ale bez poprawy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po paru dniach mozolnego i dlugotrwalego teksturowania wyszlo mi cos takiego jak widac na zamieszczonym renderingu :D Czas renderowania wynosi srednio 2.5 h w pelnej rozdzielczosci 1500x1400 [lol2] Prosze o komentarze co o tym sadzicie:D

P.S. Jak ktos ma jakis super komputer to bym sobie wypozyczyl he he [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde super extra bajer miodzik i w ogole :D. Racja widac powtarzalnosc ale pozatym jest totalny odlot i naprawde swietna robota panie Mario :D.

 

Popraw te cegly (powtarzalnosc) i bedzie normalnie bez zarzutow.

 

Tak trzymac i gratuluje swietnego modelu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze sobie w temacik patrze o załadował się obrazkek, myśle sobie Mario pewnie zamieścił jakieś referencje, przesuwam wyżej a tu

I jeszcze jeden ubdejcik :D

 

i w tym momencie opadła mi szczęka!!!

Brak mi słów poprostu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

W chwili obecnej to nie mam czasu na poprawienie tekstur. Mam na glowie projekty, egzamin i grype [lol2] ale jak tylko znajde chwilke czasu to poprawie co trzeba :cool:

P.S. kozioo ja tez nie jestem zadowolony z powtarzajacych sie tekstur - Obiecuje ze poprawie ;)

Dzieki za komentarze [winko]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności