Skocz do zawartości

straszny wolny rendering w v-ray'u? to norma?


daniel1540

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i co z tego, że grafa tylko 256?

Żeby cokolwiek rzucało cień muszą być światła. Najlepiej V-rayowe.

Patrząc na rendery tego twojego nieszczęsnego wioskowozu zauważyłem, że nie włączałeś nawet Globalnej Illuminacji. Czyli nie ważne, czy to mental, czy v-ray, jak i tak wygląda to jak scanline. Poczytaj sobie tutki o GI, renderowaniu lakieru samochodowego i nie płacz, jak czas renderu skoczy do godzinki - dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... 7 minut... nie wiem po co ci vray do liczenia samochodu w ten sposób. bez ustawień AA, GI etc nie pomożemy. ile poly ma samochód?

 

wiedz, że finalna wersja Twojego auta z dobrymi shaderami, studiem, GI, światłami etc. będzie się liczyć kilka godzin a nie minut. więc nie narzekaj. jak na test to wolno ale nie tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze scenę i czy na jakichś obiektach jest displacement?

Przyspieszyć możesz jedynie zmniejszająć max transp levels, powiększając cutoff, reszta ustawień wpłynie na wygląd rendera (a te dwa tylko na jakość i ew. nie będzie widać różnicy).

 

Przeczytaj w helpie do vraya co owe ustawienia znaczą.

 

Ogólnie jeśli renderujesz bez GI i bez tych wszystkich vrayowych bajerów, to szybciej będzie pewnie scanlinem, przy czym i tam można ustawieniami przyspieszyć lub spowolnić. (Nie wykorzystujesz możliwości vraya, nie jest ci potrzebny do uzyskania takiego efektu)

Wbijasz gwoździe młotem pneumatycznym że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sie renderuje ok... wczesniej mnie cos zmartwilo bo w miejscu stawalo... jak juz mowilem v raya mam od wczoraj juz zaczynam testowac czym sie roznia renderki gdy zmienie dana opcje... :) dajcie mi troszke czasu xD

 

 

a co do sceny to jest to tylko zwykly cylinder z usunieta gora i polowa scian(zal wiem...)

 

displacement... nie wiem co to... -.- :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jesli nie znasz podstawowych pojec to hmmm moze nie ma co brac sie za vray? widze ze to jest standardem dla kazdego poczatkujacego by zainstalowac vray'a bo przeciez wszyscy pro tego uzywaja :/ Pobaw sie moze scanlinem a pozniej przerzuc sie na cos lepszego. A jak chcesz renderowac w tym vrayu tak na sile to polecam bys obczail dwa wazne zagadnienia na poczatek: "Global Ilumination" i "Antyaliasing"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz lepiej zaczac wczesniej... po co marnowac czas na scanline...

 

e no, to po co marnujesz czas na vraya ? Odrazu siadaj do Rendermana albo Mantry :>

 

Tak jak Xiz0r mowi, podstawy warto poznac, bo pozniej o wiele latwiej przerzucac sie na inne renderery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega nie bardzo rozumie istotę udzielania się na forum.

Forum nie ma służyć marnowaniu czasu bardziej doświadczonych użytkowników na zajmowanie się problemami ignorantów, którzy i tak pozostaną najmądrzejsi, a wszelkie rady skomentują w sobie właściwy sposób.

Nie pomnę w tej chwili, kto w podpisie miał takie zdanie:

 

"Jeśli wdajesz się w spory, dyskusje i kłótnie, możesz czasem osiągnąć zwycięstwo. Ale będzie to zwycięstwo próżne, ponieważ nigdy nie pozyskasz dobrej woli swojego oponenta".

 

 

Nie karmmy trolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez szukalem tego opisu pasuje do tego goscia jak ulal :D

TorllMaster :D

olac ....

kiedys byla bajak Fraglesi i tam byla taka wiedzma./. wszystko wiedzaca i slyszaca :] chyba sie naywala pleple czy jakos tak a ten nasz gosc to na nowe czasy hmm Trolek

ps

gosc sie zamerykanizowal sie hehe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności