Skocz do zawartości

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


leszczu2010

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze sprzętem, miałem starego kompa postanowiłem go naprawić, z tego co pamiętałem to dysk był zrombany więc kupiłem nowy, podłanczam wszystko i nic, monitor czarny, a z głośniczka w komputerze tylko pisk 1 długi i 4 krótkie, wyjołem wszystkie karty rozszerzeń, cd-romy, i dysk twardy, i ciągle słysze ten dźwięk. Czy ktoś może mi pomóc???? [email protected],

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po pierwsze zmień temat: http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=6229

 

Dobrze by było gdybyś podał także, jaki masz rodzaj BIOSu bo bez tego liczba piśnięć nic nie mówi.

 

Najprawdopodobniej jest to błąd pamięci lub płyty głównej, jak masz kilka kości spróbuj wyjąc jedną itd. może pomoże.

 

W najgorszym wypadku czeka cię wymiana płyty głównej :(

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kąd mam wiedzieć jaka to wersja dosa, stara w każdym razie, a jak to wina płyty głównej to jutro sie kupi nową:) niema problema:) A kości pamięci już przekładałem kilka razy w różne kombinacje i nic, zastanawiam sie czy to moze wina karty graficznej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam tyle kasy, jagbym miał to kupiał bym se lepszego kompa :) ale mam jeszcze jeden komputer który już nie działa. Próbowałem już z 4 kościmi pamięci i nic podobno jagby to była karta graficzna to komputer by niepiszczał??? więc pozostaje tylko Płyta Główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by leszczu2010

Karta siedzi właściwie nawet kilka razy zmieniałem sloty ale nadal nic to musi być coś z płytą główną albo pamięcią

 

a mi się wydawało, że slot na kartę graficzną jest tylko jeden [hmmm] to gdzie ty to wsadzasz ?? :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi sie uruchomić komputer, wymieniłem płyte główną i karte graficzną, po za tym jeszcze 2 kości pamięci były uszkodzone. Teraz mam problem zainstalowałem win 98 SE na dysku który następnie przełożyłem do starego kompa i nic niestartuje, stoi przy: Veryfying DMI Pool Data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem gdzie on to wkłada (dziwne że mu to wogóle pika:)) ale tak poważnie jeśli masz karte pod AGP to jest tylko jedno takie gniazdo na płycie i jeśli masz karte poprawnie włorzoną to sprubuj ją wyjąć i przedmuchać slot AGP nie wiem czy tak zrobiłeś ? Jaśli nadal będziesz slyszał ten dzwięk to zakładając żę karta jest sprawna zostało ci tylko zmiana ustawień w biosie tyle że musisz kompa odpalić z innej karty graficznej co zmienić to ci już nie powiem :( bo nie pamiętam ale chyba coś z ustawieniem odnośnie pamięci przeznaczonej na AGP. Ja też tak miałem i słyszałem ten piękny dzwięk.To powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem - gość ma problem

trza mu pomagać

 

jesli chodzi o dziewki w biosie - to bardzo przydatna sprawa

 

k krótki sygnał

d długi sygnał

 

SYGNAŁ LOKALIZACJA BŁĘDU

k Brak błędu

Brak Zasilanie

Brak Uszkodzenie głośniczka

k Kontroler napędów dyskietek, kontroler video, RAM

k d Monitor

k k Monitor

k k Błąd pamięci

k k k Błąd pamięci

k k k k Błąd zegara

k k k k k Uszkodzenie procesora

k k k k k k k Awaria kontrolera klawiatury

k kilka razy Klawiatura

k kllka razy Zasilanie

sygnał ciągły Zasilanie

d Pamięć DRAM (prawd. odświeżanie)

d k Płyta główna

d k k Kontroler grafiki lub pamięć wideo

d k k Monitor

d k k k Monitor

 

 

lub dla American Megatrends

 

 

d k k Błąd generowany jedynie w przypadku, gdy karta graficzna jest zintegrowana z płytą główną. Oznacza, że system nie potrafi jej odnaleźć

d k k k W komputerach jak wyżej - monitor nie jest podłączony.

d k k (seria krótkich) Błąd związany z wyświetlaniem obrazu. W tym przypadku głębszych informacji można zasięgnąć jedynie u producenta płyty głównej.

[1] Odświeżanie pamięci nie działa prawidłowo. Przyczyną może być niezbyt pewne zamocowanie pamięci w gniazdach możemy także próbować zamienić je miejscami ew. wymienić.

[2] Błąd parzystości pamięci RAM (prawdopodobnie w pierwszych 64 kB). Przyczyna taka jak wyżej lub niezgodność modułów pamięci i płyty głównej pod względem kontroli parzystości. Sposób postępowania j.w.

[3] Awaria pierwszych 64 KB RAM-u. Przyczyna i sposób postępowania j.w.

[4] Awaria zegara systemowego nr 1. Jeśli nie jest to spowodowane błędem pamięci (j.w.), wówczas należy się liczyć z wymianą płyty głównej.

[5] Błąd procesora. W pierwszej kolejności wymontować procesor z podstawki i zamontować ponownie, sprawdzając jego mocowanie. Jeśli to nie skutkuje, prawdopodobnie płyta główna nie została właściwie skonfigurowana pod posiadany procesor, należy sięgnąć do instrukcji obsługi i skontrolować ustawienia zworek.

[6] Błąd bramki A 20 kontrolera klawiatury (8042), który uniemożliwia przełączanie się procesora w tryb chroniony – kontroler zawiera przełącznik bramki A20. Sprawdzić ustawienia w Setupie.

[7] Procesor zgłosił wyjątek trybu wirtualnego - błąd przerwań. Być może procesor stwierdził istnienie uszkodzenia, którego nie wykrył BIOS, lub też sam procesor jest uszkodzony.

[8] Błąd karty graficznej (brak, błąd pamięci obrazu). Ten błąd nie jest krytyczny nie przerywa procesu POST.

[9] Błąd sumy kontrolnej pamięci ROM (na przykład, gdy źle przeprogramujemy Flash BIOS). Pozostaje zainstalować aktualny BIOS lub wymienić układ ROM-BIOSu, albo włożyć prawidłowo zaprogramowany Flash ROM).

[10] Błąd zapisu/odczytu rejestru shutdown w pamięci CMOS. Poważniejszy kłopot, również należy liczyć się z wymianą płyty głównej, jeśli skasowanie CMOS nic nie da i ponowne zapisanie ustawień poleceniem Save & Exit też nie pomoże.

[11] Błąd pamięci Cache (SRAM L2) - może być uszkodzona lub źle osadzona w podstawce (gnieździe). Można ją wyłączyć, przestawiając odpowiednie zworki na płycie lub zmieniając opcję w programie konfiguracyjnym BIOSu - CMOS Setup, lecz praca komputera bez pamięci podręcznej staje się wówczas bardzo powolna.

 

 

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że są trzy popularne wersje biosu i każde mają troszkę inne sygnały, a jak dochdozi do awarii to nikt nie wie która ma wersje bo po co mu było o tym wczesniej wiedziec.

 

Tutaj znajduje się ciekawy artykuł na ten temat, powinny być również podane wszystkie możliwe sygnały 3 wersji biosu z opisem: http://www.chip.pl/arts/n/article_76648.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności