Skocz do zawartości

Kupno Lightwave lub Cinema


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niose się z zamiarem kupna Lightwave lub Cinema, ale szcze powiedziawszy o tych softach niewiele wiem. Potrzebuje czegoś pod budowę siatki dla ZBrusha, siedziałem w Mayi, no ale cena... :)

Jak wygląda Cinema i Lightwave na tle Blendera?

 

Moje drugie pytanie związane jest z licencjonowaniem, zakup przez US jest o wiele bardziej korzystny, aczkolwiek czy obydwie firmy prawadzą taką samą nonsensowną politykę, jak w przypadku autodesku, że trzeba kupić soft w kraju swojego zamieszkania (chyba, że coś się zmieniło z Autodeskiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pracuje na Cinemie i jest bezstresowo, szybko i stabilnie. Soft szybko się rozwija i każda nowa wersja nie jest takim bublem jak maxy ;] Z eksportami do obj, fbx nie ma problemów. Dodatkowo przy zakupie dostajemy BodyPainta 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to mają być tylko siateczki do Zbrusha, to szkoda kasy na komercje, lepiej poświęcić trochę czasu na naukę modelowania w wings... no chyba że modelujesz główki z plane to wtedy inna sprawa...

Blender jest dobry, tyle że trzeba czasu żeby się przestawić, bo inna polityka modelowania... :)

 

powodzenia!!

 

P.s.

 

Jeśli masz brać to Cinema, dodatkowo body painta zarobisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Lightwave. Niektorych może przestraszyć praca w osobnych modułach (Modeler i Layout), ale po krotszej praktyce w ogole to nie przeszkadza, ani nie wydaje sie dziwne:) Jest do niego sporo pomocy w necie i ciekawe książki ( np. http://helion.magazyn.pl/LightWave-7-Vademecum-profesjonalisty/LW7VP/ksiazka.html ), wbrew pozorom ta ksiązka nie zaczyna się jakby była dla pro:) http://www.quedex.com/show.php?kat=13&firm=2&prod=183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wstydem muszę przyznać, że w chwili kiedy się zainteresowałem 3d od razu wskoczyłem w "komercyjną naukę", zamiast zorientować się co w trawie piszczy. Aczkolwiek nie mam oporów przed przysiedzeniem w Wingsie czy Blenderze, staram się zarysować opcje.

 

Oferta XSI Foundation jest niezła, problem polega na tym, że prowadzę firmę, a ten produkt zdaje się jest skierowany do osobistego użytku. Trudno byłoby mi odgraniczyć w razie problemów, osobisty użytek od komercyjnego, z racji prowadzenia działalności w miejscu zamieszkania :(

Oferta newtek i maxona, nie przewiduje takich rozwiązań zakupu jakimi dysponuje pixologic, który jest bardzo elastyczny.

Z tego co się zorientowałem na 1 rzut oka, trzeba sie skontaktować z dystrybutorami europejskimi, a tych dwóch delikwentów na Polskę, którzy są wskazani na stronach producenta milczą (ok już tylko jeden:D, p... euro:)).

 

ps. No do lightwave sporo książek wydał wordware.

http://www.wordware.com/lightwave/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie XSI Foundation do wykorzystania komercyjnego, porównanie wersji:

http://www.softimage.com/products/xsi/pdf/XSI_6_x_ComparisonChart.pdf

 

myślę, że na początku nie będzie mi brakować rzeczy, ktorych nazwy nic mi nie mówią ;)

 

no oprócz "Polygon Reduction" i batch processingu :)

Pewnym zgrzytem jest brak możliwości upgrade'u, ale proporcjonalnie do finansów jest to pewien kompromis :)

 

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckris jaka cena, chodzi mi już o wszystko, opłaty, taka wersja do ręki, ile będzie kosztować...???

 

dowiadywałeś się???

 

Około 2k brutto kosztuje XSI foundation u Rupika, cena się waha z kursem euro.

 

Spoko sofcik za takie pieniądze, faktycznie, względem potrzeb trzeba więcej wysypać, no ale jak będą potrzeby, to pieniądze pewnie też już będą:)

Mnie to boli że hair and fur nie ma w foundation...

 

pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jako stary lightwaveowiec jednak polecę ci LW ze wszystkich które tu wymieniasz - (moim zdaniem) jest najbardziej rozbudowany i wszechstronny w tym przedziale cenowym, a jeśli szarpniesz się jeszcze na fprime to już nie ma konkurencji. Jest tylko jeden kłopot - w Polsce nie można go kupić za normalną cenę (widziałem za 6000pln gdzie w usa kosztuje 900usd)- opłaca się kupno wyłącznie w usa. Newtek nie robi żadnych problemów z licencjami, niezależnie od tego, gdzie był kupiony - nie będziesz mógł jedynie go odpisać od kosztów działalności, ale i tak się opłaca. W wersji 9.5 która wchodzi niedługo do sprzedaży (jest to darmowy upgrade więc nawet jeśli kupisz teraz 9.3 to i tak będziesz mógł zupgradeować do 9.5 za darmo) jest kompletny system owłosienia i modelowania fryzur (taki jak hair z xsi), import IES i inne takie.

Nawet jeśli nie kupisz fprime to i tak wbudowany engine renderujący jest bardzo wydajny i szybki, a możesz także wesprzeć rodzimy przemysł komputerowy i nabyć kraya - superszybki silnik renderujący którego przykłady możesz zobaczyć w tym wątku: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=23737&highlight=kray

 

Są dwie bolączki lightwavea na tle xsi (na tle cinemy nie ma bolączek :) ):

brak construction history - i tego raczej nie dorobią.

dużo gorszy rigging - (ale nad tym też już pracują) szczerze mówiąc wszystko ma gorszy rigging od xsi, oprócz może project messiah ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckris jaka cena, chodzi mi już o wszystko, opłaty, taka wersja do ręki, ile będzie kosztować...???

 

dowiadywałeś się???

 

okolice 1850,

dziękuje Panie marcinie za szczegółową charakterystykę LW, jednakże klamka zapadła; okrojony XSI z tego co zdązyłem się zorientować i tak tworzy ramy poza które zapewne już nie wyjdę przez najbliższy rok do dwóch;

niestety rozwiązania nazwijmy to przemysłowe, swoje kosztują w przeliczeniu na euro (kto by pomyślał pamiętając folklor koło orbisu), kukając na prace z Lightwave'a i Cinema cieszę się, że jednak stanowią one konkurencję

 

- zobaczyłem te rendery i dają niektóre popalić..., panowie, czy ten fotorealizm ma sens :) ? nie uważacie, że ktoś robi nas w balona :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckris nie całe 2000zł:D

lol

wow to brzmi pięknie:D tym bardziej że XSI świetnie sprawdza się przy animacjach, a myślałem o Mayce, jednak za wysokie progi jak na początek...

 

ten Autodesck mnie załamuje... :P

 

dobrze że konkurencja nie śpi, co znaczy rozwój innych programów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko z drugiej strony co dopiero ceny programów do projektowania sensowniejszych rzeczy niż wróżki i białe misie ;)

Kiedyś życie było chyba proste, był pong, stechpad i wsio :D

 

Nikt nikogo nie zmusza do siedzenia przed komputerem najwyższej klasy, możesz sobie spectrum tanio kupić z osprzętem jeśli obecny soft jest za dziwny:D

 

Nie ma się co jeżyć o ceny, kupować co nam pasuje i cześć.

Wybór jest spory, gorzej jak Autodesk wszystkich wykupi.

Aliasa już ma, mudboxa też, jeszcze softimage i pixologic zostały na półce.

Wtedy można się zacząć martwić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnavox z pongiem na ebayu można już za 20 dolców kupić :D

Kiedyś była grafika w Another World i to było dzieło sztuki, dzisiaj w tej branży choćbym nie wiem jaki soft był, nie ma dzieł sztuki (z wyj. bioshock).

 

W jednym z numerów Cinefex był kiedyś ciekawy art. o VFX w Predatorze McTiernana i to było dzieło sztuki :); no to tyle gwoli narzekania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności