Skocz do zawartości

Scena 3D: mieszkanie (pierwsza praca)


Neiraa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja jednak mysle ze Naira czeka na konkstruktywna krytyke a nie podlizowanie wiec jak sa bledy to sie wymienia by mogla poprawic. Kurde zaczne wkrecac wszystkim ze jestem laska wtedy moje prace beda lepsze :D. Co do samej pracy hmm nie wiem co wymienci bo nie chce sie zbytnio powtarzac. Brak shadingu naprawde splaszcza ten obrazek no i matowosc tez jest nudna :P. Pare poprawek i bedzie git.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal Masz rację, potrzeba mi krytyki. Obiecuję coś jeszcze z tym zrobić, jak tylko znajdę czas.

 

A co do płci, to wcześniej jak mnie brano za kolesia miałam niezły ubaw, jak inaczej teraz mnie się tu traktuje. Ale czemu? Baby nie mają płatów mózgowych odpowiedzialnych za 3d czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo slabe materialy i kiepskie modele.

kompozycja na pierwszym jeszcze ujdzie ale ne drugim to nie wiem co chcesz pokazac.

zrob podloge w calosci z drewna albo w calosci z plytek a jesli juz musisz podzielic to nie pod jakims dziwnym katem.

meble (fotel, sofa, stolik, szafki) sa za duze.

oswietlenie tez nie zachwyca, ale pracuj dalej beda z Ciebie ludzie :)

 

PS. Nie moglem sie powstrzymac :) avatar to Twoje zdjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"miękkie cienie by sie troche przydały...raytraced tego nie zrobi."

ale czemu klamiesz? widocznie nigdy sie nie bawiles mentalem i nie masz o nim zielonego pojecia :] raytraced jak najbardziej nadaje sie do miekkich cieni trzeba poporostu zwiekszyc zrodlo swiatla bo to dziala poprawniej niz taki fake jak te shadow mapy itp gdzie sobie odrazu ustalamy miekkosc cienia a raytraced dziala bardziej poprawnie fizycznie a ze jak swiecisz jakims punkcikiem to cienie sa kanciate

Edytowane przez Temporal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lol powracaja czasy Pussika :D (stara ekipa wie o kogo chodzi) :D

 

wracajac do tematu plci, po prostu malo znam kobiet ktore robia w 3d a tymbardziej tych ktorym cos sie udaje :) I moja wypowiedz jest czystko skierowana na render, a nie jak co niektorzy twierdza na "plec"

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

1. materiały i modele zapewne sa kiepskie, zgoda.

2. podłoga nie będzie w całości z drewna ( w hallu i kuchni??!?) a jest pod katem, bo takie mam widzimisie. tego prosze nie kwestionować, bo to moje mieszkanie a jestm architektem wnetrz (poniekad)

3. proporcje mebli sa jak najbardziej właściwe, służe rzutami z Cad'a, są duże ale nie za duże :D

4. światła dałam raytraced, bo jak pisze Temporal, wyczytałam :P że te są najbardziej fizycznie poprawne

5. jak pisze JunioR właśnie dlatego chcę toto skończyć i uczyć się dalej na nowej scenie

6. Pablo ok. Już czaję.

7. t0m3k tak, av. to moje zdjęcie, podobnie jak to w renderze. A co? Też się nie podoba? :D

 

Dzięki wszystkim i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli renderowanie w mentalu to najwieszky sens ma raytraced choc jeszcze mozna sie pobawic w mr shadow map ale raczej nie polecam :P w przypadku jakis innych renderow to one maja tam jakies swoje typy cieni np vray vray shadow i na raytraced wywali blad ale mental jak najbardziej je lyknie i zrobi super cuda jesli sie odpowiednio ustawi parametry samego swiatla

 

A co do samej pracy nie jest zle i nie zgadzam sie z tym ze wszystko do bani. Coz z grafa tak to jest ze trzeba robic i robi i kazda praca nastepna bedzie lepsza ale przeciez ta nie jest zla i po kilku poprawkach bedzie sie fajnie prezentowac. Moze dla jakis prosow to jest brzydkie ale dla mnie to spelnia jakies normy (unijne na przyklad xD). Radze dokonczyc ta pracke a pozniej zaczac robic nastepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. true

ad2. chodzilo mi o plytki w kuchni i parkiet/panele na reszcie (co do "widzimisie" to o gustach sie nie dyskutuje ale mi sie nie podoba)

ad3. sa za duze (CAD klamie :) )

ad7. no to bardzo ladna jestes :)

 

mam jakas wewnetrzna pokuse zasugerowac vray'a bo moim zdaniem jest latwiejszy na poczatek i szybciej mozna uzyskac dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3e vray'a już mi proponowano, ale jestem uparta i nauczę się mentala.

 

hcpiter jestem dizajnerem i architektem statków, a wnętrz z doskoku. Projekt jest przecietny, bo to poprostu moje mieszkanko, ze zwykłymi, tanimi sprzętami, nie stać mnie na wypas i go nie potrzebuję. Szaleję projektowo gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak no tak ... :)

A na ASP jeszcze bywasz ??? Odwiedzasz stare smiecie ?

 

Co do wizki to jeszcze troche pracy przed toba ... ale tragedi nie ma :)

 

Ja mentala ostatnio troche meczylem ale Vray bardziej intuicyjny mi sie wydaje :) szkoda tylko ze nie maja umnie w pracy Brazila :/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kończę tą zabawę, już nic więcej z tego nie wyciągnę a tylko się wkurzam i zbieram cięgi. Popracuję dalej na nowej scenie i innym wnętrzu.

Tu próbowałam już wszystkiego, skorzystałam ze wszystkich porad i różnych tutków. Poprawiłam co zdołałam.

Skończmy już to polowanie na czarownice :]

 

Wszystkim bardzo dziękuję za rady i pomoc, zwłaszcza Temporal, Loko i Mim byli pomocni. Dzieki!

 

finalnyil1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ładniutko jest, jak zwalczyłaś bleeda w końcu? :) Jak na pierwszą pracę to dla mnie jest bardzo dobrze. No i pomogła też znajomość w dziedzinie designu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loko bleed jeszcze trochę jest. A walczyłam wczoraj z Twoja pomocą, coś podziałało :] Design nie wszystkim leży i wiele go tu nie ma, ot zwykłe mieszkanie. Ale fajnie, że Ci sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

tez mi sie wydaje ze ladnie wyszlo... a na ktorym pietrze jest to mieszkanko? bo z widoku zza okna szacuje 10...:)

 

wszystko cacy tylko tej bryly pod oparciem fotela nie podnioslas:P... a fotele to chyba wziete z jakiegos .pdf'a? 3dsmax 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment nie podlizuj sie :D Neiraa ja też doradzam Ci vraya. jest łatwiejszy w obsłudze. Mental wg. mnie nie jest najlepszy do wnętrz. Lepiej wychodza mu rendery samochodów np. :) ale mentalem też można uzyskać ekstra efekty. poszukaj jakiś gotowych ustawień światła. I zrób z nimi render. To Cię naprowadzi, na które elementy trzeba zwracać uwagę przy renderze. Powodzenia w 3D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trosiek dzięki. Juz tak robiłam, tzn. z gotowymi ustawieniami z innych scen, tutków itp. No ale siadłam na color bleeding głównie. Ale spokojnie, jak podłubię więcej to dojdę do przyzwoitego poziomu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Vray jest może łatwiejszy, ale koledzy - nie odradzajcie Mentala!

Przecież Mental nadaje się jak najbardziej również do interiorów, Jeśli ktoś posługuje się Vrayem TYLKO dlatego, że jest łatwiejszy to znaczy, że idzie na łatwiznę. Mental to naprawdę fajne narzędzie i jak Neiraa chce się go uczyć to niech się uczy, wyjdzie jej to zapewne na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności