Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lamborghini Reventon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po chyba 2 letniej przerwie;) Tak mi tu na dysku jeden render zalegał więc postanowiłem sie podzielić:) Model powstał w jakies 3 tygodnie, ustawienie sceny coś koło jednego popołudnia wraz z renderingiem. Kolory podkręcone w Photoshopie... to chyba tyle. Krytyka porządana;)

 

pozdrawiam

 

reventonyn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pierwszy rzut oka swietne

Na drugi - przydalo by sie troche wieksze AA, w niektorych miejsach widac zabki. Dziwne studio, po prawej stronie wyglada jakby samochod sie swiecil.

Tak czy siak jak dla mnie bardzo na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, fajne, ale powiem Ci szczerze ze widać trochę niedociągnięć, nieładnie wyklepanej blachy oraz wiele złe zrobionych chamferów. Mówię tak bo sam go robię i przestudiowałem masę zdjęć ;] Studio nawet ok, choć dziwnie wygląda. No i Felgi to w ogóle nie ta bajka jak w oryginale.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napierwszy rzut oka rewelka:D, ale po dłuższym przypatrywaniu jest trochę gorzej, ale itak mi się bardzo podoba. Oświetlenie mi się podoba, choć na masce jest zbyt duże przepalenie. Pokażesz siatki i studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dzięki za wszystkie komentarze:-).. No tak jak napisałem rendering,był robiony na prędce więc jest jak jest;) Co do refleksów to tak miało być w sumie, może możnaby je było lepiej "porozmieszczać" po karoserii ale chciałem ogólnie podkreślić ten "połamany" design auta z różnymi zagięciami itp. Kolory są jak najbardziej nieoryginalne ale tak tez miało być:)

Co do rozdzielczości i AA to w sumie docelowa rozdzielczość to było 800x600. Obrazek wypalił się w 1024x768 żeby był łatwejszy w obróbce. Na strone wrzuciłem tą większą wersję no bo nie bedziemy się cofali do 98 roku jezeli chodzi o rozdzielczości prac;)

No i podaję link do siatki (przed mesh smooth).

 

wire1gd6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie "Tak miało być" nie jest za dobrym sposobem na odpowiedź. Ten refleks po prawej stronie nie wygląda fajnie i sadze że jak było by lepiej to być nie narzekał. Tak jak już pisałem, jest całkiem ok, ale model mimo swojego skomplikowania nie jest jak w oryginale i ma bugi które w niektórych miejscach widać.

 

Czepiam się, prawda, ale to auto boskim wytworem Lamborghini i dobrze je przestudiowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom w pełni cie rozumię:) i jak najbardziej sie nie usprawiedliwiam;) tylko winny sie tłumaczy.. model jest na tyle dokładny na ile udało mi się go odczytac ze zdjęć.. zresztą najważniejsze jak dla mnie są proporcje przy modelowaniu auta..dużo jest modeli zrobionych tak, że niby każdy szczegół się zgadza(nawet numery seryjne na wycieraczce ktoś zrobi:)) a patrzac na cały model wygląda troche jak w krzywym zwierciadle..Reventon był robiony jako przeróbka Lamborghini Murcielago na tej samej płycie(sójż na wnętrza obu aut-95% to samo) a akurat Murcielago mam też wymodelowane i to z blueprintów. W sumie jako ciekawostke dodam własnie,że model powstał tak że przerabiałem siatke Murcielago:) pare elementów trzeba było zrobic odnowa ale ogólnie z 70% siatki to Murcielago. co do koloru felg i auta masz jak najbardziej rację..tu użyłem swej fantazji. Jak bedę miał czas to zapodam na forum duży dokładny studio render bez żadnych refleksów w oryginalnych materiałach..( teraz troche krucho z czasem bo "niby" magisterke zaczynam pisać :P ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to co napisałeś, widzę że poważnie podchodzisz do sprawy i się rozumiemy :)

 

Może to trochę złe z mojej strony że oceniam i dość wymagam, bo to chyba jeden z najtrudniejszych modeli Auta jaki można wymodelować.

 

No ale wiesz... Te auto jest piękne, od początku do końca wykonane na styl F16, wszystko w nim różni się od zwykłego auta, zaczynając od nietypowej dziwnie refleksującej karoserii, kończąc na nietypowych felgach. Sam sobie teraz go skrobie w maxie, zrobiłem już trochę... niestety nie mam takiego udogodnienia by przerabiać stary model Murcielago :P Ale jakoś mi idzie.

 

To też swoją drogą dziwne że jak sobie pomyślałem że zrobię tak nietypowe auto, nie prostowane wcześniej to nagle ktoś je daje na forum :D

 

W każdym bądź razie i tak - jestem na Tak, Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie odcień lakieru nie ten orginał ma szaro brazowo zielone czy jakos tak - mat :P do reszty raczje sie ciezko przyczepić jak mozesz zrób kilka roenderków w ładnej rozdziałce - na tapete by sie przydało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności