Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Peugeot 406 Coupe


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uff, tyle udało mi się dzisiaj zrobić :)

 

roof0000.jpg

 

roof0001.jpg

 

roof0002.jpg

 

...i niech mi ktoś teraz powie, że wolno modeluję :P przynajmniej w porównaniu z Hondą :D;)

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. Kozioo, rozwiązanie tego problemu pokazał mi na rysunku Bzyku, więc zaraz go poproszę, żeby go zamieścił i objaśnił :)

 

P.S.2. coś ten dach mam za płaski :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to bym wytlumaczyl tak :

Jak na tym rysunku widac te czerwone i niebieskie linie to edge czy tez poligony a zielone kropki to wertexy. :)

wiec jesli pomiedzy dwiema powierzchniemi ma byc gladkie przejscie to musi byc zachowane to ze jesli jest wertex ktory laczyc bedzie dwie powierzchnie to nastepne punkty musza byc w tej samej lini i to w 3-ch rzutach .

 

To pierwsze na gorze jest wystarczajace dla zapewnienia dobrego przejscia bez rzadnych zalaman, ale te drugie jest poprostu juz idealne ale trudniejsze do wykonania.

To taka moja teoria (no moze nie moja ) zaciagnieta z nauki nurbsów. :)

Milego testowania .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bzyku, to działa:] Może dodam jeszcze, ze przy tej drugiej, rozwiniętej opcji ten zewnętrzny vertex tworzący prostą moze być dalej, ael ten bardziej wewnątrz powinien byc jak najbliżej rowka. To tyle ode mnie:D

A co do autka, to tak jak już sam autor zauważył neleżałoby troszke dach wygiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello, sorki że tak późno odpisuję :) siatkę pokażę wieczorkiem (czyli pewnie koło 1-2 w nocy ;)) jak zrobię zderzak i może jeszcze progi :)

a tak propos... dlaczego hi-poly a nie low-poly ?? [hmmm] a z resztą, pokażę obie :D

 

trzymta się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak połączyłeś obie połówki pojazdu,że jak robisz coś na jednej na drugiej masz identycznie,z tym że połówki cały czas są sklejone.Fajny model mnie coś mój nie wychodzi.i pytanko ile masz polygonów:) .pokaż wkońcu tę siatkę.Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cine_FX, połówek nie mam cały czas połączonych, łączę je tylko do renderingu :) a oto obiecana siateczka:

 

wire1.jpg

 

wire2.jpg

 

wire3.jpg

 

wire4.jpg

 

wire5.jpg

 

wire6.jpg

 

tylko nie czepiajcie się tylniego zderzaka, bo dopiero go robię ;)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za posty :) aż chce się pracować :D tylko że prawdopodobnie jutro znowu czeka mnie mała imprezka, a jeszcze do tego zbliżają się Walentynki... i znowu robota będzie stała w miejscu :| narazie zrobiłem tylko progi i poprawiłem kilka(naście) bugów, które udało mi się niestety znaleźć, więc trochę tego za mało na update :(

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrałem się za felgę :) na początku myślałem, żeby zrobić oryginalną Peugeota... ale jednak wolę OZ Superturismo GT :D

 

oz_gt.jpg

 

a tyle narazie zrobiłem...

 

felga1.jpg

 

felga2.jpg

 

męczyłem się jeszcze z otworami na śruby, ale jest ich 5 a felga jest 16-sto ramienna, więc za cholerę nie da się ułożyć ładnie siatki :( będe chyba musiał wyciąć je przy pomocy Shape Merge, ehh :|

 

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geez, już tyle odpowiedzi ?? :D szczerze mówiąc na początku robiłem ją pod kątem tutoriala (co chwila screenshot), ale ona jest tak porąbana, że sam się gubię jak ją robię, a co dopiero, żeby to komuś wytłumaczyć :D więc obiecuję, że tutoriala jeszcze zrobię, ale będzie to chyba felga 5-cio ramienna a nie 16-sto :) przepraszam, że tyle musicie czekać na tego tutka :( mam nadzieję, że mi wybaczycie :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic 5 otworow na 16 ramion zladna siatka (choc bez gwarancji), musisz wywalic caly srodek, zrobic otwory z odwroconych cylindrow, nastepnie wyextrudowac krawedz tychze cylindrow tak zeby sie obwodka zrobila dookola otworu, i potem recznie zalatac dziury, siatka nie powinna po meshsmooth wygladac jakos niewyraznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, próbowałem coś zrobić z tymi otworami, ale chyba naprawdę nie mam wyjścia i muszę użyć Shape Merge, po prostu siatka wyglądała... jakby nie wyglądała :D

Kryhas, Max 6 :)

Bzyku, kiedyś na pewno :D

Sikham, możemy się podzielić robotą :) ty napiszesz tutka a ja się podpiszę ;);):D

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bajer tyle ze w tym aucie sa kola na 4 sruby. wiesz ja sie nie za bardzo znam, moze da sie to jakos pogodzic.

a dryga sprawa. na pierwszej fotce sa obredcze stylistycznie swietnie pasujace do tego auta a ty mu zrobiles kolka ktore ma pierwszy lepszy cyniarz w golfie. zrob mu jeszcze spojler z tylu i juz zupelnie spi***** charakter 406\'ki. to jak zakladanie adidasow do garnituru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie widze że skopałeś jedną rzecz: na wysokości jak się kończą koła przez cały samochód przechodzi ostra krawędź (ta która wychodzi z nadkoli) mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi :P z tego co widziałem na fotkach powinna być ona ostra, a u ciebie na nadkolach i zderzakach ostra nie jest, a nad plastikową listwą to niewidze jej wogóle :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jeszcze loozack :) popraw wneke na rejestracje w tylnim zderzaku bo jest taka zaokrąglona a powinna byc wniare plaska mysle ze wiesz o co mi chodzi i kola zmniejsz a przynajmniej opone bo smiesznie to wygląda :) tak zabawnie nawet. poprostu zrób na cholernie niskim profilu bedzie maly tuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zapowiada sie kolejny super model :) i moze nawet przed swietami hehe :D

ps. poza ta rejestracja wszystko jest ok, tylko ja bym mu dal jednak jakies inne felgi... nie wiem jakie :) dokladnie ale mniej ramion i bardziej agresywne... jakos te nie pasuja mi do tego auta...

ale o gustach i guscukach sie nie rozmawia wiec jak je zostawisz tez bedzie zajefajnie :D

 

greets

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności