Skocz do zawartości

Teczka 2D: Rysunki i malarstwo klasyczne(klasyka 2D)


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W tym dziale jestem nowy. Widziałem że ktos wrzucał tutaj swoje rysunki ołówkiem. To przecież też dzial sztuki z cyklu "2D". Ja tez cos dorzucę od siebie. Ogólnie to stare rysunki. Na razie nie mam nic nowego. Mile widziane jakies komentarze, sugestie, krytyka:)

75550692nb7.jpg

Rysunek pieska ze zdjęcia znalezionego na necie.

 

dzieckofh4.jpg

Rysunek ze zdjecia Pani Anne Geddes.

 

obraz00630pg1.jpg

Portret na zamówienie ze zdjęcia dla koleżanki ( pierwsza prace sepią na czerpanym papierze;P)

 

obraz19040wv5.jpg

Portret dziewczyny.

 

portretdziewczynywc4.jpg

Portret na zamówienie dla koleżanki mojej koleżanki:P

 

 

Przepraszam od razu za to, że to zdjecia rysunków;/ niestety brak skanera doskwiera. Ale mysle że widac o co chodzi:)

Jesli rysunków nie mozna wrzucac, dajcie znac.

Pozdrawiam,

 

Ciastuch.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

owszem mozna :]

troche zle wstawiasz te obrazki, nie kazdemu bedzi esie chcialo wchodzic w osobny link.

 

Co do pracek to faje ale mam wrazenie ze brakuje w nich glebi.

 

domyslam sie ze rysujesz ze zdjec mam racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego mam pytanie:) : jak wstawic linki tak, żeby od razu było widac rysunki w poscie?

 

Co do braku głębi: To prawda, spowodowane jest to tym, że brakuje odpowiedniego kontrastu, mam troche delikatną kreskę... Ale bardzo ja lubię, nie często sie widuje ludzi z bardzo delikatna kreską. Baaardzo lubie rysowac ołówkiem. Głównie interesuję się portretami. Robiłem pare na zamówienie. Wśród tych, które wstawiłem, również znajdują sie te z zamówień. Mam jeszcze pare innych moich róznych rysunków/szkiców. Ale nie są dopracowane, porzucone w róznych stadiach. Głównie rysowałem ze zdjęc. Mam prace robione z wyobraźni, co prawda nie są piekne, ale pokażę w niedalekiej przyszlosci:)

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz co do wstawiania obrazków.

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa, miło popatrzeć :)

 

[img=tu wstaw link]

...albo użyj ikonki z górami i slonkiem (albo z lecącym kamieniem, bo coś szara ta kropka ;p). Gdy na to klikniesz to pojawi sie okienko, do którego będziesz mógł wkleić link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wstawic linki tak, żeby od razu było widac rysunki w poscie?

 

Jak umieszczasz rysunki na po skończonym uploadzie kliknij na miniaturkę swojego imag`u a następnie będziesz miał pod nim kilka linków ten podpisany Forum skopiuj do swojej wiadomości [Polecam wybrać No]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wiecie jestem wielkim przeciwnikiem uczenia się rysowac ze zdjęć, pozdrawiam

 

Nie wiedziałem, bo jestem tu nowy:)

 

Ale co do tego stwiedzenia: zgadzam sie z Tobą w pelni. Rysowanie ze zdjęc wogólnie nie uczy twórczego myslenia, kształtowania sobie w wyobrazni obrazu swojej pracy... Co jest przecież podstawą do zrobienia WŁASNEJ dobrej pracy!

Ale nie rysuje tylko ze zdjęc:) Z wyobrazni mam pare szkiców, ponad to na zajeciach ( Architektura i Urbanistyka) rysuję z natury, to jest dopiero dobra szkoła charakteru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne. Najlepszy ten bobas :)

Thx - chcialbym sie dowiedziec dla czego? Ja znam jeden powod. Rysujac z fotki kopiujesz obraz ktory jest dwuwymiarowy i czesto juz skadrowany a rysujac z natury jest o tyle trudniej ze masz przestrzen 3d ktora musisz skadrowac i przeksztalcic na obraz dwuwymiarowy. Jakies argumenty oprocz tego?

Rysujac tylko z fotek nie da sie tak nauczyc rysowac. Ciastuch na pewno rysuje tez z natury tylko zwykle fotka jest najlepszym i najtanszym modelem. Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysujac z fotki kopiujesz obraz ktory jest dwuwymiarowy i czesto juz skadrowany a rysujac z natury jest o tyle trudniej ze masz przestrzen 3d ktora musisz skadrowac i przeksztalcic na obraz dwuwymiarowy. Jakies argumenty oprocz tego?

Rysujac tylko z fotek nie da sie tak nauczyc rysowac. Ciastuch na pewno rysuje tez z natury tylko zwykle fotka jest najlepszym i najtanszym modelem. Mam racje?

 

Tak, to prawda, dobrze mówisz:) Ja zwróciłbym też szczególnie uwagę na słowo "KOPIUJESZ". Własnie o to też chodzi. Rysując z fotek nie robisz praktycznie nic nowego, nie tworzysz. To tylko kopiowanie, nie popisujesz sie wyobraznią...

A co do rysowania z natury: tak, pewną trudnosc sprawia odpowiedni wykadrowanie rzeczywistosci nas otaczającej (zwłaszcza, że człowiek ma bardzo szeroki kąt widzenia) i przekształcenie 3D na 2D.

Fotki to rzeczywiscie najtańszy model:) Poza tym ciężko znaleźc człowieka, który ma teraz dosc wolnego czasu, by móc pozowac:P To wielki mankament...

 

A tak poza tym: Miło Cie widziec w tym dziale Gomez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to pracuj ile sie da z natury, tak dla czystej analizy,przedmiotu i otaczającego go światła. Mnie brakuje w twoich pracach brył(geometrii) w portretach, pozdrawiam

Gomez to co napisałeś to racja, ale zdjęcie ma swoją zafałszowaną informację podyktowaną jakością techniczną jaką owo zdjęcie posiada . krótko jak tu sie uczyc rozumienia brył ,koloru przedmiotu jak nie masz pełnej informacji. Dobra więcej nie pisze bo mi sie znowu dostanie, pozdrawiam

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie zawsze w portretach trzeba szukac brył... Wiadomo, bryły wyznaczają kształ, który raczej widac w moich pracach, tak mi sie wydaje. To prace ze zdjęc, chciałem oddac twarze dokładnie. Choc masz racje, popracuje jeszcze nad tym, to dosyc ważne:) A co do rysowania z natury: Zmuszaja mnie na uczelni do tego dosyc czesto, wiec z tym nie ma problemu:D Dziekuje bardzo za komentarze, widzę że dosc duzo ich sie pojawia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasem zagladam. Nie samym 3d czlowiek zyje :)

Ja nie uwazam zeby rysunek z fotki byl biernym kopiowaniem. W ten sam sposob mozna powiedziec o rysowaniu z natury - kopiowanie. Kazdy czlowiek rysujac czy malujac to co widzi, nawet zakladajac ze stara sie odwzorowac rzeczywstosc, przetwarza obraz na swoj unikalny sposob. Na zajeciach wszyscy rysujecie ten sam przedmiot a jednak kazdy rysuje go inaczej, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy ma swój styl rysowania, stawiania kreski, odtwarzania tego co widzi. Każdy myślę, że inaczej odbiera rzeczywistosc. Poza tym są różne techniki odtworzenia widzianego obrazu:) a własciwie technik istnieje nieskończona ilośc! i to jest piekne:) Pastele, olówek, kredki, farby olejne, kawarele, tempery, piórko i wiele wiele innych. A zwracając uwage jeszcze na indywidualny styl każdego z nas... Aż miło pomyslec:]

 

Słuszne uwagi Gomez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Żeby nie było, ze rysuje tylko ze zdjec, dorzucam rysunek z wyobraźni w calosci. To dosc szybki rysunek zrobiony w czasie wolnym, z nudów. Pomyslałem po prostu, że sobie cos narysuję. Na poczatku miałbyc to szkic tylko ludzkiej postaci, reszta to tylko taka koncepcja, pomysł, przelotna mysl uchwycona na kartce...:)

 

anio005mayod9.jpg

 

 

pozdrawiam,

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Witaj

niom, całkiem ładniutkie masz szkicorki :),

może przynajmniej jak dla mnie nieco za delikatne, ale w sumie tematy obrane przez Ciebie również były "delikatne" przez co całość ze sobą współgra.

Hmm, przy tym ostatnim widać jednak nieco więcej mocy, która gdzieś tam w Tobie głęboko siedzi. a może to tylko inny miękki ołówek :D.

Odnośnie samego tematu szkicowania, wg mnie nie istotne jest czy z natury czy z foty (zaznaczam że lepiej z natury) natomiast ważne żeby dużo i często ćwiczyć.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Miriam:)

 

To prawda, wiecej mocy w tej ostatniej pracy... mysle że moze to przez to , że wyobraznia zadziałala... chciałem szybko ukazac, co w głowie mi siedziało?:) Ogólnie lubie rysowac aniołki, to mój ulubiony temat. Jakos mocno z nimi zwiazany jestem:)

Miec wyobraznie w koncu to wielki skarb;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obyś jednak w pewną pułapkę "mniej świadomego" rysowania nie wpadł ;), czego ja doświadczam na własnej skórze. Rysowanie z wyobraźni to doskonała droga do tworzenia rzeczy nie powtarzalnych, ale i tu pojawia się haczyk ;), gdy brak podstaw z teorii rysunku pojawiają się problemy, typu anatomia, perspektywa itd. Dlatego naprawdę bardzo ważne są ćwiczenia na "żywych organizmach", to jest wprowadzenie do dalszego działania ;). Więc Ćwicz, eksperymentuj i oczywiście pokazuj.

 

Powodzenia

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na organizmach żywych?:) JAk pisałem wczesniej juz, niestety dosskwiera mi brak modelów chetnych do pozowania...;/ pozostaja zdjęcia, a tych na szczescie jest duzo w sieci i wogóle...:) Ogólnie interesjuje sie anatomia ludzką, wiec w wolnych chwilach staram sie ją zglebiac:) a ostatnio z tymi wolnymi chwilami jest baaardzo róznie;/ i to jest najwiekszy problem... Niestety studia (szczególnie przed sesja) daja popalic nieźle marzycielom i leniuchom...

 

Leander: Tak jak mówiłem to dosc szybki rysunek, ogólnie tylko na złapanie proporcji:) a reszta to tylko wizja która przyszła w trakcie:) Masz racje, bryły nie czuc, pewnie dlatego że cienie są lipne i nieprawidłowo rozłozone. Będę uważał nastepnym razem i w przyszłosci:)

 

A tu nastepny rysuneszek z cyklu "Anioły" tym razem troszke inna poza. przepraszam za jakosc;/ skaner lipny..;/ Jestem swiadomy błedów w anatomii, to dosyc wczesny rysunek, rysunek równiez w całosci z wyobraźni. troszeczkę zagladałem do lustra przy rysowaniu tego:) (tu chodzi mi bardziej o górna częśc tułowia:D). Tytuł taki spontaniczny: "Niemoc" :

p6242158uv1.jpg

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Niestety brak czasu na tworzenie przeszkadza mi niemiłosiernie;/

Wrzucam pracke z pleneru z zajec. Tylko na razie tyle moge wrzucic, ale jak bedzie wiecej czasu, to obiecuje wrzucic cos nowego:) Teraz przeszkadza mi w tym sesja...;/

 

 

Wrażenie braku pionów spowodowane jest tym, ze jest to zdjęcie.

1002108mniejszyqy2.jpg

Pozdrawiam.

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po naprawde dłuugiej przerwie update:) Portret swiezo zakonczony - na zamówienie, ołówek, format A3, niestety tylko ze zdjecia, bo w tej chwili brak mozliwosci i czasu na portrety z natury...;/ Dorzucam jeszcze zdjecie, z którego robiłem:

klaudiaportretlu3.jpg

 

i zdjątko:

nillshaht3.jpg

 

Pozdrawiam forumowiczów;)

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, widzę że wątek padł;/ No cóż, niedługo troche wiecej rysunków tu wpadnie, bo dostałem sporo zamówien na portrety, także bede wrzucał;) baaaardzo mile widziane komentarze, krytyka, sugestie, wrażenia itp;)

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni portret całkiem dobry - dobrze uchwycone podobieństwo, choć jest kilka nieznacznych błędów. Ogólnie uwarzam że trochę za dużo konturujesz, Pamiętaj że kontury to tylko kontrast między światłem a cieniem a nie ciemna kreska.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długalaśnej przerwie.

 

Troszeczkę zaczęło się dziac, i z rysowaniem/malowaniem ruszyło do przodu. W końcu zabrałem sie za farby. To moja druga w życiu praca malarska. Byc moze bedzie wiecej.

martwanaturamalutkie.jpg

 

Pozdrawiam,

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunek profilu kobiety rozciagniety na boki w porownaniu do zdjecia...walor moze kladz jakos inaczej, bo np. z lewej strony glowy na wlosach nie pasuje ten szrafunek moim zdaniem..a jak na druga prace malarska w zyciu to calkiem w porzadku ;] jakas konkretna technika? format? podklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
..a jak na druga prace malarska w zyciu to calkiem w porzadku ;] jakas konkretna technika? format? podklad?

 

Technika? Nie, po prostu, starałem sie namalowac to, co widziałem. Format to 50x70cm, papier do temper, praca wykonana tymiże farbami. Zacząłem ogólnie malowac farbami jakies 3 tyg temu, mam świadomosc błędów, które popełniam, ale staram sie je poprawiac. Korzystam z czasu wolnego, który teraz mam.

 

EDIT:

Tak, wiem, że akryle i oleje dają lepsze efekty, na razie jednak nie stac mnie na ich zakup z powodu całkowicie pustego portfela...;/ Więc na razie maluję tym, co posiadam. W planach przyszłego budżetu już znalazły się farby.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta technika, podobnie jak i cała praca. Gdyby szukać dziury w całym, to trochę szkoda tylko, że włosy jakoś tak raptownie się kończą.Niezbyt się w tym wyznaję, ale na moje oko to spory progres w stosunku do tego co kiedyś wrzucałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego prawa ręka panieee bo aż szkoda tak rewelacyjnej pracy nie podciągnąć do zadawalającego anatomicznie stanu.

Aleś się nakreskował. - bardzo fajny efekt udało ci się uzyskać zważywszy że jest to sporawy format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich uwag: prace rysowane z natury bądź fotografii dobre ale prace rysowane "z wyobraźni" wymagają poprawy, delikatnie mówiąc(zamieściłeś tylko trzy jeżeli masz coś jeszcze to wrzuć).

Co do rysunku ostatniego to dłonie do poprawy i czupryna u góry też się zlewa zanadto z tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam.

Kolejna praca zalegająca gdzies na podłodze przez jakis miesiąc już prawie... Niestety zdjęcie kiepskiej jakosci, przez co praca ucierpiała na kontrascie, bede miał zdjęcie lepszej jakosci to wrzucę.

3693405.jpg

 

Ku pamięci Wielkiemu Polskiemu malarzowi, autorytecie w dziedzinie sztuki - Zdzisławowi Beksińskiemu.

 

Pozdrawiam,

 

Ciastuch.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że powinieneś popracować nad "wyciszeniem" szrafowania w niektórych miejscach: np tam gdzie robiłeś portret beksińskiego, ta krateczka zbytnio rzuca się w oczy na skórze, gdzie generalnie jeśli skóra jest kratkowana to o wiele wiele delikatniej :)

 

ale prace strasznie wypracowane :) ale nie kopiuj tylko sam wymyślaj; masz warsztat, teraz pozostaje tylko ruszyć głową! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności