Skocz do zawartości

model 3d : Ak74(nie AK47 )


mileS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dawno nic nie dziergałem tak więc spróbuje sobie zrobić taką replikę ;] . Zadanie będzie o tyle łatwiejsze że mam coś takiego w domu ..

1152190932_2.jpg

render1xp1.th.jpg

siata1hr2.th.jpg

Edytowane przez mileS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ASG(Air soft gun ) - coś podobnego do paintballu tylko że bronie są replikami a kulki mają mniejszą średnice .

 

Modele te posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy: poprzez sprężony gaz, bądź tłok pchany przez sprężynę. ASG jest idelną alternatywą w stosunku do drogiego i przez to nieosiągalnego dla wielu paintballu (zabawę można zacząć już od 100zł![słabe repliki])(Bronie średniego pułapu w granicach 300 - 600 zł) . Dla zwolenników airsoftu, "rywala" zwycięża klimat rozgrywek uzyskiwany dzięki realistycznemu wyglądowi replik, a także dzięki ich skutecznemu zasięgowi wahającemu się pomiędzy 20m (tańsze modele sprężynowe), a 50m (modele z trybem ognia ciągłego w okolicy 1300zł, Airsoft Electric Gun), po nawet 100m (karabiny snajperskie).

 

 

 

Edit : W moim modelu broń będzie miała stałą kolbę a nie składaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4rcus - A tam , też tak mówiłem do póki nie chwyciłem tej broni w ręce , ma ona nadal charakter :] dsc01819bx6.th.jpg

 

 

I malutki update , pomału ale do przodu a to chyba najważniejsze ;

 

render2zc0.th.jpgrender3xn9.th.jpgsiata2pe0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt to chyba nie jest standardowy ak-47
Jest to ak74 , nowsza wersja 47 , jest ona używana w większości państw dawnego ZSRR.

 

UP(nie wiem czy proporcji nie zgubiłem .. :/ ) :

render4sp8.th.jpgrender5dn2.th.jpgsiata3ql9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelik nieźle się zapowiada, natomiast też muszę przyznać że drewno spełniało swoją rolę(AK47 ładniejszy)... ;)

 

mileS jaka jest różnica w osiągach między 74 a 47>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ak74

- inna amunicja

- inny kaliber

- prędkość początkowa 900 m/s 600 - 650 strz./min ( w ak47 jest Prędkość pocz. pocisku 715 m/s oraz 600 strz/min )

- zasięg 400-500 metrów ( w AK 350m )

- lżejszy magazynek

- hamulec wylotowy i osłabiacz odrzutu

 

Ak74 ma mniejszy rozrzut w standardowym AK zasięg strzału serią jest nie większy niż 100 m .

 

Co do broni z drewnem to wole Dragunova (podobno przebija kilku metrową ścianę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelik nieźle się zapowiada, natomiast też muszę przyznać że drewno spełniało swoją rolę(AK47 ładniejszy)... ;)

 

Jakbyś ponosił takiego z drewnianą kolbą to byś zaraz wolał takiego ze składaną - nie dość że cięższy to jeszcze niewygodny jak cholera :)

 

Ak74 ma mniejszy rozrzut w standardowym AK zasięg strzału serią jest nie większy niż 100 m .

 

A to zabawna informacja - w jednostce w której straciłem najlepsze półtora roku z życiorysu na strzelnicy strzelało się seriami do celu oddalonego na 200m - i nawet można było trafić. A co do zasięgu to skarżyli się rolnicy z wioski kilometr dalej że im zbłąkane kule okna wybijają... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo AK mają celne pierwsze 2-3 strzałów w serii tak więc możliwe jest trafienie w cel z 200 m ( zależy jeszcze jaki ) nie mniej jednak siejąc FullAuto wątpie czy trafi się wszystkimi nabojami w tarcz 1m na 1m nawet z 50 m .

 

Zresztą specjalistą nie jestem więc się zbytnio nie udzielam , informacje które przedstawiłem nie są jednak wyssane z palca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miles - siejąc "fullauto" nie można trafić w cokolwiek z odległości 5 metrów jakoś tak po dziesiątym strzale, chyba że masz łapy jak imadło :D

 

@stormwind - to jest ak siedemdziesiątcztery nie ak czterdzieścisiedem :). Miles powinieneś chyba napisać to słownie w tytule bo ludzie zakładają z góry że to prosty tradycyjny kałach i się dziwią że niepodobny :)

 

A no i co do modelu to całkiem rześko ci idzie, chociaż widziałem takiego tylko na obrazkach to wygląda podobnie - trochę jaśniejszy render byłby chyba bardziej widoczny no i siatkę byś pokazał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo AK mają celne pierwsze 2-3 strzałów w serii tak więc możliwe jest trafienie w cel z 200 m ( zależy jeszcze jaki ) nie mniej jednak siejąc FullAuto wątpie czy trafi się wszystkimi nabojami w tarcz 1m na 1m nawet z 50 m .

 

Zresztą specjalistą nie jestem więc się zbytnio nie udzielam , informacje które przedstawiłem nie są jednak wyssane z palca .

 

heh a podstawowe pytanie: po co strzelać seriami powyżej 3 strzałów? marnotrastwo amunicji bo przy strzelaniu ciągłym nie trafisz niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda , miałem w modelu trochę walnięte proporcje , ale to dlatego że teraz dopiero pierwszy raz podłożyłem zdjęcie pod to co wydziergałem .... Jeszcze trochę do przeskalowania , ale chyba jakoś super źle nie jest ? .

render7mm0.th.jpg

siata6hx4.th.jpg

Edytowane przez mileS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi ze jest zle, nie widzisz roznicy miedzy elementami ze zdjęcia a tym co masz? zobacz chocby muszkę, to jest całkowicie co innego, proporcje lezą totalnie, elementy wyjęte z kosmosu, postaw sobie wyzej poprzeczke, niepotzebnie rzucasz sie odrazu na modelowanie z MS, najpierw na zdjeciu zakresl sobie boksami ogolne proporcje, srednice lufy itp, potem detaluj, przegladaj dokładnie referki, zbierz ile sie da, niewyobrazam sobie modelowac czegoś takiego bez zdjęcia, tymbardziej ze o fote ak z profilu nie trudno, to jest za piękna broń zeby ją tak popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zabawna informacja - w jednostce w której straciłem najlepsze półtora roku z życiorysu na strzelnicy strzelało się seriami do celu oddalonego na 200m - i nawet można było trafić. A co do zasięgu to skarżyli się rolnicy z wioski kilometr dalej że im zbłąkane kule okna wybijają... :)

 

Donośność maksymalna pocisku dla kbk AK MS/M to 3000m więc taka odległość musi dzielić najbliższe zabudowania cywilne od strzelnicy, mówię o kierunku w którym sie strzela. Jak rolnikom okna kule wybijały to niezły meksyk tam musi być ;)

A co do tych 200m to pewnie że można trafić ale przy strzelaniu nr 2 nie ma nakazu strzelania serią a mądrzej jest strzelać ogniem pojedynczym( a po zestrzeleniu obu celów dopiero na serię i heja :D )

 

Co do samego modelu to dziwnie zrobiłeś rurę gazową, przyjrzyj się jej podłużnym wcięciom. Ogólnie wygląda fajnie ale jest jeszcze dużo rzeczy do poprawy żeby broń była taka jak w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpshinoda , to jest temat sprzed 3(słownie TRZECH) lat! Możliwe, że bardzo Ci sie nudzi i przeglądasz odległe zakamarki tego forum, ale wyluzuj. Jeśli masz jakies pytanie to myślę, że szybszą i pewniejsza odpowiedź otrzymasz wysyłajac PW do owego użytkownika. Mniemam, że nie zagląda codziennie do swego tematu sprzed 1/333 milenium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności