Skocz do zawartości

Miasta z lotu ptaka:)


ikim

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam jedną z prac robionych na zaliczenie z rysunku. Troche czasu juz ma ale myślę że jeszcze się broni:).

Irytujące trochę że nie dośc ze skanowaniu stracił na głębi w to w pomniejszeniu wszystkie krzywe kreski wychodzą :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cze Dude!

 

Jo jaki taki prosty chop ze wśi powim jedno:

 

Yo man QIE PASA! - czyt. wpożo może rzeczywiście trochi krzywe te linie ale to nie umniejsza temu rysunkowi! mam nadzieje że dojde kiedyś do takiego poziomu zaawansowania jak ty!! bo ja narazie w porównaniu z tobą jezdem cienki jak sik pająka!! Ogulnie RESPEKTA DUDE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ujęcie katedry, brakuje mi troche gdańszczanego rozplanowania, czuje raczej jakby to był gdańsk sprzed stuleci, być moze przez ogolne potraktowanie reszty obrazka. Tak czy inaczej ładniutki rysunek, sith i pazzi zapewne sie uciesza jesli tu zajrzą, z pozdrowieniami z Gdyni, tiger

 

 

edit: co do potraktowania, biglu nie pisze że źle, jaknajbardziej ok bo do obrazka nie mam zastrzeżeń, chodzi o to jak to przekłada sie na klimacik rysuneczku. Nie czuje w nim tego zasmolonego spalinami ruchliwego gdanska, tylko spokojne piękne miasto, stąd tez skojarzenia z epokami wstecz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam efekt jest napradę super. miasto sparwia wrazenie jakby zaraz miało zjechać na lewa stronę izapaść sie pod ziemię....ale to szczegół ;) I jeszcze jedno: To nei mial być gdańs sprzed stuleci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to nie jest a własciwie nie miał być Gdańsk sprzed stuleci:) Wyszło moze za spokojnie ale dokładne wyrysowywanie tlumu na ulicach samochodów i tym podobnych detali wydało mi się bezcelowe. Głównym tematem jest katedra i jej relacja z otaczajacymi kamienicami, dlatego żeby ją \"wydobyć\" odpuscilem nieco resztę, moze przez to wygląda tak \"dostojnie\". O ile dobrze pamiętam kilka osób na roku robiło ujęcie miasta z 2 strony z ujęciem calego długiego targu, mogli się wyżyc w rysowaniu ogródków piwnych i wspołczesnego \"tłumu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny rysunek... Ale mam pytanie natury czysto praktycznej. Skąd, z jakiego punktu ty to rysowałeś?

Bywam w Gdańsku nieraz (obecnie dość rzadko, ostatnio byłem podczas Galerii Bezdomnej), toteż tak starałem się pomyśleć skąd to jest widok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikim a tak sie zastanawialem, ten skan nie jest krzywy? Bo mimo wszystko ten spadek katedry jest chyba za duzy.. jaki to był format oryginalnie? Skanowałes czesciami moze.. ee..

 

O kurde! Ja was przepraszam za OFF TOPIC ale nade mną jest 18 wiadomości bez kolorowego avatara!! Trzeba to będzie odnotować w STKRNF (super tajna ksiega rekordow na forum).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie macie czasem wiekrzych problemow? Osobistych wypraw o ile mnie pamiec nie myli na forum sie nie toleruje. Tig, czy ty tu czasem NIE moderujesz?

 

Jest sobie powykrzywiany Gdansk, jesli mial byc super wykreslny no to jest zle, jesli poprowstu szkic to w zupelnosci wystarczy, nad czym tu debatowac? Z jednym sie zgodze - napisik skopany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrun oj narobilem, jeden obrazek i tyle emocji....

Thomas.w - Prosiłbym zebys obniżył poziom arogancji w swoich postach, i wypowiadal się nieco bardziej merytorycznie:] Zeby rozwiać Twoje wątpliwosci informuję ze studjuję na WAPW.

Antal - jak juz akdsn napisał rysunek jest z wyobrażni na podstwie rzutu.

Praca jest trochę nieformatowa - nieco większa niż 50x70 skanowalem po kawalku więc moglo sie cos przesunąc. Nie jest to inwentaryzacja tylko rysunek odręczny, cyborgiem nie jestem więc są w niej błędy. :)

Ilu studentów na wydziale tyle podejsc do tematu, niektorzy z pedantyzmem kreśla od linijki i wyrysowują kazde okienko. Osobiscie nie lubię takich prac, rysuję na luzie i nie rwę włosów z głowy jak się coś obsunie. Rysunek zaliczyłem z całkiem niezłym wynikiem więc widac na wydziale są w stanie docenić różne sposoby rysowania i nie są tak konserwatywni jak niektorzy forumowicze:P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rysunek. W Gdańsku jestem często (zazwyczaj codziennie :P) i podoba mi się Twoja praca. Faktycznie nieco krzywa, ale sam bym lepiej nie zrobił, szczególnie od ręki. Kościółek i reszta faktycznie wyglądają jak sprzed kilkuset lat. Dobrze, że zrezygnowałeś z nowoczesnych motywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam nowego wątku bo temat w sumie podobny, kolejne miasto -tym razem rysowane na szybko +maly retusz w photoshopie. Kolegów studentów arch. z forum prosze o litosc, wiem że krzywo jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam sie podoba :) ile to rysowales?? Ja rozwiazałabym te miasteczko calkiem inaczej :D ale chyba z czystego lenistwa hehehe nie wiem czy by mi sie chcialo rysowac takie szczegoliki... niezłe i nawet podobaja mi sie te krzywizny :) rysunek ma swoj klimat zastanawiam sie tylko czy bylo dobrym pomyslem umieszczenie na nim tych szarosci ?? moze mialo to posluzyc jako mgła lub chmurki ??

pozdrawiam :) wrzucaj wiecej takich pracek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia - rysunek powstawal ok 1.5h jako szkic. Na nieszczęscie przyszlo mi do glowy go pomalowac i ciemny czerwony ktorym go robilem zmienil sie na różowy:] nie dalo sie go ogoladac wiec zeskanowalem i zmienilem kolorystykę -jak na to teraz patrze to zeczywiscie powinienem zostawic w czystej sepii bez szarosci , ae trudno , nastepny bedzie bardziej udany mam nadzieję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności