Skocz do zawartości

Obiekt 3d: M1 Thompson


krystianm1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ugh... ta siatka... te zaokraglenia na rekojesci i kolbie... waste of good polygons - nie widac tego w grze praktycznie i tak. zaokraglone brzegi jesli juz musza byc, to spokojnie moga byc jednostopniowe. no, ale to Twoj pierwszy model, wyrobisz sie :P o ile nie zaniechasz.

teksturce brak hmm... zycia. taka sterylna jest bardzo.

 

edit: i taki pr0tip: nie wrzucajna forum bezposrednio wiekszych obrazkow niz te ~600 px (w regulaminie pisze dokladnie), bo sie rozjezdza stronka, dawaj thumbnailsy odnoszace do full rozmiaru :P

 

pozdrawiam i zycze niezniechecenia sie modelowaniem lp. To ze marudzimy, nie znaczy, ze masz zaniechac :P

Edytowane przez Piro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak z siatka? zaduoz poly to jest game art masz zrobic optymalnie tak by ladnie wygladalo i bylo pod jakies limity wiec jak na GTA SA napewno zaduzo no i nawet jesli limit bylby wiekszy to i tak moglbys lepiej rozplanowac to poly. Tak czy siak jest za gesto i sproboj zrobic podobny ksztalt mniejsza iloscia poly. Napewno akutalnie to nie jest model pod gre.

 

Wsumie to ja zaduzo wspolnego z game artem nie mam ale mysle ze ci "znawcy" potwierdza to co mowie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co Temporal.

 

Wciśnij "7" potem kliknij prawym w lewym górnym rogu wievporta, wybierz configure, później zakładka statistics, do tego co jest zaznaczone zaznacz jeszcze "triangle count" oraz "total+selection". Następnie wybierz w oknie model i powiedz ile wyświetla polygoun counter jako "tris".

 

Jak pokazujesz siatkę, to nie rób renderu z "forced wireframe" tylko zrób screena z wiewportu najlepiej z materiałem obiektu w kolorze jasnym (szarym) oraz z czarnym kolorem obiektu (tam gdzie się wybiera w menu, taki kwadracik koło nazwy).

Jak nie będzie zaznaczony to będzie fajna czarna siatka na jasnym tle obiektu.

 

Wtedy można będzie powiedzieć więcej co z siatką jest nie tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek to jest bardzo dobrze, textura jest dobrą bazą żeby zacząć . model wydaje sie być ok tylko jeżeli to ma być do gry tpp to taka gęsta siatka na kolbie chyba nie ma sensu, do gry fpp naszych czasów już bardziej (jednak można by to jeszcze zoptymalizować ) mapowanie wydaje się być dobrze rozłożone a to jest duży plus i dobrze rokuje XD

Dajesz dalej, dłub dłub ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, to nie tylko kolba... przyjrzyj sie modelom broni z SA, toz to klocki ciosane toporem dwurecznym doslownie sa XD

 

Nie zebym powtornie krytykowal Twoja prace, sama w sobie bron mi sie podoba, jedynie jak zauwazyli koledzy po fachu - tekstury sa zbyt proste - a sam Twoj model tej bron ma polycount jak giwery w fpp, i to tych nowszych (nie naj moze). Za duzo zaokraglen na siatce, lufa takze zabyt okragla (wiem jak to brzmi, spokojnie w SA by wystarczyla lufa zrobiona z oktagonu + teksturka), et cetera.

 

Sam model w obecnej postaci bylby wielce prawdopodobnie dosc dobra baza dla normal mapy.

 

Co do tekstur tworzenia, to w dowod sympatii masz tutaj na RS (inb4 ze zbieram pkt na rapidshare, tak, zbieram i sie nie wstydze XD a padl mi serwer prywatny, i nie mialem gdzie wrzucic paczki) zripowana (przeze mnie!!!) jakas taka fajna stronke z tutorialami genialnymi o teksturowaniu broni, naprawde polecam (nie wiem czy ktos to tu juz dawal, ja sam to wygooglowalem jakies 2 lata temu chyba, i postanowilem zgrac cale na dysk), oto i link:

 

# http://rapidshare.com/files/125736263/Weapon_Skinning_Tutorials.rar #

# http://www.sendspace.pl/file/bvcofSFe/ #

Znajdz sobie plik index.html i odpal. byc moze jakis link nie bedzie dzialac, prawdopodobnie powiazanie do pdfa, ktore sa w folderze. Zakladam, ze sie przyda, byc moze nie tylko Tobie, ja sam akurat bardzo wiele sie z tego nauczylem.

 

 

Specjalnie edytuje posta, po namysle postanowilem dodac: jesli to jeden z Twoich pierwszych modeli, to jestes na dobrej drodze, nie zniechecaj sie i zacznij modelowac po kilka h dziennie - za T-3 lata bedziesz mial dobra prace w zawodzie i sowite wynagrodzenie XD

Druga strona medalu - niech Ci woda sodowa nie uderzy do glowy kiedykolwiek. Badz grafikiem, nie artysta - z tymi pierwszymi praca to rozrywka, z tymi drugimi kolec w dupie. Bez obrazy dla artystow. Ani dla grafikow.

No, byc moze przesadzilem w niektorych momentach, ale chcialo mi sie powiedziec to i owo. A teraz spaaaac.

 

Pozdrawiam.

Dobranoc.

Edytowane przez Piro
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tak wlasnie spojrzalem na ta siatke i model i wygladami to na jakas biblioteke high poly a nie model zrobiony przez amatora.

Odzwierciedlenie modelu jest dobre ale zageszczenie straszne. Do tego ta uwaga na detale ze nawet wrociles luski do srodka ktorych i tak nie widac.

To samo dotyczy sie textury. Jest prosta ale nie zrobiona przez laika co mozna zauwazyc po otarciach na krawedziach metalu. laik by tego nie zrobil.

Nie wiem ale cos mi tutaj nie pasuje.

 

Natomiast co do tego co piro napisal.

Usmialem sie, naprawde szczerze.

Szczegolnie z ta czescia o sowitym wynagrodzeniu i o 3 latach.

Wlasnie przez tachich co w domu siedzieli 3 lata i zaczeli prace z "sowita pensja" musze teraz siedziec i porpawiac modele.

A co do artysty i grafika. Nie wiem na czy mtwoja definicja polega bo jak artysta nie jest grafikiem a grafik nie jest artysta to w tej branzy raczej nie znajdzie miejsca.

Ale co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... o co mi chodzilo z definicja artysty i grafika:

w pierwszej czesci odpowiedziales na pytanie z drugiej czesci :P

Artysta sobie ubzdura, ze jest naj - super - awesome, i nie bedzie sluchal krytyki, i po takim bedziesz poprawial bledy ktore mu wytykales kilka-kilkanascie razy, a grafik wyslucha, i zachowa sie jak czlowiek - poprawi swoje bledy, i bedzie sie starac ich unikac - poniewaz jest swiadom tego, ze nie jest naj - super - awesome, i ze uczy sie cale zycie - z pokora przyjmie konstruktywna krytyke, i bedzie sie staral niepopelniac swoich bledow ponownie.

 

Co do mojej wypowiedzi o 3 latach intensywnego dziergania i sowitej pensji:

No coz, byc moze nie sprecyzowalem co uwazam za sowita pensje - biorac pod uwage realia polskie, oraz to, ze taki play.it lubi wykorzystywac zdalnie ludzi za ~800 zloty (widzialem takie oferty na google.groups), to uwazam ze jak na start pensja ~2200 zlotych to wynagrodzenie ktore powinno zadowolic nowo-pracujacego - wraz ze zdobytym doswiadczeniem w branzy powinno ono rosnac, nie wiem do jakich kwot maksymalnie, ale powinno. No i 3 lata to imho wystarczajaco czasu aby sie wystarczajaco dobrze nauczyc modelowania, w tym wypadku lowpoly - nie wiem jak inni, ale nie wszyscy maja 10 lat na nauke softu, a pracowac niestety trzeba, chociazby na studia/mieszkanie (a nie ukrywajmy, ze jesli ktos lubi modelowanie, to najchetniej by pracowal modelujac - jak sie robi cos czego sie nie lubi, to latwo wpasc w wyniszczajaca rutyne), nie mowiac o luksusach. Ja sam zaluje, ze nie 'odkrylem' 3d maxa wczesniej, najlepiej majac ~15 lat, teraz pewnie by to procentowalo.

 

Oczywiscie te, oraz wyzej (jeszcze wyzej :P) przedstawione poglady sa moje i tylko moje, nie narzucam ich nikomu, tylko sie nimi dziele, mam nadzieje ze nikogo nimi nie obrazilem.

A nawet jesli kogos rozbawilem, to przynajmniej tyle dobrego :P

Edytowane przez Piro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

ja to bym sprostwał całą sprawe dotycząca artystów i grafików, przede wszysktim skłaniam sie do tego co napisał Porasz, a to co napisałeś to po prostu brak profesjanlizmu jesli chodzi o atryste grafika ktory sobie ubzdura, ze jest naj - super - awesome i profesjoanliste który wyslucha, i zachowa sie jak czlowiek - poprawi swoje bledy i jest swiadom tego ze uczy sie cale zycie :), zresztą zeby daleko nie szukać wystarczy zerknąc w QA chociazby :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać od siebie, że krytyke najczęściej źle przyjmują osoby, których samoocena zależy w zbyt dużym stopniu od pracy, którą wykonują (mechanizm wyparcia).

Sądze że tu jest sedno problemu wynikłej dyskusji, gdyż właśnie tacy za wszelką cene chcą się nazywać artystami - niewiele tytułów działa na ego jak ten, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyprostowac, po sie pokrzywilo - tak Por@szek, masz racje, mowiac artysta mialem na mysli kogos, od kogo zalezy cala koncepcja pracy, przy czym ten ktos jest slepo zapatrzony w swoje zdolnosci i uwaza sie za nieomylnego i zawsze bedacego tym-ktory-ma-racje (czyli nie przymierzajac, ignoranta z potrzeba nieustannego karmienia swojego ego :P), a mowiac grafik mialem na mysli 2d/3d artista, jako osobe wykonujaca tworcza prace, ale otwartego na sugestie/rady innych - oczywiscie nie mowie ze jesli ktos robi cos wedle tylko wlasnego uznania, to jest tym zlym - jak kilka postow wyzej powiedzialem, chodzilo mi o ludzi nie umiejacych zrozumiec, ze nie pozjadali wszystkich rozumow, i ze warto sluchac rad innych, takze tych postawionych nizej w hierarchii firmy / zespolu / czegokolwiek. Teamwork przy projektach jest dosc wazny z tego co zdazylem sie juz nauczyc :P

 

Ciesze sie, ze doszlismy do porozumienia jakiegos XD

 

A wracajac do modelu, poniewaz z mojej winy niewielki offtop sie zrobil: Doczekamy sie update'u teksturek / odchudzonego modelu? Moze jakies screeny ingame (jestem ciekaw jak to wyglada w gta sa)? Milo by bylo zobaczyc ze dobre rady zostaly wykorzystane praktycznie :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności