Skocz do zawartości

Wymagania sprzętu do pracy w 3d


Gość Surface

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym bral mimo wszsytko 9600 GT testowalem ja pod maxem i chodzi naprawde elegancko, z zasilaczy polecam Chieftec CFT-560A-12S (nie wiem czy to prawda, ze jak sie trafi to jest nie slyszalny, czy wszsytkie tak maja, ale mojego nie slychac); Q6600 nie musze reklamowac bo chyba najlepszy stosunek wydajnosci do ceny, ale czekam na nehalem i 8 watkow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Surface

Dziękuje wszystkim za pomoc, cenne rady i wskazówki. Sprzęt już zamówiony. Ostateczna wersja wygląda tak:

 

Procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz

Chłodzenie procesora - Scythe Mugen SCINF-1000

Płyta główna - Asus P5Q Deluxe

Karta Graficzna - Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

Pamięci RAM - 8GB - 4x2GB - G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ

Dysk twardy - Dysk Samsung 640GB 7200 16MB HD642JJ

Zasilacz - Corsair CMPSU-750TXEU - 750W*

Obudowa - CoolerMaster CM 690 Black z oknem

System - Microsoft Windows Vista Home Premium 64-bit PL OEM SP1 66I-02097

 

Wentylator - Acutake FAN 120 PRO

Wentylator - Acutake FAN 120 PRO

Wentylator - Acutake FAN 80 PRO

 

Scythe Universal Retention Kit

Zalman ZM-STG1 pasta termoprzewodząca

Akasa Cable Management Kit

 

*jak widać wziąłem 750-tke - na dzień dzisiejszy przesadzony, ale w przyszłości jak zechce dodać jeszcze jedną kartę graficzną, zwiększyć pamięć do 16GB czy "obwiesić" komputer dodatkowymi urządzeniami - to powinien pokryć to zapotrzebowanie.

 

Pozwolę sobie (oczywiście jeżeli można) kontynuować ten wątek dalej. W przyszłym tygodniu powinien przyjść do mnie sprzęt. Dla zainteresowanych podam, że większość rzeczy zamówiłem na www.apollo.pl, pamięć na www.ddr2.pl a ostatnie trzy na www.cooling.pl - zobaczymy jak sie sprawdzą. Jak to wszystko zbiorę - złożę i zobaczymy czy działa:D.

Edytowane przez Surface
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

He he...no będą jaja. Jakby co to zawsze mogę pracować na starej skrzynce. A co do pasty - stawiam na pełną informację...żadnych niedomówień:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Mam jeszcze jedna prośbę o pomoc. Otóż w sklepie, w którym zamawiam pamięci z powodu braku "na stanie" G.Skilli F2-8000CL5D-4GBPQ - zaproponowali mi APOGEE DDR2-1066 R2-1066-4GDGT 2x2gb . Czy to są dobre pamięci, bo ja szczerze mówiąc nie słyszałem do tej pory o firmie Walton Chaintech. no i na koniec - które lepsze G.Skill czy Apogee? Te drugie mam od ręki, a na G.Skill'e trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215BK SATA OEM Black 85.00

Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Kingston KVR800D2N5K2/4G 220.00

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX 513.00

Płyta Asus P5Q DeLuxe 260.00

Obudowa Chieftec SH-01B-B-B-400 (zasilacz 400W) 260.00

Karta GeForce 9600GT MSI 512MB 256bit OC N9600GT-T2D512-OC 376.00

3x Dysk WD Caviar 640GB 7200 16MB WD6400AAKS 726.00

 

Razem: 2690.00

 

Uzbieralem cos podobnego. Mam tylko jedno pytanie jaki jest sens sciagac chlodzenie i ram osobno? Oplaca sie?

 

UPDATE: Jaka jest roznica WD Raid od Caviar bo widze ze jest cos takiego jeszcze jak Western Digital Raid 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5001ABYS] roznica w cenie jest sporawa

Edytowane przez happy-angel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215BK SATA OEM Black 85.00

Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Kingston KVR800D2N5K2/4G 220.00

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX 513.00

Płyta Asus P5Q DeLuxe 260.00

Obudowa Chieftec SH-01B-B-B-400 (zasilacz 400W) 260.00

Karta GeForce 9600GT MSI 512MB 256bit OC N9600GT-T2D512-OC 376.00

3x Dysk WD Caviar 640GB 7200 16MB WD6400AAKS 726.00

 

Razem: 2690.00

gdzie Ty kupijesz że masz ausa p5q deluxe za 260 :eek: nad obudową i zasilaczem to bym się jednak zastanowił, a dysk polacam samsunga F1 640 tanie, bardzo ciche i wydajne, mają NCQ a WD nie ma, poza tym chyba dosyć przyjemny zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

Witam ponownie,

 

Właściwie wczoraj skręciłem ostatnią część nowego komputera. Dopiero teraz, bo od czasu odebrania przesyłki nie miałem czasu na składanie. Co do sklepów internetowych to muszę przyznać, że spisały się bardzo dobrze – wszystko tak jak umówione i na czas. Generalnie wszystko śmiga, ale są pewne problemy:

 

1. Nie wykrywa mi jednego dysku ATA. To jest „stara” 160 Seagate UltraATA, do której podpiąłem przejściówkę na SATA. Zworkę dałem na master – do tego zasilanie osobno na przejściówkę i do dysku. W BIOS’ie ustawiłem tryb SATA na IDE, SMART jest na Enabled, no i LBA też na Enabled. Przy ładowaniu BIOS’u nawet próbuje wykryć przez ustawione 35 sekund dyski, ale wykrywa tylko nowy Samsung SATA 2. Nie mam już pomysłu co zrobić...

 

2. Druga sprawa to pamięci DDR2. W BIOS’ie co prawda wykrywa wszystkie kości, ale nie 1066 tylko 800 MHz. Gdzie jest problem – w aktualizacji BIOS’u czy trzeba ręczne zmienić na 1066?

 

3. Ostatnia rzecz to temperatura procesora – przypomnę, że jest to Q6600 z chłodzeniem Scythe Mugen. Zaraz po starcie w BIOS’ie pokazuje, że ma 49-50 stopni. Czy to nie za dużo – przecież w „stresie” będzie więcej – a jak podkręce...?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Druga sprawa to pamięci DDR2. W BIOS’ie co prawda wykrywa wszystkie kości, ale nie 1066 tylko 800 MHz. Gdzie jest problem – w aktualizacji BIOS’u czy trzeba ręczne zmienić na 1066?

 

Spróbuj ręcznie ustawić wartość FSB : DDR czy jak to się w BIOS'ie nazywa - bo pewnie masz na auto. Jeśli jest na auto to przy zmianie, na takie które odpowiada tym 1066, pamiętaj żeby dobrać też odpowiednie napięcie na ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Surface

1. Ok - rozkręciłem chłodzenie procka i złożyłem jeszcze raz. Okazało się, że nie odkleiłem foli od blaszki Mugena rolleyes.gif. Tym razem posmarowałem każdą część i obróciłem cały cooler tak aby wiatrak był ustawiony równolegle do tego z tyłu obudowy. Po złożeniu temperatura procka w biosie ustabilizowała się na 37 stopni a Mobo na 32. Myślę, że jeszcze można ją zbić do 30 - 32 jeżeli chodzi o procek - jak nabiorę wprawy w nakładaniu pasty i założę wentyl wiejący na drugą stronę płyty (w CoolerMaster 690 jest taka opcja) w miejscu położenia procka. Więc jeżeli chodzi o temperatury to myślę, że już jest ok - chyba, że sie mylę - co myślicie?

 

2. Problem dysku częściowo sam sie rozwiązał - stara ATA okazała sie jednak walnięta. Kupiłem nowy Samsung 250 GB SATA2 16MB i podłączyłem. Drugi dyskiem jest też Samsung tyle, że 640 GB SATA2 16MB. I tu zaczyna sie problem. W Bios'ie wykrywa mi obydwa, ale już np. w kolejności botowania mogę wybrać tylko ten pierwszy czyli 250-tke. Przy instalacji Windowsa widzi obydwa, ale nie mogę zainstalować systemu na tej 250-tce - napisane jest: nie można zainstalować na tej partycji. Sprawdź podłączenie kontrolera dysku w Biosie - czy jakoś tak. Nie znam sie na ustwaieniach w Biosie na tyle aby sam to ustawić. Podam tylko ustawienia jakie są teraz:

 

Storage Configuration

 

SATA Configuration [Compatible],

Configure SATA as [iDE],

Hard Disk Write Protect [Disabled]

IDE Detect Time Out (Sec) [35]

 

SATA 1 - Samsung 250 GB SATA2 16MB

 

Type [Auto]

LBA [Auto]

Block (Multi-Sector Transfer)M [Auto]

PIO Mode [Auto]

DMA Mode [Auto]

SMART Monitoring [Enabled]

32Bit Data Transfer [Enabled]

 

Dla drugiego dysku takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Teraz jestem na etapie software...byłem na urlopie...i dlatego to tyle trwa. Ale sprawdzę wydajność nowego kompa. Pytanie tylko jak? Zna ktoś jakieś gotowe sceny, jakiś test czy program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 37 stopni ze Scythe Mugenem na quadzie na starcie to dalej sporo, moj ma 28-30 stopni na nie obciążonym systemie (nie kręcony) i maks jaki na nim widziałem to 49 stopni (po 3 godzinach renderowania na wszystkich rdzeniachna 100%) to oczywiscie nie temperatura na rdzeniu ale na powierzchni procesora - z sondy z płyty głównej, na rdzeniu pewnie jest z 4-5 stopni więcej.

 

wiatraczek boxowy na procku, a obudowa Sharkoon Rebel Volume9 czy jakos tak (bardzo przewiewna, ale przy tym dość głośna niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki jakiego masz proca i jakim programem sprawdzasz, bo ja na swoim q9450 na starcie mam w Core Temp 50, 47, 48, 47 stopni na rdzeniach mam teraz boxowe chłodzenie założone bo czekam na osprzęt do założenia Mugena bo na standardowych spinkach miał słaby docisk :/ musze zmienić bios w płycie bo nie wstaje system przy 3 GHz czyli na 375 MHz a na tej płycie spokojnie robią 540 tylko ze nie z tym prockiem :/ ale 450 myśle że nie powinno być problemu, tylko te spinki mnie jeszcze trzymają ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q6600 kupiony w październiku - ta "zimniejsza wersja", sprawdzam programem od płyty głównej - nie siedze teraz przed kompem wiec nie wiem dokladnie jak sie to ustrojstwo nazywa. dzis jak wróce sprawdze Coretemp, zobacze jaka różnica jest (ostatnio jak sprawdzalem to bylo wlasnie jakies +5 stopni na rdzeniach w porównaniu do tego programu od płyty (Abit Ip35-e)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak renderuje to maxymalna temperatura na pierwszym rdzeniu to 71 stopni reszta nie przekracza 70 a wszystkie rdzenia sa w 100% obciążone, keidy skończy renderować temperatura spada w ciągu sekundy o 5-7 stopni, wydaje mi się że jest to fizycznie nie możliwe, po renderowaniu wyłączyłem od razu komputer i radiator coolera nie był ciepły więc grzać sie nie grzeje za bardzo, nie wiem może tak po prostu ma być, mam taką nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podczas dlugiego renderowania maksymalnie mi pokazalo na rdzeniu 68 stopni, zazwyczaj kolo 60 sie wacha. W ksiazeczce od q6600 pisza ze optymalna temperatura to 38 stopni. Mam gwarancje wiec w razie czego to bedzie ich wina ze dali chlodzenie ciulowe. Koledze kiedys na celeronie 1700 mhz pokazalo cos kolo 100 stopni i co najlepsze nie poszedl z dymem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 stopni to norma :)

 

co do pracy w zbrushu pracuje sie genialnie, ale 8 giga ramu to minimum, zeby to wszystko zaczelo naprawde smigac :) w zasadzie mozna robic wielomilionowopolygonowe modele nie ukrywajac ich czesci :)

 

nie żartuj na 2gb i celku spokojnie moge 1.5 mil dziergać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj na 2gb i celku spokojnie moge 1.5 mil dziergać :D

 

no tak ja na swoim starym p4 2.8 ht z 4 giga tez moglem, tylko ze teraz moge bez problemow model 25 milionowy importowac do maxa ;)

 

ps. Chlodzenie boxowe jest bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh... weź nie podłamuj takich małych szaraczków jak ja...

Choć z drugiej strony strasznie duże te twoje meshe... Na co te 25 mln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze odczyta pokazuje spadek w ciagu 1s nie znaczy ze tak jest , dwa procek szybko sie wychladza , jesli masz mugena 70 stopni to duzo za duzo , chyba ze niezle go wykreciles

 

mugena mam ale nie założonego a core temp to coś dziwnie te temperatury oblicza, 72 to max kiedy renderuje

 

no tak ja na swoim starym p4 2.8 ht z 4 giga tez moglem, tylko ze teraz moge bez problemow model 25 milionowy importowac do maxa ;)

 

to ile masz ramu ?? bo ja teraz jak mam model z 4,5 miliona poly na 8 gb ramu to wesoło już nie jest i troche to zajmuje w pamięci :/ może jakoś do dupy mam poustawiany system i maxa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności