Skocz do zawartości

3ds max 2009 sp1 - bledy


gregkilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poki co napotkalem nastepujace bledy/wady maxa 2009:

 

1. opengl - smieci przy zaznaczaniu ctrl+w

2. drgania statystyk przy niektorych operacjach

3. wolniejsze dzialanie viewportu - max dziala ogolnie wolniej, dodatkowo po pewnym czasie zwalnia jeszcze bardziej - powoduje to viewcube - nalezy go wylaczyc. Jak? Wyrzucic plik AutoCamMax.gup z folderu stdplugs

 

4. bledny eksport .obj (lub bledny import ivy generator - z 2008 importowal jednak bezblednie) to byl jednak moj blad nie maxa ;] - nalezy zaznaczyc opcje triangles i np. taki ivy generator wszystko ladnie czyta

 

5. "animacja" kamery - w poprzednich wersjach ujecia do stilli tworzylem w taki sposob, ze nie robilem kamer dla kazdego widoku tylko jednej kamerze przypisywalem sciezke. Nie robilem tego poprzez splajn a jedynie naciskalem auto key i strzalkami badz myszka regulowalem sobie kamerke jak chcialem. Teraz max 2009 nie zapamietuje ustawien kamery :|

Wole unikac batch rendera i kilku kamer - czesto sie wiesza ok rozwiazane - kiedys nie trzeba bylo wciskac set keys (duzy kluczyk) po uruchumieniu trybu auto key

 

Jesli ktos ma podobne doswiadczenia i wie jak je obejsc - pomozcie

Edytowane przez gregkilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja zauważyłem przede wszystkim o wiele wolniejszy rendering w vray'u (kilkukrotnie)

i dziwne niespodzianki w viewportach. wyświetlanie w direx10 w ogóle nie działa... (mam vistę 64)

 

Ale te wszystkie niespodzianki mam w 30 dniowej wersji + sp1. Słyszałem, że ten trial to wersja beta i może sp nie naprawia w niej pewnych rzeczy. Pytanie tylko czy jak zakupie upgrade to w ogóle będę z niego korzystał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem przede wszystkim o wiele wolniejszy rendering w vray'u (kilkukrotnie)

 

to zalezy jakiego vraya sie ma :)

 

Słyszałem, że ten trial to wersja beta i może sp nie naprawia w niej pewnych rzeczy.

 

bzdura, to normala wersja maxa, od pelnej rozni ja wpisanie kodu i zarejstrowanie.

 

Pytanie tylko czy jak zakupie upgrade to w ogóle będę z niego korzystał...

 

hehehe, u nas w firmie wciaz na Max 9 robimy, DVD z 2009 lezy sobie grzecznie w szafce i czeka na lepsze czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja animowałem conieco w maxie 2009 i autokey dziala, przynajmniej na helperach i obiektach. Więc musi tobie tez dzialac. A o pomste do nieba wołają nietóre błędy, najbardziej chyba te, które były jeszcze w poprzednich wersjach maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie - szwankuje mi okno orto. Zwykle pracuje właśnie w tym widoku i w nim przekształcam obiekty w przestrzeni 3d. przesiadłem sie właśnie z viz 2008 na maxdesign2009 i przy kliknięciu myszką w obrębie widoku powoduje nieznaczne, a czasami bardzo duże, skoki widoku (jego zmianę). Nie wiem co jest grane! Srasznie mnie to zaczyan irytować. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graf.(FX 3500), a nawet do myszki (!) i dalej sie chrzani.

 

wersja -maxdesign2009 sp1 + vray 1.5 sp2

 

quad 2.4, 4gig ram, fx3500

 

ps. zauważyłem, że max nie tylko "porusza" oknem, ale także przechodz z ortho na jakąś perspektywę - linie nie są równoległe), ale w narożniku okna dalej widnieje napis "orthographic"...

 

Problem chyba rozwiązany! okazało się, że obiekty były za bardzo oddalone od środka układu współrzędnych (ok 1mln jednostek-import z autocada) po ruszeniu wszystkich elementów wszystko wróciło do normy. muszę dla pewności jeszcze trochę przetestować scenkę.

Edytowane przez zaki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! po przesiadce z max2008 32bit (win xp) na max2009 64bit (vista) napotkałem na drobny lecz bardzo irytujący problem -> otóż max2009 zdaje się nie chwytać dodatkowych klawiszy myszy (logitech mx620) skróty widoków pod kciukiem bardzo ułatwiały poruszanie się po scenie - dlatego zależy mi na odzyskaniu tego udogodnienia - tymczasem max sić broni ;)

 

w systemie wszystko działa poprawnie, tylko max nie chwyta klawiszy... ponowna instalacja sterów gryzonia nic nie przyniosła

 

czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, ew. pomysł na rozwiązanie problemu ?

 

 

PS

to mój pierwszy post tak wiec serdecznie witam forumowiczów ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w systemie wszystko działa poprawnie, tylko max nie chwyta klawiszy... ponowna instalacja sterów gryzonia nic nie przyniosła

 

czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, ew. pomysł na rozwiązanie problemu ?

 

 

PS

to mój pierwszy post tak wiec serdecznie witam forumowiczów ! :)

 

Witam

Ja na Logitech MX 1000 miałem podobne problemy (sterownik Setpoint 4.60). Max 2009 gubił część z przypisanych klawiszy. Problem rozwiązał dodatkowy programik uberOptions, który integruje się w sterownik Setpoint i pozwala ustawiać profile klawiszy dla różnych programów. Np.: w max 2009 mam inny schemat oraz inny w photoshopie itp. Schematy zmieniają się automatycznie po wykryciu programu. Podaje linka do oficjalnej strony.

 

http://www.mstarmetro.net/users/rlowens/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie - szwankuje mi okno orto. Zwykle pracuje właśnie w tym widoku i w nim przekształcam obiekty w przestrzeni 3d. przesiadłem sie właśnie z viz 2008 na maxdesign2009 i przy kliknięciu myszką w obrębie widoku powoduje nieznaczne, a czasami bardzo duże, skoki widoku (jego zmianę). Nie wiem co jest grane! Srasznie mnie to zaczyan irytować. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graf.(FX 3500), a nawet do myszki (!) i dalej sie chrzani.

 

wersja -maxdesign2009 sp1 + vray 1.5 sp2

 

quad 2.4, 4gig ram, fx3500

 

ps. zauważyłem, że max nie tylko "porusza" oknem, ale także przechodz z ortho na jakąś perspektywę - linie nie są równoległe), ale w narożniku okna dalej widnieje napis "orthographic"...

 

Problem chyba rozwiązany! okazało się, że obiekty były za bardzo oddalone od środka układu współrzędnych (ok 1mln jednostek-import z autocada) po ruszeniu wszystkich elementów wszystko wróciło do normy. muszę dla pewności jeszcze trochę przetestować scenkę.

 

mialem to samo, w trybie ortho przeskakujacy obraz - wyrzucilem viewcube, ktory nota bene zwalnia prace po pewnym czasie - i oba problemy zniknely!

 

aby wyrzucic viewcube na stale, trzeba usunac plik AutoCamMax.gup z katalogu stdplugs (lub zrobic sobie AutoCamMax.gup.bak)

 

problem 4. byl natomiast wydumany - zle to robilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności