Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ta 154 Moskito


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a teksturka tego ponad tym będzie lepsza czy taka zostanie ? :)

 

To ponad tym to komory podwozia. Po zmontowaniu modelu w całość praktycznie w ogóle ich nie będzie widać. Poza tym one są oteksturowane wewnątrz, a to co tu widać to zewnętrzność z wynicowaną teksturą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się uczyć.. Z tego co widzę masz spore doświadczenie - mógłbyś się podzielić jakimiś wskazówkami co do postępowania z model pod teksturowanie ? Używasz jakiegoś standardowego studia pod tworzenie tekstur czy do każdego modelu musisz ustawiać światła od nowa ? Robisz i czy opłaca się robić detal na mapce pod dispa ? Normalnie czarna magia jak dla mnie ;) Jakbyś mógł choć troszkę rozjaśnić sprawę.

 

A i jeszcze jedno: ustawiasz sobie riga pod te amortyzatory żeby Ci się wszystko samo składało czy bawisz się samemu w chowanie tego pod konkretny render ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz jakiegoś standardowego studia pod tworzenie tekstur czy do każdego modelu musisz ustawiać światła od nowa ? Robisz i czy opłaca się robić detal na mapce pod dispa ?

 

A i jeszcze jedno: ustawiasz sobie riga pod te amortyzatory żeby Ci się wszystko samo składało czy bawisz się samemu w chowanie tego pod konkretny render ?

 

Do renderowania wipów, a ostatnio także finalnych rzeczy używam Kerkythei. Przy wipach stosuję prosty układ oświetlenia oparty na współrzędnych geograficznych (w KT wybiera się gdzie, w jakim miesiącu i o której godzinie się dana scena "odbywa" a program ustawia "słońce"). Do tego albo sfera z niebem albo HDRI. Ponieważ póki co KT displace a nie obsługuje to i ja go ni eużywam :). Poza tym model ma być, wedle wymagań klienta, "ready to export", więc bardziej ambitne shadery z mety odpadają. Tylko mapy diffuse, specular i bump.

 

Podobnie z animacją np. podwozia. Rigowanie odpada, bo klient chce ten model mieć w kilku formatach. Ustawiam tylko osie obrotu i animuje ręcznie wstawiając klatki. W sumie rig byłby idealny - ale nasz klient - nasz pan.

 

Ateraz ostatni update w WIPie - otexturowany zewnętrze. Teraz tylko zebrać wszystkie elementy w kupe i finito :)

 

Ta154textured1.jpg

 

Ta154textured2.jpg

 

Ta154textured3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Te czerwone kropki jakieś dziwne jakby wklejone w PS i błagam daj większy render :D Może jakiś render gdy samolot zaczyna lądować - podwozie mógłbyś ładnie pokazać ;) A model to już chyba wiesz że fajnie wyszedł. (większy render proszę ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Daj Boże jakąś scenę tego cuda w akcji!

Ja rozumiem podlizywac sie Prezesowi, a jakze, sam sie podlizuje w nadziei ze mi odpuści te zaległe składki, ale mówic per " Boże" to juz chyba przesada...szczyt lizusostwa!....składek ci i tak nie daruje Piotr bo to przechera i liczygrosz..centuś rzekłbym, choć un nie z CK miasta Krakowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaka miła niespodzianka dopiero teraz wczytały się wszystkie 3 obrazki :D A na co jest ta obręcz pod spodem ? Tak wyskoczę z czymś co mnie ostatnio zaczęło dziwić: czemu nie naszło Was jeszcze żeby zebrać się jakoś do wspólnego projektu/któw? Jak mnie to dziwi :P - to tak propo ostatniego posta.

Co do Twojej pracy to powiem Ci że czekam na jakąś scenkę bo teraz nie czuć jakoś tego samolotu jak dla mnie zalatuje takim małym modelem, a on chyba spory jest ?

Może jakiś studyjny render ? no.. czuje jakiś niedosyt, wybacz ;) Śledziłem calutkiego wipa i ten model jest o wiele bardziej zaje*** niż teraz jak się tak na niego patrze - takie moje odczucia. Mam nadzieje że mnie zrozumiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem calutkiego wipa i ten model jest o wiele bardziej zaje*** niż teraz jak się tak na niego patrze - takie moje odczucia. Mam nadzieje że mnie zrozumiesz ;)

 

Bo generalnie jak sie widzi kupę śrubek, tłoków, kabli, blach, opon i innego technologicznego badziewia to robi wrażenie. A jak to się tę kupe zmontuje to patrzysz a tu maluch... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności