Chrupek Napisano 1 Wrzesień 2008 Napisano 1 Wrzesień 2008 Panowie szukam nazw materiałów z których wykonane są np. elementy kuchni. O ile orientuje się z czego zrobiony jest widelec i nóż :-) to reszte materiałów dosyć średnio kojarze, a nie chciałbym nałożyć jakiegos badziewia typu teflon na blat stołu na przykład :/
Chrupek Napisano 4 Wrzesień 2008 Autor Napisano 4 Wrzesień 2008 jak to mówią... las ronk :-))))))))))))))
arev Napisano 4 Wrzesień 2008 Napisano 4 Wrzesień 2008 Chyba raczej las krzyży :D Szczerze mówiąc to nie rozumiem dlaczego podczas nakładania materiałów chcesz się kierować ich nazwami, a nie np. wyglądem miniatur czy wiedzą zdobytą podczas próbnych renderów. Tak czy inaczej nazwy w stylu ceramic, glass, wood, brushed steel, chrome, coated plastic, marble, etc. są chyba wystarczająco opisowe, nie?
Chrupek Napisano 11 Wrzesień 2008 Autor Napisano 11 Wrzesień 2008 no tak, ale mnie chodzi raczej o to, czy dana lampa jest z plastiku czy z chromu :-)))))) Wiem, że to widać na oko niby, ale taki np. klucz do drzwi wejściowych nie koniecznie musi być z chromu, chociaz wygląda :P a widelec moge dać z chromu, stali lub aluminium :D
kozioo Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 I w czym problem? Nikogo nie będzie interesowało, że nałożyłeś materiał o nazwie "polerowane alu" zamiast "polerowana nierdzewka", o ile wszystko będzie dobrze wyglądało na renderze.
Hynol Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 no tak, ale mnie chodzi raczej o to, czy dana lampa jest z plastiku czy z chromu :-)))))) Wiem, że to widać na oko niby, ale taki np. klucz do drzwi wejściowych nie koniecznie musi być z chromu, chociaz wygląda :P a widelec moge dać z chromu, stali lub aluminium :D Klucz z chromu? Kluczborg może ;). Chrom to proces powlekania powierzchni a nie materiał jako taki. A to z jakiego materiału jest coś zrobione nie ma znaczenia - po prostu kręcisz nastawami materiału tak długo aż nie otrzymasz odpowiedniego rezultatu. A widelców, łyżek itd. to się raczej nie chromuje.
Shogun 3D Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 Materiały naywasz jak chcesz. Nie baw się w analizowanie ich składu chemicznego. Jak robisz widelec, to materiał nazywasz "matriał widelca" i styka.
arev Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 Chrom to proces powlekania powierzchni a nie materiał jako taki. Ej no, nie przesadzaj :> http://chemia.panoramix.net.pl/uklad/Cr.html
Bacry Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 gwoli ścisłości Hynol to ten proces nazywa się chromowaniem ;)
Hynol Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 No tak - skrót myślowy. Chodziło mi raczej o to że z chromu raczej nie wykonuje się rzeczy użytkowych - co najwyżej się je (jak zauważył Bacry) chromuje. A więc powleka cienką warstwą tego metalu.
arev Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 Renderer "nie wnika" w to z czego materiał obiekt jest wykonany, a czym powleczony - bierze pod uwagę tylko powierzchnię, czyli tę cienką warstwę o której mówisz (oczywiście nie mówimy tu o materiałach przepuszczających światło ;)
Hynol Napisano 11 Wrzesień 2008 Napisano 11 Wrzesień 2008 touche ;). Z tym że pamiętać należy iż stal chromowa (stop) nieco inaczej wygląda niż stal chromowana.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się