Skocz do zawartości

nazewnictwo materiałów


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam nazw materiałów z których wykonane są np. elementy kuchni. O ile orientuje się z czego zrobiony jest widelec i nóż :-) to reszte materiałów dosyć średnio kojarze, a nie chciałbym nałożyć jakiegos badziewia typu teflon na blat stołu na przykład :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba raczej las krzyży :D

Szczerze mówiąc to nie rozumiem dlaczego podczas nakładania materiałów chcesz się kierować ich nazwami, a nie np. wyglądem miniatur czy wiedzą zdobytą podczas próbnych renderów. Tak czy inaczej nazwy w stylu ceramic, glass, wood, brushed steel, chrome, coated plastic, marble, etc. są chyba wystarczająco opisowe, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mnie chodzi raczej o to, czy dana lampa jest z plastiku czy z chromu :-)))))) Wiem, że to widać na oko niby, ale taki np. klucz do drzwi wejściowych nie koniecznie musi być z chromu, chociaz wygląda :P a widelec moge dać z chromu, stali lub aluminium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mnie chodzi raczej o to, czy dana lampa jest z plastiku czy z chromu :-)))))) Wiem, że to widać na oko niby, ale taki np. klucz do drzwi wejściowych nie koniecznie musi być z chromu, chociaz wygląda :P a widelec moge dać z chromu, stali lub aluminium :D

 

Klucz z chromu? Kluczborg może ;). Chrom to proces powlekania powierzchni a nie materiał jako taki. A to z jakiego materiału jest coś zrobione nie ma znaczenia - po prostu kręcisz nastawami materiału tak długo aż nie otrzymasz odpowiedniego rezultatu. A widelców, łyżek itd. to się raczej nie chromuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderer "nie wnika" w to z czego materiał obiekt jest wykonany, a czym powleczony - bierze pod uwagę tylko powierzchnię, czyli tę cienką warstwę o której mówisz (oczywiście nie mówimy tu o materiałach przepuszczających światło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności