Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Camaro 69 || Need Aid


GrześDuro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;) Mam juz nowy concept, ale zanim go zrealizuje to chcialem sie troche podszkolic i zlapac klimatu retro. Padlo na ukochanego Camaro a jak Camaro to tylko 69;P Model robie od ok 5 dni nie spieszac sie. Jako ze rendery w clayu niebardzo mi wychodzą (mało widac i detal znika) wiec renderki w ubogim studio ze sky'em. Zapraszam do komentowania i wytykania bugów i nieścislosci.

 

ca0000cxz2.jpg

 

ca00012bwa7.jpg

 

ca00022brl1.jpg

 

Coś mi sie stało z kompem bo rend ktory normalnie trwa 1h teraz zajął 7h 10min:|

Edytowane przez GrześDuro
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja ze swoim camaro praktycznie do tej pory tocze zarzarte boje:) nie jest dzle, bo jest prosto, ale pare niescislosci by sie znalazło...M.In. bok...jest na nim przetłoczenie od przedniego koła po połowe trzwi...brak wlotu na tylnm nadkolu i pod drzwiami brak listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq - wlasnie widzialem to Twoje camaro jak szukalem czy juz nie bylo tego modelu na forum. Kto wie moze wrescie coś sie ruszy skoro konkurencja nie spi;P Jesli chodzi o trzymanie sie oryginału to wiesz.. zalezy na jaką refekrke patrze. Ja mialem przed oczami kilka i wybralem najbardziej pasujace moim zdaniem elementy. Nadkola i zresztą Lusterka tez sa inne niz w serii, ale wciaz istnieja w realu. Widocznie amerykanie lubia sobie w nich podłubać. Bedziesz musial mi uwierzyc na slowo;)

Stachu - Rzeczywiscie o cal za duze. thxD

juz blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. Wiedzialem ze mozna na was liczyc;D

Rallyman - problem z dachem rozwiazany, a siateczki juz wrzucam.

KamilM - niestety mam problemy z instalacja vraya na viscie:/ Renderuje w mentalu i tak mi sie wydaje ze poprostu zwiekszylem subd amount. z 2 do 3 i chyba stad meki kompa.

Freedom Fighter - masz racje. Zostawiam duze rendery. Bdą tylko screeny ev. moze lakier w slabej jakosci rendera. Zderzak poprawiony, nadkola narazie zostawie. Lubie duze:D

JohnZi - problem z odbiciem za drzwiami rowiazany. Troche pomodelowalem i sie udało. Dzieki;) fala poprawiona. znaczy juz jej nie ma xD

 

Siaty

siatka1li4.jpg

 

siatka1bwb1.jpg

 

siatka2qx1.jpg

 

siatka2bkw3.jpg

 

siatkafront2nm6.jpg

 

siatkaleftcloseze9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie myle ale poszukałem trochę necie i znalazłem tylko wersje które mają zderzak z zagiętymi do góry końcówkami i z przetłoczeniami na bokach lub wersje ze zderzakiem zagiętym do tyłu i bez przetłoczeń, nigdy inaczej. Może się czepiam ale jestem zwolennikiem robienia "tak jak naprawdę". I nadal uważam że nadkola za duże.

Normalnie bym się nie czepiał ale fajnie Ci wychodzi model wiec było by jeszcze fajniej gdyby sie zgadzał z rzeczywistością:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeap, Mialem 2 sztuki, 1994 rocznik - tgzw ostatni muscle car i '74, obydwa sprzedane. Teraz czekam na esencje ameryki czyli wlasnie 67-69.

 

Pierwsza generacja niezaleznie od rocznika miala te same nadkola ( quarter panels )

zobacz na fotce

 

http://images.chevyhiperformance.com/featuredvehicles/0811chp_06_z+1968_chevy_camaro_ss+front_view.jpg

 

a tutaj widac dokladnie

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1967-67-Camaro-Quarter-Panel-Full-Type-LH-Side-New_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a570Q7c39Q3a1Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c240Q3a1318QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem360089725769QQitemZ360089725769

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze bardzo kontrowersyjna sprawa z tymi nadkolami. W takim razie pokarze kilka referek na ktorych widac ze nadkola bywają rozne - owalne i podłóżne;P

 

owalne

 

brents67camarofp1.jpg

 

bardziej owalne

 

aloha68camaro0102xt6.jpg

 

bardziej podłozne i z listwą nawet

 

gary20baker69camaro327ue0.jpg

 

Przedni bumper

 

img0006zi9.jpg

 

Kwestja osobistych preferencji i wyglada na to ze zrobie dwie wersje stock'ową i HardCore'ową. Tak zeby wszystkich zadowolic a nikogo nie zawieść. A co!;D

 

Update:

17bma0.jpg

 

14byf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23bgd4.jpg

 

rallyman - z klatką jest taki problem ze rury sa proste a linia dachu zakrzywiona i by wystawaly rogi, bo profil rury jest zacny;D

JohnZi - Biore sie za te blachy. Dzieki za to ze tak meczysz o tego rowa. Gdyby nie to, to pewnie bym ominął zrobil fele i wrzucil kolejny badziew do finished. A tak to podłubie aż bedzie cacy.

 

a teraz jak te ndakola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty, jednak brak krytyki mnie dziwi(martwi)

 

Thx JohnZi To w Ps'ie swietnie wyszlo. Tylko nie usuwaj;) Musze wreszcie zabrac sie za tego PS bo potencjał drzemie niezły.

 

Stachu jak bardziej podkrecam to beznadziejnie zmnieniają kolor. Swiecą acz mało. I tutaj pojawia sie PS;) dzieki za komplement

 

Soska zachecam do obejrzenia calego watku i podzielenia sie uwagami, tudziez radami. Working bedzie jak najbardziej keep, ale jeszcze nie wiem how long potrwa break.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka problemow napodkalem.

 

-Materiał mateshadow nie chce przyjac cienia od mentalowskiego Sky'a oczywiscie z wlaczonym final gather. Czy moze nie wspolpracuje on z tym rendererem?

 

-Wiem ze w V-rayu mozna zrobic overwright back ground'u i zrobic osobno enivronment'a(hdri) i back ground. Czy da sie jakos osiagnac podobny efekt w mentalu?

 

Średnio ten displace zadziałał, ale wrzucam fotele. Bedzie jeszcze jakis emblemat na oparciu tylko jeszcze nie wiem jaki. Moze znaczek Chevy? Wnetrze nie bedze widoczne w scenie ktora mam dla niego, wiec wazne zeby wygladało dobrze z zewnatrz.

 

460001yp1.jpg

 

Nowy model, stare studio i moje wypociny z PS tak zeby ciekawy efekt był. Zaznaczam ze scena do Finished bedzie inna.

 

570000fmz6.jpg

 

Tapeta dla fanów Camaro i nie tylko;)

 

tlo5wp5.jpg

 

zapraszam do dzielenia sie swoimi opiniami odnosnie... wszystkiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwował mnie bok wiec sie uparlem i od nowa zrobilem nadkola i przedewszystkim fragment nad klamka bardziej przypominał jakiegos dogde'a niz Camaro. Wiec po poprawce wrzucam. Doszly blachy, lusterko wsteczne, poprawione materialy i kilka bajerów.

 

71bzb3.jpg

74bc2fb8.jpg

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko choć studia takie sobie, ale za to ostatnia scenka wymiata.

Ps johniZi nie wiem czemu ale tych fotek nie widac

 

Ostatnio imageshack swiruje - czasami trzeba kilka razy odswiezyc zeby zaskoczyło.

 

PS. Jak dla mnie compositing niezly tylko faktycznie troszke przyciemnij bryke i bedzie super ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem se czy zrobić camaro czy firebirda z 68 ale widzę że camaro już będzie ładnie zrobiony wiec nie ma sensu na razie:)

Aczkolwiek nadal trzymam sie wersji że nie ma takiego camaro naraz z takim zderzakiem i nadkolami. Chodzi mi o to że albo zderzak zawinięty do góry (jak u Ciebie) ale wtedy nadkola inne albo zderzak prosty i wtedy nadkola takie jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim opóźnieniem(w kompie z netem zfajczyl sie efektownie zasilacz) wrzucam poprawiona wersje. Praca na 3 roznych kompach nie jest prosta wiec jak widzicie nasycenie i kontrast roznie wychodzi na kazdym ekranie co widac na przykladzie nieba:/

 

Andrzej- dzieki;) juz przyciemnony wrzucam

 

Jhonzi- zgadzam sie, choc u Ciebie z kolei zbyt nasycone. Wrzucam kompromis;)

 

Filip- dzieki;) wiesz to jest VIP tylko i te studia byly tylko dla hecy. Zeby nie na nudnym szarym tle.

 

Reflect- jak by tak wygladal prostreet to i tak bym nie kupił;P nie mowiac juz o mostwanted 2 znanym jako Anderkower;/ UG1 rzadzi:D

 

Mr_San- thx sensej;) A jak teraz?

 

i wreszcie Mr. Freedom Fighter... Co tu z panem zrobic xD No ja wiem ze nie oryginal i wogole. Lubie personalizowac wszystko dookola i Camaro sie nie uchował. Powiedz ze nie fajnie mu z taka kombinacja?;> 5 min i zderzak prosty. tylko po co. Co do tego jak wyjdzie Chevy to sie okaze;) Widac jestes fajnem Oldshoolowych oldsmobilów, ale czy firebird to bym sie zastanowil... moze Camaro z 70'? albo ta vetta http://www.youtube.com/watch?v=nHBUFqoJAgs CUDO!

 

 

fotofinalkopiakopiaciempl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camaro z 70... bleeeee:P

A ta corvetta nawet przyjemna, pomyślimy:)

Fajnie wygląda ten render ale nauczyłem sie że jeżeli nie masz profesjonalnych zdjęć tło które zwykle kosztują sporo (no chyba że sam potrafisz takie zrobić) lepiej sie pomęczyć i zrobić scenkę samemu. Roboty nie mało ale efekt lepszy i satysfakcja wieksza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności