Skocz do zawartości

3d studio za 1000 ojro


routee

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno na stronie firmy Janusz Rupik PVP ukazała się informacja o możliwości zakupienia studenckiej acz komercyjnej wersji 3d studio. Polega to mniej więcej na zakupie wersji studenckiej edukacyjnej i dokupieniu doń licencji komercyjnej razem 1000 ojro. Licencja wystawiana jest na osobę prywatną i nie może zostać zakupiona przez firmę. Pytanie gdzie tu jest haczyk ? Wydaje się to zbyt piękne.... Orientuje się ktoś może jak to wygląda w praktyce czy wersja ta ma jakieś ograniczenia funkcjonalności, czasu trwania licencji itp itd ? Jak wygląda współpraca z firmą korzystał ktoś proszę o informacje i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do niedawna sprawa wyglądała tak, że upgrade można było wykonać po 14 miesiącach od aktywacji wersji studenckiej. Teraz można praktycznie od razu, ale legitymacja musi być wciąż aktualna. Poza tym dowiedziałem się, że dystrybucja samego Maxa w wersji studenckiej ma zostać wstrzymana. Będzie on natomiast dostępny w pakiecie z programami Combustion, Motion Builder i Cleaner. Cena całego pakietu jest tylko trochę wyższa niż samego Maxa, a upgrade'ować można oczywiście pojedyncze programy.

W sumie to nie wiem jak wygląda sprawa ewentualnego założenia działalności przez osobę, która już dokonała upgrade'u. Mógłby to ktoś wyjaśnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo ja do końca przyszłego tygodnia to załatwiam więc dam znać czy to na pewno prawda. Żeby nie było dowiadywałem się na ten temat u dwóch dystrybutorów i oboje potwierdzili, że po tym crossgradzie mamy pełną komercyjną wersję maxa

 

edit:

a tak wogóle to pisałem o tej możliwości crossgradu w czerwcu jakoś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYT.: Cena przejścia jest dużo niższa niż zakup nowej licencji komercyjnej, czy jest w tym jakiś haczyk?

 

ODP.: Oferta jest skierowana do studentów, którzy są w trakcie nauki lub kończą ją w bliskim czasie. Często osoby takie chcą rozpocząć działalność komercyjną, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup legalnego oprogramowania. Dzięki tej ofercie mogą one stać się posiadaczami pęłnej wersji oprogramowania Autodesk na preferencyjnych warunkach i wykorzystywać ją do celów zarobkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się nakręciłem na kupno tego maxa, ale z drugiej strony to jeszcze interes się nie kręci na maxa (bo przecież studiuje) myślicie że taka oferta utrzyma się dłużej przez rok czy dwa, czy lepiej brać go puki można?

 

bym musiał się zapożyczyć trochę....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie będziesz mógł sobie wrzucić programu w koszta uzyskania przychodu. Niska cena za taką oszczędność ;)

 

Nie możesz też mieć takiego programu w firmie. Nie możesz (teoretycznie) z niego korzystać do tworzenia utworów na które wystawiasz faktury jako firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Rupika jest promocyjna w tym sensie, że kupujesz samego Maxa. W Procadzie sam Max w wersji studenckiej jest już niedostępny, jedynie w pakiecie z Combustion, Cleaner i Motion Builder. Jest to odgórna decyzja Autodesku. Natomiast możliwość upgrade'u pozostaje i nie jest to promocja. Całościowo wychodzi kilkaset złotych więcej niż obecna oferta Rupika, ale dochodzą wspomniane programy (które można upgrade'ować osobno).

 

@Hynol: można spokojnie założyć działalność z takim programem. Specjalnie o to pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obiecywałem, że napisze jak cała sprawa z tym crossgradem wygląda jak już wszystko załatwie. Trochę sie to wszystko przeciągnęło :P. A więc tak... A co tam polecimy punkcikami :P

 

1. Zakup wersji studenckiej. Wysyłamy skan legitymacji no i oczywiście płacimy...Iiii czekamy. Autodesk ma swoją dystrybucje 3d studio na Słowacji. Wydawałoby się, że niedaleko...A czekałem 2 tygodnie... :P Chociaż zawinił też kurier. UPS niestety nie raczył zadzwonić do mnie przed doręczeniem. O tym, że kurier był u mnie dowiedziałem się z listu przewozowego...No i przesyłka wróciła do Gdańska... Całe szczęście firma Procad była na tyle miła, że przesłała paczke za darmo jeszcze raz, tym razem do wrocławskiego oddziału firmy. Paczke odebrałem.

2. Rejestracja wersji studenckiej. To bardzo ważna sprawa przy crossgradzie. Bez tego zwyczajnie nie kupimy upgradu. Tym razem było troche wałków też :P. Rejestrowałem jednego dnia. Wszystko niby ok. Dzwonią na następny dzień do mnie z Procadu, że nie zarejestrowałem oprogramowania :P Sprawdzam co i jak. Okazuje się, że nie ma wogóle mojego konta :P. No nic. Nie zrażając się rejestruje się jeszcze raz. Na następny dzień dostaje info, że program jest zarejestrowany i zamówienie na crossgrade poszło do dystrybutora, tego ze Słowacji :P

3. Mniej więcej po tygodniu dostaje informację, że moja pełna wersja 3d studio jest już do odebrania ;]

 

Tak podsumowując. Całość trwałaby jakieś 2 tygodnie gdyby nie moje przygody :P Cena to jakieś 4300 (wersja studencka+crossgrade). Niestety cena jest zależna od ojro, a to ostatnio podrożało...

 

Pozdrawiam

Szczęśliwy posiadacz legalnej wersji 3ds Max Design 2009 :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

chudy - fajnie ze to opisales i ze sie wreszcie komus udalo :).

czy mozesz napisac juz tak ostatecznie, jako najlepiej zorientowany jakie byly ograniczenia z tym maxem ? czy on ma jakis czas waznosci ? - czy tak jak zwykly maxior , jest legalem na zawsze ? czy wystarczy sie zapisac na jakiekolwiek studia ?

wiem ze tu bylo troche o tym i pojawialy sie rozne wersje, ale Ty chyba bedziesz teraz naszym forumowym ekspertem w tej dziedzinie :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wersję Chudego - też od jakiegoś tygodnia mam pełną wersję legalnego 3d Studio Max 2009. U mnie trwało to nieco dłużej, ze względu na moją opieszałość, urlopy itp - cena porównywalna 230 chyba za wersję studencką + 4080 za wersję komercyjną.

 

Nie ma żadnych ograniczeń, czasowych, czy innych, przynajmniej ja na swoim nie widzę o czym też przed zakupem zapewnił mnie dystrybutor z Rupik'a. Nie pytali czy moja uczelnia lub profil wymaga takiego oprogramowania (studiuję na PWR informatykę więc raczej z maxem teoretycznie mało wspólnego moje studia maja = czytaj ZERO) Więc zakładam że można studiować cokolwiek (nie wiem na 100% to tylko moje założenie) byle dali Ci legitymację i wystawili zaświadczenie że w semestrze takim a takim osobnik Kannu jest studentem czegoś tam. Ja takie właśnie zaświadczenie również skanowałem i wysyłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tak jak pisze Loki wersja nie ma żadnych ograniczeń, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Kierunek studiów nie ma żadnego znaczenia. Ja akurat jestem na automatycei robotyce. Ważny jest jedynie fakt bycia studentem.

 

A co do Rupika to już słyszałem od paru osób, że troche im kiepsko idzie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czekam na swoją wersję... Zamówiłem u Rupika, nie wiem czy to nie był błąd :D

 

Chyba byl... ja czekam juz miesiac na wersje edu od Rupika... jesli tak dalej pojdzie to maxa 2009 po corssgradzie bede mial w 2010 roku :) Troche slabo... :(

 

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamowilem u Rupika i wersje studencka dostalem po juz 4 dniach, takze jestem zadowolony. Troche drozej mnie to wszystko wyszlo niz pisali powyzej inni, ale to przez to ze euro w gore poszlo i autodesk sobie zarzyczyl ze nie mozna kupic samego 3d maxa studenckiego i dolozyl do niego motion builder'a, clenaer'a xl, mudbox'a i combustion'a. Wszystko z upgradem wyjdzie jakos ~5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Autodesk już wcześniej zarzucił sprzedaż samego Maxa w wersji studenckiej, a promocja miała polegać na tym, że niby zostało im jeszcze im trochę osobnych na stanie (co z resztą okazało się być nieprawdą). Ja w każdym razie wytargowałem samego Maxa, bo chociaż to tylko kilka stówek różnicy to aktualnie żadnego z pozostałych programów z Super Pack nie można upgrade'ować na takich fajnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już obie wersje (Student + upgrade)? Jak poradziliście sobie z rejestracją tego dziadostwa? Wersje student bezproblemowo dało się aktywować i zarejestrować, ale upgrade'u już nie. Kodu aktywacji z formularz rejestracyjnego nie da się wyciągnąć, bo wywala, że 'błędny stary numer seryjny'. Załatwiłem kod aktywacyjny przez firmę, program przyjął, ale i tak piszę, że to student version... Problem już ciągnie się około 1,5 tygodnia... Na tą chwilę wychodzi na to że dałem za wersje student ponad 5k ... :/ Jak u was przebiegała rejestracja? Bezproblemo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem, że troche późno (Upgrade kupiłem jakieś hmmm 2 miesiące temu :P), ale w końcu zainstalowałem Maxa. A więc ja od razu instalowałem ten upgrade. Na dysku wogóle nie było wcześniejszej wersji studenckiej. Program się bez problemu aktywował.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy, a gdy wejdziesz w zakladke help i activation 3d max, to masz tam wyswietlone 2 numery seryjne? upgrade'u i studenta? U mnie niby sa wyswietlone 2 numery, upgrade ze niby terazniejszy i previous czyli student, ale przy starcie 3d maxa i tak pisze ze to 'not for comercial'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko 1 nr seryjny z wersji komercyjnej (Help>>About 3ds Max), Release>>11.0 commercial; Licens Type>>Stand-alone; License Behavior>>Permanent.

 

Przy instalacji nawet nie pytał sie o stary nr seryjny.

 

instalowałem sam upgrade. żeby nie było wersja studencka jest normalnie zarejestrowana, mam do niej nr aktywacyjny, ale wogóle jej nie instalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja jak upgradowalem studencka do pelnej to mialem klopoty z aktywacja,

w automatycznej rejestracji prosil o podanie starego seriala ze studenckiej

i nowego z upgradu ale wywalal blad. poczyscilem rejestr wywalilem flex'a

zainstalowalem jeszcze raz, przeszlo, ale pojawial mi sie splash screen ze

wersja niekomercyjna, mimo ze w about byl dobry serial. zadzwonilem do

autodesku i przyslali mi mailem nowy kod aktywacyjny, wszystko zadzialalo.

 

Aha, jeszcze jedno - bo chyba takie pytanie sie pojawialo - dostalem normalna

vatowska fakture na firme. Zamawialem w procadzie bo od rupika nie moglem

sie doczekac (tj. takie mieli oblozenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja dla odmiany miałem problemy z rejestracją wersji studenckiej. Niby się rejestrowała itd itd, ale dalej po licencji nie było śladu. Dopiero mailowe załatwienie sprawy z autodeskiem pozwoliło mi ją zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dokladnie jak dokturpotfor, prosilo o podanie starego numeru i wywalalo ze nieprawidlowy czy cos, wersje student zarejestrowalem bezproblemu, upgrade nawet nie wiem czy jest zarejestrowany bo dzisiaj o dziwo robilem tak jak ostatnio i przyjelo ten numer student i upgrade, ale nadal przy starcie 3dmaxa wyskakuje ze to studencka wersja;/ pisalem do rupika, sami nie wiedza jak to rozwiazac :/

 

 

edit: Wykonałem ponownie aktywacje, wpisalem aktivate kod i pisze ze juz komercyjna wersja jest, dziwne to wszystko bo dzisiaj sam 3d max przy starcie mnie zapytal o rejestracje, bo jesli nie to za 7 dni cos tam... i wtedy juz bylo ok. Zakrecone to wszystko, ale jak widze i jak juz sie dowiadywalem od innych nie tylko ja mialem problemy z tym upgradem.

Edytowane przez zgred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze cos naprawili, mi dzisiaj upgrade przeszedl od kopa.

 

- odpalilem edu maxa, potem help / activate max, wpisalem serial, dalem get activation code i to wszystko

- wyskoczyl blad ze nie moze zapisac licencji bo vista blokuje, ale nic to nie zepsulo, activation code pprzyszedl mailem, ale podczaas aktywacji sam sie dodal gdzie trzeba wiec nic wiecej nie musialem robic poza restartem maxa, odpalil sie bez info o studenckiej wersji

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności