Skocz do zawartości

Pojazd 3d: YAK-7(wczesna wersja9)


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Narazie to wygląda biednie... zresztą jak każda scena na początku modelingu :) ... Prosiłeś o jakieś zdjęcia znalezłem pare... mam nadzieje,że Ci pomogą.. PozdR

yak7.jpg

 

yak-7.jpg

 

yak7.jpg

 

CW_Yak7.jpg

 

Poszukam jeszce zdjęć.. może coś znajde to Ci dam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nmatriały .Co do skrzydel to sa ok (mirror) .nastepne rzuty beda juz normalne :) Czy możesz mi pokaza przod twojego modelu w rzucie izometrycznym z bliska bo mam z tym nieesamowitego zgryza a u Ciebie wygląda jak w oryginale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w modelu 1.Chłodnica przednia i tylna .2.Poprawiony obrys polaczenia kadluba z skrzydlem.3.Wytloczki na kadlubie(w oryginale to byla kratownica pokryta materialem. A rzut jest juz z kamery i w polowce -nie bedzie problemu czy skrzydla sa rowne) :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialem sobie ,ze to samolot z IIWW a ja mu miejsca na karabinki nie zrobilem no to teraz juz sa.Jutro zabieram se za skrzydla -wykonczenie no i pora chyba go powoli z polowki w calosc zlozyc.A moze jescze cos wczesniej zmienic(poprawic),czegos mu jeszcze brak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dodalem kilka detali .Mam nadzieje ,ze nabiera to juz jakiegos wygladu.Kabina jest tragiczna i nie mawniej szkla bo chyba trzeba ja bedzie zrobic jeszcze raz ,Ale najpierw zaczne to troche otexturowywac ,.zobacze co mi wyjdzie :( [boje się] na sama mysl o texturowaniu to mi ........ , .........., .......... i ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie mi to tragicznie (cala robie sam bez zrzutow zdjęć) i idzie mi to strasznie mozolnie .

Nie bardzo wim jak nadac materialowi efekt \"uzywanego \" ,wytartego i niepolyskliwego bo ruscy mieli matowe lakiery , do tego polowa samolotu jest drewniana (polowa kadluba tez) i nie wim czy powinienem to zaakcentowac (delikatnie zmienilem fakture w materiale na poszyciu z drewna i plotna ). Bardzo licze na pomoc w teksturowniu bo mi arbajt sie zatrzymal :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umini kolor z plotna ,musze to poprawic

2. wim ze roznica nie jest duze w obu materialach ale jak zrobie wieksza to wyglada to troche glupio .

 

I pytanko jak zrobic obdarcie farby by natuealnie wugladalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wrescie upralem sie z ta cho... rdza i tak mniej wiecej to wygloada .Moze troche przesadzilem z ta iloscia rdzy.

Czekam na opinie i zabieram sie za reszte teksturek(tylko tsam kadlub ma texturke w 90 % go tow a reszta jest do zrobienia) Podziekowania dla Aleksandra.

Pewnie bym tego nie ugryzl bez jego porad :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że odstawie go na razie ,ale wpadł mi pomysł aby go pokroić na czesci,Dorobić to co jest nie tak lub czego nie ma (kokpit ) i spróbować złożyć w całość do renderowania .Chyba ,że ma ktoś pomysł na bezbolesną pracę z obiektem o 110.000 fejsów . Pomysły i podpowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doloz sobie troche kostek pamieci ram(czyt DDr), a tak na serio to w editable poly ukryj nieurzywane polygony, to powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I troche pociagnolem dalej a kokpitu nie moge znalezc referencji (cos z yaka -9 mam jest prawie taki sam i chyba go wsadze z braku lakiu ...

Dodalem trymer w ogonie ,tekturke tylnych skrzydel i usunolem odpadajaca farbe z miejsc ww kadlubie gdzie jest on plocienny(tkanina i drewno) :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! modelik super, podoba mi sie bardzo. Moim zdaniem niepotrzebnie dorobiłeś tylko RS-82, gdyż rosjanie w późniejszych wersjach chyba tego za bardzo nie używali :P Hmm, modelowi już chyba nic nie brakuje :) Co do sceny to może jakieś ujecie w powietrzu, chmurki, słońce itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma nikt wiecej pomyslu na scenke militarno-lotnicza. Czy tylko carsy na forum istnieja? Mama wrażenie ,ze temat inny niz \"samochodówka\" nie istnieje.Mi osobiscie wpadl pomysł scenki na lotnisku na ktorym stoi kilka Yaczków i z powietrza sa atakowane przez niemieckie mysliwce lub bombardowane (czyli duzo ognia i dymu ) Co wy na to ?

Jesli taka scenka wam bedzie odpwiadac to zabieram sie za samlot niemiecki,a potem komponuje scene lub anime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo robie samochod ale uwazam ze na forum powinno sie znalesc wiecej inny tematow, a co do sceny to mam propozycje a nawet kilka:

1)(Duzo roboty) Wymodeluj lotniskowiec w doku

2)(malo roboty)Hangar i takie duperelki jak beczki

3)(srednio roboty) Rozwal go tzn. Oderwij skrzydlo zrob wystajace druciki , polam kolka, zrob wiecej dziur w calym, i poloz na łące moze nawet zeby gdzies sie palilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności