Skocz do zawartości

Vista- brak wsparcia dla k.graficznej - krzaczy


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych pomocą.

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa HP:

 

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/netbooki/875588_netbook_hp_2133_c7-m.aspx

 

i tak się składa że mimo softu w postaci Vita Home, to radzi sobie całkiem dobrze.

 

Parametry przyzwoite jak na takie małe coś i martwi mnie tylko jedna rzecz.

 

Dlaczego tak słabo działa Blender - praktycznie krzaczy mi przy nim tragicznie, podobnie mam na youtube - przy pełnym ekranie i nie wiem dlaczego tak się dzieje... :(

 

czy może to być wina sterów czy może directa 10? czy samego systemu...

 

jeśli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o pomoc.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mi się wydaje ze to ramy, na viscie w PS'ie elliptical marquee tool tworzył mi zaznaczenie ok 20 min i zrezygnowałem, bo dopiero o 1/16 pasek postępu się posunął. oczywiscie 100% wykorzystanego ramu(tez mam 2gb). Jeśli chodzi o bledera to może linux? ale zawsze było problemy z kartami ati. poczytaj na jakimś forum.

a może windows7? widać ogromny skok miedzy poprzednikami (xp, vista).

To nie może być karata graficzna, bo ten komputer został stworzony do przeglądania internetu, a dla wielu internet=youtube. a pozatym

VIA VN896 może wyświetlać obraz na panelach LCD, monitorach CRT i telewizorach, w rozdzielczości high definition sięgającej 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety karta graficzna, procesor. ogólnie ten laptop jest przewidziany tylko do spraw biurowych i internetu przykro mi to samo tyczy się laptopow z procesorami atom. Do multimediów minimom geforce 8200 i tak polecę ci COMPAQ CQ60 presario czy jak to się pisze. Wiem bo sprzedawałem niegdyś takowy sprzęt.

PS bawiłem sie na sklepie tymi lapkami

 

Zanim zaczniesz nic nie dajacą zabawę w nowe sterowniki zrób sobie recover-y

 

Co do XP nowe laptopy w 99% są sygnowane na viste. Można to oszukać ale zanim zaczniesz się w to bawić sprawdź czy w ogóle idzie dostać sterowniki na XP do twojego sprzętu często nie ma.

Edytowane przez Robert B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś netbook'a, nie notebook'a, to nie są platformy przeznaczone do takich zastosowań. Nie ten procesor, nie ten układ graficzny. To ma być sprzęt maksymalnie mobilny, głównie jako drugi komputer, do komunikacji przez internet lub jako zaawansowany 'notatnik', nie jako narzędzie pracy grafika.

 

Co do Visty w nowych kompach, to niestety jest umowa między Microsoft'em, a producentami nowego sprzętu, zgodnie z którą, każdy nowy komputer posiadający więcej niż 1GB RAM'u musi posiadać Vistę. Opcją jest jeszcze brak systemu lub linux. A najlepiej jeśli mamy w lapku Vistę Buisness lub Ultimate. Wtedy dostajemy od razu płytkę z oryginalnym Windows XP Professional lub mamy możliwość downgrade'u.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

". A najlepiej jeśli mamy w lapku Vistę Buisness lub Ultimate" tzn - jesli kupiłem kompa rok temu i mialem w nim viste business to moge teraz zamienic na xp? nawet jesli vista byla w wersji OEM? Gdzieś czytalem ze własnie nie dotyczy to OEM. Bo tak juz dawno zamieniłbym na xp 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mogę powiedzieć, to są w ofercie, na przykład laptopy, gdzie preinstalowany jest system Vista Buisness i dołączona jest od razu płytka z XP Professional. Przykłady to HP550, Lenovo N200 i Sony VAIO z droższego segmentu. Najlepiej wyślij zapytanie do Microsoft'u.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności