Skocz do zawartości

Wiz: Pracownia komputerowa


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie robie wizke pracowni komputerowej na zaliczenie w szkole. Obecny etap pracy wygląda następująco ale jeszcze dużo rzeczy się zmieni. Większosć materiałów też tylko testowo. Zakładam wątek bo prawdopodobnie nie pogradze waszą pomocą w dalszych etapach pracy :)

 

1828ceae0f194c17.jpg

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

*może głupi szczegół, ale w tej pracowni okna nieda się otworzyć :D bo niema jak ;)

*krzesła zmień

*wstaw coś do regału ;)

*tło trochę nie pasuje

*na oświetleniu się nie znam bardzo dobrze więc nic nie powiem

*trochę dziwnie to wygląda, że każda drukarka jest pod takim samym kątem ułożona i monitor też :)

*no i brak kabli od komputera. Bez tego on nie będzie działać. Klawiatura bez kabla i monitor też. To są takie szczegóły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! :) To, że wrzuciłem ten renderek to nie znaczy, że nie będzie kabli, nic na półce itd. A co do krzeseł to się zastanowie czy do kosza wrzuce, bo podwyższyłem je i dopracowałem troszkę i mi się podobają.

Na 100% drukarka czy monitory nie będą pod tym samym kątem ... ba będą różne :) To wszystko jest tak schematycznie. Jak już mówiłem to idzie na zaliczenie na informatyke więc wątek założyłem tak dla formalności bo znajomy ( z max3d ;) ) mi kazał. Wszsytko dopracuje w miare możliwośći. Ale serdeczne dzięki za uwagi bo są cenne :]

 

PS: Zawsze klawiatura i mysz mogą być bezprzewodowe :D Ale spokojnie na detale przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie robie ;) Jeszcze sporo pracy, muszę dodać zasłony, dokończyć sufit, zapełnić biurka, zmienić monitory, druakrki itp., dokończyć okna, poprawić niektóre materiały / zmienić ale czasu jest sporo więc powoli będę sobie to dłubał w wolnych chwilach od szkoły.

 

5d6e47f2ece51a93.jpg

 

I takie drugie dla zabawy.

 

26b51eee24e370d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pod sufitem jakieś niewidoczne światło? Bo chyba się coś fałszywego odbija w podłodze :]

Popracuj nad geometrią okien. Niby drobna sprawa, ale sporo dodaje do obrazka. poszukaj przekrojów prawdziwych okien, przenieś je do 3D jako splajny, a potem Bevel profile na prostokącie. Fotele są zupełnie nie na miejscu. Bardziej bym je widział w gabinecie dentystycznym niż w szkole. Poza tym daj jakieś area shadows dla słońca. Rozmiar słońca powinien wynosić ok. 1/150 jego odległości od celu (jeśli to direct light to odległość powinieneś mieć wypisaną w parametrach światła, jeśli jakieś omni, Vray to sqrt(x^2 + y^2 + z^2) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do projektu. Jak coś większość modeli to gotowce, ale zazwyczaj je jeszcze modyfikuje na potrzeby sceny więc coś tam modeluje ;). Na materiał monitorów nie patrzcie, na podłoge gdzie są te takie kropki (artefakty) też jeszcze nie wiem dlaczego się pojawiają.

04384bc435b824a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zgadzam się z Anią. Za dużo podłogi i sufitu. Światełko w miarę. Bardzo podobają mi się zasłony, za to światło i cienie na podłodze już nie. Materiał skóry na fotelu zbyt reflektywny.

A Artefakty? Moim zdaniem od krzesła. To nad nimi to jedyne na które światło pada. Może jakaś niedorobiona, niedopatrzona kaustyka?

 

Ogólnie całkiem ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie kolorystyka i wiekszosc materialow. Niezle oswietlenie moim skromnym zdaniem, mimo, ze w rogu pojawiaja sie jakies bledy Gi (rozswietlenie za krzeslami). Bardzo niepraktyczny taki parkiet, lepiej wstawic deski z twardego drewna. Troche nie pasuje mi to ogromne puste miejsce w centrum kompozycyjnym Twojego obrazka (jest ono wypelnione jedynie parkietem), moze wstaw tam cos. Bedzie z tego dobra pracka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Jak zwykle staram się do nich stosować i poprawiać co myślę widać :)

 

carlosss: Ehh bo Black Mamba namówił mnie abym dał to do WIP'a a te 2-1 rendery to taki bardziej zarys sceny miał być i nie miałem w planach tego na forum pokazywać.

 

ReflectVision: Będą jeszcze resoraki ;] A tak na serio to chyba wiem o co Ci chodzi ale już raczej mebli zmieniać nie będę. Robie to do szkoły więc muszę się zmieścić w czasie i osiągnąć to co chciałem, czyli przyzwoity render nie model ;)

 

ndru: thx

JackVasi: thx

Ania: Dzięki. Cieszę się, że się wypowiadasz w moim/moich wątkach :)

trosiek: Pomyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka ładna, tylko brakuje mi jeszcze jednej rzeczy bardzo mnie wkurzającej w takich skupiskach komputerów, a mianowicie wszędzie się walających kabli. Rzuć na podłogę 500m tego cholerstwa, niech się wala pod nogami to będzie full real :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności