Skocz do zawartości

Modele 3d: Mordki+SSS


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bede sobie tu co jakis czas wrzucal mordki z zbrusha wraz sss z maxa.

Wszelkie rady sugestie mile widziane.

 

Na poczatek tak dosc skormnie. W sumie mocno nieskonczona bo skupilem sie na sss.

 

my.php?image=typek9vf9.jpg886d0daec5acfaa9.jpg

a8e9b0da33c9bf75.jpg

pozdrawiam

Edytowane przez Matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. przy nastepnym na pewno skoncze

2 no fakt i tak ten efekt ze wszystkich dopiero mniej akos stysfakcjownowal

3 czyli ze co? za bardzo sie swieci i za miekkie cienie?

4 hehe i tu mnie masz bo specular byl traktowany po macoszemu i w sumie go ciut olalem.

 

dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma chyba słaby monitor i tego może nie widzi. oczka poza tym wydają mi się hghmmm... koślawe ( oś tęczówki).

EDIT: chyba ma też wgniecenie przy uchu... To nie złośliwość tylko Twoje modele są nierówne. Gdzieniegdzie sobie odpuszczasz a widać, że możesz więc próbuję cIe "umotywować".:)

Jeśli chcesz by ucho miało większy sss a czacha mniejszy to to chyba też można "podmapować"

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W domu mam BenQ FP241W wiec monitor jest mysle dobry. A co do wgniecen nierownosci to wszystko jak najbardziej true. W sumie to sa takie speedy pare godzin jednego dnia na model i nastepnego pare godzin na mapki +shader. Myse ze z modelu na model bede zwracal wieksza uwage na tego typu rzeczy w koncu po to tez zalozylem ten watek. Wieczorem zmniejsze jeszcze radiusy w sss i wrzuce

 

Dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model bez shadera jeszcze.

Ucho standardowo nieskonoczne

 

4cd280a8b231d266.jpg

 

c81209fde19c30c7.jpg

EDIT:

Poprawielm w shopie pare rzeczy(wielkosc oczu iszerokosc nosa) wydaje mi sie jakby bylo ciut lepiej:)

 

c8b8e98044bef186.jpg

Edytowane przez Matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tutoriali (tylko nie wideo) o malowaniu twarzy. Zajrzyj na stronę Bena Mathisa. Przejrzyj galerię na cgtalk i zbc, w wątkach często są screeny z procesu. Zobaczysz jak bardzo zróżnicowane są mapy i ustawienia sss, nie ma jednego dobrego podejścia. Nikt ci nie musi wrzucać mapek, wystarczy tam zajrzeć i uczyć się od najlepszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy strasznie matowo wyszło, a wargi wyglądają zbyt przezroczyście.

Sam model jest ładny, ale mógłby być lepszy.

Okolice oczu a zwłaszcza powieki nie są wykonane zbyt starannie, o uchu sam wiesz, i wydaje mi się że dziurki nosa powinny być bardziej wywinięte do przodu (powinny być widoczne na takim ujęciu)

Shader skóry już wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś wrzucić screen z widoku front? Chodzi mi o siateczkę :) Każdy wstawia z boku, a do nauki to dużo daje, ale nie dla mnie :D

 

Model ogólnie mi się podoba. Oczy mi się jakoś nie podobają wyglądają jak tęcza xD chodzi o kolory szczególnie to lewe oko ( Od żółto pomarańczowego do niebieskiego :) )

 

Tomala miał texturkę oka pokazaną w swoim temacie. Chodzi o postać kobiety, a nie tego pilota. To tyle ode mnie. Nie będę Ci pisał, że brwi i ucho bo to wiesz ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti po pierwsze to na obrazku mało widać ale z tego co widać to ten bump nie za bardzo wyszedł. Spróbuj podzielić sobie skórę na warstwy, np jedna warstwa niech to będą większe zmarszczki i ogólnie wyraźniejsze szczegóły skóry, druga to ogólna faktura dla powierzchni skóry żeby nie była ona gładka jak... tylko żeby była lekko pokryta delikatnymi szczelinami, wgłębieniami czy jak to tam nazwać. Ostatnia warstwa to już szczegóły charakterystyczne dla ludzkiej skóry w danym miejscu czyli pory i takie tam. Wszystko to możesz szybko zrobić używając standardowych alph w zbrushu tylko właśnie najważniejsze to ogarnąć to jakoś i nie próbować robić wszystkiego na raz. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności