Skocz do zawartości

SCENA 3D: Biblioteka


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Tak się przysłuchuję i oglądam i... wtrące parę słówek.

 

Zacznę może od spojżenia z góry.

Wszystkie budowle średniowieczne charakteryzują się potęgą i siłą. Dlaczego?

Gdyż w wiekach średnik budowle tego typu było tworzone z kamienia. Kamień ma to do siebie, że nie można go dowolnie modelować, ma swoje pewne granice. Jest kruchy i nie posiada elastyczności dlatego wszystko co jest z niego wykonane jest masywne. Te barierki są tragiczne... powinny być grube i masywne jeżeli są wykonane z kamienia, a są napewno gdyż wątpię aby ktoś umieścił taką drewnianą makietę. Druga sprawa to kolumny. Kamień jest bardzo ciężki i kolumny które muszą utrzymać nie tylko ciężar sklepienia ale i własny powinny być grube i masywne o szerokiej podstawie. Najlepiej to pójść do jakiejś takiej gotyckiej albo romańskiej budowli i zobaczyć jak to wygląda.

 

Kolejna sprawa to te półki. Kiedyś nie było taś produkcujnych i pił mechanicznych. Drewno było obrabiane ręcznie. Ale dzięki temu było tak wspaniale rzeźbione, masywne i piękne. Te półki wyglądają naprawde jak z czasów PRL\'u.

Co do ich uginania się nie jestem w pełni przekonany. Dębowe drewno jest wytrzymałe. Ale waga średniowiecznych książek oprawianych skórą i metalowych oprawach nie była mała.

 

Teraz co do tych posągów to są żałosne!!! Może nie sam szkielet ale te szaty. Wyglądają jakby je ktoś przykrył prześcieradłem aby się nie zakurzyły.

Szaty takie były wykonywane z dość grubego materiału, aby mnichowi który je nosi nie było zimno w kamiennych budowlach. Przez to materiał był dość sztywny takie coś jak te stare wełniane koce. W filmach takim magom, lub mnichom, albo Nazgul\'om w LOTR tak pięknie się układają kaptury na głowie właśnie z powodu grrubości a co za tym idzie sztywności materiału. Tak podobnie jak na tym szkicu (nie jest on mojego autorstwa)

 

shot0000.jpg

 

Kiedyś nie było takiego czegoś jak rękawiczki. Dlatego rękawy takich tog były poszerzane aby bez problemów wsadzić tam drugą rękę. Tego również brakuje.

W tych szatach mniemam, że kiedyś był człowiek, a one wyglądają jak szyte na miarę dla tych szkieletów. No i bakuje wykończeń, chociażby zagjęć.

 

Interesuję się średniowieczem i bronią białę dlatego powiem coś na temat tych mieczy i jak Ktoś je nazwał szpad. Z szacunkiem i bez obrazy ale to jest to jednak miecz, a mianowicie ESPADON, należy on do mieczy dwuręcznych, chociaż ostrze jest tu o wiele za krótkie (brak proporcji nie tylko w postaciach). Można je rozpoznać po takich właśnie charakterystycznych obłękach koło jelców. Podobny jest również flamberg tylko ten ma dodatkowo płomieniste ostrze.

 

Trochę się rozpisałem i pewnie zapomniałem co jeszcze miałem napisać, ale....

 

Pozdrawiam

Garret

Bywajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj link, bo to sie nie otwiera. a co do mnihow to to tylko modele( wiem ze musze poprawić szaty)ale mapowania to oni jeszcze nie widzieli. nareszcie mam pomysla na sdobienie polek, wiec mioze niedlugo bedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie były takie kaptury jak teraz mają dresy!!

Tamte były gróbr, wełniane.

W zime i w kamiennych budowlach musiało ci być ciepło!! A pod spodem miałeś najwyżej jakiś skórzany lub wełnianą koszylę.

 

Pozdrawiam

Garret

Bywajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzrejrzałem jeszcze raz filmy z tematyka średniowiecza( szcegółnie imię róży- polecam) i tamte kaptyry sie lamaly, nie nie tak ostro) fakt, zwe musze mój troche podlamać, ale nie tak bardzioe, zresztrą czekajcie na update, powinien sie spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom... pomysl nie jest zly, ale chyba lepiej by to wygladalo jako rzezbione drewniane meble... poszukaj sobie w niecie \"meble gdanskie\" - typowe ciezkie meble kojarzace sie z mrocznymi bibliotekami... ciezkie, debowe z masa rzezbien...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, myślę że teraz jest lepiej, może te rzeźby będą trzymać w rękach jakieś pochodnie, co prawda w bibliotece to może niezbyt bezpieczne no ale jakoś trzeba to oświetlić no nie? i te nogi mi się średnio podobają, troche nie pasują, czekam na next update...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie widze potrzeby robienia tak wysokich postaci. Sama półka może być wysoka.

Wydaje mi się że rękawy są ciągle troche za wąskie. Źle jest ustawiona twarz. Powinna być trochę bardziej uniesiona, żeby wyglądało jak takie przeszywające spojżenie, a nie jakby się on przed tobą kłaniał.

U mnie trochę bardziej wygląda on/ona na kobiete... takie dziwne kształty wyszły. Chyba nawet jeszcze jest trochę zawysoka/ki. Niestety nie jestem artystą(rysownikiem) i nie mam wyczucia perspektywy i proporcji.

 

Ręce są dosyć dziwnie ułożone, ale mniemam że jest to wersja robocza i tak akurat wyszło. Mogą składać tak ręce jak pokazałem, jest to już nie używane \"amen\" (skrzyżowane ręce w nadgarstkach). Ale to już zależy od twojego gustu.

 

Pozdrawiam

Garret

Bywajcie!

 

 

tak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczerze to tak to troche mało ciekawie wygląda... mam pomysła ale on troche glupi... chodiz mi o to żeby z obu stron tej półki przyczepić łańcuchy i ta półka by takjakby wisiała na tych dwóch łańcuchach przeplątanych przez jakieś kołki z góry, i te łańcuchy by ciągneły w dół o to te właśńie dwa skulone szkieletorki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Pomysł ładny, ale ma zastrzeżenia.

No tak, faktycznie wyglądają jak kobiety. Zrobiłeś ich wąskich w taliach i szerokich w biodrach. Według mnie szata mnicha powinna się rozszerzać ku dołowi i być raczej prosta(bez wypukłości) i luźna(więcej zagięć). i te nogi... ja bym zrobił na dolke szatę \"rozpływającą się\" na podłodze, takie wijące się strzepy.

iNo tak, faktycznie wyglądają jak kobiety. Zrobiłeś ich wąskich w talii i szerokich w biodrach. Według mnie szata mnicha powinna się rozszerzać ku dołowi i być raczej prosta(bez wypukłości) i luźna(więcej zagięć). i te nogi... ja bym zrobił na dole szatę \"rozpływającą się\" na podłodze, takie wijące się strzepy.

I jeszcze jedno, wydaje mi sie, że w średniowieczu tego typu posągi były bardziej ciosane, nie były takie opływowe, co dawało im bardziej monumentalny wygląd. Ale to tylko takie moje widzimisie.

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mnichow to jakbyśnie w tali mieli tylko kręgosłup to też byście tak wyglądali, kojena rzecz to to że to jest blizej nieokreslone w czasie- fantasy. oto render poprawionej szaty, jak bnede mial czas to zrobie inaczej rączki. a i jeszcze jedno mateiał tez pewnie nie bedzie dokladnie okreslony, coś jak kamień+drewno+ dusze mnichów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o niebo lepiej niz ostatnia ale ja to widze tak:

1/ zmniejsz te szkielety tzn znizsz tak zeby ksiazki z z gornej pulki opieraly sie o kark albo nawet o glowe

2a/ ta tkanina za bardzo sie rozciaga zrob ja jednolita do gdzies polowy z tego co teraz jest a reszte mocno poszarp

2b/ niech bedzie od jakiegos momentu zamieniac sie w jakies powyginane kolce, korzenie, cokolwiek i niehc sie wbiaja w pizdu w ziemie(potencjalni klienci beda sie o nie potykac ale bedzie fajnie wygladac:D )

 

aha jezeli to sa posagi to lepiej by wygladaly te szaty jak by byly grubsze duzo grubsze to ma byc ciezkie i masywne

 

rob rob ja tez mam takie chwile zwatpienia pomysl ze robisz to dla kogos jak to nie podziala to posadz sobie w pokoju kaktusa pokochaj go i rob wszystko dla niego:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dół dużo lepszy.

Spoko, szkielet, ale na szkielecie szata wisi, a nie przylega do niego, hehe no chyba, że to latex:D:D. Może by ją troche rozchylić w rejonie kołnierza i pokazać rzebra?

Wiem troche marudze, ale nie przejmój sie, jest fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jagi

Zmien ulozenie rak albo rekawy bo jakos to dziwnie wyglada, a moze zrob mu na krotki rekaw szate ? :D :P Moze inne ułozenie rak pomoze np skrzyzowane, sam nie wiem popracuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie teraz podoba- rece albo tak albo dlonie ku gorze gdyby byly rozpiete- a korzeni raczej nie rob -po co mialobyto pachniec \"Katedra\"?Tak jest dobrze -wyraz \"dostojnosci wiedzy\".Wg. mnie -dol dobry do dopracowania; srodek-nie sa przecierz grubasami z tluszczem(jak ja niestety) wiec troche pogiec szaty; gora- troche plastelinowa

pozdrawiam tomek:o

ps. na razie musze siedziec w sieci bo na cos czekam- ale mam nadzieje ze tez Wam cos pokaze(tylko u mnie jest troche mniej umiejetnosci)heya!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niechce być wredny, ale krytycyzm w granicach rozsądku jest dobry.

 

Coś jest takiego dziwnego w tych mnichach. Jest w nich jakaś sztuczność.... nie mają tchnienia życia (wiem, że to szkielety).

 

Trochę przesadziłeś z tymi końcówkami rękawów. Źle mają ułożone twarze. Powinien spoglądać tylko pod niewielkim kątem na ziemię (głowa, a raczej czaszka bardziej wyprostowana), a kaptur niech opada podobnie jak teraz.

Wyglądają teraz jakby pilnowali czy szczury nie biegają po podłodze i nie podrzerają książek.

 

Pozdrawiam

Garret

Bywajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki

ci mnisi to racej do ludzi ( gatunku człowieka nie maja należeć) proporcje raze wydłużone, pzrez co lekko upiorowate

druga zrecz to glowy- nie cce zeby bylowidać całe czaszki, mam wrazenie ze tak bedą wyglądać bardziej tajemniczo.

 

to jest maly update. nie ma jeszcze czaszek, ale tak bedzie wygladać polka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

bardzo podoba mi się rozkład ksiąg na tej półce nie czuć już takiej sztuczości jak na początku, ale w takim przypadku jak u ciebie na jednej półce powinny się znajdować dwa rzędy ksiąg dostępne z dwuch stron...może to nie istotny szczegół... co do samych rzeźb srednio podoba mi się pomysł z takim ustawieniem tych środkowych \"podtrzymywaczy\" tzn. jakbyś podniósł jedno kolanko troche wyżej to ten szkielet skojarzyłby mi się z zastygłą wyłuzdaną panienką stojącą przy barze i czekającą na okazję. nie wiem jeszcze dokładnie jak możnaby zmienić ich pozy ale pomyślę i dam znać, ale z tymi szkieletami bardziej powinien kojarzyć się ból i cierpienie a nie seks i szybki numerek w bibliotece z jakimś pruchnem...:) czekam na kolejne updaty bo projekt ma potencjał i może wyjść całkiem niczego...pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś mazne

 

Według mnie z obrazka na obrazek wygląda to coraz ciekawiej ale również z rendera na render coraz mniej w tym epoki średniowiecza. Nie wiem z czego planujesz zrobić te półki (pewnie drewno) i posągi (wcześniej z tego co pamiętam była mowa o kamieniu) ale ich połączenie będzie bardzo mało \"średniowieczne\" (te zaokrąglone kształty i samo połączenie). A moje pierwsze skojarzenie jak to zobaczyłem to (może to śmieszne) hmm... jakby to ... biblioteka jakiejś zaginionej cywilizacji. Razem z tym pomieszczeniem które pokazałeś na początku jakoś tak mi się kojarzy. A jak możesz to wrzuć to do tej sali i pokaż jak to wygląda razem. Tak czy inaczej, to jak dla mnie klimat jest zajebisty.

 

Pozdrawiam

 

 

[Edited on 9-3-2003 by Weles]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare wyjaśnien

to co było na początku już odpadło( poza kolumną)

strop będzie zbudowany ze szykeletu smoka, przez blony którego będzie prześwitywać swiatło

co do materiału z czego to będzie wykonane, to jest on blizej nieokreślony.

co do ksiżek, to faktycznie postaram sie to poprawić, o ile nie wygrubi to zabardzo samej półki.

a ci mnisi w środku mieli raczej krzyczeć, ale jak widać muszę jeszcze nad nimi poracować:-P

a tak na marginesie jak wyrazić krzyk u tego mnicha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, aż dziw że się jeszcze nie odezwałem :). Czas to zmienić.

 

A więęęęc, mam pewne uwagi, tyle że nietypowe nie do pracy ale do podejścia. Temat dnia to: PROJEKT.

 

Klimat budowli do którego dążysz bardzo lubię, więc w to zupełnie nie chcę ingerować. Chodzi mi o podejście do projektu, pracujesz jak wiele osób, czyli dziubanie w wolnych chwilach. I to budzi straszne obawy szczególnie zważywszy tematykę czyli skomplikowaną budowlę. Do czego zmierzam? Im dłużej to się ciągnie tym gorzej dla projektu z czasem będą pojawiać się nieścisłości w coraz większej ilości. Po prostu co usiądziesz masz inne podejście inne pomysły... Trzeba to znormalizować. A normalizuje się rysując.

 

Teraz dalej. Teraz jest taki okres że każda chwila ma dla ciebie niesamowite walory edukacyjne. Takie podejście jest OK. Wręcz bardziej, ale nie zapominajmy że nikt tu nie jest maszyną, zmęczenie materiału jest niezwykle niebezpieczne, dlatego radzę abyś zaplanował sobie jeden dzień w całości poświęcony na projekt. Naprawdę przekazanie rodzicielom że jeden dzień nikogo nie zabije nie powinno sprawić ci problemu. A tak trzeba.

 

A to musi być cały dzień w całości ponieważ projekt musi być maksymalnie spójny, dlatego jedna sesja, jedno podejście i wszystko musi powstać, od ogólnego zagospodarowania terenu, aż po wszystkie drobne elementy. Wszystko na papierze z opisem. Jakoś wypocin zależy od twoich umiejętności manualnych, ale to naprawdę nie gra roli. Kilka kresek każdy może postawić. Na tym twój projekt zyska naprawdę potężnie. Praca potem będzie przebiegać minimum 2 razy szybciej. Nie uwierzysz jeśli nie spróbujesz i nie mówię tu o zwiększeniu czasu na to poświęcanego. Broń boże.

 

Aha, nie zapomnij o przewidzeniu skąd ma się wziąć klimat. Pewnie planujesz z oświetlenia, najlepiej gdybyś gdzieś umieścił przepastne okno, przez które wlatywało by tyle kontrastowego światła aby całe pomieszczenie prawie utonęło w arcyciekawych półcieniach i rozświetleniach, pamiętając o kurzu klimat miałbyś z głowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło będzie wchodziło pzrez diury utworzone pzrez resztki błony skrzydeł smoczka tworzącego sufit. co do zmian to już projekt jest ostateczny. tok prac bedzie taki jak jest, a nawet gorszy, bo egzaminy coraz blizej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możeby tak zamienić te środkowe posągi na taką konstrukcję wykorzystującą jakieś ciężkie żyrandole ze świecami które stanowią przeciw wagę dla ciężaru pułek z księgami. Może to by było ciekawsze rozwiązanie z urzyciem drewnianych bloczków i lin.posągi mogą spełniać też rolę takich wspomagaczy i w pozycji sugerującej ból i wysiłek (np naciągania liny ze zbyt dużym ciężarem) odciążać ciężar ksiąg. myślę że jakbyś wymyślił ciekawy system tego odciążenia mogłoby to wyglądać dość ciekawie. pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie zgadzam sie z Gothamem, jego wypowiedz ma wiele walorow odzywczych dla kazdego pomyslu, projektu i fantazji czajacych sie w waszych glowach. Ja wlasnie tak robie jak to opisal Gotham nigdy nie odejde od kompa jesli nie skoncze np. raczki przy jakims modelu bo jak usiade jutro to bede juz inaczej ja widzial, a pierwsze wrazenia sa zazwyczaj najlepsze, co do opisu i szkicow tez sie zgadzam, to poprostu jest niezbeden przy kazdym projekcie , ja nawet jak zrobie powiedzmy tors to drukuje i nakladam oloweczkiem ujuz po wymodelowaniu ewentualne poprawki ktore moga, ale nie musza zajsc, i to sie nazywa modelowanie, i wykorzystanie swojego potencjalu, druga sprawa nigdy nie rob czegos czego nie potrafisz, tzn jesli nie znasz sie na nurbsach nie korzystaj z nich bo tylko Cie to zniecheci, a dodatkowo zmarnujesz kupe czasu, wiem z wlasnego doswiadczenia. Dzieki takiemu a nie innemu planowaniu, mozna ciagnac projekt latami, ktory bedzie zawsze spojny. Gdyby \"Shrek\" byl robiopny przez 10 lat bez szkicow i scenariusza to jeszcze bysmy nie wiedzieli czy w ogole takowy film animowany 3d powstanie, to sie tyczy wszystkiego nawet codziennego zycia ... PLANUJMY I PLANUJMY ... to jest wyjscie ... SEX SPONTANICZNY NIE PLANOWANY :) Pozdrawaim Wszystkich a w szczegolnosci Gothama i dziekuje za tak wspaniala wypowiedz (nie nasmiewam sie, tylko chwale ) Powodzenia :cool:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności