Skocz do zawartości

Teczka 2D : Frank600


Frank600

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH]66675[/ATTACH]Witam , wrzucam moją ostaniom pracę a dokładnie trzecią skończoną w całości na tablecie . Ilustracja skomponowana z kilku referek które posłużyły mi jako podstawa proporcji , pózniej już tylko czysta kombinacja oraz improwizacja :) Nie mogę już patrzeć na tą prace i pod koniec robiłem ją już wręcz zadzumiony co można odczytać po plecaku tego cholernie skrzywdzonego przez przyszłość ziomka , ech . Chłopaki ( i panie ) chciałem was prosić o szczerą krytykę , dopiero się uczę kreski na tablecie , chciałbym wiedzieć co robię zle , co mógłbym poprawić i czy wogóle się do tego nadaje ( chociaż tutaj nie ma osoby , która by mnie zniechęciła - tablet my life :))

[ATTACH]64533[/ATTACH]

 

a tutaj widać jak odbiegłem od głównego tematu , który sobie wcześniej narzuciłem ....

 

[ATTACH]59432[/ATTACH]

 

Niżej wrzucam moje wcześniejsze dwie prace konceptowe , jak znajdę tylko kilka wolnych chwil to zmienię to różowe tło bo wygląda jak tapeta Dody , ale malując pierwszy raz na tablecie coś człowiek najwięcej myślał o tle , a przecież to jedna z ważniejszych rzeczy :/ Reszta prac to speedy i eksperymenty z brushami , kombinacje itd , ogólnie moja mała teczka szkoleniowa , postaram się cos wybrać i wrzucić tutaj niedługo .

 

Moja pierwsza ukończona praca na tablecie , zainspirowana Crisisem :)

 

[ATTACH]59433[/ATTACH]

 

Druga ...

 

[ATTACH]59434[/ATTACH]

 

... no a wcześniej kiedy jeszcze nie miałem mojego wspaniałego urzadzenia do cyber dłubania kreśliłem ołówkiem dosyć czesto i gęsto ... no ale teraz tylko tablet :))

 

[ATTACH]59436[/ATTACH]

 

... ok dosyć sentymentów i głaskania babciną ręka po głowie , chodzi mi najbardziej o krytykę tej pierwszej pracy . Pozdrawiam .

Edytowane przez Frank600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucam prace , którą zrobiłem na Digartowa Bitwe , hasło ,, Drużyna RPG '' . Na dole również kilka screenów prosto z fabryki :) Pozdrawiam .

 

[ATTACH]60116[/ATTACH]

 

[ATTACH]60117[/ATTACH]

 

[ATTACH]60118[/ATTACH]

 

następnym razem już będę na Imagica.pl wrzucał obrazki i kierował linkiem . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, popsułeś kolorując ;)

Mam wrażenie że zaczynasz rysowanie od białego tła, spróbuj dla odmiany zanim zaczniesz rysować zamazać wszystko jednym kolorem (na boga nie białym, najlepiej jakimś mocno ciemnym) i paroma maźnięciami innego koloru.

Dla treningu spróbuj chociaż raz unikać miękkich pędzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem noiprox o co Ci chodzi i potrenuję z tymi kolorkami jeszcze . A z tymi moimi miękkimi pędzlami to już sam nie wyrabiam , pracuję na Wacom Volito 2 A6 ( stary tablet ) i albo nie ustawiłem czegoś w Photoshopie albo po prostu mój sprzęt nie wyrabia ( 2,5 procek po podkręceniu , 1GB RAM , Grafika GeForce 7600 GS ) bo nie wszystkie pędzle w Photoshopie są wrażliwe na nacisk , żebym coś zrobił twardym pędzlem to musiał bym chyba przebić tablet tak musiał bym cisnąć żeby wyszła normalna kreska taka jaką bym chciał , to samo jest z gumką , ustawiam na 50 a zbiera mi jak przy rozmiarze pędzla o grubości 10 echh . Nie mówię już o Corel Painterze bo tam to mi sie już wszystko zacina przy większych pracach i dużych pędzlach wrrr . W styczniu kupuję nowy sprzęt ( 4 rdzenie , 4GB ram , GeForca 9600GT 512 , monitorek 24 pan ) więc może to mi pomoże , przetestuję wtedy moje Volito 2 jeżeli będzie tak samo to kupie w końcu dobry tablet , może Wacoma Intuos3 A5 Wide a a jeżeli to nie pomoże to sie wkurzę :) Odpisz co o tym myślisz , poradz może coś . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z pentagramem z którym męczyłem się przez półtora roku, tzn mimo że ustawiłem dynamikę opacity na poziom nacisku, to jak mocno bym nie nacisnął to widoczny efekt nie był nigdy większy niż jakby miał 50% opacity. chcąc nie chcąc musiałem każdą kreskę robić kilka razy, co dosyć wpłynęło na mój styl rysowania dzisiaj i mimo że mam lepszy sprzęt to ciągle nie potrafię normalnej kreski postawić ;)

W każdym razie, radziłem sobie w ten sposób, że kiedy już skończyłem rysunek bawiłem się kontrastem i jasnością, a potem dopracowywałem kolory pędzlem z różnymi trybami wtapiania, taki szybki przykładzik jakby to mogło wyglądać:

postapbu9.jpg

Oczywiście nie jest to jakiś mistrzowski overpaint, ale myślę że pokazuje że overlay może sporo zmienić w obrazku na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak obiecałem noiprox speedzik ze zdjęcia z (kilkoma moimi małymi dodatkami) z dedykacja dla Ciebie oczywiście :) Naprawdę mi pomogłeś i w sumie dałeś kilka ciekawych rad , myślę , że teraz troszeczkę łatwiej mi się będzie pracowało . Dzięki wielkie i pozdro :)

 

[ATTACH]60143[/ATTACH]

 

na dole kilka zoomow ....

 

[ATTACH]60144[/ATTACH]

 

[ATTACH]60145[/ATTACH]

 

zupełnie inaczej mi się teraz maluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubie sobie w wolnych chwilach bezstresowo coś takiego . W tle chcę dodać wodę i odbicie brzegu , macie jakieś uwagi co do tego , na co uważać przy odbiciach wodnych ? A ta ślicznotka będzie miała pokrytą twarz łuskami w niektórych miejscach , to samo z ramieniem , bo to taka bagienna miss :)

 

62347401rq7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote wiem , że tam są błędy w twarzy ale to jest narazie speedek twarzy , narzucenie kolorów itd . to będzie jeszcze ze trzy razy poprawiane i detalowane , będą łuski na twarzy , inne oczka i coś tam się jeszcze może wrzuci , a kobitkę rysowałem z kalendarza , kalendarz mi sie do skanera nie zmieści :) Ale nie o to mi chodziło , chciałem dowiedzieć się od forummenów czy mają jakieś uwagi co do odbicia brzegu w wodzie , wiem jak to zrobić mniej więcej ale uwagi zawsze mile wskazane :) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obdicia w wodzie to zależy jak idzie perspektywa. Mam na myśli konkretnie linie horyzontu i oko obserwatora. Jeżeli są na równi (oko i tafla wody)można założyć że odbicie w wodzie będzie po prostu kopią nabrzeża odwróconą wg osi X. Chociaż w tym wypadku jest to tak niewielki element obrazu że można by improwizować. Ta pani w sumie troszkę "rozpycha" kadr...hmm.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie było mnie tutaj troszeczkę . W końcu mam jakiś czas i wrzucam prace na 46 konkurs organizowany przez DACAB.PL , praca związana z nadchodzącym zjazdem Pyrkon 2009 Poznań , ogólnopolskim zjazdem sympatyków fantastyki , więcej szczegółów tutaj http://moderatorzy.pl/titos2k/dacab/bitwa.php?bitwa=46

 

patriotka.jpg

Tutaj praca końcowa bez filtra , czyste pędzle i dobieranie farb na oko ale niestety wydawała mi się zbyt jasna i żywa jak na świat po wojnie nuklearnej , więc pokombinowałem z filtrami i wyszło coś takiego ....

patriotkafiltr.jpg

.... myślę , że lepiej . Chyba , że macie jakieś ciekawsze rozwiązanie to pisać :)

Edytowane przez Frank600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "wam" trzeba tłumaczyć jak dziecku... niech zobaczy jak powinien wyglądać tego rodzaju plakat bo to wygląda jak niezbyt udana ilustracja z typo... mam pisać co tu nie wygląda? Lepiej dla niego jak sam to dostrzeże, w tym celu odsyłam go właśnie do kogoś kto lepiej wykonał taką pracę konkursową... anatomia i płaskość, za dużo miękkiego pędzla, wszystko na jedno kopyto, faktycznie druga wersja lepsza, ale na tym etapie raczej wątpię, że sobie autor weźmie do serca jakiekolwiek spostrzeżenia bo musiałby praktycznie zacząć od dobrego szkicu :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Windowlicker cenie Twoje cenne spostrzeżenia , każda uwaga jest na wagę złota lub brylantów szlachetnych :) . Tylko nie mogę na razie niczego porównać ponieważ nie mogę wyszukać tego plakatu o którym piszesz , pod hasłem Little_ninja znajduje tylko jakiś zajebis... komiks ale to chyba nie o to chodzi ? Zapodaj link jak możesz . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "wam" trzeba tłumaczyć jak dziecku...
Ach, wybacz, jam prosty człowiek. Rzekłbym, że i Ty wolisz dłuższe, rozbudowane komentarze, a nie link i "zobacz se, to będziesz wiedział", ale ....

Moje "dziecinne" pytanie było po to, abyś napisał:

to wygląda jak niezbyt udana ilustracja z typo... mam pisać co tu nie wygląda? Lepiej dla niego jak sam to dostrzeże, w tym celu odsyłam go właśnie do kogoś kto lepiej wykonał taką pracę konkursową... anatomia i płaskość, za dużo miękkiego pędzla, wszystko na jedno kopyto, faktycznie druga wersja lepsza, ale na tym etapie raczej wątpię, że sobie autor weźmie do serca jakiekolwiek spostrzeżenia bo musiałby praktycznie zacząć od dobrego szkicu :P pozdro
Choć, moim zdaniem, gdy u kogoś leżą podstawy, to nawet zwrócenie na coś uwagi czy odesłanie do przykładu za wiele nie pomoże (dlatego dziwią mnie takie lakoniczne rady :D).

Frank600 sprawdź, czy jesteś w stanie zadowalająco (np dla siebie) narysować/namalować pudełko od zapałek. Jeśli nie będziesz, to nie widzę sensu w męczeniu czegoś ambitniejszego.

Praca u podstaw. Budowa pewnych fundamentów, na których powstawała będzie reszta. To moja recepta, którą sobie i Tobie Frank600 przypisuję.

buzibuzi

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Windowlicker za link , plakatu wcześniej nie widziałem , jest świetny a Little_ninja poprostu wymiata , no i napewno dłużej w tym siedzi niż ja , ja się bawię tabletką dopiero niecałe pół roku , do wszystkiego dochodzę sam krok po kroczku jak tylko mogę także dzięki za kritiks , przyda się :) Jedną rzecz którą zmienię praktycznie odrazu i już w kolejnym speedzie lub jakiejkolowiek pracy jaką będę robił to to , że będzie więcej ostrych pędzli bo od tej miękkości już dupa boli . Prrrszalony Twoje rady też przyjmuje pokornie - postaram Ci się naszkicować i naspeedować to pudełko od zapałek w kilku wersjach :P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pudełeczko wyszło bardzo fajnie :) Trochę się na nim perspektywa rozjechała i taki jakiś jasny (może to przez otoczenie i światło). Ale jest dobrze. Gorzej z pozostałymi pracami.

W drugim nie wiem o co chodzi. Na kuli złapałeś światło odbite, chwali się :)

trzecim zabrakło ostrych krawędzi (spróbuj z sharpen i odrobinę ciemniejszym to jakoś zaznaczyć), znów brak na nim jakiegoś oddziaływania otoczenia. Jakbyś w laboratorium mieszkał :)

Kobiety mają za duże oczy, oko ma szerokość nosa (mniej więcej). Oczy nie idą na około głowy po walcu (2 obrazek), ale jest osadzone na tej samej płaszczyźnie. Nie mają równych kształtów, inaczej się "kończą" a inaczej "zaczynają". To wszystko uproszczenia i u konkretniej twarzy działa to inaczej, ale to taka baza, od której trzeba wychodzić. Usta są zbyt proste. Podejdź do lustra, na środku będziesz miał przynajmniej mały dziubek w dół. Vilppu porównuje do do ptaka siędzącęgo w gnieździe http://img7.imageshack.us/img7/7092/scan10176.jpg (po prawej). Do tego dochodzą kanciki ust i inne smaczki. Poobserwuj jak poruszają się i wyglądają z różnego punktu Twoje usta (są ludzie, którzy mają proste usta, u nich te krzywizny prawie nie istnieją, mimo wszystko da się je zobaczyć :)).

itd. itp. :) Działaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wrzucam kilka speedów i trochę ołówka po małej przerwie . Niestety nie mam czasu ale walczę jak tylko mogę w każdej wolnej chwili :)

 

 

Na początek trochę ołówka i jakieś tam ćwiczonka emocji oraz popierdułki ...

 

szkic1.jpg

 

szkic6.jpg

 

szkic7.jpg

 

szkic9.jpg

 

szkic2.jpg

 

 

Tutaj małe studium chmurek na specjalnych pędzelkach , korzystałem z referencji własnej roboty :)

 

chmurkii.jpg

 

Speed ..... z referki ....

 

redi.jpg

 

Speed jakies palmy wielkanocnej z naturki .......

 

palma.jpg

 

 

Tutaj speed z referencji .....

speedyh.jpg

 

 

Speed i taki mój mały własny projekt , narazie concept najprawdopodobniej przód tył i bok ....

szkic3d.jpg

 

screenhld.jpg

 

 

 

 

A tutaj pracka do opisu z książki Pawła Kornewa pod tytułem ,,SOPEL'' , jest to Walkiria - wojowniczka lodu lub siostra lodu jakos tak . Pozdrawiam .

 

szkic4x.jpg

 

25052333.jpg

Edytowane przez Frank600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Speed ..... z referki ...." kwaśny dość......nogi w jendą korpus w drugą :D Te ołówkowe rzeczy duzo lepsze miom zdaniem, więcej w nich swobody, a patrząc na ostatnie prace.....powariuj z kolorem, nie uzywaj tylko tego co widzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wrzucam kilka speedów wybranych tak na szybko oraz pracke którą dłubałem przez ostanie półtora tygodnia . Uwagi jak najbardziej mile widziane , wręcz oczekiwane :) a teraz idę spać bo o 6 do roboty trzeba wstać echh ... pozdrawiam .

 

Witam%20,%20wrzucam%20kilka%20speed%C3%83%C2%B3w%20wybranych%20tak%20na%20szybko%20oraz%20pracke%20kt%C3%83%C2%B3r%C3%84%C2%85%20d%C3%85%C2%82uba%C3%85%C2%82em%20przez%20ostanie%20p%C3%83%C2%B3%C3%85%C2%82tora%20tygodnia%20.%20Uwagi%20jak%20najbardziej%20mile%20widziane%20,%20wr%C3%84%C2%99cz%20oczekiwane%20:%29%20a%20teraz%20id%C3%84%C2%99%20spa%C3%84%C2%87%20bo%20o%206%20do%20roboty%20trzeba%20wsta%C3%84%C2%87%20echh%20...%20pozdrawiam%20.

 

ckm1.jpg

 

modelkackm.jpg

 

15072425.jpg

 

 

 

i pracka zatytułowana SZAMANKA - Virtuoso \ Photoshop około 20 godzin dłubania .

 

szamankakoniec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ostatnia pani ma charakter ^^, pani z 38 posta tez okej i jakbys jescze ją podlubal te.. pare godzin bylbym wdzieczny ^^, tam pani z rewolwerami i... łukiem? po kija jej łuk jak ma dwa gnaty? ;P poza tym ktos juz tu na forum malowal laske z pistolkami ale to moze przypadek ;] chmurki z prawej lepsze ale i tak brakuje im czegos :) fajnie ci idzie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - z tymi oczkami to chyba poważnie przesadziłem :) ale założyłem sobie , że punktem mega fokalnym tego obrazka będą właśnie oczy , śliczne , tajemnicze i kryjące w sobie jakąś olbrzymią moc , możliwe , że przejechałem normy :) ale na błędach się człek uczy . A dwa skrinyyy tak wrzuciłem , chyba bez zastanowienia :) a oczko prawe trochę odjechało , za póżno odwróciłem prackę w poziomie i nie chciało mi się dłubać , kolejny błąd na , którym człek się uczy ..

 

Areien - jeżeli będe miał tylko chwile to mazne troszeczkę ta suczi z 38 , a jeżeli chodzi o tą lateksową xene w red kombinezonie z łukiem i ganami to nie mój wymysł tylko opisu z książki pt: ,,SOPEL'' Pawła Kornewa , czytając ją spodobały mi się Walkirie - tajne bractwo wojowniczych kobiet , bardzo niebezpiecznych w solówkach jak i w masówkach i chciałem sprawdzić się czy potrafiłbym stworzyć sobie poprostu taką postać malując z opisu . Książka to świat potworów , wilkołaków , czarowników , wampirów itd . oraz ludzi , którzy przenieśli się do tego świata z naszego terazniejszego w jakiś tam przedziwny sposób , przez jakiś dziwny peron , las itd . dziwne miejsca jak trójkąt bermudzki :) i potem już w świecie wilkomadefakrów próbują przertwać i żyć ponieważ niema chyba z tamtąd powrotu , także niektórzy mają gany z terazniejszego świata , tam załatwiają sobie łuki i inne metrowe kosy , łączą się w grupy , mieszkają w fortach , przemieszczają się z fortu do fortu przez dzike i dziwne lasy i okolice i tam naparzają jakiegoś brzydkiego potwora itd . Ogólnie było tam jeszcze kilka fajnych postaci ale moze kiedyś namaluję narazie kupa innych pomysłów i tyci czasu echh . Po za tym fajnie , że się podoba , dzięki panowie za miłe słowo , to daje takiego fajnego kopa do dalszej i jeszcze cięższej pracy . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wrzucam dwie pracki , które właśnie dłubię , może jakieś sugestie co do kolorów , w wampirzycy wydaje mi się , że ma zbyt nasyconą skórę , jak by miesiąc w solarium imprezowała , nie wiem czy zjechać bardziej do bladego koloru wampira czy tak zostawić ? Pozdrawiam .

 

82268538.jpg

 

63691241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm gole baby zawsze spoko =]

 

w przedostatnim, jezeli oceniac to co juz zaproponowales to fajne jest to ze poprzez szczegol zwracasz uwage na twarz, balagan/rajstopy troche psuja ten efekt, wogole zaznaczylbym wyrazniej plany

o ostatnim to sie w sumie nic nie da powiedziec=]

 

i mniejsze obrazki bym wzucal coby mozna bylo w calosci ogarnac =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnike tylko niepokoi ta kula po prawej na dole. za dużo miodu :P praca lepiej bedzie sie czytała jeśli nie będziesz w niej narzucał narracji.

Laska fajna, głowa na dole nie potrzebna moim zdaniem.

I faktycznie zmniejsz nasycenie koloru skóry, skoro ma to być wampirzyca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wakacyjnej przerwie , skończyły się grille , imprezki i beztroski urlop i trzeba wziąć się porządnie za kreślenie :) Pech chciał , że grając w piłee skręciłem i naderwałem staw skokowy i najprawdopodbniej będę na zwolnieniu około miesiąca , czyli przedłużenie wakacji . Będę miał troche czasu na wykończenie kilku prac , no i oczywiście nie będę marnował czasu w tej mojej gównianej robocie :P , tak będę się cieszył jak mnie zwolnią ... echh ;\

 

Ok na początek kilka speedów , cel łapanie kolorków , krztałtów itd . , z głowy z referek z natury , ogólnie jadę ze wszystkiego , byle być zadowolonym .... chociaż jeżeli o to chodzi to chyba nigdy niejestem wrr ...;/

 

wwwwz.jpg

 

wwww2.jpg

 

antyglob.jpg

 

naturaka.jpg

 

 

 

Tutaj zaczęty i nieskończony nawet w połowie szkic z Terminatora Ocalenie ...

 

terminatorl.jpg

 

 

Tutaj kilka konceptów .....

 

beznazwy1ar.jpg

 

calea.jpg

 

 

 

A tutaj moja najnowsza pracka ( najnowsza skończona :)) Tytuł ,, TROFEUM WAMPIRA '' , uwagi mile widziane . Pozdrawiam .

 

trofeumwampira.jpg

Edytowane przez Frank600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem naprawde bardzo fajnie wyszla twarz tej ostatniej pani, troszke gorsze ma piersi, ale moze to wina tego ze jest wampirem ;> Wydaje mi sie ze krew na udach i dloni powinna bardziej podkreslac bryly i podlegac oswietleniu scenki, bo teraz wyglada jakby byla rozmazana na plaskiej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, tylko wkurza mnie ten rozmyty koleś na pierwszym planie. wiem że to głębia ostrości, ale sprawia że oczy mi sie męczą jak na to patrze. albo ta głowa jest za duża albo w zlym miejscu - w sensie że kompozycja jest tak skonstruowana że człowiek spływa wzrokiem z twarzy bohaterki, wzdłuż nóg aż do tego kąta pracy i najdłużej sie na nim zatrzymuje. przycięłabym kadr z dołu o jakieś dwa lub trzy centymetry i byłoby wszystko cudn miód i orzeszki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności