Skocz do zawartości

Pojazd 3D: He-111 (H1) - nie, to nie jest szybowiec ;)


Horus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No no, nieźle wychodzi ten Japoński szybowiec;D

Dawaj wiecej ujeć:)

Patrzyłem i szczerze mówiąc nie widzę różnicy miedzy wesja desantową a tą kamikaze no ale ja sie nie znam na tych japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enginerw2.th.jpg

 

Silnik Nakajima JO-21. Eksperymentalny silnik startowy. Po osiagnieciu odpowiedniego pulapu szybowiec zrzucal silniki ktore opadaly nad lotniskiem na spadochronach i mogly byc uzyte ponownie. Podczas pierwszych testow silnik zdazyl eksplodowac zanim jeszcze szybowiec oderwal sie od ziemi. Malo udana konstrukcja, zreszta wogole sam pomysl tez dziki :-)

 

Pozniej bywalo lepiej:

pejzaz3yb9.jpg

 

czyli mniej wiecej cos takiego:

 

nakajimadw2.th.jpg

 

przydaly by mi sie zdjecia szyn prowadzacych i systemu odrzucajacego silniki, bo w moich materialach nie mam, wiec jak ktos by posiadal, to niech sie podzieli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz rendery szybowca z silnikami. a tą fotke tez mam.. ze akurat sie znalazł w pobliżu ktos z aparatem.. na moich planach nie widac tych szyn za dobrze, więc ci nie pomogą... cóz tak to jest jak sie robi mało znane konstrukcje eksperymentalne. Gdześ czytałem ze zrezygnowali z tego projektu po tym jak jeden z odrzuconych silników wpadł do chałupy jakiemuś notablowi przez dach podczas obiadu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :-) Docelowo bedzie prosta scenka z 3-4 Heinklami, jakies wybuchy szrapnelii wokol, jakis uszkodzony, dymiacy silnik i tyle. Wracajac do siatki moge jeszcze napisac, ze w przypadku kadluba i silnika kazdy fragment jest osobnym elementem, a nie jednym wielkim z extrudowanymi do srodka cieciami blach. Dzieki temu siatka nie musiala byc specjalnie skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze przedniej czesci bedzie, potrzebowalem chwili przerwy od modelowania. Problemem natomiast jest mocowanie obrotnicy gornego karabinu, na zadnym zdjeciu tego nie znalazlem, przez co caly zestaw wisi w powietrzu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-1000 Ratte :-) Wazacy 1000 ton, uzbrojony w :

2 x 280mm SK C/34 L/54,5

128mm KwK

8 x 20mm Flak 38

2 x 15mm MG 151/15

Wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/P-1000_Ratte

interpretacja, bo plany nie istnieja (chyba): http://img299.imageshack.us/img299/5483/ratteqs3.jpg

 

A jeszcze ciekawszym projektem byl P-1500, samobiezne dzialo (na gasienicach) 800mm :-)

http://strangevehicles.greyfalcon.us/picturesm/monster1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie poległem...

A co powiecie na Junkersa EF009, Heinkel Wespe, albo Focke-Wulf VTOL, Blohm&Voss P.111, Blohm&Voss P.179. Nie wspominając o szybowcu–bombowcu Segler Bomber. [modele to odnośniki]

 

Problemem natomiast jest mocowanie obrotnicy gornego karabinu, na zadnym zdjeciu tego nie znalazlem, przez co caly zestaw wisi w powietrzu :(

 

Posiadam skany z kartonowego modelu He 111. Są tam dość dokładne plany obrotnicy górnego strzelca wraz z rysunkami. Jeżeli nadal jesteś zainteresowany prześlij mi @ na PM.

Edytowane przez infected
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie zabiorę się za modelowanie samolotów, a tak bym chciał. Trza mieć pasje chyba. >:] Nawet czołgi mniej mnie straszą.

 

A, co do ciekawostki jaką jest krążownik ziemny P-1000, tylko dwa słowa i zmykam: na naszym skromnym IRCu robiliśmy bitewkę-wariację na temat. Topic tutaj.

Edytowane przez Kr3tz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizoryczny środek kabiny, zeby juz tak pusto nie bylo:

he111h13ml7.jpg

 

Mam prosbe, jak ustawic motion blur (vray), bo przy standardowych nie zmienianych ustawieniach:

blurjk1.jpg

przy 8 tysiacach obr/minute smigla jedynie lekko zamazuje poszczegolne lopaty smigła, nie tworzac tego zamazanego okregu, jaki powinien wyjsc :(

Probowalem zmieniac poszczegolne ustawienia na slepo, ale efekt byl zaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności