Skocz do zawartości

Scena 3D- Hi End Audio


rdo

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz lampowy, odtwarzacz CD, głośniki, kable oparte na srebrze i kilka płyt... moja pierwsza pracka powyżej 50k faces :)

 

EDYCJA: dodałem tekst

To co widzisz poniżej to pierwotna wersja.... w nowej pozostaje tylko taki sam kolor scian - cała reszta zmieniona...

Przewniń kilkanaście postów do przodu....

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc witam na forum no jak na pierwsza pracke to fajnie :) ale ale ale zawsze jest jakies ale :) jakbys popracowal nad otoczeniem i materialami to uzyskal bys piorunujacy efekt:) popracuj moze jeszcze nad nimi bo fajnie sie to prezentuje ja sam nie jestem asem w materialach :) np. dodaj jakas ladna podloge i sciany wytapetuj lub naloz boazerie :) , popracuj nad oswietleniem, ale ogolnie jest fajnie a moze byc jeszcze lepiej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta boazeria to dobry pomysł.... na podłogę trafi jakaś prosta wykładzina... no i może jeszcze okno w polu widzenia... no i myślałem, żeby na najniższej półce w tej szafce dać stojak na płyty.... ale jak na bierzącym etapie to sie renderuje prawie pół godziny.... aż krew zalewa... a fejsów jest (pisałem że ponad 50k) dokładnie 134 987, więc też nie takie mnóstwo.... w łikend dodam zapewne coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to cieszy mnie tak ciepłe przyjęcie na forum - zamieszczam kolejny render - tym razem nieco obniżonej jakości, jako że nie jestem zbyt cierpliwy (raytracing może być, ale dopiero na koniec)

 

tym razem płyta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blood_brother: taki wlasnie jest HiEnd - nieprawdopodobny wygląd + NIEPRAWDOPODOBNA cena, to wzmacniacz lampowy, jedno pokretlo = wybor zrodła, a drugie to Volume, czasem bywa ze nawet wyboru zrodla nie ma, wtedy to pierwsze pokretło = ON / OFF !!!

Wiecej nie potrzeba BO TO PO PROSTU MA GRAC NAJCUDOWNIEJ...

 

for example:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21648717

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22019830

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21629643

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22013391

 

Praca ciekawie wygląda, tylko \"straszą\" te koszmarne shadowmapy - uzyj delikatnych cieni raytrace, beda tu dobrze grały swoimi ostrymi krawedziami, a szkło stolika zyska należną przezroczystosc.

Ale bardzo ładnie jak na pierwsza pracke - ambitnie! I to mi sie podoba - czekam na wiecej.

 

Pozdr

Marek

 

P.S.

...a mnie by tak jeszcze troche bardziej zadowolil (tak do pelni szczescia) elegancki NAD lub CAMBRIDGE AUDIO- wzmak + CD...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysl to jest to a nie jakie suklady scalone afuuuuu . niema to jak cos co pracuje w klasie A :D.

ale skoro masz 2 kolumienki to lamp koncowych mocy tez powinno byc chyba min 2 i 4 przedwzmacniajace.

ale jeszcze lepiej zagospodaruj ta wielka obudowe i zrob przeciwsobny uklad inaczej 4koncowe (te duze) i 4 przedwzmacniajace(te mniejsze). A i niech te mniejsze beda jeszcze mniejsze :).

pracuj dalej bo takie cos to ja lubie najlepiej miec w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja też zaczynałem od audio :)

po pierwsze to zrób cieńsze kable. wiem że niektóre są bardzo dobrze ekranowane ale bez przesady:|

po drugie to mógłbyś większą uwagę przywiązać do głośników które nie mają nawet zawieszenia :| (tego gumowego lub piankowego pierścienia do okoła) np głośnik basowy tak zkonstruowany wogóle by niegrał :( no i brzydko to wygląda

a po trzecie jeżeli to ma być sprzęt hi-end to nie wchodzą w gre kolumny dwudrożne (chyba że jako satelity)

ale wykonanie jak na pierwszą prace mi się podoba [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl git, ale jak na Hi End Audio, to cos malo tych glosników, i jakies malutkie, moze bys wykonal, jakies glosniczki z pudlem szklanym tudziesz cos w stylu Awansów czy awangardów... niepamietam jak sie nazywaja ale wygladaja jak tuba od starego gramofonu. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej czy ja dobrze widze? plyta CD R

niestety (wiem... audiofile mogą się obrazić )

jest to płyta cdr... docelowo będzie jakaś tłoczona na złocie :)

 

> albo coś ESY np. model Furioso - http://www.esa.com.pl/index1.htm

Chyba dam Furiozy...łądne są i w dodatku fajnie grają :) tak analitycznie ...

ale standy pozostawie marmurowe - te na stronce ESA są niefajne (chić to kwestia gustu)

 

> po pierwsze to zrób cieńsze kable. wiem że niektóre są bardzo dobrze ekranowane ale bez przesady

Chyba tak zrobie... tym bardziej że zmienie ustawienie głośnikó, więc kable i tak trzeba będzie od nowa

 

>a po trzecie jeżeli to ma być sprzęt hi-end to nie wchodzą w gre kolumny dwudrożne (chyba że jako satelity)

że skąd... mój kuzyn ma taki system, w którym są głośniki dwudrożje... chyba o ile pamiętam firmy JM Lab, i nie mam żadnych zastrzerzeń co do jakoścci brzmmienia (2 głośniki nisko-średnio-wysokie... i obudowa bass-reflex)

 

> moze bys wykonal, jakies glosniczki z pudlem szklanym ...

kategoryycznie nie

 

>...objasnic co jest co I dlaczego ma tylko 2 potencjometry...

na renderku widać : lewy selektor źródeł, a prawy głośność... z tyłu wyłącznik sieciowy, z przodu lampka standby

 

>wiele uwag a\'propos ilości lamp

dodam kilka

 

tymczasem w modelu jeszcze nic niezmieniwszy przed wyjściem do szkoły uruchomiłem render.... może odpowiedzieć na kilka pytań.... tyle że widać również jeszcze wiele niedoskonałości modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... pierwszy render Furioso, żeby było widać nad czym pracuję.... // macie jakieś większe zdjęcia tej kolumny?? bo głośnik średnio-nisko tonowy ma dość skomplikowaną budowę i nie wiem czy se poradzę w oparciu o zdjęcia ze strony ESA

 

a ogóle to jak kogoś to interesuje: z 16x AA renderuje się to w 2 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są Furiozy... a w ogóle to cały system wymienię... będą konkretne wyroby rzeczywistych producentów

 

W ogóle to w tym miejscu szczególne podziękowania dla mojego kuzyna z Wrocławia, który pewno czyta to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... jak kolumny w porządku, to idąc dalej wymieniam CAŁĄ elektronikę...

 

będzie Linn CD12 +BAT VK-51SE +VK-75SE

 

ceny (jak kto zainteresowany)

Linn>>>81000zl

 

BAT>>>

przedwacniacz 56700,

koncowka mocy 57000zl

furioso to skromne 7900zl

 

 

http://www.balanced.com/products/amp/Vk-75SE/VK-75large.html

 

http://www.balanced.com/products/line/Vk-51SE/images/vk51se.jpg

 

http://www.linn.co.uk/spec_sound/product_display.cfm?ProductID=54&activeNavBar=products&activeSubNavBar=Source

 

//tymczasem zamieszczam kolejny render... bez elektroniki, ale za to Furiosy mają nieznacznie poprawioną fakturę

 

a w ogóle to docelowo zmienię ustawienie tego wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem pod wrazeniem! Monitorki naprawde niezle sie prezentuja! Dobra plastyka materiału, choc glosniki troche kanciate, ale ogolnie wydaje się że za chwile zaczną grać!!!

Powiadasz LINN CD TWELVE - najbardziej naturalny z cyfrowych... jak to kiedys okreslono:)

Wobec tego czekam czekam...

 

Powodzenia

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO TO KOLEJNY ETAP POWSTAWANIA WZMACNIACZA... a właściwie końcówki mocy.... jeszcze pare rzeczy nie wygładzonych a ta rura z tyłu (ktoś może wie po co ona jest? bo ja nie) za gruba, ale niedługo zaczne texturować i montować lampy.....

 

Render taki durzy tyllko dlatego, że robił sie w czasie, kiedy jadłem obiad - iaczej bym za nic w świecie tyle nie czekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokombinuje, pokombinuje... ale jak skońce modelowanie....

 

// chyba wszystko oprócz standów z pierwotnej wersji sceny zostało już wyrzucone... standy też dodatkowo ociosałem, więc można wyjść z założenia że są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to końcówka mocy...

 

teraz coś na czym to pudło postawię, a potem szafka , a potem przedwzmak i CD, na końcu okablowanie, później stojak na płyty i wystrój pokoju

 

 

a i oczywiście naniose poprawki zgodnie z Waszymi uwagami (czemu tak mało osób odwiedza mój obrazek?? :( )

 

oto duży render - całe 41 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>no popacz, jaka roznorodnosc

a co miało być??

 

>nawet mi sie nie kce czeapic bledow

Ależ jak są jakieś niezgodności z oryginałem, to chciałbym wiedzieć jakie...

 

jakby co kolejny render... ostatni na dzisiaj, bo za kilka minut ide spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, że Wam to sie podoba... bardzo mnie to cieszy :)

 

Proponuję konkurs na spostrzegawczość:

2 pytania:

1. w pomieszczeniu w tej scence jest edno okno, w scianie przeciwległej do sprzętu - na którym renderze po raz pierwszy sie pojawiło?

2. W jakim programie 3D jest to wykonane (podpowiedź: nie w 3DStudio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie otrzymałem żadnych odpowiedzi na pytania :D... odpowiedzi należy wysyłać na gg:2990009, U2U lub tu na forum.

 

Dla tego, kto pierwszy udzieli prawidłowej opdpowiedzi nagroda główna (mesh), dla dwóch kolejnych: nagrody pocieszenia (tekstury)...

 

kozioo nie ma prawa brać udziału, jako że jakiś czas temu zdradziłem mu odpowiedź....

 

tymczasem kolejny render - już jest część przycisków i diod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wezme udzial w quizie! A co mozna wygrac? (moze toster ;-P)

Ad1: Z oknem nie wiem - mam dzis slaba percepcje...

 

Ad2: Lightwave, choc nie do konca jestem pewien, ale po pierwsze ten cudowny raytracing, charakterystyczne \"złoto\" tez mialem takie mocne zlote materrialy w LW, specyficzny wyglad prymitywow - to moje wlasne odczucie wiec nie bede tlumaczyl:) i bardzo charakterystyczne (wysoka jakosc) procedurki - dostepne natychmiast i superlatwe w obsludze, poza tym na jednym z renderow te trzy czarne okragle elementy nie maja wlaczonego smothingu - w LW robi sie to jednym przyciskiem wiec mogles przypadkowo nie wlaczyc:)

Tak typuje na LW

 

pozdro

Marek

 

P.S.

Pieknie to wyglada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pięknie to wygląda

Dzięki

 

>odpowiedzi na pytania: niestety żadnej dobrej.....

 

dam 2 podpowiedzi:

 

co do okna: odbija się w którymś z urządzeń... odpowiedź podać w formie daty wysłania lub numeru postu

 

co do programu: tańszy od podstawowej wersji Lightwave

 

Załączam gotowego preampa... teraz jeszcze troche poprawie texturki i zabieram sie za Lynn CD 12, potem okablowanie i stojak na płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgaduje co to za program:

Jest to program do tworzenia grafiki w srodowisku trojwymiarowym :) Program ten ma duzo buttonow i mozna w nim robic okna oraz ustawiac swiatla. Do tego (co chyba cieszy kazdego z Nas) mozna w nim renderowac.

 

Co wygralem ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tanszy od LW ?

A tak swoja droga troche mi podejrzanie wygladal (wlasnie nie na LW) widok siatki, jesli pochodzi z viewportu to nie moze byc z LW bo tam sa niesmienne - szare backgroudy :)

 

A co do renderow wzmaka - dajesz taki \"apetyczny\" realizm, ze az by sie chcialo posluchac jak to gra z tymi kolumienkami!

Podobno CD12 nia pierwszy odsluch niczym nie zachwyca !!! (bez zadnych fajerwerkow) to jest wlasnie ta absolutna naturalnosc brzmienia!

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CD12 - neutralność brzmienia to chyba cel do jakiego dąży każdy audiofil :)

 

co do chęci odsłuchania tego -> trzeba sie udać do dobrego salonu ze sprzętem -> a żeby mieć to w domu to trzeba mieć super-mega-ogromną kase, jakiej ja nigdy chyba posiadał nie będę :(

 

co do koloru viewportu: tu też siatka jest czarna na jasnoszarym tle, pokolorowałem w programie bitmapowym.

 

jeżeli nikt nie odpowie na konkursowe pytanie w ciągu najbliższych 24 godzin to umieszcze odpowiedź

 

Program jest tańszy od LW i to o wieeeleee :) niech to będzie bliższa odpowiedź

 

tymczasem wysokorozdzielczościowy render całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobniutki apdejcik - po tamtym obrazku znalazłem kilka bugów.... szkoda że dopiero po wysłaniu na www (wina brudnego monitora - musze go wyczyścić) ... teraz wyrenderowałem w rozdielczości ekranu, więc wreszcie nie musze rozciągać tapety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobniutki apdejcik - po tamtym obrazku znalazłem kilka bugów.... szkoda że dopiero po wysłaniu na www (wina brudnego monitora - musze go wyczyścić) ... teraz wyrenderowałem w rozdielczości ekranu, więc wreszcie nie musze rozciągać tapety :)

 

oj oj oj... już jpg80 daje ponad 100 kB :( zmniejszam jakość do jpg 60, żeby ukazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności