Skocz do zawartości

Wiz: EB1 Home - Kuchnia


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej! patrze na ten projekt i jeszcze bardziej sie dołuje bo juz dawno powinnam zaczac prace w 3dsmax, musze powiedziec ze jest bardzo ciekawa zwlaszcza połczenie materialow i podloga jest super, na razie patrze na to od strony, studjuje na asp i musze jak najszybciej opanowac w miare 3dmax zeby projektować na kompie a nie jak do tejpory na papierze...;/ dlatego pisze na forum bo wiem ze tu można znaleźć profesjonalną i fachowa pomoc;) interesuje mnie podstawy, jak zacząć, jaki ewentualnie wybrać podręcznik... jak Ty zaczynałes? bardzo proszę o odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. te negatywne jak i pozytywne.

 

trosiek -> Jedziesz. Nie można się poddawać. Jeszcze 4 dni do końca. śmiało można bardziej zamieść.

 

nana-> Polecam Biblię z Heliona. Podręcznik w łopatologiczny i skuteczny sposób wprowadza w świat 3d.

Edytowane przez Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle rewelacja!!! Niby proste wnętrze, a nie brakuje żadnego detalu. Wierzę w to co powiedział pewien spec z ILM: jak czegoś nie ma w obrazie, bo człowiek myśli sobie, że tego nie będzie widać, to wyczuje się, że coś jest nie tak. U Ciebie jest wszystko, bo efekt jest stu procentowy. Master jesteś!

P.S. Czy pierwszy render jest "kolorowany" w shopie (chodzi o te zielenie), czy to są jakieś ustawienia w v-rayu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie pewne elementy odstają od oryginału ale i tak widać że jesteś pro po samym światełku. Ja w sumie dopiero co zaczynam interiory ale widzę, że długa droga jeszcze zanim zaczaję co i jak ustawić żeby wszystko dobrze wyglądało. Mam nadzieję, że inni się nie wycofają z udziału i pokażą jak im wyszło. Mała prośba jeszcze czy po ogłoszeniu wyników możesz napisać jak ustawiłeś światło z jaką mocą, jaki miałeś environment i ustawienia kamery? Znacznie by to ułatwiło życie innym. Ja walczę właśnie ze światełkiem w tej scenie i mam nadzieję, że dojdę choć w części aby wyglądało jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla mnie ta praca jest na średnim poziomie, żadna rewelacja. Nie rozumimem tych komenatrzy że to rewelacja i że jest bezkonkurencyjna itd.

Może troszke więcej obiektywnych komenatrzy bo mam wrażenie że gdyby Lis wstawił zupełnie czarny obraz to pewni użytkownicy pisali by iż Lis zrobił świetny render gdzie oddał klimat nocy w środku lesu.

 

Mam nadzieje że administrator uszanuje minimum praw do swobody wypowiedzi i nie ocenzuruję mego postu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega chyba niestety nie do końca zrozumiał idee tej wizualizacji, a w tym wypadku głównym celem było jak najwierniejsze odwzorowanie referencyjnego zdjęcia.

Miło byłoby usłyszeć również jakieś argumenty na 'nie', bo jeśli jest to Twoja własna ocena, to i w tym wypadku nie ma mowy o obiektywizmie, gdyż każda tego typu ocena z definicji jest subiektywna. Można pokusić się też o stwierdzenie, że jesteś na tyle zarozumiałą osobą, iż wszystko co różni się od Twojego zdania, uważasz za bezpodstawne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4IT a kim jesteś naprawdę? Zarejstrowałeś się na forum zaraz przed napisanie posta w którym można wywnioskowac, że znasz Lisa i jego rendery już dosyć długo. Jakieś ukryte żale do Lisa? to może otwarcie a nie tak po gimnazjalnemu....

 

Moim zdanie praca jest wyróżniająca się, bo nie wiele takich na tym forum pod względem jakości wykonania, oświetlenia czy materiałów. A tym bardziej, że to odtworzenie zdjęcia. Ja czepiłbym się tylko malutkich plam przy górnych swiatlach, czy lodowce ale kogo by to obchodziło i ile osób to wyłapuje...zupełnie niepotrzebne tego typu uwagi.

 

Jest kilka niezgodności z referką - i w tym przypadku wyłącznie tego powinniśmy się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsza wersja najlepsza i naprawdę super wyszła zresztą pisałem ci już to na gadu..

H4IT widzę ze święta kolega miał nieudane.. I może barszcz za słony był..Po za tym witamy serdecznie:) a to, że nie rozumiesz tych komentarzy...Mm… może kiedyś..;) I uwijesz mi na słowo ze tak osoba o tej reputacji, co lis jest dwa razy bardziej podana pod krytykę, bo wiemy, czego się spodziewać po koledze i czego oczekiwać , nikt tu nie klaszcze za ilość postów i długość paska zielonego pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ukrywam swojego nicka bo nie jestem już aktywnym jego użytkownikiem od długiego czasu więc nie jest istotne moje nazwisko.

Nie będę odpowiadał na zaczepki na żenująco niskim poziomie takie jak np. SWRSC. Znam prace Lisa od kiedy zaczął i wiem na co go stać. Wypowiedziałem się o jego pracy i zauważyłem że większość osób które zawsze znajdzie coś u innych w o wiele lepszych pracach, tym razem wychwala pod niebiosa średnia prace która jest Lisa bo łączą ich mniejsze lub większe powiązania. Takie kółko wzajemnej adoracji to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4IT: trochę krzywdzące jest to co piszesz. Szczerze mówiąc nie znam Lisa i nie mam interesu, żeby wychwalać jego lub innych prace na siłę. Ale jak mi się coś podoba to chcę to wyrazić. Nie uczestniczę w kółku wzajemnej adoracji. Prace umieszczane na tym forum dla mnie osobiście są nieustającym źródłem inspiracji i nauki, szczególnie gdy reprezentują bardzo wysoki poziom. Pozdrawiam

 

P.S. Lis, rozumiem, że co do mojego wcześniejszego pytania to odpowiedź jest Top Secret ;)

I przepraszam za zbędne dyskusje w Twoim topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_f -> Odpowiedz nie jest tajemnicą i odpowiedziałem na nie w pierwszym pościa. Render jest korygowany w Photoshopie, największą wpływ ma tutaj "Color Balance" i "Levels"

 

Freedom Fighter-> A dzięki dzięki :D

 

H4IT-> Oczywiste jest że nie każdemu wizka się spodoba. Dla mnei to nie jest nic nadzwyczajnego, przecież też mam swój gust i wiem co mi się podoba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności