Skocz do zawartości

Scena3D: the sting


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pracka wyszła nieźle. bardzo fajno odwzorowałeś detale tego dzikiego zwierza :) Jednak w zestawieniu z kamykiem, który pożera prawie 1/2 kadru wiele z tego uroku ginie... na niekozyść stinga niestety.... bo przecież nie kamień jest tu najwazniejsze tylko robal. A niestety kamień z nim mocno rywalizuje. Ma mocną fakturkę, ma dość duży kontrast plam i jest w centrum ostrości.

Trochę to wysło tak, jakby ten kamień miał stinga zaraz rozpłaszczyć o krawędź kadru... ciasno mu pewno tam jest....

To tyle słów krytyki z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owadzik jest COOL! jedyne co mi nie pasuje pomijajac faktycznie dziwna ostrosc to tekstura kamyka nie jest zla tylko przed stopa jest na tej ciemnej plamie laczenie i tam chyba widac ze sie nie zgrala zbytnio. ogolnie jednak spas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pussik: Ciezko powiedziec ile to robilem. Zaczelem jakos poltora tygodnia temu pracujac od 5min dziennie do kilku godzin. Zaleznie jak mialem czas i checi.:)

 

Blur na glowce to wynik ustawienia targetu kamery bardziej na korpusie co spowodowalo, ze xdof zrobil glebie na glowie. Dlaczego? Liczylem to wczesniej wg sztuki tak jak powinno sie to robic, lecz wynik byl jak dla mnie mniej interesujacy. Zauwazcie,iz grafik zazwyczaj dazy do odwzorowania niedoskonalosci aby uzyskac wiekszy stopien realizmu. Ja tym razem sprubowalem zrobic to zmieniajac ustawienia kamery na bardziej bledne. Wynikiem jest blur w obrebie glowy. Mi osobiscie ta zblurowana wydaje sie bardziej przekonujaca niz ta z dobrymi ustawieniami dlatego zostawilem taka jaka jest.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie kamień wyłazi na pierwszy plany (albowiem tam jest.... :) ) ale robal ginie, nie wspominając o tym ze generalnie zlewa sie z tłem :) ale tak czy siak mi sie podoba, kurde tez kiedys zrobie robala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Traitorze! Uciete czułki, odwłok i nóżki pszczółki!!! Tak nie robimy! :)

poza tym GO trafia na kamien zamiast na owada, a niepisana zasada makrofotografii jasno mowi ze obiekt musi byc maxymalnie naostrzony!

 

Poza tym ladne bardzo i naturalne - mozna by powiedziec ze to lekko nieudane zdjątko!

pozdrowionka

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez MareG:) Zasady sa po to aby je lamac:) Tak samo robimy gdy tworzymy raye. Niszczymy powierzchnie, koloryzujemy obraz, czy robimy INNE nieokreslone operacje z obrazem. Ja poszedlem tym tokiem i postanowilem zrobic \"amatorska fotke\". Nie lubie idealizacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności