Skocz do zawartości

Zestawienie najlepszych i najgorszych ujęć z efektami specjalnymi w filmach


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy news w Nowym Roku i postanowiłem, że zacznę bardziej luźną informacją. W serwisie Den Of Geek znalazłem pewne zestawienie 50-ciu najlepszych scen z efektami specjalnymi w filmach i zestawienie 24-ch najgorszych efektów specjalnych wszechczasów. Oczywiście jest to spojrzenie tylko i wyłącznie autorów serwisu, ale zostało zgrabnie zebrane. Warto zwrócić uwagę na efekty w starych filmach (jak to się kiedyś robiło bez grafiki komputerowej).

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=463

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Lista "24 najgorsze efekty specjalne wszechczasów" to jakieś oszustwo i kiepska manipulacja. Co oni zrobili z fragmentem filmu "Szczęki"?! Jest przemontowany, tak, że ujęcia w ogóle się nie montują, niektóre powtarzane są kilkakrotnie i spowolnione (zapewne celowo, by efekt stał się faktycznie nieznośny do oglądania), dźwięk tez zepsuto - są jakieś totalne desynchrony. Nic dziwnego, że prezentowany fragment wygląda groteskowo, ale autorom tej manipulacji nie wszystko się udało - rekin nadal się broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bardzo słabe rankingi, w top 50 faktycznie parę ważnych efektów się pojawiło ale postawienie na 1 miejscu Jurrasic Park to mooocne przegięcie, zresztą cala kolejność wygląda na przypadkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listy są chyba raczej stworzone na podstawie pomysłowości filmowców. Z linkami nie postarali się, są zamieszczone pierwsze lepsze materiały na youtube nawet nie ich autorstwa.

Ciekawi mnie dlaczego nie znalazł się na liście I'm Legend który w niektórych miejscach był aż śmieszny. Z drugiej strony też miał mocne strony. Na liście najlepszych szczególnie zabrakło mi A.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hulk to jeden z najbardziej wiarygodnych i realistycznych filmów. I wiele wiecej, cała ta lista najgorszych efektów to badziew, powinno się ich powiesić za to :P Umieścili tam spacer Hana Solo i Jabby, a szkoda gadać. Jedyne co jest dobre w tych listach to tytuly filmów które warto obejżeć, ja na przykład znalazłem mój ulubiony film z dzieciństwa o którym zapomniałem. A tak lista według mnie wogóle nie współgra z tematem, a tymbardziej z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darnoc - jestem fanem wilkolakow i wszystkich innych lakow ;) Nie wiem co konkretnie sie panom nie spodobalo - osobiscie lubie efekty z Van Helsinga ale jesli porownam go do duzo starszego wilkolaczego klasyka "Howling" czy "Stephen King's Silver Bullet" to wszystkie te komputerowe fajerwerki klekaja przed tymi klasykami. Inna sprawa ze gdyby sie VanHelsing w tej scenie zamienial 15 minut to Dracula by go zalatwil na miekko :D

Ale zgadzam sie w 100% z przedmowcami - lista jest idiotyczna a umieszczanie tam takich klasykow jak Total Recall (bo mu sie gadzet wyjezdzajacy z glowy nie spodobal... A co to jest - ocena efektow czy sensu? Bo jak sensu to wszystkie potwory sa idiotyczne juz z zalozenia...) to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności