Skocz do zawartości

WIP 2D: Znowu łuczniczka :/


emmilius

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim mnie zjedziecie że znowu robię łuczniczkę i zagłębiam się niepotrzebnie w detale zamiast ćwiczyć Loomisa itp, itd. nadmienię tylko że zostałem wytypowany do zrobienia komuś prezentu (nie będzie czekał 2 lata aż skilla podłapię =]). Praca docelowo będzie w formacie A3 a szczegóły niestety muszą być więc jeszcze malując tą pracę nie raz w nich utonę. Proszę o opinie...

codeboy_archer2_backup.jpg

Rzeczy do poprawy o których mam świadomość:

-anatomia/bryła

-drugie źródło światła(z lasu)

-kora drzewa(drzewo trochę "płaskie" jest)

-liany na drzewie

-runo leśne(pewnie coś jeszcze dodam w sensie aby bardziej "współgrało")

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurcze - zdania sa podzielone, i wiem o tym... nie linczujcie mnie max'owcy :) ale ja bym za cholere tego nie robil...ewentualnie szybkie i male szkice z posemaniacs- to jedyne czego sie dopuscilem...jak dla mnie pozy z posera stary mozna o tylek potłóc..zrob dziewczynie zdjecie lepiej..i od czasu do czasu niech zapozuje..na pewno nie nie bedzie tak sztywna jak to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej pozy (poważnie), nie rozumiem jak ten ochraniacz na piersi miałby się w ogóle utrzymać, i nie rozumiem co jej się stało z palcami u stóp ;)

Nie podoba mi się też ten obrót ciała, bo niektóre rzeczy na brzuchu są wykręcone, a niektóre nie (np. pępek - to chyba pozostałość po poserze).

Czemu metal odbija kolory których na scenie nie ma?

Nie udało mi się wyczuć lekkości tego materiału na jej biodrze ani wiatru wiejącego na niego (strasznie to sztywno i plastikowo wyszło)

No i ten pasek na udzie wygląda jakby był tatuażem

 

Ogólnie to nie jest źle, przyznam że trochę się czepiam, ale mam nadzieję że te uwagi chociaż trochę Ci pomogą :)

Poprzednia łuczniczka bardziej mi przypadła do gustu. Czekam na kolejne etapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z omena wyroslo co wyroslo bo rzucil Posera w cholere. Poser klamie, lamie, bolesnie upraszcza i na pewno nie jest właściwym narzędziem do referowania anatomi :/

 

Co do obrazka to wspomniana anatomia jest tak zla ze przyslania absolutnie wszystko inne... na marne kupa twojego czasu pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to ma być prezent dla kogoś, kto niekoniecznie musi się znać na rysowaniu, więc błędy anatomiczne nie będą się tej osobie aż tak strasznie rzucały w oczy. W takim przypadku czas raczej nie pójdzie na marne bo cel rysowania obrazka zostanie osiągnięty ;) Może chociaż na następny raz te uwagi się przydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej pozy (poważnie), nie rozumiem jak ten ochraniacz na piersi miałby się w ogóle utrzymać, i nie rozumiem co jej się stało z palcami u stóp ;)

Nie podoba mi się też ten obrót ciała, bo niektóre rzeczy na brzuchu są wykręcone, a niektóre nie (np. pępek - to chyba pozostałość po poserze).

Czemu metal odbija kolory których na scenie nie ma?

Nie udało mi się wyczuć lekkości tego materiału na jej biodrze ani wiatru wiejącego na niego (strasznie to sztywno i plastikowo wyszło)

No i ten pasek na udzie wygląda jakby był tatuażem

 

To wszysko to szkic, stopy, ciuchy i blachy więc nie ma narazie o czym gadać.

 

Natomiast zasialiście we mnie ziarno (które ciągle rośnie) niepewności odnośnie pozy... hmmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasem, materiałem, i napierśnikiem siedziałem jakieś 30 min góra. Może to nie do końca szkic ale faza początkowa. Wszystko mogę zmienić, wywalić - nie gra to roli. Nie sądziłem tylko że Poser będzie aż tak rażący, że będzia się wam tak w oczy rzucał. Wymyślę nową pozę. Może bardziej statyczną i bez Posera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu zacznij najpierw sobie rysowac ze zdjec gotowe pozy? na characterdesigns masz pozy gotowych uzbrojonych/nie uzbrojonych osob, ubranych/golych pan i panow, w miare tego jakbys dal rade ew moglbys cos dodac swojego do danej pozy... ale mysle ze bylo by to o niebo lepsze niz malowanie po tych poserowych lalkach( po pierwsze ile czasu zajmuje ulozenie tej postaci w poserze? po drugie malowanie po niej nic ci nie da... po trzecie wkoncoz ile bys w tym czasie natrzaskal fajnych szkicow z roznych zdjec anatomicznych ktorych jest od groma w necie... jesli model ci nie wytrzymuje to sproboj malowac szybka krecha, zaznaczajac tylko ksztalty potem dopracowuj takie poszczegolne elementy jak zagiecia kolan, lokci itd powinno pomoc no i dziewczyna nie bedzie narzekac.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej pozy. Odrazu mowie ze zadnen ze mnie malaz, ale w odbiorze ta poza wcale nie wyglada dynamicznie, przedewszystkim wyglada sztucznie i nie wygodnie. Poszukaj zdiec ludzi strzelajacych z luku (pamietam byla tu kiedys podobna dyskusja przy jednej pracy 3d :) ) bo rece tez nie masz za dobrze ustawione do strzelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się składa że strzelałem z łuki i to nie raz - byłem w bractwie rycerskim :). Ręka trzymająca cięciwę jest ustawiona prawidłowo, natomiast ręka trzymająca łuk powinna mieć kciuk niżej, bardziej wyprostowany(mała podpórka) pod strzałę ewentualnie jak komu wygodnie.Cięciwa łuku powinna dotykać czubka nosa i brody. Poza miała przypominać kobietę w biegu która szykuje się do oddania strzału. No wyszło jak wyszło - sami widzicie. Od tego mam was by pytać o zdanie. Trudno - wywalę ją i zrobie coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale mysle ze bylo by to o niebo lepsze niz malowanie po tych poserowych lalkach

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale nigdy po niczym nie malowałem :) ułożoną pozę przerysowałem=]. Rozumiem mój błąd i chyba czas zrezygnować z Posera po pierwszym razie. Muszę najwidoczniej skożystać z kilku referek w przypadkach "trudnych" ustawień ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

Babe rysowałem ze zdjęcia z tym że ręce, brzuch, piersi i biodra z bani (na zdjęciu miała zakryte) ale nie o to chodzi, później znajde i dorusuję. Anatomia też do poprawy - ogólnie to szkic. Czy sądzicie że ta poza jest lepsza? Zrezygnowałem z założenia "dynamicznej" pozy i chcę żeby była taka "na luzie"

(Jest trochę może za bardzo przechylona ale to też do poprawy)

copy-of-codeboy_archer2_backup.jpg

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od szkicu linearnego, później można rozmawiać. Bo na takim etapie to trudno cokolwiek jakkolwiek ocenić, zabierasz się za to od dupy strony. Masz braki i próbujesz je w tym momencie ominąć omijając podstawy. Całe to "tworzenie" nie podoba mi się. Parę słów prawdy, ale nie złośliwe tylko w dobrych intencjach. Bo np teraz gdybyś nie napisał, że to kobieta to pomyślałbym, że to jakiś hermafrodyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się składa że strzelałem z łuki i to nie raz - byłem w bractwie rycerskim :)

 

a to mnie zdziwiles. Bo ja tez po paru lat bractw, i nigdy nie widzialem zeby ktos w takiej pozie z luku strzelal :)

 

Co do nowego obrazka. Postac wyglada jak mezczyzna z piersiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z moich braków. Ale jak już wcześniej wspomniałem to ma być prezent i ktoś kto go otrzyma nie będzie czekał na moje mistrzostwo. Rysuję w 2D na poważnie od 5 miesięcy a od jakiś 2 dopiero mam jakiekolwiek pojęcie o bryłach, perspektywach, zestawianiu kolorów itd. Rysując tą pracę nie chcę iść na skróty bo już wiem że się tak nie da, po prostu chcę na dany moment dać z siebie wszystko, skończyć ją i wrócić do ćwiczeń.

 

Kolejna rzecz chodzi mi o pozę. Czy taka lub tej podobna poza będzie lepiej waszym zdaniem wyglądać Niech to sobie będzie mężczyzna z piersiami (przynajmniej narazie) Ale pytałem o pozę.

To co teraz narysowałem i tak pewnie nie będzie ostateczną wersją.

 

Jeżeli chodzi o strzelanie z łuku miałem na myśli układ rąk a nie reszty ciała.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMAM -> dzięki wielkie na pewno skożystam, co prawda mam już i pozę i refke (zamieszcze dziś wieczorem) ale na pewno się przyda.

Kożystając z okazji pytanko do osób które malują już dość dłużej. Wolę zapytać jak sie na to zapatrujecie i ogólnie jak jest to postrzegane bo Posera już mi z głowy wybiliście. Co sądzicie o tzw "siatce" przy malowaniu np z refki?

 

Zmiana pozy i sensu obrazka. Chcę pokazać kobietę która doskonali swoje umiejętności, stąd bardziej luźna poza. Dookoła będą przedmiioty świadczące o ćwiczeniu łucznictwa. Oczywiście całość będzie jeszcze kończona. Niewytrzymałem i pokazałem obrazek kumplowi który ma go otrzymać (w końcu miałby u niego w domu wisieć) i podobało mu się. Co sądzisie o twarzy i minie łuczniczki?

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam wątek.

W międzyczasie nieco podmalowałem mój prezent. Generalnie jest już bliżej jak dalej. Moją teczkę z forum zamieściłem więc znacie moje możliwości, mimo tego powtórzę się iż mam świadomość że jeszcze jestem na "szczupły" na takie wyzwania. No ale skoro zacząłem to muszę skończyć.

copy-of-codeboy_archer2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mi się podoba, pomachaj trochę więcej "impastami", wszystko takie wylizane, że aż bleh. Ujęcie kobitki fajne, ale pobaw się głębią - kolorki. Anatomicznie znacznie lepiej niż poprzednio. Ta sztywność daje się przełknąć, jest jakoś uzasadniona postawą statyczną. Ziemia ładnie. Kończ, kończ. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zacząłeś malować w sierpniu zeszłego roku...

Taaa...

Poza tej łuczniczki jest faktycznie słaba, nieprzekonująca... Dość ewidentnie widać że ten pomysł z pozerem był jednak ślepym zaułkiem.

Cała reszta podpowiada mi, że masz spory potencjał, ale nie mi to oceniać...

Generalnie trudno mi się ocenia taką robotę, bo max czasu który poświęciłem na pracę to ok. 2,5-3 h (i w dodatku nie ma jej tu na forum)... XD

Z ciekawości - liczyłeś ile czasu ci to zajęło ?

 

... a jako prezent dla nie grafika - full wypas !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SBT77 - to już nie jest poser raczej.

 

Ogólnie jak na mój gust naprawdę duża poprawa, tylko sama kobieta wygląda jakby była odgięta w tył (tak jakbyś na dwóch zdjęciach się opierał przy pozie)

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo dobrze sie to rozwija wg mnie :) Poza rzeczywiscie troche dziwna na pierwszy rzut oka, ale nie mam pojecia w jakiej pozycji powinna stac kobieta strzelajaca z luku. Jak dla mnie to wyglada jakby sie odchylala zeby zobaczyc lepiej cel, przyslaniany przez jakies drzewo, ale to chyba calkiem ok. Jedyne do czego moglbym miec zastrzezenia, to to, ze ta luczniczka wyglada jakos tak wspolczesnie, nie wiem czy to buty, gacie, makijaz czy moje czepiactwo ;) A moze tak po prostu mialo byc. Nogi ma ladne moim zdaniem, wcale nie za grube :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jednak przekonany co do samej pozycji w ten sposób mogła by trafić jedynie w coś wielkości stodoły ? Ale to już tam moje takie czepianie na przyszłość ;) lotki bliżej ust głowa lekko pochylona. I nigdy ale to przenigdy łuku nie trzymamy pionowo do ziemi zawsze pod kątem lub jeżeli strzelamy jak na polu bitwy wręcz równolegle jeżeli chodzi o sam szczał. (to tak najczęściej) i nie mówie tu o łukach wyczynowych XXI wieku to inna bajka.

xwojtekluk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z obowiązkiem pochylenia głowy przy strzelaniu z łuku. Trochę strzelam i widziałem osoby strzelające, niektórzy nie dość że nie pochylają, to nawet odchylają, bo im tak wygodniej ;) I nigdy nie widziałem, żeby ktoś strzelał w taki sposób jak ten pan na zdjęciu

Jednak co do uwagi o lotce bliżej ust muszę się zgodzić, przez to jest też złe ułożenie prawego ramienia. Ale to są szczegóły na które zwracają uwagę osoby które coś tam znają się na strzelaniu z łuku, sama praca (pomimo niehistoryczności i glinianej skóry) jest już całkiem całkiem

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok...więc tak:

Rosikowski: Nad nogami może jeszcze pomyslę, mi osobiście się takie "grubsze" podobają ale sprzwdzę wersję z szczuplejszymi. Ton/kolor skóry - moja bolączka, jedyna rzecz którą poprawiałem więcej jak 2 razy. Całe szczęście że mam wszystko na warstwach więc jest możliwość poprawek.

Florian: co to są impasty? :( czy chodzi Ci o efekt maźnięcia pędzlem? =]

SBT77: Pozera mi wybiliście z głowy, wspomniałem o tym we wcześniejszym poście. Ciało jest z refki tylko twarz sam robiłem opierając się na światłocieniu/proporcjach też z refki.

Kiedyś jak napisałem kilka e-maili do pro cyfrowych artystów a oni mi odpisali że nad artem potrafią siedzieć nawet 80h to się za głowe złapałem. Teraz wiem że to możliwe. Myślę że około 40-50h przy niej pękło ale to zasługa szczegółów które były niestety życzeniem kumpla. Art ma być A3 więc i rozdziałka duża dość 3500x4950 (coś koło tego) SB - naprawdę w sierpniu 2008 =] - ale dzięki to dla mnie komplement.

noiprox - hmm - odgięta w tył...myszę nad tym pomysleć bo starałem się pokazać ją celującą lekko w góre i stąd małe odgięcie tułowia w tył - może mi się nie do końca udało. Kumplowi się nie spieszy a ja ciągle jej nie męczę także mam czas.

Urbanboogie: koleś któremu robie prezent jest fotografem i maniakiem Diablo II. Fotografuje on na codzień średnio ubrane panie w strojach takich że ...hehehe. Stąd właśnie makijaż, buty na obcasie itd. Osobiście się cieszę że sobie nie zarzyczył twarzy jakiejś znanej modelki

RobertB: Niechcę się tłumaczyć itp, ale jak czasami widzę jakie niedopatrzenia popełniają prawdziwi artyści to się zagłowę można złapać i nie mam na mysli tylko łucznictwa. Oglądałem rózne fantasy-art (nawet jeden był w poprzednim nr. Computer Arts) o łucznikach i nijak się to ma do rzeczywistości pomimo tego że są piękne. Odnośnie zdjęcia - pan ma jakoś zgiętą nogę i za mały rozkrok chyba. Sami widzicie można o samej pozie gadać i gadać - zawsze będą błędy...

Obronię się troszkę - ma rozluźnioną, lekko uśmiechniętą twarz co może sugerować że niekoniecznie daje z siebie wszystko ćwicząc łucznictwo.

 

Panowie dzięki bardzo za rady. Niedopatrzenia które mi napisaliście faktycznie mają miejsce - i postaram się je naprawić.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją uwagę co do grubości nóg, to nie dopowiedziałem: strasznie bulwiaste kolana wyszły i skóra z przodu ud wydaje się spływać w dół razem z tłuszczykiem ;) no i łydki nie mają wyraźniejszych kształtów, ale to już kwestia gustu.

Odgięcie w tył wydaje mi się że jest złudzeniem - to przez to, że od pępka w dół zrobiłeś fajnie tak, jakby kamera pokazywała postać z ukosa od góry, ale mam wrażenie że podszedłeś do tego niekonsekwentnie i od pępka w górę rysowałeś już w taki sposób, jakby kamera była już na równi z postacią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysując pozę opierałem się na jednym zdjęciu. Aparat był na wysokości głowy i dlatego postać od pasa w dół jest pokazana lekko od góry a wyszło tak bo zdjęcie było zobione z bliska i dlatego jest taka perspektywa. Chciałem żeby dolna część ciała pasowała z perspektywą do podłoża. Nie wiem czy to błąd i czy tak nie powinno się robić.

Kolana - do poprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności