Skocz do zawartości

Finished 2D: Studium martwej natury


Dann.G

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ujawnia się niezdrowy tryb życia :P. Refleksy od zapalniczki na folii papierosów może za słabo się ujawniają. Teraz tak jakby dwie kropki brushowe są. Dużo masz tu rzeczy z napisami. "Montana" nieźle wyszło. Może te cienie od przodu przy papierosach za ostre w stosunku do tych za paczką. To są jednak drobne sprawy, całość robi świetne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio- heh, ano nie powiem, troche niezdrowy;)

 

żółty- akurat przy tej pracy robilem szkic konstrukcji, ale przewaznie od razu staram sie jechac kolorem

 

emmilius- pierwszy raz sie wczulem w napisy szczerze powiem ;]

 

Coyote- dzieki!

 

tutaj 8 etapow ktore udalo mi sie zarchiwizowac w miedzyczasie:

_martwanabiurku_progress.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko Panie Selfu, ładnie widać różnice shaderów, szczególnie na obu puszkach, zapalniczka też świetnie wyszła, moze dodałbym kilka smóg na biórku zeby fakturke drewna wydobyć (chyba że to nie miało fakturki) i lekkiego noisa zarzucił na papiery, ale i bez tego praca konkretna. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIom ;)_ Poza zawartością samej sceny rzeczywiście mogącą doprowadzić do martwicy :), nie mam prawie żadnych uwag. ... mam wrażenie że redbull dodał skrzydeł puszeczkom i nieco je wyciągnął do góry lub siedziałeś troszku za blisko.

 

Ogólnie 4*.

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz)rum - dziekowac za porade ;]

 

nicponim - a sporadycznie, ale zdarza sie cos maznac na murze ;)

 

miriam - martwa stala przy monitorze z lewej strony, czyli jakis metr ode mnie

dzieki za glos ;)

 

noiprox, mayk, JakóbM - dzieki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś szczególnie spodobała się zapalniczka - ogólnie super popis techniki malowania, tak samo dzięki za etapy - takie rzeczy wiele pomagają zrozumieć pewne sprawy. Niby specjalnie mnie to nie dziwi skoro ASP i tak dalej - ale w sumie co to ma do rzeczy - po prostu respekt i tyle...

Trochę nie kumam po co tu D65, ale ja nie znam jeszcze tych wszystkich komputerowych tricków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emm... D65? co to takiego..?

 

Oki, oki, już tłumaczę o co mi chodzi. Zawsze staram się uczyć z dobrych prac jak najwięcej - zoomuję, oglądam statsy itd - może ktoś uważać to za przesadę ale uważam, że tak się najszybciej uczy - można czasem się niektórych trików nauczyć domyślając się jak autor daną rzecz robił i próbować naśladować. Mniejsza o to - w tej pracy zaskoczyła mnie trochę przestrzeń kolorów (tak to się nazywa ?). Zilustruję to wycinkami ze screenów z GIMPa:

 

http://i39.tinypic.com/14nynb.png

 

Po lewej mam odczyt z twojej martwej, po prawej - to co widzę w 99% przypadków jak oglądam obrazy zapisane w jpg - czyli standardowe RGB.

D65 to punkt bieli ustawiony na około 6500 K - tam z resztą nawet pisze - to ma zdaje się reprezentować światło dzienne, ew sztuczne bardzo zbliżone do dziennego. Z resztą jest nawet napisane - "daylight". Zdziwiłem się - ale pomyślałem, że to jakoś ręcznie ustawiałeś, nie wiem, żeby oddać lepiej kolor ? Skoro nie, to pewnie pracowałeś w jakiejś nietypowej dla GIMPa przestrzeni kolorów i mi program fiksuje. Sorry że jestem taki dociekliwy - ale jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa...to o to chodzi..hmm czasami jak ustawiam jakis nowy default'owy plik w PS to czasami jest tam zaznaczony profil rgb, ale nie uzywany jakos umyslnie- przewaznie lepiej jest malowac bez takich dodatkow- jak dla mnie...chyba, ze np. LAB mode w shopie..wiem, ze tego sie uzywa, ja probowalem, ale pozniej nie moglem pliku zapisac do jpg :D wiec olalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu >> Pomiedzy krokiem 2 a 3 to ty na puszce gradacje roztarles palcem czy pezlem machales zeby zrobic bardziej delikatne przejscia?

 

np. LAB mode w shopie..wiem, ze tego sie uzywa, ja probowalem, ale pozniej nie moglem pliku zapisac do jpg :D wiec olalem..

 

Zeby LAB zapisac do JPG powinienes zrobic marge wszystkich warstw i przed zapisaniem wrocic do RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

happy-angel - jest to smudge tool ale zmienilem koncowke pedzla z okraglej na swoja...troche tez podmalowywalem; dzieki za porade, moze kiedys wroce jeszcze do tego LAB'a... dzieki za komenty ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie zrobione, ale brak tu ciekawej kompozycji

 

Jestem odmiennego zdania. Uważam, że kompozycja jest jedną z najmocniejszych stron tej pracy.

Jak widać każdy człowiek nieco inaczej postrzega ilustrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odmiennego zdania. Uważam, że kompozycja jest jedną z najmocniejszych stron tej pracy.

Jak widać każdy człowiek nieco inaczej postrzega ilustrację.

 

A ja się nie zgodzę :P Kompozycja nie jest zła, ale jest dość typowa i "bezpieczna". Może więcej oddechu dookoła by się przydało, wtedy lepiej by zagrał ten skos w tle. Ale tak poza tym bardzo fajne studium :)

 

Off-topic: po co smarować w LAB zamiast w RGB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bracie kuzyna swojej ciotki - kompozycja jest tu przypadkiem, nie miala byc jakas wymyslna, moze nastepnym razem sie uda cos ciekawszego ;)

 

SBT77 - ..no tez wlasnie ;]

 

aspenboy - dzieki za uwage, generalnie priorytetem tej pracy bylo sprawdzenie mojej cierpliwosci w jednorazowym podejsciu do pracy i ciaglym malowaniu- moze przez to nie interesowalem sie juz komponowaniem, tylko wnikalem w szczegoly, co rzadko robie... a propos LAB mode mozna sobie zobaczyc tutorial NoxIzMad - kolezka uzywa tam tego trybu i troche o nim opowiada...wiecej pokazuje niz o nim gada wlasciwie ;] no ale zawsze cos..

 

Farvus - dzieki serdeczne za wypowiedz

 

happy-angel - widze, ze troche o tym wiesz ;] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności