Skocz do zawartości

modo 401


G.P

Rekomendowane odpowiedzi

Sciągnąłem wczoraj, w zasadzie dzisiaj o 3 w nocy:] śmiga powiem tyle , choć wprowadzili kilka rzeczy które troche wkurzają, najważniejsze jest , że naprawili bugi związane z symetrią, coś więcej napisze jak dotrę do domu i zacznę zabawę w porównywanie szybkości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy dziala, moja siec w tym momencie wyciaga szalencze 16kB/s wiec pewnie szybko sie nie dowiem. Ale to winny byc oficjalne linki do instalek, polecam torrenta bo ponoc server luxology przeciazony jest. Nawet jesli instalka nie ruszy w trybie demo, to zawsze mozna sie pojarac contentem i tutkami ;)

 

http://content3.luxology.com/download/product/modo/401/modo401_Content_win.zip

http://content3.luxology.com/download/product/modo/401/modo401_Content_osx.zip

 

http://content4.luxology.com/download/product/modo/401/modo401_win32.exe

http://content4.luxology.com/download/product/modo/401/modo401_win64.exe

http://content3.luxology.com/download/product/modo/401/Modo401_osx.dmg

 

 

official torrent:

 

http://content3.luxology.com/download/product/modo/401/modo401_Content_win.zip.torrent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrego softu.. nie ma co.

Nie jestem na razie przekonany co do tych animacyjnych możliwości modo, ale zobaczymy w którą stronę to się rozwinie. W przypadku mechaniki daje świetnie radę (szczególnie w rękach tego riggera z Pixara, który zrobił setup dla czołgu). Ale przy organice, skinowaniu, deformacjach mięśni i klastrach na razie modo zostaje bardzo mocno w tyle. Moim zdaniem nawet gdyby modo pozbawić narzędzi animacyjnych, nadal były wart każdego grosza. Trzymajmy kciuki za Luxology... póki jeszcze nie został pożarty przez Autodesk'a :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nikt nie udaje, ze modo jest softem do animacji, szczegolnie postaci. To chyba tylko bajery, ktore pozwalaja zrobic najprostrze rzeczy w jednym pakiecie. Przeloty, turnable, kola samochodu... teraz mozna to robic w modo.

 

Ja nie jestem fanem tych narzedzi, bo i tak nie bede nigdy ich uzywal, ale wyobrazam sobie, ze komus moga sie przydac:)

 

Modo 401 czeka juz na mnie w domku i dzisiaj bede sie zabawial nowymi mozliwosciami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i wydaje mi się że każdy ma chyba inną wersję modo.

u nas w firmie jest od wersji 202 i nikt nie ma zamiaru uaktualniać do 401. uciekamy do cinemy.

modelarze sobie go chwalą za bezkonkurencyjne narzędzia ale co się obluzgają to inna sprawa. jak ktoś chce robić włochate kulki i butelki od szamponów to ok.

polecam poczytać forum luxology.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj .. każdy soft ma tylu zwolenników jak i przeciwników. Jedni mówią, że Maya jest super.. inni, że bez kija nie podchodź. Z maxem jest podobnie. I pewno w przypadku Modo też nie inaczej. I to, że ktoś tam sobie psioczy na forum to jedna sprawa, a zupełnie inna jak się w danym sofcie pracuje. Ja zdaję sobie sprawę, że modo nie jest doskonałe. Żaden soft nie jest. Każdy jeden ma coś za uszami. Ale miło popatrzeć jak się modo dynamicznie rozwija. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta - Jak czytam, ze komus w tutorialach / prezentacjach przeszkadza mlaskanie, popijanie wody, akcent, plec, rasa, wyznanie i cholera wie co jeszcze u prezentujacego to zawsze sie zastanawiam czy w ogole obchodzi ich co ten ktos mowi czy skupiaja sie na pierdolach...

 

Kris_R - Modo jest wcale niezly do modelowania organiki, choc nie jest to Zbrush ;)

Co do skinowania czy deformacji miesni oraz innych "character animation" opcji, to Modo ma ich mniej wiecej tyle samo co MS Word ;) Ale 501 juz cos chyba pokaze - nie moga w nieskonczonosc rozwijac modelowania a za kazda wersja jest cos wiecej do animacji.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzumakishadow, reanimator: pewnie się tak szybko nie wypiszemy z luxology. Modelerzy dalej będą pracować w 302 bo im się dobrze modeluje i dopóki nie przetestujemy tryouta to szef grozi, że nie da pebblerowi złamanego centa.

Przejście na cinemę było spowodowane wdrazaniem unbiasowego renderera. Teraz jak widzę będzie można i z modo eksportować.

 

Osobiście zgadzam się z Nezumi ze dobrze, że program nabywa nowe ciekawe funkcje, jednak starzy wyjadacze mówią, żeby dopracowac to co jest zamiast szukać nowych zabawek.

Edytowane przez remanent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzumakishadow, reanimator: pewnie się tak szybko nie wypiszemy z luxology. Modelerzy dalej będą pracować w 302 bo im się dobrze modeluje i dopóki nie przetestujemy tryouta to szef grozi, że nie da pebblerowi złamanego centa.

Przejście na cinemę było spowodowane wdrazaniem unbiasowego renderera. Teraz jak widzę będzie można i z modo eksportować.

 

Cool:)

No maxwell zapowiedziany i ponoć o fry-u też jakaś pogłoska była. Modelarze troche pobluzgają jeszcze pewnie bo takie np fillquads ach i och... działa.. nieee, nie działa jak należy... :/ Ale trochę pododawali usprawnień (które działają) do narzędzi ( button uniform przy loop slice niezależnie od trybu w jakim jest narzędzie, świetne), i tak dalej i tak dalej. Replikatory i nowy preview naprawdę koszą :) Fur trochę rozczarowuje... Reszta w sumie tak jak przedstawiali. Niestety, na moim wysłużonym już mbp z core duo cały program po jakimś czasie zwalnia niemiłosiernie we viewportach... No i się tak zaczęło trochę tłoczno robić w gui.

Ale ogólnie bardzo miły update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxology wydalo Service Packa 1 do modo 401:

http://www.luxology.com/support/modo401_SP1_details.aspx

 

Mam nadzieje, ze zmienili troche polityke i beda teraz czesciej wydawac bugfixy. Czekanie pol roku czy nawet wiecej, jak mialo miejsce dotychczas na nowa wersje, ktora owszem wprowadzala (za darmo) sporo nowosci, jak i likwidowala znalezione bledy bylo mowiac delikatnie irytujace. To chyba zreszta odziedziczyli po NewTeku...

Niech wydaja co pol roku nowa wersje z danej serii np. 401 -> 402 -> 403, ale niech tez wydaja czesciej poprawki bledow. Idealem jest tutaj Houdini i jego daily-builds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby mi pomoc - zaczynam dopiero pracowac w Modo 401 i nie wychodzi mi funkcja "boolean". Byłabym wdzięczna jakby ktoś napisał krok po kroku co zrobic zeby w zbudowanej scianie wyciac okno lub drzwi,czyli jak z jednego elementu wyciac drugi zeby byla otwór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nezumi przywalił. Porównuje dwa zupełnie inne programy. Newtek ma przede wszystkim zasadę żeby niczego nie udziwniać i nie zepsuć bo żyje z ludzi którzy w branży siedzą po 20 lat. Dlatego guziczki są ciągle takie same (lub podobne) i dlatego nie ma ikonek. Nadal na tym sofcie robi się naprawdę świetne FXy do filmów. Gdyby ten program miał słabe możliwości to by już dawno wyleciał z rynku. Ja w każdym razie wolałbym LW niż Maxa czy C4D.

Modo jest super dla nowych grafików którzy jeszcze nie mają przyzwyczajeń które jest bardzo trudno zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77 - nie wiem o czym mowisz. Raz ze watek ten jest stary jak swiat i posty nagle zostaly przeklejone do watku o SP4... Dwa ze porownywalem jakosc materialow reklamowych i samej kampanii a nie programow. Co do twojej teorii dotyczacej NewTeka to jesnak stara sie z tym CORE zmienic i to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności