Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem coś innego - tarczowe hamulce rowerowe Avid BB5, robione w Rhino :)

 

1th.jpg

hi-res

 

Co jest:

- tarcza 160mm

- adapter przód

- klocki + spinka

 

Co będzie:

- zacisk

- detale (śrubki, linka, baryłka)

- jak dobrze pójdzie to skuszę się może na całe koło :)

Edytowane przez KamillM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest detal :) Czekam na najtrudniejsze - czyli zacisk...

Może zrób taką mini scenkę, że ogólny zoom na hamulec, który jest zamontowany na ramie, widać haki z częścią ramy (haki może z jakimś polskim motywem na styl NS-bikes), piastę i szprychy...

 

i tak offtopic:

skaczesz? może się znamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też właśnie myślałem o jakiejś scence... zobaczę jak mi będzie szło :)

 

Skakać nie, jeździć tak ;)

 

Przy okazji, mały update:

 

2th.jpg

hi-res

Edytowane przez KamillM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Zacisku jeszcze nie ruszam, zastanawiam się czy nie lepiej go zrobić w maxie :f Tymczasem up - kółko Mavic Crossride. Obręcz to tylko zarys, odpicuję ją jeszcze :P

 

3th.jpg

hi-res

 

4th.jpg

hi-res

 

5th.jpg

hi-res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekalem na całe koło bo byłem ciekaw jak ci wyjdzie klasyczny zaplot koła na 3 bądź 4 krzyże, a ty poszedłeś na prościznę i zrobiłeś w lekkim standardzie.

Jakieś nyple?

Jak już detal to po całości.

Konusy także mają ząbki, żeby się wgryzały w ramę.

Sam zacisk jest źle zrobiony, bo nie zależnie od położenia rączki niczego nie ściśnie.

To takie detale.... :)

Ale jest super! i to jak na rhino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe lol umkną mi ten wątek :D z samochodów na koła od roweru hehe dziwna koncepcja :D ale fajnie wygląda ... ale nie no jak zacząłeś koło to myśle ze juz mozesz mysleć nad jakimś fajnym rowerkiem do zjazdów ;)

siakies takie cos ? :D

6798sd4.jpg

w530.png

 

hmmmm..,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej jakieś enduro jest / bardzo lekki FR.

 

Widziałeś kiedyś rower do zjazdu?

 

A widziałeś kiedyś rower na którym sie nie zjeżdza ?? chodziło o cos w rodzaju sportowego roweru w tym stylu , nie czepiaj sie głupot bo to nie forum rowerowe i nie zasmiecamy wątku koledze Kamilowi :]

 

Bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment, dzięki, jestem zaszczycony! :D

Nvidia, dziękować, mam nadzieję, że komp nie odmówi posłuszeństwa ;)

leniuch, koła mavica mają taki zaplot a że te kółka ubóstwiam to po prostu musiałem je zrobić :D Nyple niby są, dziś się wezmę za felgę to dodam resztę detali. Konusom (aż musiałem sprawdzić co to jest) dodam ząbki :) Profil rączki zmienię, nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki za uwagi! :)

09121986, rowery to moja miłość, dziwię się, że dopiero teraz wpadłem na pomysł zrobienia jakiejś części rowerowej :D Jeszcze nie mam w głowie żadnej scenki... Jeśli już będę robił rower, to raczej swój - Mongoose Rockadile LEX :)

 

---

 

Dodałem oponkę - Schwalbe Nobby Nic:

 

7th.jpg

hi-res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makak_, tak planuję... jak będzie - zobaczymy ;p

Kacper, jeśli chodzi o tarczę to występuje w 3 średnicach: 160mm, 180mm i 203mm :) Co do felgi to mam różne fotki kół Mavica i wynika z nich, że w wersjach dla tarczówek ma właśnie zaokrągloną obręcz (chociaż przyznaję, że nie za pięknie to wygląda). Uwierz mi, że też mam styczność z rowerem, to moja miłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który to mavic?

Robileś kapslowanie na obręczy?

Jestem ciekaw, czy będziesz się bawił potem w teksturowanie opony, tak aby na ściankach bocznych byl widoczny oplot.

To na co czekamy teraz?

Może pociągniesz dalej i jakiś widelec wymodelujesz?

Może coś z wyższej półki? Jakiś SID? FOX X? (bo domyślam się, że rowerek XC)

 

Jakiś już dłuższy czas temu sam zabierałem się za model mojego fox'a 36, ale pokonał mnie buster :) Kilka błędów w siatce miałem i się odechciało :) Chyba jeszcze raz spróbuję... jednak chwilowo pochłania mnie całkowicie RealFlow + Afterburn + FumeFX... moze później...

Edytowane przez leniuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eden-3d, dziękuować :)

Ania, dzięki! Ja też mam taką nadzieję :)

leniuch, Mavic Crossride Disc. Będę robił obręcz od nowa, bo raz, że nie ma kapsli (tak jak piszesz), a dwa że nie podoba mi się ten obły profil - wolę jednak standardowe kształty. Jeszcze nawet nie myślę o teksturach, ale postaram się zrobić tak jak mówisz :) Wszystko zależy jeszcze jaka będzie scenka - ostatnio mnie naszło żeby zrobić to w zwykłym studiu. Obecnie siedzę nad napędem - kaseta xt, przerzutka tylna xt shadow (mam ją w ręku, więc będzie łatwiej), łańcuch xtr, a korby i zmieniarka przednia - nieustalone, może coś z fsa/xt :) Próbowałem dziergać widelec, ale chyba jeszcze brakuje mi techniki, dlatego odkładam to na później :( ...myślałem o Marzocchi MX Pro, bo sam takiego mam, ale to się jeszcze zobaczy, na razie jestem otwarty na propozycje :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, z reguly każdy producent ma podaną geometrię ramy na stronie.

 

Co do amortyzatora...zrób coś bardziej finezyjnego niż OEMowy marzocchi.

 

korby i przezutkę przednią zrób do zestawu, XT, będzie co modelować bo tam są korby 2pc, więc są śrubki zaciskujące jedno ramię na osi.

 

jestem strasznie ciekaw jak ci wyjdą te przerzutki i manetki od nich... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda.. ładnie to wszystko widac..

 

czy mozesz pochwalic się siateczką? mnie strasznie interesuje jak modelujesz niektóre rzeczy bo ładnie wychodzą.. i czy modelujesz z głowy z podglądu czy masz bp ?

 

pozdrawiam.. od dzis Twój fan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment, dziękować :)

rudylew, siatka - nie ma co za bardzo oglądać, na pewno można to zrobić ładniej i szybciej :) Wrzucam sobie do viewportu w miarę możliwości prostopadły rzut/zdjęcie żeby złapać proprocje i zbieram całą masę zdjęć żeby uchwycić detal. W przypadku przerzutki - akurat mam ją w domu, więc jest o wiele łatwiej :) A z tym fanem to bez przesady ;)

 

Pająk kasety idzie do wymiany, znalazłem fotkę 3 razy większą niż ta, z której korzystałem i okazało się, że ciut inaczej to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie renderujesz w rhino, że te bugi wychodzą. Zawsze chciałem się uczyć rhino ale jak zobaczyłem eksporty siatek z tego programu to odpuściłem. Faktycznie jest ten bug na wózku ale nie tylko ten:/ Praktycznie każdy ząbek ma bug spowodowany eksportem i nie tylko tam one są. Mam nadzieje, że podkręcenie jednego obiektu do miliona poly rozwiązuje chociaż ten problem:D. Wygląda to świetnie i powinno zostać świetne w rhino bo tam też jest vray już chyba.

 

Pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment, wbrew pozorom wyrycie takich napisów w rhino nie jest trudne. Zrobić to a maxie to dopiero zasługuje na szacunek :)

Nvidia, szczerze mówiąc to nie mam pomysłu. Na razie dążę do wymodelowania całego roweru, bo to moja miłość :D A co dalej - zobaczę, może zostanie sam clay, a może spróbuję zrobić jakieś studio.

Sjon, eksportuję do maxa i tam renderuję w vrayu (co prawda, jak piszesz, jest vray dla rhino, ale jeszcze się nie interesowałem nim dokładniej). Ten bug na wózku i te pierścienie przy każdej zębatce kasety to moja wina :( Eksport w rhino jest rozwiązany całkiem nieźle, można wybrać dowolną gęstość siatki. Mam zamiar kiedyś sprawdzić jaką minimalną gęstość dać, żeby to ładnie wyglądało - właściwie będę musiał, bo już teraz komp mi trochę zaczyna narzekać ;)

kamil.ochel, to ja niedługo zwiaruję :P Dałem rendery na forum rowerowe żeby mi wytknęli błędy natury technicznej i okazało się, że muszę znowu poprawiać kasetę i mam małe kłopoty z proporcjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie dawałem, bo w sumie nic nowego nie robiłem. Przerzutka poszła w kąt, a dokładniej do serwisu - czeka na założenie :) A ja czekam aż wróci, bo muszę podpatrzeć co nieco. Dlatego zająłem się korbą - XT:

 

korbaxtxtxt2th.jpg

hi-res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności