Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Teczka/ Ferrari California Update 03/01/2011


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio troszke myslalem nad moimi smieciami na tym forum i postanowilem wszystkie moje autka wrzucac do tego topicu :)

 

W tej chwili Ason Martin i Lamborhjini Murcielago. Krytyka mile widziana :) jedynie czego prosił bym nie krytykować to modelingu chyba ze coś strasznego zauważycie :)(wole uniknąć konfliktu komentarzy z lamborghini, jest kilka wersji tej bryczki :) )

 

 

A update bo widze ze jednak trzeba dopisac, nie wyszystkie modele sa moje, bmw honda i pare innych sa kupione, jak bedzie model niekupiony (porzyczony) to bedzie credit na zdjeciu i w opisie...

Aston Martin

Stylizowane studio

3Ds Max, Mental Ray, Photoshop, After Effect

Czas pracy to okolo 10h na studio, modeling uch juz nie pamietam.

Renderowane na [email protected]~ 8gbram

6000x3750 AA 4x64 Mitch FG low. okolo 16h render

astonmartinlqmh8.jpg

By D4D4L

 

HQ

Aston Martin DB9 (wrzucilem na deviantart, mam nadzieje ze nie lamie zadnych rulez :) jak cos to piszczie usune.)

 

Lamborghini Murcielago

Stylizowane studio

3Ds Max, Mental Ray, Photoshop, After Effect

Czas pracy 16godzin modelingu, 2 godziny ustawiania kamery, godzina swiatla i 18h na render, dotego post w 1.5h zrobiony. Autko powstalo w jakies 4/5 dni czy cos kolo tego :)

Renderowane na [email protected]~ 8gbram

6000x3750 AA 4x64 Mitch FG low. okolo 20h render

lambomurcialagolqat6.jpg

By D4D4L

 

HQ

Lamborghini Mulcielago

 

Łuuupdejt :)

Stylizowany render, cel byl zeby uzyskac efekt cos aka officialne fotki Melora + Podjarac go troszke bardziej slodkimi kolorami.

3Ds Max, Mental Ray, Photoshop, After Effect

Czas pracy 30 godzin, 6 godziny ustawiania kamery, godzina swiatla i 16h na render, dotego post w 5h zrobiony.

Renderowane na [email protected]~ 8gbram

LQ/HQ jak zwykle ponirzej (HQ na deviantart)

Na deviancie znajdziecie 2 versie autka, 1 ta tutaj i druga troszke zmieniona przykolorwana :)

mercedesslr722slil.jpg

By D4D4L

HQ

1.Standardowa Mercedes Bens Mclaren SLR 722S

2.Podkolorowana Mercedes Bens SLR 722S ver2

Kolejny render

 

Mercu + Audi

3Ds Max, Mental Ray, Photoshop, After Effect

20h na render, dotego post w 5h zrobiony.

Renderowane na [email protected]~ 8gbram

2lil.jpg

HQ Mercedes Bens SLR and Audi

 

Heya

 

Wooooooooo dlugo mnie nie bylo hehe... No nic shit happens update

 

Aston Martin

Fajna zabawa, jeszcze bedzie kila tych Astonow jak bedzie mi sie chcialo uplaidowac :)

1k-DB-Street.jpg

 

 

Seat Ibiza

Ten Seat Ibiza to jest tragedia, z 10x juz sie machnolem z suzuki/subaru/impreza/ibiza etc wredna nazwa !! A pozatym to na luzie.1k-Dariusz-Makowski-Seat-Ibiza.jpg

 

Ferrari California

1k-Dariusz-Makowski-Ferrari-Red-2.jpg

 

Honda CR-V

1K-Dariusz-Makowski-Honda-CR-V.jpg

 

 

Honda CR-V

1K-Dariusz-Makowski-Honda-CR-V-FrontS.jpg

 

Honda CR-V

1K-Dariusz-Makowski-Honda-CR-V-Close-up-front.jpg

 

Honda CR-V

1K-Dariusz-Makowski-Honda-CR-V-Dead-Front-V1.JPG

 

BMW X6

1k-BMW-Side-Rear-Dariusz-Makowski.jpg

 

BMW X6

1k-BMW-Headlights-Dariusz-Makowski.jpg

 

BMW X6

1K-Dariusz-Makowski-BMW-Front-Woodish.jpg

 

BMW X6

1K-Dariusz-Makowski-BMW-Rear-Woodish.jpg

 

Na wiecej zapraszam http://www.dariuszmakowski.com

Edytowane przez D4D4L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)
bardzo słabe te prezentacje szczególnie Aston, modele mają też trochę błędów i po co się chwaliłeś czasami renderów nie masz powodu do dumy

 

 

Rotfl podaje detale a nie sie chwale. Jak bym mial sie chwalic to bym napisal ze sie renderowalo 15 minut w takiej resce a nie lol. Ah no tak wzasadzie to wiesz twój koment jest tez bardzo slaby nic nie wnosi do tego forum jak by to tak nazwac slodko ... spamer.

 

Marcin_ps Taa tam jest flip i jeszcze cos, tak jest ta textura naprzestawiana ze ehh, ale dopiero to zauwarzylem juz po renderze, (dziwne bo wyexportowalem to oponke z mitsubishi)

 

pecet a pamiętam kiedys mi to juz chyba muwiles :)

Edytowane przez D4D4L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w modelach

 

Aston Martin: lusterka, wloty na masce nie taki kształt nie równo na rogach, przedni zderzak nierówności przy dolnych wlotach, przód praktycznie szoruje po ziemi, światła mają kilka różnic z oryginałem jak przetłoczenia na plastiku, brak światełka pod bocznym wlotem, boczny wlot za głęboki a brakuje zmniejszenia i siatki, brak klamek w drzwiach, przetłoczenia na masce przy rzedniej szybie wydaje się za ostre ( możliwe że to złudzenie przez odbicie), felgi sprawiają wrażenia jak by im brakowało MS

 

Lamborghini Murcielago: przednie wloty brakuje w nich kantów z kolej dolna cześć zderzaka przy wlocie ma ostry kant a powinno być łagodne przejście, brak migacza, przetłoczenie od wlotu do nadkola powinno iść bardziej w górę a dolna cześć być zaokrąglona a nie taka płaska jak u ciebie, brak znaczka z logiem, lusterko nie brak rowków, boczny wlot na dole drzwi brak rowków, otwór na dodatkowym elemencie wlotu jak się patrzy z boku ma inny kształt i wykończenia, felga krzywa ramiona powinno być bardziej zaokrąglone plus kilka innych błędów ale popatrz na fotkę jego i twój model zobaczysz sam bo ciężko je opisać oraz znowu wygląda jak by brakowało jej MS

 

Prezentacja

 

Aston Martin: dziwna kamera jak by nie było perspektywy, do końca nie wiadomo jaki kolor ma auto, odbicia tak ułożone że widać bardzo dużo błędów w modelu plus sprawia że model wydaje się krzywy nawet w miejscu gdzie jest równy, nie podoba mi się tło i przejścia z białego w czarne które jest po mojemu za ostre jeszcze ta biała plama w górnym rogu,

 

Lamborghini Murcielago: ta prezentacja jest w miarę dobra trochę przejarałeś auto po mojemu i podłoże po mojemu powinno mieć łagodniejsze przejścia z jasnego do Ciemnego

 

 

dziwie się że sam nie widzisz tych błędów i trzeba Ci je wypisywać w końcu to ty modelowałeś te auta a duża ich ilość jest łatwa do poprawy i mogłeś ich uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwie ze jesteś na tyle ślepy żeby nie odnotować notki która zawarłem w pierwszym temacie o nie krytykowanie modelingu. To po pierwsze po 2 jestes pewien ze wlasciwe wersje krytykowales? Ah co do kamery to jest taka sama jak w lambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mam jedno zastrzeżenie co do kół tylnej osi, które są zbyt głęboko wsadzone- to odnosi się do Aston Martina, a Lambo podoba mi się generalnie, choć wolę Gallardo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajne autka i rendery niezlej klasy !

co do detali to sie nie wypoweim bo sie nie znam ale osadzenie tylniego kola w astonie naprawde dziwnie wyglada pozatym to rewelka

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się dziwie tobie było przyjąć pierwsza krytykę a nie pisać ze napisałem ogólnikowo, skoro sam nie kazałeś oceniać modelów w pierwszym poście i ja się do tego dostosowałem ale jak piszesz mi że post jest spamerski to ci udowadniam liczne błędy skoro sam ich nie widzisz a byłem przekonany że zdajesz sobie sprawę z ich obecności doskonale ale widać nie zdawałeś, kilka wersji Lamo może i jest ale to nie zmienia faktu że to co wypisałem nie występuje w żadnej, co do krytyki prezentacji od razu mogłem napisać dokładniej więc mój błąd, ale już napisali wcześniej o kamerze w Astonie wiec nie chciałem tego powtarzać

 

po mojemu zamieszczanie pracy w Galerii i pisanie nie krytykujcie tego i tego mija się z celem bo na ocenę wpływa całość a nie tylko jeden element, a dając rendery w takich rozdzielczościach sprawia ze błędy same się rzucają w oczy i więc po mojemu było wyrendzic w 1500 na ileś tam i zamiast 18h renderingu spaść do 2 czy 3 godzin a resztę tego czasu poświecić na dopracowanie pracy

 

 

Pozdrawiam serdecznie mam nadzieje ze to zakończy dyskusje bo naprawdę masz umiejętności i potencjał tylko że go nie wykorzystujesz w pełni mam nadzieje ze kolejne prace będą lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dynia hehe fajnie się twoje comenty czyta ale... no sory ale twoja pierwsza krytyka nic nie wnosi do tego wąku poza spame sam zobacz ''bardzo słabe te prezentacje szczególnie Aston, modele mają też trochę błędów i po co się chwaliłeś czasami renderów nie masz powodu do dumy'' nic nie muwisz o stronie technicznej, ani slowa o shaderach, kompozycji, kolorystyce, glebi/przeslania pracy odbiciach odczuciach widza czy czegokolwiek zwykły spamerski post który nic nie wnosi. A teraz nie pisze ze ''skoro sam nie kazałeś oceniać modelów'' bo to jest śmieszne miałeś sporo miejsca do rozpisania sie poza modelingiem

 

Wracając do twojej krytyce o modelingu to ona jest troszkę ''dziwna'' wiesz nie odwzorujesz modelu w 100% i nie uda ci się mieć wszystkiego identycznie tam gdzie oryginał ma. Wiec nie marudź ze wlot powietrza jest o 2 cm za wysoko a coś tam dalej jest o 5 cm za nisko i tak tego nie zauważysz w animacji ani w stilu do comerch etc.

 

Co do renderingu to moja sprawa jaka ja reske wyrzucę, tworząc posta na malej resce to żadna frajda pyzatym nawet jak to wydrukujesz to jakiej to jest wielkości 10cm na 7 ? no daj spokój. Ja swoje prace drukuje i używam jeszcze do innych celów wiec. Pozatym 1500 to nawet na monitor jako tapeta sie nie zmiesci :)

 

Stig - Hehe dzieki aj te kola pięta achillesowa hehe, co do gallardo to wiesz mam gdzieś ten model ;) z wnętrzem ladnie zrobiony moze go zrenderuje :)

 

J|L hehe tnx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4D4L cos ty taki nerwowy? lepiej przyjac krytyke albo sie nei odzywac.

A czemu nie komentowac modelingu? No chyba ze to nie twoj model wtedy rozumiem, a ineczej to całoksztalt pracy.

BTW wtym astonie przednie kolo wyglada jak po awarii drazkow kierowniczych ;) enetulanie przegubów.

Ogolnie ładnie(rendering) tylko ze w malej rozdzialce w wiekszej szczegolnie modeling wlasnie kuje w oko czyli niedociagniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale do wypisania błędów w modelach użyłem jedną fotkę porównawczą co świadczy że te odstępstwa od oryginału są widoczne, a wielkim specem od aut nie jestem więc nie wiem czy ktoś z astona czy lambo powierzył by Ci wykonanie plakatu auta, no i takie rzeczy jak migacz znaczek klamki to jednak jest duże nie dociągniecie, zgoda nie uda się odwzorować w 100% ale to wynika z tego że nie masz dostępu do dokładnych danych, masz po prostu złe podejście do sprawy z góry zakładasz ze to się nie liczy tamto też, a na tym forum jest sporo osób od aut a pewna część tych osób po mojemu nie pozwoliła by sobie na takie odstępstwa od oryginału, Poly Modeling nie jest idealny do dokładnego odwzorowanie modelu takiego jak auto ale nie pisz o niezgodnościach w centymetrach co najwyżej w milimetrach, a te twoje błędy wzięły się tylko i wyłącznie z twojego podejścia ( więcej patrz na zdjęcia samochodu) do sprawy więc człowieku jak nie lubisz krytyki to naprawdę nie pokazuj swoich prac na forum bo nie tedy droga, co do rozdzielczość wiadomo twój wybór a ja dałem za przykład te 1500 i nie obchodzi mnie co z tym robisz sobie w domu czy pracy zwróciłem tylko uwagę ze mogłeś zamiast 18h meczenia kompa zrobić to w 2h w mniejszej rozdziałce wyłapać błędy jak złe napisy na oponach dać na forum ludzie dodatkowo coś by ci jeszcze podpowiedzieli na co zwrócić uwagę i dopiero sobie renderować do druku czy czego Ci tam potrzeba a teraz masz plakacik Astona bez klamek i Lambo z odwróconymi napisami bez znaczka, nie zrozum mnie źle ale to jednak ty zachowujesz się dziwnie i nie potrafisz pogodzić się z krytyką przynajmniej takie sprawiasz wrażenie, ale powodzenia w dalszych pracach ja na forum nie zamierzam dalej ciągnąć tej rozmowy jak coś pisz na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo jo

Mi sie podoba :)

Problem widze w tym, ze krytyka dopasowana jest do mozliwosci. Chlopaki widza ze jesli umiesz zrobic to co zrobiles to umiesz tez w pare chwil poprawic te bledy, ktorych najzwyczajniej nie dostrzegles.. poprostu moglo byc blizej oryginalu, chociaz jest swietnie. Ludzie ktorzy zaczynaja i nie potrafia z bryla sobie poradziac, to nikt im nie mowi popraw klamki.. :) ty byles bardzo blisko efektu "idealnego" i mogles dac vipa w malej res.. uslyszec o napisach na oponach, klamkach i czyms tam jeszcze co wylapie n-razy wiecej osob, poprawic to i miec ***** :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Oj Dynia prosiłem o krytykę typu wizualna concept kompozycja kolor etc to co wyżej napisałem. Specjalnie napisałem zęby nie krytykować modelingu bo wiedziałem ze się znajdzie jakiś ''mistrzu'' co się dopiep*** do małych rzeczy które dla ciebie są "ogromne'' mówisz ze porównywałeś z 1 referką a z którego roku była ta referka ? wiesz? a wiesz z którego roku jest mój model ? nie więc jak możesz coś porównywać ? No nic bywa.

 

Bzyku - właśnie dlatego nie chciałem zęby ktoś krytykował modeling bo ktoś zawsze coś znajdzie nawet w idealnym modelu, a jak jest dobry model to się przyczepi ze odbicie na boku autka mają lekką krzywiznę i będzie bla bla bla. Jestem zainteresowany w komentach na temat strony wizualnej a nie modelu. Co do kółka to hum sam nie wiem, ma kont 35 stopni, moze to kamera tak krzywi hehe :)

 

SereCk - no proszę jednak ktoś dojrzał zamierzony cel ;)

mpta - :) Thnx co do morzliwosci i poprawy to z doświadczenia wiem ze takie rzeczy uchodzą w comerchac (moze nie klamki i opony bo to juz jest major bug).

 

PS. jeszcze raz zaznaczam nie krytykujcie modelingu bo to były speed modele po kilkanaście godzin na model(jak wyżej napisałem) nie mailem czasu świrować i robić go na ideał bo robota czeka. Jak ktoś chce bardzo się czepic modelingu zapraszam do Mitsubishi Sport Back(2009 model) tematu na tamten model poświęciłem sporo czasu.

Edytowane przez D4D4L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4D4L- to pisz poprostu tak wiem wiem. Ale nierozdzielaj pracy na 10 czesci bo wg. mnie rendering jest uzalezniony od modelu i wychodzi zagmatwanie co tu komentowac, najlepiej całokształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

well, no więc do renderu jak zwykle trudno mi coś wyrzucic, no po prostu jest ładny i miły dla oka ale model juz gorzej.. światła w realu to są 2 połączone owale a tutaj są jakies dziwnie krzywe i spłasczone w 2 miejscach. druga sprawa, niewiem dokładnie ile cm prześwitu ma w realu i u ciebie ale na pierwszy rzut oka wydaje się jakiś za wysoki a koła za duże. wiem ze to speed modelling ale model sprawia trochę wrażenie niedopracowania.

aa i zgodze się z bzykiem, render jest ok ale zwykle komentuje się calokształt więc tutal tak trudno się skupić na kolorach i tych sprawach jak sa bledy w modelu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas nie mam ochoty wysluchiwac dornych komentarzy natemat modelingu ze lusterko jest za 2 cm dlugie, auto za 5 cm wysoko postawione a lampy za malo owalne, to jest durne i hamskie, jak sie ktos nieumie wypowiedziec na inny temat jak modeling to wole zeby wogole sie w moim temacie nie wypowiadal i mi tu nie spamowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrześDuro - jak wszystko co potrafisz napisac to wytknąć tylko bugi w modelu i taki pusty post to jestś cięki grafik :)

 

Wogule smiechu warte jak czytam te posty, naprawde wszystko co potraficie to zkrytykowac modeling a jak wam sie tego zabroni to zachowujecie sie jak male dzieci i tak o tym piszecie, zal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się nieźle czytając ten temat :) D4D4L rozluźnij poślady chłopie, albo lepiej nie pisz nic skoro nie potrafisz przyjąć nawet KONSTRUKTYWNEJ krytyki jak normalny człowiek. Na przyszłość polecam gorąco słownik ortograficzny. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halset ale tu nie chodzi o przyjmowaniu krytyk, tu chodzi o prostą zasade jak sobie czegos autor nie rzyczy to czemu na hama to robicie? Po cholere piszecie o modelingu itp skoro jest jeszcze kupe innych tematów do krytykowania, macie kompozycje/teorie koloru/kadr/odczucia/jak sie prezentuje/ jak materialy wygladaja/ post etc etc to wy wszyscy jak te 1 komurkowe robaki. Modeling Modeling Modeling Modeling a co ja jestem w dziale modelingu !? to jest finished prosze nie komentowac modelingu wescie sie za cos innego a jak nic niepotraficie normalnego napisac to nie postujcie proste jizus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finished to składowa wszystkich elementów. Także modellingu. A jak chcesz podyskutować o innych elementach to nie wrzucaj do finished tylko do wip i wtedy pytaj o konkretne elementy. Mi się osobiście prace podobają ale twoja postawa jest trochę śmieszna...wstawiasz coś na forum i foszysz bo ktoś powiedział co myśli. Tak wiem zaraz powiesz że nie chciałeś słuchać o modellingu ale cóż finished = składowa wszystkich elementów. Nie podoba się? Nie wrzucaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się wypowiem co do tekstur samego samochodu - karbon to chyba nie karbon - bardziej przypomina skórę węża, tekstura lakieru strasznie sie rozjeżdża. Podoba mi się za to tekstura opony. Niestety jej materiał już mi nie przypadł zbytnio do gustu... w przeciwieństwie do materiału felgi jest świetny - mówię o wersji hi res. Wybacz że piszę tylko na temat tekstur/materiałów ale nie mam czasu na więcej, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4D4L zdrowa krytyka nigdy nie zaszkodzi (powinienes wyluzowac) :) zawsze bedziesz mogl kolege odwiedzic i dokladnie spojrzec na jego prace i wyrazic swoja odmienna opinie jesli akurat taka bedzie wskazana.

Co do prac moglbym sie zalozyc o piwo ze jakbys pokazal laikowi 3d te rendery w zyciu nie dopatrzylby sie owych bledow , ewentualnie mozna ktos mialby zastrzezenia co do prezentacja. Jednego kole w oko to drugiego tamto.

Z prezentowanych renderow podoba mi sie aston (render dosc odmienny od ostatnio prezentowanych na forum). Ciekawy render moze kadr niezbyt trafiony no i troche baboli jest no ale coz...

Gratulacje naleza ci sie za ukonczenie i cierpliwosc , a krytyke przyjmujesz i starasz sie w kolejnych pracach zwrocic bardziej uwage na to co ci koledzy napisali zebys niemusial sie kolejnym razem wsciekac ;) .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kto jest grafik ocenia sie po pracach. Jesli juz chcesz kogos oceniac po postach to ocen siebie na ndst z minusem. Istnieje cos takiego jak ortografia i chocby odrobina dobrego smaku jak sie zachowac... A nie takie obsmarowywanie w ciemno bo jestem anonimowy...

nie pisalem nic o Twoich pracach tylko dlatego ze watpie zebys cos z tą krytyka zrobił oprocz podtarcia sobie noska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało ci się odwzorować zdjęcia promocyjne tego auta robione przez Mercedesa ale to tyle z plusów lakier na miniaturce wygląda jeszcze dobrze ale w HQ obrazu widać brak mapowania na nim, odnosi się dziwne wrażenie że lakier jest matowy powinieneś dać kilka ostrych krawędzi do odbić dla podkreślenie linia auta, opona ładna textura ale czemu taka jasne mogłeś ją bardziej przyciemnić, bardzo nie ładna droga wygląda jak by miała strasznego noisa, materiał na dachu wygląda jak plastik jest za bardzo błyszczący co do ujęcia za dużo białego po prawej stronie, na temat modelu nie wypowiadam się, pokaż jeszcze jakieś siatki albo screeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEja

 

Hehe Georgas Miales racje nie warto sie klucic :)

 

Wiec dla maniaków modelingów lista bagów:

1. Z przodu klapka na linkę koło swiateł ma zamało miesjca po bokach od krawedzi.

2. drzwi sá za bardzo wcisniéte do środka na dole

3. Brak plakietki merca na felgach(w srodku)

4. Uszczelka wokolo szyby spartolona jest zachuda i nie taka jak w mercu.

5. Szparka od wlotu powietrza ta o góry(kolo drzwi) jest za szeroka.

6. Chamder z w rogu od nadkola co się nadole lączy z chamferem podlurznym zaczyna się rozjerzdzać a nie jestem pewien czy tak jest w oryginale

 

Stachu - nie mam pojęcia co jest źle ze światlami, mam 5x modeli tego merca zassanych z neta na dysku i karzdy ma takiesame modele jak ja... + to samo na referce jest więc ''????????''

 

Um ReflectVision jak nic nie widzisz to może masz monitor zajazno zlbo cus? umnie wszystko dobrze widac.... chyba ze to co ja widze to dlaciebie tez jest za jasno :)

 

dynia - lakier to niestaty wina samplingu ;( postanowalem sprobowac triangle zeby szybciej zrenderowac i on to spartolil :/ NIE urzywac TRIANGLE! :{ A z oponką to tez masz racje, chcialem ją zrobic jaśniejszą ze względu na otoczenie i siłę światła ale chyba przedobrzylem :)

 

Dziekowac za komętarza natemat niemodelingu :)

Edytowane przez D4D4L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są złe bo mają zły kształt, w oryginale są dwa jakby rozciągnięte i złączone okręgi, a w Twoim modelu sa to dwa pokrzywione i rozciągnięte okręgi i faktycznie psują troche wrażenie. Sam render niezbyt mi się podoba, ale ten na którym się wzorowałeś też szału nie robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes paskudny. Tło bez sensu i kolorystykado reklamy pluszowych kucyków dla pięciolatek. ;)

Lamborghini całkiem całkiem, ale żółty ma bardzo niefajny odcień. Taka cytryna wyszła.

Aston byłby super, ale parę pierdół kłuje w oczy. :)

Model ma parę nieczystych powierzchni i nieładnych zagięć, które na pewno nie powinne tam być. + ten niczym nie uzasadniony trójkąt u góry po lewej. Tam mogłoby coś nawet być, ale mniej kontrastujące z otoczeniem i bardziej zblurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wzasadzie to racja :) ale nie zaszkodzi jak sié przetrze paru forumowiczą nosa żeby byli mądrzejsi na przyszlosci :)

no stary to pojechałeś :D

twoja ortografia dorównuje twoim manierom

 

Obrazki daja rade chociaż nakolana nie zwalają. Przynajmniej te w tym wątku.

Nie bede oceniał modeli bo sie strasznie wtedy zaperzasz. Z prezentacji najbardziej mi podchodzi lambo. W pierwszym kamera jest kompletnie z d.. a w pozostałych jakoś niebezpiecznie ocierasz sie o kicz. Ostatni byłby lepszy gdyby był mniej cukierkowy i bardziej ogólnie spójny.

 

I troche wyluzuj. Traktujesz krytykę za bardzo osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, max3d, max3d.

Dlugo tu nie zagladalem, i mysle sobie wejde zobacze co sie dzieje...

I nic sie nie zmienilo. Co bys nie zamiescil na forum to i tak zbeszczaja Cie z blotem.

Koles chcial pokazac prace, jakkolwiek zrobiona, chcial sie pochwalic, ze cos potrafi, a tu Zonk. Wszyscy ciagna temat w druga strone.

Moim zdaniem MAX3d to LIPA! Coraz mniej normalnych, powaznych watkow traktujacych o grafice 3d. Tutaj liczy sie tylko to, aby kogos dojechac.

Jest praca. Oceniamy, a nie rozwodzimy sie nad kazdym szczegolem, bo to bez sensu, czy te lusterko wieksze o 2 cm czy mniejsze, liczy sie efekt koncowy, ladne, brzydkie. Kolesie, ktorzy wchodza juz w takie detale nie maja chyba co robic, albo po prostu nie potrafia NIC.

D4D4L, skonczyles prace i lecisz dalej, nie sluchaj tych durnych uwag, szkoda na to czasu, rob nastepna prace i nie wystawiaj na tym forum.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności