Skocz do zawartości

mayamak

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam moją animację pt. "Bazyliszek". Jest to praca dyplomowa (licencjat) w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi realizowana z pomocą dr Marcina Dziomdziory. Model powstał już dawno temu, jeszcze pamięta czasy bitwy 3D "Porachunki" (niestety nieskończona praca). Postać została zaczerpnięta z książki "Ilustrowany przewodnik po robotach i androidach Gwiezdnych Wojen". Szkic koncepcyjny został przeze mnie lekko zmodyfikowany. Podchodząc do realizacji tej animacji w założeniu postawiłem na efekty specjalne. Całość została stworzona na 3dsMax, FumeFX, After Burn, Afre Effects. Projektem pochłonęł 1,5 roku pracy. Animacja sama w sobie nie została zrealizowana na podstawie żadnych storyboadrów, był to totalny freestyle, siadałem do kompa i animowałem co mi do głowy przyszło. Aby miało to jakikolwiek sens napisy początkowe stworzyłem po ukończeniu animacji. Na sam koniec chciałbym dodać że był to chyba najbardziej stresogenny projekt jaki wykonywałem, ze względu na liczne błędy i wady. Pojawiały się one nie tylko w moich kolejnych etapach realizacji ale i w samym sofcie, pluginach oraz sprzęcie. Jestem zadowolony z ukończenia tej animacji.

 

 

VIMEO:

 

DOWNLOAD 28,6MB: http://www.speedyshare.com/450774504.html

 

bazyliszekszkic.jpg

Edytowane przez mayamak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

elo :)

Model bardzo mi sie podoba, sposob w jaki go zanimowałes tez jest genialny.Niektore ujecia sa naprawde grube i robia wrazenie (chetnie bym to zobaczył w wiekszej rozdziałce) Cała stylistyka jest super i jak dla mnie szkoda ze miejscami ja złmałes wstawiajac np. kolorowe niebo(scena z grzybkiem)

Ogolnie bardzo pro,gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do większej rozdziałki... jest z tym problem. Jedynie co mogę zamieścić download.

 

DOWNLOAD: http://www.speedyshare.com/450774504.html

 

Pisałem wcześniej ze miałem problem ze sprzętem. Chodzi tu głównie o wirusy internetowe, które 2 razy przeczyściły mi dysk ale to na szczęście dało rade odzyskać dzięki świetnym informatykom:). Niestety 3 raz był kompletnie nie do odzyskania. Zakupiłem dysk Seagate Barracuda 500GB. Co się okazało Seagate wypuścił na rynek wadliwy sprzęt. Dysk padł po 4 miesiącach. Wszystkie finalne sceny poszły w niepamięć. Część plików mam zarchiwizowanych (w wersji roboczej), tyle że już nie mam zamiaru wracać do tego projektu. Animacja swoją postacią przedstawia cały proces produkcji... nie był doskonały, więc niech tak zostanie.

Edytowane przez mayamak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

stary - jedna podstawowa i dobra rada : nastepnym razem postaw kamere i jej nie ruszaj .

Dostalem jakiegos oczoplasu. nic nie skumalem, a obiekt moglem na spokojnie oblukac jedynie na szkicu ktory dolaczyles. Napewno sie napracowales - a ta kamera w stylu spidermana wcale nie pomaga w odbiorze.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ruch kamery jednak jest zbyt chaotyczny. Fajny model głównej postaci. Brakuje mi jednak w całości animacji jakiejkolwiek postprodukcji... Piszesz że korzystałeś z Aftera ale chyba tylko w peirwszym ujęciu kiedy gwiazdy w tle żółtych napisów są zrobione w Particularze. Reszta to chyba surowe rendery z 3dsmaxa, przydałoby się gdzieniegdzie jakie DOF, jakieś flarki obiektywu, żeby minimalnie ubrudzić finalny obraz. Ale i tak widać, że się napracowałeś i przetestowałeś mnóstwo ciekawych technik i myślę, że z tą wiedzą jaką zdobyłeś przez te półtorej roku, następnym razem powalisz nas wszystkich na kolana :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koncepcja fajna :) z tą kamerką to faktycznie trochę może się w głowie zakręcić :) tylko miałem taki trochę niedosyt że nie można zobaczyć tak dokładnie całej postaci. Przydał by się nie wiem........ np jakiś moment gdzie startuje i można mu się lepiej przyjrzeć :) ale to taka moja sugestia. Ole ogólnie to fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No walczyzles, ale wytrwales do konca, mam nadzieje ze to dopiero poczatek i ze bedzie wiecej twoich animacji, ta wyszla momentami lepiej momentami nieco gorzej, ale efektow tu nie brakuje. Czasami ruch kamery faktycznie jest zbyt chaotyczny, ale bazyliszek zanimowany jest na poziomie, no i te kolory tez dodaja smaczku a co najwazniejsze nie nudze sie jak to ogladam, czyli dobra robota :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja jest i miała być w całkowitym założeniu dynamiczna. Kamery ustawiłem w taki sposób aby to podkreślały. Nie jest łatwo ustawić kamery w animacji dynamicznej, obiekt powinien znajdować się zawsze w kadrze, a to wiąże się (przynajmniej w moim przypadku) z ruchem kamery, który musi być zintegrowany z obiektem. Jak napisał piotrek186 > "Kwestia gustu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mozna dynamiki dodac np. cieciami, niekoniecznie kamera musi szalec. Np. taki klasyczny przyklad jak cos upada, pokazujemy raz z gory , raz z dolu, i najwazniejsze ciecie przy ostatecznym bum, na 1 klatce, z 2 roznych stron, zwieksza strasznie dynamike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest źle, ale do kamery to bym się przyczepił i jak bazyliszek puszcza serie z działka to prawie dostałem ataku epilepsji :P myślę, że tam wystarczyłaby jakaś szybko animowana flara a nie szybkie przełączanie na całkiem biały ekran

O a tak btw odnośnie historii z początku to lata świetlne to miara odległości a nie czasu ;)klik

 

Poza tym całkiem nieźle, i gratuluję ukończenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ukończyłeś z ato gratulacje! Choć tak na prawdę nie wiemy czy tak jest- w każdym momenccie mogłeś przerwać bo nie ma historii którą opowiada więc czy na prawdę ukończyłeś wiesz tylko ty (czy osiągnąłeś założenia). Osobiście mi się nie podobało- widać w zasadzie każde "oszustwo" a nie powinno. Zresztą całość sprawia wrażenie właśnie braku jakichkolwiek założeń i "robienia bo trzeba" - znam ten klimat;) czasem tak jest. Jednak na półtora roku i licencjat to imho mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ukończenia animacji.

 

W napisach początkowych piszesz: "[...] ich towarzysze broni zostały oddane [...]" - ("towarzysze" to rodzaj męski więc "zostali" oddani).

Ja sam robię błędy i rad jestem kiedy ktoś mnie poprawi...;)

Twoj błąd jest oczywistym przeoczeniem (w trakcie pisania użyłeś zapewne słowa "rumaki" lub "maszyny"..:) Ale trzeba dbać o takie rzeczy, bo błędy są bardziej widoczne niż ich brak.

 

Jeśli chodzi o plastykę. Jestem przeciwnikiem TimesNewRoman - ta czcionka jest dobra w książce/gazecie...; ale w filmie...??

Nie wgłębiając się w szczegóły... wolę stwierdzić że tej animacji brakuje "jakiejś takiejś" ogłady plastycznej... bo sprawia ona wrażenie nieestetycznej...

Fakt że utrzymałeś prawie wszystko w szarościach wychodzi na plus. - bo mogłeś to jeszcze bardziej skopać.

Nie chcę Cię dołować, ale moim zdaniem Twoja animacja najlepiej dowodzi że informatyk powinien pisać programy... (ale nie smuć się, Malarz nie powinien brać się za pisanie systemów operacyjnych).

 

Podoba mi się to że skończyłeś animację (która mi się nie podoba)... osobiście wolałbym jednak przeczytać, że to ty napisałeś te pluginy i to tylko demówka ich możliwości.

 

A teraz zrób taką animację że kopara opada i wogóle. :)

 

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ukończenia animacji.

 

W napisach początkowych piszesz: "[...] ich towarzysze broni zostały oddane [...]" - ("towarzysze" to rodzaj męski więc "zostali" oddani).

Ja sam robię błędy i rad jestem kiedy ktoś mnie poprawi...;)

Twoj błąd jest oczywistym przeoczeniem (w trakcie pisania użyłeś zapewne słowa "rumaki" lub "maszyny"..:) Ale trzeba dbać o takie rzeczy, bo błędy są bardziej widoczne niż ich brak.

 

Jeśli chodzi o plastykę. Jestem przeciwnikiem TimesNewRoman - ta czcionka jest dobra w książce/gazecie...; ale w filmie...??

Nie wgłębiając się w szczegóły... wolę stwierdzić że tej animacji brakuje "jakiejś takiejś" ogłady plastycznej... bo sprawia ona wrażenie nieestetycznej...

Fakt że utrzymałeś prawie wszystko w szarościach wychodzi na plus. - bo mogłeś to jeszcze bardziej skopać.

Nie chcę Cię dołować, ale moim zdaniem Twoja animacja najlepiej dowodzi że informatyk powinien pisać programy... (ale nie smuć się, Malarz nie powinien brać się za pisanie systemów operacyjnych).

 

Podoba mi się to że skończyłeś animację (która mi się nie podoba)... osobiście wolałbym jednak przeczytać, że to ty napisałeś te pluginy i to tylko demówka ich możliwości.

 

A teraz zrób taką animację że kopara opada i wogóle. :)

 

Powodzenia.

Pozdrawiam.

 

 

 

Ziomuś po pierwsze to że sugerowałeś się nazwą Wyższa Szkoła Informatyki nie czyni z Ciebie jasnowidza. Ukończyłem Grafikę dla twojej informacji. BTW jak pisałem wcześniej animacja jest nastawiona na efekty specjalne nie na oprawę plastyczną. Czemu? Taki temat dyplomu. Poza tym ponad pół roku poślizgu i płacenie przy tym szkole co miesiąc gruby hajs praktycznie za realizacje animacji po terminie też mobilizowało by Cię do tego aby w końcu się obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby się unosić ("ziomuś"?). Próbowałem pomóc swoją krytyką.

Radzę - przecztaj mojego posta jeszcze raz. To po prostu moja opinia. Próbowałem najłagodniej ja potrafię, ale najwyraźniej nie przywykłeś do takiej krytyki w płatnej szkole.

Nazwą szkoły rzeczywiście się sugerowałem... ale skoro ukończyłeś "Grafikę" to nie stawia Cię w dobrym położeniu, nieprawdaż.

Nie powinieneś chyba pisać że animacja nastawiona na efekty specjalne, więc plastyka się nie liczy...("twór" powinien być spójny, a jakość "efektów" nie jest powalająca), myślę że w tej animacji jest plastyka - tyle że taka która mi osobiście się nie widzi... nieestetyczna.

Koniec off-topa. Napisałem co wiedziałem.

Sorry że się nie zachwyciłem animacją, jeśli chciałbyś dokładniejszych informacji co mi się nie podobało (głównie błędy, których moim zdaniem jest sporo) - napisz przez PM.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej mamy odmienne poglądy. Według mnie to nie twór ustanawia poziom, tylko koncepcja. Animacja rządzi się własnymi prawami, może być hiperrealistyczna lub totalnie zniekształcona, a to zależy od koncepcji. Pewne kwestie typu moja szkoła pozostawiają Ciebie nadal w pewnej niewiedzy, więc proszę, nie komentuj takich rzeczy na forum.

Edytowane przez mayamak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej mamy odmienne poglądy. Według mnie to nie twór ustanawia poziom, tylko koncepcja. Animacja rządzi się własnymi prawami, może być hiperrealistyczna lub totalnie zniekształcona, a to zależy od koncepcji. Pewne kwestie typu moja szkoła pozostawiają Ciebie nadal w pewnej niewiedzy, więc proszę, nie komentuj takich rzeczy na forum.

 

Chciałeś krytyki - dostałeś krytykę.

 

Nie bardzo tylko rozumiem co znaczy że Twoja szkoła pozostawia mnie nadal w pewnej niewiedzy.

 

Jeśli zakładasz wątek na forum i chcesz tylko "niektórych" komentarzy, radzę skożystać z opcji "ignoruj".

Dalsz dyskusja nie ma sensu... szukasz problemów.

 

Chciałem być serdeczny, ale spotkałem się z niezrozumieniem, teraz nie zasnę.

 

pozdrawiam. (mimo wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś jesteś na tyle nie ogarnięty, że trzeba Ci chyba wytłumaczyć kilka spraw związanych z krytyką. Czcionka, plastyka, pomyłki w pisowni czy też gramatyce tekstu początkowego, plastyka... ok. tu wyraziłeś swoją krytykę, nie mam nic do tego. Ale jak możesz wypowiadać się na temat rzeczy o których nie masz pojęcia. Nagle zacząłeś jechać mi od informatyków (nic do nich nie mam) jak tak naprawdę nie wiesz kim jestem. Następna sprawa, jeżeli uważasz, że w płatnej szkole to tylko się płaci i nikt za nic cię nie krytykuje to grubo się mylisz. Krytyka w szkole... załóż sobie posta i popytaj się ludzi..., którzy chodzą lub chodzili do niej o prof. Iwańskiego, Morawskiego, Ledera i innych. Więc kończąc jeżeli masz coś do powiedzenie na forum to pisz o tym co wiesz nie to co ci przyjdzie do głowy. Bo disować każdy potrafi!

 

Pozdro.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś jesteś na tyle nie ogarnięty, że trzeba Ci chyba wytłumaczyć kilka spraw związanych z krytyką. Czcionka, plastyka, pomyłki w pisowni czy też gramatyce tekstu początkowego, plastyka... ok. tu wyraziłeś swoją krytykę, nie mam nic do tego. Ale k****a jak możesz wypowiadać się na temat rzeczy o których nie masz pojęcia. Nagle zacząłeś jechać mi od informatyków (nic do nich nie mam) jak tak naprawdę nie wiesz kim jestem. Następna sprawa, jeżeli uważasz, że w płatnej szkole to tylko się płaci i nikt za nic cię nie krytykuje to grubo się mylisz. Krytyka w szkole... załóż sobie posta i popytaj się ludzi..., którzy chodzą lub chodzili do niej o prof. Iwańskiego, Morawskiego, Ledera i innych. Więc kończąc jeżeli masz coś do powiedzenie na forum to pisz o tym co wiesz nie to co ci przyjdzie do głowy. Bo disować każdy potrafi!

 

Pozdro.

 

I po co się unosisz..? Przeklinasz, obrażasz... i nadal nie rozumiesz że piszę w dobrej wierze...

Moim zdaniem reprezentujesz niski poziom grafiki i relacji z ludźmi...

Robisz z siebie choleryka i bezkrytycznego "artystę" przy wszystkich, a mogłeś napisać Prywatną Wiadomość tak jak radziłem.

 

O Twojej animacji nie będę więc pisał, bo nie ma to najmniejszego sensu... skoro zamiast przyjmować do wiadomości Opinie innych, Ty po prostu je Negujesz... (sposób w jaki wyraziłem swoją osobistą Opinię, może i był niesympatyczny, ale za to mam nadzieję dobitny)

 

Nie pozdrawiam.

 

P.S. Pisz do ludzi tak jakbyś przed nimi stał.

P.S.2. 56% osób które mnie znają, twierdzą że nie jestem nierozgarnięty ("nie rozgarnięty" jak piszesz).

P.S.3. Broń swojej pracy najlepiej jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o bezkrytycznego artystę. Nie bronię tu swojej pracy. Twoja pseudo krytyka zaczęła wbijać na ambicję. Masz jakieś podstawy do tego aby pisać i porównywać ludzi do tych którymi nie są? Co możesz powiedzieć o szkole, której tak naprawdę nie znasz i do niej nie uczęszczałeś? Co możesz pisać o mnie skoro nie wiesz kim jestem? Chodzi tu o zasady. Krytykuj pracę a nie ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to było uroczo paskudne. Dałem radę w FF VIII te bajery jakoś wytrzymać (a czasem nawet czerpać z nich przyjemność :) ), ale tutaj posunięte jest to wręcz do granic możliwości.

Piszesz, że liczyły się głównie efekty specjalne. To niedobrze, bo z tymi wyszło najmniej przyjemnie :D Przypominały te z filmów z końca lat 70 :D

Dźwięki na początku były nawet ciekawe, ale gdy pojawił się ten gryf (czy coś w tym stylu :) ) to zrobiły się dosyć dziwne, jak w już wcześniej wspomnianym FF VIII :D Najbardziej chyba denerwuje w Twojej animacji to, że nie jest zła, a tylko te szczegóły biorą górę nad udaną resztą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku? Niezle :D 1,499 to nauka i zostalo Ci dwa dni na reszte? (źą [ziom])

 

W zasadzie to mozna by na sile znalesc kilka rzeczy ktore sa ok, i nie jest to wg mnie koncepcja bo generalnie ciezko znalesc tutaj jakakolwiek koncepcje, a jezeli konczyles grafike to zastawiam sie skad sie wziela twoja koncepcja kolorystyczna wybuchow...

 

mnie sie nie podoba . (kropka)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuj pracę a nie ludzi.

 

tak zeby zaczac od wycieczki osobistej. podoba mi sie twoje podejscie.

Kontynuujac wycieczke osobista, szkole o ktorej piszesz znam, nie cieszy sie u mnie dobra opinia. Przez 3 lata pomagalem zdalnie w 3d osobie ktora sie tam uczyla. Na tym wycieczki osobiste skoncze :)

 

A teraz do animacji. Dobrze ze ja bronisz, w koncu twoje dzielo i z jakiegos powodu zrobiles ja tak a nie inaczej. Mi sie nie podoba, w zasadzie od poczatku do konca. Zeby nie byc goloslowny polece po punktach co mi nie lezy

- strasznie widac brak jakiejkolwiek koncepcji/storyboardu. Calosc pomyslu mozna zamnkac "ptak lata i cos wybucha"

- kamera jest tragiczna, rozumiem ze miala byc dynamiczna i w ogole, ale naprawde ciezko sie to oglada, w polowie animacji trzeba sie zmuszac do tego zeby patrzec i zastanawiac sie co w zasadzie sie oglada.

- efekty specjalne... hmm.. no widac tego fumeFX, pokazales ze umiesz w nim cos zrobic. Zastanawia mnie tylko dlaczego ten ogien jest tak strasznie nalozony i ma takie dziwne kolory momentami.

- w wejsciowce AfterEffects mozna wymieniac na palcach jakie pluginy uzyles z jakmi parametrami - a zaznaczam ze AE znam bardzo pobieznie.

 

tak zeby zamknac, bo spac trzeba. Gratuluje ze skonczyles, sam wiem jak ciezko zamyka sie projekty. Pokazales ze cos umiesz, rzeczy lataja, wybuchaja, cos tam sie dzieje i wg mnie nie jest to jakis tragiczny poziom. Ale ten filmik poprostu nie przemawia, brakuje spojnosci i przeslania wg mnie.

 

pozdrawiam i dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata pomagalem zdalnie w 3d osobie ktora sie tam uczyla.

 

Wcale się nie dziwie, bo sam udzielam korepetycji z zakresu 3D osobom nie tylko z tej szkoły. Chodzi tu o zaangażowanie i samą naukę. Pewna grupa ludzi po prostu chce dostać wpis do indeksu, a inni mają zamiar tego się nauczyć, wszystko zależy od osoby i nie ma co dyskwalifikować takich ludzi.

 

Przyznaję, w rzeczywistości uczyłem się na tej animacji całej filozofii pracy w 3D, ze względu na pozostałe przedmioty, zaliczenia, itp. Konsekwencją tego było ponad pół roku poślizgu w terminie obrony za którą musiałem co miesiąc płacić.

 

Przyjmuję całkowitą krytykę na jej temat, a jednocześnie chciałbym żeby osoby, które wystawiają swoje prace odczuwały to samo uczucie. Zauważyłem, że na forum MAX3D sporo osób zaczyna wybiegać poza krytykę pracy zrealizowanej.

 

Chciałbym aby moje słowa przemówiły do jak największej liczby użytkowników forum MAX3D, bo w pewnym momencie słowa pseudo krytyki mogą zniechęcić nawet najbardziej utalentowanych.

 

PS.

Użytkowniku "sly"

 

>>> Cenię Cię za to co napisałeś w stosunku do mojej animacji.

 

lecz

 

>>> Gardzę tym co napisałeś o mnie.

 

 

Mam nadzieję, że temat został zrozumiany przez wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...

Abolwenci WSInf wypuszcza ostatnio więcej animacji niż wszystkie inne szkoły razem wzięte :). A z tego co pamietam to dopiero pierwsze roczniki opuszczają tą szkołę na kierunku Grafika. I pięknie :)

Animacja mi się nie podoba. nie moja stylistyka kompletnie. Ale gratuluję ukończenia. I trzymam kciuki za następne. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qaz01 - Dzięki za zrozumienie. Słowa pseudokrytyki powinny Cię zdeterminować do ciężkiej pracy, tak aby jej efekty nie pozwalały użyć pseudokrytyki.

 

Jeszcze rada - tak jak mirach napisał, o kamerze i braku storyboardu (ogólnie zamysłu), o efektach - to wszystko, jak i cała forma wydają się "niespójne".

 

Osobiście myślę że powinieneś zacząć od "początku"... - techniki już znasz, więc będzie Ci później łatwiej, ale wrócić musisz do podstaw,

- kompozycja,

- zestawianie kolorów,

- planowanie formy, nadawanie charakteru, stylizacja, (znajdowanie cech kluczowych - wydobywanie ich)

- zapanowanie nad finalnym obrazkiem,

Nie wiem jak to opisać, ale myślę że brakuje Ci trochę "estetycznego myślenia", nie planujesz obrazu pod kątem skończonego efektu, gotowca, więc nie masz do czego dążyć... rozrysuj sobie kluczowe kadry, kompozycja - kolor - forma, a reszta animacji to będzie poruszanie się pomiędzy nimi... Na razie wyjade się że skupiasz się na detalu, który tak naprawdę niczego NIE wnosi... bo oglądając animację nikt nie zobaczy że laser który pisze coś na rakiecie jest fajnie wymodelowany, tylko zobaczy że tło jest fatalnie odpuszczone, że rakieta ma nieciekawą formę.. itp. detalami nie przykryjesz całości..

To wszystko co piszę to bardzo subiektywne spojżenie.

Aha, jeśli chodzi o szkołę, ja zupełnie nie mam pojęcia co to za szkoła, i nie bardzo mnie to interesuje, ważne są efekty... jeżeli piszesz że to dyplom w jakiejś szkole, to wystawiasz też szkole pewne świadectwo, czyż nie.?

 

mam nadzieję że zrozumiale napisałem... możliwe że nie... ale to kwestia przedawkowania kofeiny...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie forum zawsze bylo miejscem gdzie mozna sie razem wesprzec i uczyc, miejscem do konsultacji i wyciagania wnioskow, widze ze mentalnosc tego forum zblizona jest do podcinania skrzydel a nie pomocnej dloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej mamy odmienne poglądy. Według mnie to nie twór ustanawia poziom, tylko koncepcja. Animacja rządzi się własnymi prawami, może być hiperrealistyczna lub totalnie zniekształcona, a to zależy od koncepcji. Pewne kwestie typu moja szkoła pozostawiają Ciebie nadal w pewnej niewiedzy, więc proszę, nie komentuj takich rzeczy na forum.

 

Więc moja pomocna dłoń: jaką masz koncepcję wiesz tylko Ty. My widzimy i oceniamy Twór który jest niekonsekwentny, zanimowany "na chybacika" w takim stopniu,że to razi. I to są rady: mieć spójna konsekwentną koncepcję, przyłozyć się i ja zrealizować. Jak widać, krytyka może być i radą i pomocną dłonia i wsparciem wystarczy umieć interpretowć i nie brać osobiście i okazać minimalny szacunek innym gdyż chcielibyśmy aby i nam go okazano. Ty qaz jak widać ani nie znasz tych zasad jak i rad przyjmować nie umiesz. Nie pisz do mnie per "ziomuś" Drogi Uzerze bo kim jesteś pokazałęś a nie wiesz nic o mnie a ja się z Tobą nie utożsamiam w żaden sposób. Napisałeś, że nie jesteś informatykiem, że nie wiemy kim jesteś- może obroniłeś licencjat ale animatorem czy grafikiem IMHO nie jesteś-być może będziesz.

Pozdrawiam

T

EDIT: jeśli nie chcesz by Twój "Twór" został oceniany nieprzychylnie to go nie pokazuj. Od pracy na licencjat mamy prawo oczekiwać pewnego poziomu- tu go nie ma. Dalczego musiałeś się spieszyć, czy płaciłęś czy może całą szkołe balowałeś to jest backgound do którego nam nic, nas obchodzi Twój Twór.

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest miejscem gdzie mozesz nauczyc sie przyjmowac krytyke. I moja rada- jesli krytyka nic nie wnosi, jest niekonstruktywna- olej ja , nie wyklucaj sie, bo to na nic. A jesli jest konstruktywna, wyciagaj wnioski i ucz sie. tyle.

 

co do samej animacji.

Ruch kamery maskuje ruch wewnatrz kadrowy. dlatego im bardziej majtasz kamera, tym bardziej maskujesz ruch animowanego obiektu.

ruch postaci, nie wyglada jakby wynikala z ruchu skrzydel. nie widac ciezaru, przez to ze brakuje zaleznosci- skrzydla w gore, postac delikatnie opada, machniecie w dol podrzuca ja w gore. tak powinno byc, a jak jest sam widzisz, skrzydla sobie, postac sobie.

efekty... powiedzial bym ze glownie dobor kolorow jest karkolomny. szarosc i przepalone , za bardzo skontrastowane plomienie daja po oczach. czasami zeby bylo jeszcze ciezej i nieprzyjemniej dorzucasz stroboskop.

Ale widacv ze ogarniesz juz durzo, i jest potencjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności