Skocz do zawartości

Teczka 2D: Bedyk


Bedyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 388
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zaowazylem ze mam duzy klopot z kolorem zwlaszcza gdy opieram sie na wyobrazni, zalezy mi zeby sprawial wrazenie rzeczywistego bo wydaje mi sie ze to glownie kolor sprawia ze odbieramy obrazek jako "realistyczny"(cokolwiek to slowo znaczy =]) niezaleznie od tego czy kreska jest wymuskana, bardziej szkicowa czy jakos tam zmanierowana.

ostatnio proboje klasc kolor na obrazki w b&w ale wychodzi dosyc mizernie

widzialem troche obrazkow ktore powstaly w tej technice i efekty niezadko byly niesamowite, zastanawiam sie od czego to zalezy, oczywiscie poza talentem tworcow, ktory jest sprawa indywdualna

a tak pozatym to zapraszam do komentowania

pzdr

 

kolor

s1m3d.jpg

s2m3d.jpg

kolor na b&w

s3m3d.jpg

s4m3d.jpg

2 obrazki przy ktorych sobie ostatio podlubuje w wolnych chwilach

zloedziejsmoczychjakjm3.jpg

 

walkawchmurach6.jpg

 

walkawchmurach3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się twoje prace, widać że powstają szybko i z lekkością. Co do koloru to w kopiowanych kadrach zdaje się być ok, patrzy się na to dobrze. Natomiast w ostatniej pracy przeszkadza mi ze smok ma zimno-zielony pysk, podczas gdy w całej scenie jest bardzo ciepłe oświetlenie. Fiolet na dole kadru też jest chyba trochę przeciągnięty.

Z chęcią poczekam na update'a bo pracka ma potencjał.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meariss: nie czuje sie w tym temacie specem jakby cos

kolor nakladam na oddzielnej warstwie najczesciej w trybie overlay + jakas tam korekcja kolorow

czasami jeszcze to wszystko podmalowywuje

zaowazylem ze dobrze jest gdy w b&w nie pracujesz czysta biela i czernia

Jak w swoim watku napisal Tortur jest to raczej kolorowanie niz malowanie chociaz nie ma to chyba znaczenia jezeli uznac ze liczy sie efekt koncowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tym razem cos innego

projekty okladek do Hobbita i LOTRa

projekt nie komercyjny tylko i wylocznie z czysta zajawka

bardzo jestem ciekaw Waszego zdania na ich temat

czekam na baty ;]

 

hdpdwpk1.jpg

 

hdpdwpk2.jpg

 

i na dokladke

jakos trudno mi ostatnio zmusic sie do powazniejszych przedsiewziec w digitalu, wiec tylko troche takich bazgrolkow, komenty rowniez mile widziane

wszystko ref

s6m3d.jpg

s7m3d.jpg

szkicem3d.jpg

szkice2m3d.jpg

olej na plotnie

dm3dc.jpg

Edytowane przez Bedyk
zapomnialja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius: prawde mowiac ja tez nie bardzo sie znam, to co widac na obrazku to akorat reczna robota, jakos wole kaleczyc sztuke typografii i twozyc wlasne literki ktore sa czescia obrazka, a juz szczegolnie w tytulach niz kozystac z dostepnych fontow

 

Urbanboogie: u mnie zupelnie odwrotnie , podejzewam ze to moj ostatni obrazek w tej technice, zupelnie mi nie lezy, strasznie brudze kolor a dodatkowo schnie to wszystko za długo.

mam chec poeksperymentowac z gwaszami i farbami ftalowymi

 

lordofbiernac: błahaha laik? lord kto jak kto...

no nie mialo byc az tak "sprejowo" zeczywiscie wypadaloby to jeszcze jakos wpasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładki kojarzą mi się ze stylem lat 50-60 ubiegłego wieku (jak to brzmi :D)...

To u mnie nie znaczy "źle" - ale "inaczej niż obecnie". W sumie - zainteresowałeś mnie...

Niemniej jednak jest jakieś wrażenie, że tak mogłoby być oprawione jakieś niskobudżetowe wydanie Tolkiena - we względnie miękkich okładkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortheza: mi ten glow szczegolnie nie przeszkadza, mial funkcjonowac jak rodzaj przecierki pedzlem, ale jak widac niewyszlo =]

sprobowalem jednak jak radziles i chyba jest lepiej, tenx (gwiazda prezentowala sie kiepawo)

 

SB77: mam podobne skojazenia. czy chodzi Ci moze np. o czolowki amerykanskich filmow, albo kreskowki ze strusiem pedziwiatrem ? =]

glowna inspiracja byly chyba jednak ilustracje Cora Bloka

 

http://www.tolkien.cyberdusk.pl/index.php?wizje2

 

polecam do poogladania, niesamowita wrazliwosc.

 

MorbidKarbid: dzieki

a mnie sie wydaje ze mowia za duzo, a przynajmniej zbyt w prost, dazylem raczej do podobnego efektu jak w okladce do psa baskervillow ponizej, chociaz to co wyszlo calkowicie akceptuje

 

eco:thx

 

a na dzisiaj poprawki, szkicyki i kolejna okladkozajawka co do ktorej chetnie poznalbym wasze opinie

 

dwiewieepop1m3d.jpg

 

dwiewieepop2m3d.jpg

 

szkce3m3d.jpg

 

szkice4m3d.jpg

 

delikatnie poprawiony aktualny tsp

tlsm3d.jpg

 

typo najprawdopodobniej ulegnie jeszcze mniej lub bardziej drastycznym przeobrazeniom

baskerwill2m3d.jpg[/i]

Edytowane przez Bedyk
zapomnial ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy tydzien nowe szkice

glownie studium glowy meskiej(chyba czas poszukac nowego motywu)ostatnie szkice i akt kobiecy z natury

slowo konstruktywnej ktytyki przemilewidziane

pzdr

 

sz7d.jpg

sz6x.jpg

sz5h.jpg

sz4.jpg

sz3o.jpg

sz2.jpg

sz1k.jpg

 

speedjanosik1.jpg

 

speedjanosik2.jpg

 

a tutaj praca z natury jeszcze nie skonczona i najbardziej wymagajaca korekty =]

modelka1.jpg

 

modelka2.jpg

Edytowane przez Bedyk
zapomnial ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowe masz te okładki, czad więcej w twoich treści niż w tych księgarskich kolorowankach jakimi oblepiono kultowe dzieło Tolka.

A w rysunkach świetnie czujesz bryłę, szacun

A ten olej to mógłbyś bez lampy pstryknąć?

A ten z natury to dziołcha jak rozumiem pozowała a ty na monitorku,,szacunek...ale dawaj więcej koloru, krycie na 20... i koloru koloru ...gwarantuję że pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx:

dzieki

 

z rysunkami to mi sie wydaje jest dokladnie odwrotnie jak napisales, sa plaskie i nieczyta sie bryly =/

 

nie nie dziolcha, zginolbym marnie jakbym wstawil tutaj jej neglize =]

obrazek powstal na zajeciach w pracowni, w pn bedzie konczony wiec wezme rady pod uwage, zeczywiscie ostatnio bazgram raczej na kryciu 40/70 i wychodza potworki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni update ortcheza zmotywowal mnie do proby dokonczenia jednego starocia do ktorego myslalem ze sie juz nie zabiore

utknolem jednak z ta praca, wydaje mi sie dosyc mdla i nie wiem w ktora strone ja dalej pchnac

sugestie mile widziane

 

wczesniejszy etam, ktory wydaje mi sie lepszy

penia1.jpg

 

i etap na ktorym narazie stanela praca

pelnia3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, wcześniej kolory były trochę przypadkowe.

Do pełni szczęścia brakuje mi więcej detali u wierzchowca i 'ujęcia wagi' skrzydłom. Mi się wydają tak ciężkie ze zaraz całość runie w dół. Spróbuj dodać tu jakichś cieńszych, ostrzejszych linii, może półprzeźroczystość błony, ect. Ja bym się chyba też pokusił o inne ułożenie skrzydeł. Wydaja mi się odrobinę za bardzo statyczne gdy tak wiszą w dół (wiem co chcesz namalować ale brakuje mi wrażenia ruchu)

 

Za mało ostrych kształtów i te ciężkie skrzydła - poza tym wyszła ciekawa i dynamiczna praca.

Z chęcią zobaczę efekt jak jeszcze raz do tego przysiądziesz. Pozdrawiam.

 

ps. btw, szkice masz extra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad11 - dzieki

trudno sie nie zgodzic z uwagami,jak czas pozwoli to sie tym jeszcze pobawie

 

a teraz skromne zniwo minionego tygodnia

komenciwo mile widziane

 

szkolka, niestety na wszystko zabraklo czasu

pracowniam3d.jpg

 

modzellewskipracowniam3.jpg

 

lugowskidanielam3d.jpg

 

robotnikm3d.jpg

 

sz8bs.jpg

sz9.jpg

sz10.jpg

sz11.jpg

sz13.jpg

sz12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa szkicyki super.

Pani leżąca na różowym prześcieradle ma chyba troszkę za mało oświetlony prawy policzek i jej kości miednicy zdają się zbyt wystawać (za ostre), kolorki miłe.

Sala malownicza i druga baba mi się podobają, takie brudne i szybkie. Rozumie to studium kolorku? No i clipart Czesiek hydraulik też na "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tym razem obrazki nad ktorymi pracowalem rownolegle (naczym chyba stracily)

swiatlo dzienne mialy ujzec po skonczeniu, niestety kazde kolejne mazniecie ciagnie je ku zagladzie

luknijcie i podzielcie sie refleksiami, moze cos sie ruszy

 

remake obrazka z przed ok roku, nie chcielibyscie widziec pierwszej wersji ;p

goblinm3d.jpg

 

mialo byc w klimacie frazetty ;D

fotke zamku wstawilem tylko dla zobrazowania idei, ostatecznie ma to byc reczna robota

gsrrm3d.jpg

 

to powstalo w jakiejs chwili relaksu

gsrm3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie ta druga okladka, wiecej w niej sztuki jak amerykanskosci pierwszej ;)

O typografii chyba najlepiej, jakby wypowiedzial sie Leszek, on sie na tym dobrze zna.

Odnosnie goblina, hmm moze rzucic nan swiatelko z tylu, takie lekkie dla nastroju, osobiscie dodal bym wiecej brudu, na nim i w miejscu w ktorym sie znajduje, z oczywistych powodow nie moze byc tam zbyt pozadnie ;)

 

Moze utytlac tez w czyms ta czaszke, i dac robala wypelzajacego z dziury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potworek jest ok... minka zwłaszcza i spojrzenie... okładka zdecydowanie nr 2, mam uwagi jedynie do typo, musisz pokombinować z rozmieszczeniem tytułu, zwróć uwagę na brak konsekwencji w ustawieniu wyrazów, syn powinien leżeć równo pod literami wyrazu gniewko, czyli pod wko z lekkim przesunięciem bo w jest duże, zresztą wydaje mi się, że syn jest zmniejszone lub zwężone... a najlepiej w ogóle zmienić to rozstawienie (nie ma sensu pisać, najlepiej to pokazać)... jak znajdę czas to wrzucę swoją propozycję może w czymś pomoże... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całą teczkę - idziesz jak burza :)

Najbardziej mi się podobają luźne szkice kreską (głównie portrety) świetne prace z refek, kilka b. ładnych ilustracji. Niektóre okładki książek, arka z ch. super.

Prace z wyobraźni i speedy imho gorsze.

No i te malarskie świetne, zwłaszcza unfin. ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore: dziex

jokov: dzieki za glebsze wnikniecie

kurcze mi wydaje sie ze jest dokladnie odwrotnie, mianowicie ze stoje w miejscu i nie moge wyjsc poza pulap: "moze byc"

a coo do prac z wyobrazni, nawet tych opartych na refkach to trudno sie nie zgodzic, leza i kwicza =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem, moze zeby dodac dramatyzmu, daj jakies swiatlo w stylu jak za ta babeczka z bejzbolem, oczywiscie z dopasowana kolorystyka, ale o tym wiesz i tak bo jestes lepszy niz wiekszosc mysli ze jestes, ja to wiem i eeeeeeeha !!!!11oneone .....I'm Mad!

 

Good vs Evil - Janacollab

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no i Glanc, potraktuj to oko moze jescze jakims dosc nasyconym i w miare jasnym pomaranczem i masz fajny focal, aaale jeestem szalona, wiec sie nie znam, zawsze nia bylas... tiruriruriru.

 

 

 

 

Nie jestes aniolem......, dobra spadam juz bo chale sieje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare ostatnich tworow, konstruktywna krytyka zawsze mile widziana...

 

Marika, ta wersja trafila na CABA

marikaas.jpg

Modelka, strasznie sie ruszala, wiec potraktowalem ja troche swobodnie

kamm3d.jpg

szkicory

skan2m3d.jpg

skan1m3d.jpg

rytm prosty (1/22 zad na struktury). wiem, wiem, na odwal sie =/

rytmprosty1m3d.jpg

chyba przedostatni tsp, mam chec na tym jeszcze popracowac , bo zadko klepie takie motywy, wiec rady mile widziane

sexialien1m3d.jpg

i rzecz ktora miala wygladac fajowo ale z braku umiejetnowci wyszla do porzygania=/

w sumie tez bym se skonczyl tylko chyba musi troche odlezec

bajk8m3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icekold:

nosze swoj

co do samego malowania, to jeszcze zaden psor niemal nic przeciwko. raczej sa ciekawi i zachecaja , prof od malarstwa np jest bardzo zajarany mozliwosciami nazedzia (szkoda ze moje mozliwosci niedomagaja=/)

stety, niestety w tym semestrze na zajeciach nie zrobilem zadnej pracy w tech tradycyjnej (ja raczej nie zaluje, bo nie zamierzam zrywac z mediami tradycyjnymi)

Rotcore:

ales sie rozpisal =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicownik bardzo zacny! Podoba mi się, że postacie w szkicowniku na siebie nachodzą, łączą się w jakąś bliżej nieokreśloną całość ;) (od węża po samolot!).

 

Ogółem ciekawy pomysł noszenia tabletu na zajęcia :)! Musi to ciekawie wyglądać jak większość/wszyscy dookoła malują farbkami a Ty siedzisz i dziergasz na tabliczce ;).

 

Chyba będę tu częściej zaglądał ;P..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności