Skocz do zawartości

Muminki


peterr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na cgtalku jest nowa mini bitwa "80's Cartoons" , do niej modeluję chatke muminków ,główne problemy to brak super refek (HQ z filmu) ,oraz różny wygląd tego domku na różnych filmikach/ujęciach , porobiłem sobie tylko screeny z dość słabej jakości filmików na youtube , dzisiaj mi print screen przestał działać ,dlaczego?:D

pare refek

wiprefs1.th.jpg

żeby nie było ,nie jade prosto z tego domu (ostatnia refka po prawej) ,dopiero jak coś jest naprawde ciężko z filmu animowanego dojżeć to się tym sugeruje..

 

pozdrawiam

 

ostatni up;

hcr10.th.jpg

hcr9.th.jpg

Edytowane przez peterr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

haha muminek:D reksio reksio...nie wiem tak po prostu ,lubiłem muminki a ten budynek wydawał się całkiem przyjemny + troche detalu...

szukałem po google ,na youtubie znalazło ,narazie mam problem z brakiem print screena

w nocy dam update

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wcześniej mały "up" ,męcze okna ,są dość nudne gdzieniegdzie więc chyba je lekko pozmiękczam (tutaj przesadziłem na renderze)

testyokna.th.jpg

edit:

i kamyki ,nie wiem czy finished ale są

hcr8.th.jpg

pzdr

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są już ok ,nie są wycięte ale to potem ,narazie z tyłu domu zewnętrzną częśc piwnicy trzeba zrobić ,mały detal na dachu przy wejściu (chyba jakiś ptak jest w bajce ,rozmazane bardzo) a potem pokombinuje czy okna są w dobrych miejsach w stosunku do wnętrza..

hcr10.th.jpg

hcr9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawie ci to wychodzi. Pamiętam, że ktoś jeszcze robił podobną pracę z muminkami, też modelował ich dom. Powodzenia w tej bitwie widziałem, że strasznie dużo jest tam dobrych prac.

 

tak na marginesie, zawsze się zastanawiałem jak mama i tata muminka mają na imię,

każda postać miała imię w tej bajce

i czemu mama muminka robiła pranie, skoro sam muminek nie miał rzadnych ubrań, ona sama miała tylko fartuch a tata muminka cylinder, może dla całej doliny robiła pranie, coś jak miejska pralnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaszek nad daszkiem;0

hcr13.th.jpg

jeszcze mi nie do końca leży ,zwłaszcza nogi ,pasuje dodać piórka na skrzydłach tak jak na tym na dole, ale to zaraz..

zapowiada się brak większych up-ów przez weekend jako że studia heh.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie:) na bukę też liczę. fajnie by to wyglądało, wiecie, cała rodzinka +buki, ryjki i inni, wszyscy ładnie ustawieni przed domkiem, pozują do zdjęcia rodzinnego, wszystko miło i ładnie. albo wszyscy ładnie stoją, czekają na zdjęcie a buka zdziela ryjka przez łeb, bo się szczerzy do zdjęcia hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

tutomash - to oczywiste ,ale to jest za bardzo in progress chyba żeby się tym zajmować,po prostu może mnie czekać dużo skalowania przesuwania obiektów;p

 

hcr16.th.jpg

 

troche rzeczy lewituje ,kanapa chyba za długa ,część wymaga poprzesuwania vertexów i takie tam ,walcze z ogólnym ustawieniem i wielkością rzeczy na podstawie różnych screenów ..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się zmieniło przez ostatni tydzień ,w sumie parter jest na wykończeniu ,renderuje i poprawiam bugi ,są schody ( narazie nie renderuje ) .. wyciąłem okna i drzwi na parterze także światło mogłoby już wpadać:P

hcr20.th.jpg

hcr22.th.jpg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na początku wydawało mi się, że będzie scena z zewnątrz i jakieś postacie, ale widzę ze concept się zmienił, czemu? czyżby bardziej pasował by ci inter niż scena z zewnątrz, szkoda bo dom coraz bardziej przybierał kształtów, brakowało już upragnionych przez wszystkich muminków i buki rzecz jasna, bez niej to nie będzie skonczona praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie na początku zakładałem że zrobie exterior ,z myślą o późniejszym wnętrzu ,będzie full 3d po prostu ,można sobie otworzyć drzwi itp :P poprawie bugi z docinania parteru ,save i skasuje co się da bo mam 0-5fps ..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by się przydało tatusia muminka walnąć na fotel z gazetą, mamuśke do garów, muminek może latać za ryjkiem:) w sumie to dużo roboty z muminkami by nie było; robisz muminka, dodajesz cylinder, fartuch, i rodzinka jest:) textura też chyba skomplikowana nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo z grubsza renderek :D

troche mi max już przymula (1kk poly) ,renderowało się to pare minut ,no ale rozdziałka mała i sampling też..

testuje wszystko naraz materiały ,światło itd..

GI wyłączyłem bo nawet mi nie zaczynało renderować,najwyżej na koniec sie z tym pomęcze...

hcr29.th.jpg

następne renderki chyba dopiero w nocy;p

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok wywaliłem z FW ,brak krytyki może źle wpłynął na to jak wygląda ( imho opinie kogo sie pytałem były różne - fajne kolorki - mdłe - zaje.. chatka muminka itp)

materiałów na chatce i chatki raczej nie zamierzam już poprawiać,otoczenie czemu nie..

licze na jakąś konstruktywną krytykę,najwyżej na cgt pójdzie to a tutaj sie dorobi lepsze otoczenie...

ostatni progress

maybeitsitsmall.jpg

 

komentujcie ! najgorsza krytyka to brak krytyki;/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat bajkowy zaczyna się czuć :) jednak...

Porozkładałbym na Twoim miejscu więcej drzewek, szczególnie na drugim planie. Nie za bardzo pamiętam tą bajke, ale moze pomodeluj troszke kamieni, mniejszych krzaczków i zacznij wypełniać przestrzeń. Pokusiłbym się rownież o trawe w stylu choinek, albo przynajmniej kępki trawy. Głównie chodzi o modele które nieodbiegałby od stylu.

Naświetlenie sceny też pozostawia pewien niedosyt. Glownie chodzi o kontrast między cieniem a miejscem gdzie pada światło. Zmniejsz troszke enviro i daj mocniejsze lekko światlo. Ogolnie pobaw się tym :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się stało się ?? Gdzie rodzinne zdjęcie muminków przed domkiem ?? czy to tylko mój koncept był :D

A co z interiorami, narobiłeś się i nic ??, może jakiś set out i in ??

Też już widziałem że finala na Cg dałeś, ale dalej można dużo pokombinować jeżeli masz jeszcze siłę.

No i naprawdę żal, że muminki się wyprowadziły

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sory, że byłem bezlitosny, ale po prostu nerw mi skoczył.

 

Słabo to wygląda przez światło centralnie z góry - brak jakiegokolwiek cienia.

Dałbym szyby (jeśli nie ma) i coś w odbicia wrzucił. Kawałek gór z lasem czy coś.

 

Trawa, drzewka, materiały - do wymiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starocia psd zachowam sobie dla porównania :P

jak uważasz że miałeś racje to nie masz za co przepraszać,niech domek będzie ładniejszy..

test2iow.th.jpg

test "wszystkiego" tj narazie starałem się doświetlić,żywe kolory[?] i lepszy czas renderingu..

co do interiorów - miało być ale nie ma szans że zrobie materiały i oświetle teraz i będzie wyglądało lepiej niż źle;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności