Skocz do zawartości

Czas na vizki ... czyli moje boje part.2 ;)


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio troszke przysnąłem po skończeniu Bugattiego , a w sumie to praca i szkoła zabiera teraz o wiele wiecej czasu niz wczesniej :/ i na maxa mało co zostaje ,ale walcze ile moge :)

 

Powolutku sie zaczynam brać za wizki , cenne komentarze i pomoc w ostatnim wipie zmotywowala do zalozenia tego :) Mam nadzieje ze znow wiele sie naucze dzięki wam panowie :) rady , pomoc , krytyka - wskazana i mile widziana ;)

 

Na początek zaczynam od takiego pokoiku , i tak odrazu na początku mówie ze większość modeli nie moja (everM), bo chciałem szybko wystartować i coś wrzucić następna bedzie juz wszystko moje tylko jakies ciekawe refki musze dorwac :)a tak ogolnie pokoj robiony z głowy...

 

Oswietlenie to vr w oknach i direct ...

 

almostps.th.jpg

 

siata.th.jpg

 

Wiem ze szału nie ma ale początki z samochodami i wogole modelami tez były kiepskie a skonczyło sie na froncie ;p heh , oby w tym przypadku kiedys doszlo do tego ...

 

Pozdro

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No faktycznie szału nie ma ;). Bump podłogi Ci się rozjechał, tv jak atrapa, przepalone, dywan się "spienił" i buty w nim toną, materiał skóry szwankuje ( przez color mapping chyba ), dziurawa zasłona, ziarno i w ogóle nawiedzony pokój - meble lewitują...Oj bardzo szybko to chyba składałeś :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy układ, podoba mi się. pierwsze ukazanie się sceny i już widać co i jak, i ile drobiazgów już jest :D

a z tych aspektów co gryzą mnie osobiście, to zasłony przy tak intensywnym świetle chyba powinny jeszcze przez siebie przebić trochę światła (nie żeby firanki ale ciut bardziej) i chyba przełożył bym je jeszcze wraperem żeby ściąć trochę GI którym biją nad sobą w sufit bo trochę za mocno mi się wydaje. jeszcze do samego sufitu to jest na nim jakiś bump czy coś? jak ma być ziarno tynku to chyba trzeba będzie zgęścić.

Meble w jednym stylu ale tak jak podobają mi się te wielkie pufy (w każdym razie to okrągłe) tak tej kanapy nie lubię, i chyba widać jak by jedna nóżka tej pufki lewitowała ale pewności nie mam. Kwiatki takie jakieś mało ciekawe listki mają. choć może to dlatego że jest głównie biało czarno ciut czerwono a tu taka zieleń. może jakieś jeszcze akcenty koloru na ścianach. + za obrazki i usytuowanie tego przy oknie.

Ostatnio dowiodłem że trochę słabo z moim zmysłem architektonicznym ale nad telewizorem to pod sufitem to dolną część bym zostawił tak jak jest ale górną dla świętego spokoju dociągną bym do sufitu żeby wnęki nie zostawiać.

Jeszcze na ścianie jest taki odblask światła niewiadomo skąd centralnie na środku kanapay. widać dużo okna może jeszcze jakieś szczegóły ramy by się przydały. Fajny zegar :) Zżera mnie ciekawość jak wygląda to za kamerą, będą jakieś jeszcze jakieś widoki ?

Trzymam kciuki za tego fronta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zacząć trochę inaczej. Wyrzuć wszystkie materiały które masz, zostaw tylko materiał dla podłogi oraz ścian ( kolor jaki ma być w finishu ). W tym momencie zaczynasz bawić się światłem oraz materiałem podłogi. Dobra podłoga to 1/4 sukcesu ;) no chyba że kadr jej wogle nie obejmuje ale z reguły zajmuje zawsze sporą część. Gdy dopracujesz światło i te dwa materiały, bierzesz kolejne dwa stosunkowo zależne od siebie np. meble i polki/szafki.

 

W między czasie możesz poprawiać jakieś modele itd. ale nie nakładaj wszystkich materiałów na huraaaa bo wydłużasz czas renderów testowych i utrudniasz sobie dopracowanie samego shadingu itd.

 

W modelowaniu generalnie jest od ogółu do szczegółu, natomiast w renderowaniu na odwrót, ale to tylko taka moja filozofia ;P. Trzymam kciuki za tego fronta, aczkolwiek ten od bugatti był w pełni zasłużony ale tylko dla tego 1 renderka, który wybijał się ponad całą resztę :) Mam nadzieję, że tutaj wszystkie ujęcia będą wyśmienite ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no. Widze, ze znowu szalejemy :) Jak na pierwsza wizke, to calkiem calkiem. Ja mam zastrzezenia co do podlogi , bo te panele , czy parkiet maja jakis dziwny bump. Jeszcze czepilbym sie widoku za oknem, ktory nie wyglada za realnie i sufitu, chyba ze taka faktura ma byc na nim. Jeszcze ta roslina przy oknie w oddali - jej liscie maja dziwny kolor. Ale ogolnie jestem pelen uznania i juz niedlugo zaczynam Ciebie gonic :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tak jak mowilem szalu nie ma a szczerze mowiac to nie spedzilem zbyt dlugo przy nim dwa krotkie wieczory. Ten bump na suficie nie powienien byc taki dziwnie siadlo jakos malo byc to samo jak na scianach jest , nom buty sie utopily pieknie ;p co do widoku to hmmm zawsze mialem z tym problem ... jeszcze jeden rzut kamery zrobie i ten poprawie moze dzisiaj i wrzuce , bo juz sie zabieram za nastepny salon....

 

AA mam 2-8 DMC ...

Nvidia: dzieki za rade , mecze jeszcze troche ten pokoj inny rzut kamerki i dofa jakiegos trzeba sprobowac zrobic ... i mysle nad nastepnym pokojem ,wezme sobie rady do serca z ta podloga , i mam takie pytanko , widzialem ze vsuna uzywasz hmmmm na default ?? i kamera sie bawisz oswietleniem ??

 

Pozdro

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ze eksperymentujesz. Ale rzeczywiscie podloga nie wyglada za fajnie - jakos tak plastikowo i ma za duzy bump. Co do drugiego renderu to rzeczywiscie cos znieksztalca, bo te kieliszki i butelka sa jajowate. Co wiecej krawedz stolu tez jest jakas dziwna. Jakiej kamerki uzywasz do renderowania z jakimi parametrami? A tak swoja droga mozesz powiedziec ile Ci sie to drugie ujecie renderowalo?

 

Zgadzam sie z Filipem. Postaraj sie dopracowac to co masz, bo jest OK a jeszcze uda Ci sie cos z tego wyciagnac. Wiem,ze juz Ciebie ciagnie do nastepnego projektu, ale temu nie wiele zostalo do dobrej pracy. Nie poddawaj sie i postaraj sie!

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie oswietlenie w nowym pokoiku i go odstawie a dzisiaj poprawie te shadery i te halogeny wywale , wstawie ich troche mniej ...

 

Xaoo - nie wiem ile trwal render bo jak puszczam rendery to albo ide spac , albo ide do pracy i potem juz nie patrze ile liczylo , ale podejzewam ze 4-5h na bide ;p bo ustawienia dosyc wysokie sa .... Co do kamerki to Phcam a ustawien nie pamietam a w pracy siedze ...btw co tam sie z toba dzieje bo cos cisza ostatnio nic nie pokazujesz :P

 

No to jade dalej :D widzicie jak milo miec watek w wipe , heh bo juz bym odpuscil ten pokoj a takto mi nie dacie wiec trzeba go podjechac jeszcze troche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podloga jest ok jak dla mnie , popraw modeling tego siedziska , trzeba dodac pomarszczenia skory , jesli model nie ma przesadzonej ilosci poly ( bo nie powinien !!! ) to mozesz to zrobic poprzez Paint Deformation w 3ds maxie, wystarczy spokojnie na imitacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klepki na podłoze ciut za rozciągnięte. za oknem rzeczywiście za duzo rzeczy. przydałby się spokojne otoczenie, drzewiaste, bo miasto do scenki nie pasuje. na kanapę cień dziwnie pada i jeszcze ona za mocno odbija!

Sampling i bumpy na meblach trzeba jeszcze ciut poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Po przerwie wracam do 3d ... Ostatnio duzo problemow i reka złamana .. ale postaram sie nadgonic troche ....

 

Taki projekcik kuchni skromny ....

 

50001113.th.tif

 

11138588.th.tif

 

98691785.th.tif

 

78343735.th.tif

 

Coś mi nie ida te wizki ... nie maja hmmm tego "czegoś" ...

Komentujcie ...

 

Pozdro...

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeno, powoli nauczysz się robić wizki... tak samo jak to było z samochodami :D

A co do tej wizki, to w pierwszym ujęciu wydaje mi się, że perspektywa tła na zewnątrz jest inna, i ogólnie za ciemno. Aha, i nie zapisuj do TIF, jak wystawiasz na imageshacka, bo długo się ładuje.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie stało z WIP'em :/ jeszcze niedawno koment za komentem gdy prowadzilem wczesniejszego wipa , a teraz cisza :/ ...

az tak zle ? bo napewno nie az tak dobrze .....

jak robiac samochody dostalem multum cennych rad itd. tak widze ze przy wizkach , nic sie nie dzieje , szkoda ... bo dzieki ostatniemu watkowi duzo sie nauczylem .... myslalem ze z tym bedzie podobnie ....

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do angli wyjechali panie:) Rad ci żadnych nie udzielę ale napiszę przynajmniej co o tym myślę. Pierwsze dwa bardzo fajnie chociaż poduszki i dywaniki wyglądają plastikowo. Na drugim ściana za oknem strasznie razi po oczach. Tak ogólnie nawet projekt bardzo fajny, z tych bardziej praktycznych niż wizkowych.Fajnie że idziesz w takim kierunku. Pamiętam jak na tym forum każdy nowy user robił wizkę z wielkim TV i badylem w doniczce na 50m2:)

 

Jak chodzi o 2-gi projekt to już tak fajnie nie jest. Wyszło to strasznie plastikowo. Tutaj podoba mi się tylko skóra na kanapie.

 

Jak chodzi o exterior to strasznie mocne światło - przesadzone moim zdaniem. Trawa super. Niech żyją dobre polskie tutki:) Mam wrażenie że oświetlenie jest zupełnie źle ustawione. Za węgłem odbija się zieleń trawy A ściana na piętrze , wydawałoby się oslonięta jest strasznie ciemna. Poza tym teksturka się strasznie widocznie tile'uje co wygląda sztucznie.

 

Ogólnie pierwsze 2 na duży plus a reszta taka sobie. Lecz rękę przyda ci się:) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chodzi o to ze wizki nie przyciagaja takiej uwagi, kazdy mysli ze wizka to nie problem i tak watki sa omijane :)

Rada dla Ciebie, zrob jedna ale dobra i z detalem scene, przy kazdym materiale spedz sporo czasu tak zeby wygladalo jak w realu, pobaw sie swiatlem itp

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie w ogolę nie jest źle. Jak na czas jaki jesteś na forum to jest super.

Co do wizek to na razie jest spoko, ale tak jak HC powiedział - jedna a dobra.

Bierz fotkę do reki z gazety i zrób tak samo. Nie patrz na inne rendery :)

 

Co do exteriora, to na razie to zostaw i zrób interior - bo to trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek91 - dzieki :)

Vorenus - :)

hcpiter - hehe wizka to nie problem hmmm szczerze wiecej zachodu z nimi niz z tymi samochodami ;p :) heh wezme rade sobie do serca posiedze nad czyms dluzej :) ale wtedy to nie ma bata ze 100 odpowiedzi musi byc ;P hehe zart :))

!Ewert - Dzieki , no w sumie przygoda z maxem wlasnie z jakos z zalozeniem konta na forum sie rozpoczela ... zabiore sie pozadnie za jedna jak mowicie ;) zobaczymy co z tego bedzie ...

 

Dzieki, Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności