Skocz do zawartości

Idealny Modeler.


Gość krzyspam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzyspam

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że jest to kolejny wątek z serii jaki program wybrać. Ale przejrzałem wszystkie posty na ten temat i nie znalazłem programu którego szukam. Założenia są takie: program idealny dla mnie byłby to 3ds max z precyzyjnym wprowadzaniem jednostek i z snapami jak w AutoCadzie czy Rhino, a przynajmniej tak jak w Sketchupie.Nie odpowiada mi to, że w Maxie jak chcę stworzyć np. boxa to najpierw rysuję go na oko, a dopiero potem zmieniam jego wymiary, tu kolejność powinna być inna. Czyli prosta sprawa, jak rysuję linię to wpisuję w wierszu poleceń (a nie w oddzielnych okienkach) pozycję globalną lub lokalną typu od 0,0,0 do 1,2,3 i po problemie. Nie wiem dlaczego Max i wiele innych programów tego nie mają, przecież to powinien być standart. Proszę nie proponujcie mi modelować w AutoCadzie i wysyłać do Maxa, po pierwsze dlatego, że jak chciałoby się wymodelować coś większego w Autocadzie to można by na to pół życia stracić, tak mało wydajny jest to program, po drugie prawie przy każdej operacji boolean AutoCAD Odwraca normalne co okazuje się dopiero w Maxsie i trzeba co drugą powierzchnię ręcznie odwracać, poza tym szukam jednego programu który będzie w stanie w miarę szybko wymodelować mi co zechcę bez przeskakiwania pomiędzy różnymi programami.

Więc czego dokładnie szukam? Modelera w którym mogę jak w Maxsie modelować zarówno na punktach, krawędziach i poligonach ale precyzyjnie, albo jakiegoś dodatku do Maxa który to umożliwia. Jeżeli jest to oddzielny program najlepiej gdyby był pod niego jakiś renderer.

Dlaczego nie Rhino? - Tylko nurbsy

Dlaczego nie Autocad? - Totalnie nieefektywny

Dlaczego nie Sketchup? - Ograniczony

Studiuję architekturę, więc chcę żeby moje modele były precyzyjne, żebym mógł wyciągnąć z nich rzuty i przekroje, jednocześnie zależy mi na w miarę przyzwoitych wizualizacjach.

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przyjrzyj sie Modo - na stronie luxology w zapowiedzi 401 znajduje sie troche rzeczy stricte pod architekture, na przyklad

 

http://www.luxology.com/modo/401.modeling.part.1/

 

To w nadchodzacej wersji ale i poprzednia ma bardzo duzo do zaoferowania. Ma swietny i bardzo szybki renderer a tutaj mozesz zobaczyc dwa pierwsze oficjalne dvd treningowe pod modelowanie i rendering architektury:

 

http://www.luxology.com/store/training_materials.aspx

 

Osobiscie pasuje mi tez malenkie Silo ale pozbawione jest jakiegokolwiek renderera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam autodesk Revit - masz wszystko to co chcesz i przy okazji bardzo łatwe przenioszenie plików między Revit - Max - AutoCAD.

 

Snapowanie jakie chcesz, przekroje i rzuty w programie wbudowane, nawet jakis render jest chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzyspam

Po pierwsze, prosiłem o pomoc przede wszystkim po to, aby uniknąć proponowanego Keyboard Entry. Szukam czegoś szybszego, gdzie wprowadzanie współrzędnych jest bardziej naturalne. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale większość użytkowników Maxa na to nie zwraca uwagi, po prostu dlatego, że nie potrzebuje dokładnych współrzędnych. Kiedy jednak trzeba coś precyzyjnie wymodelować obsługa Maxa staje się bardzo uciążliwa.

Przyjrzałem się Modo i chociaż zdecydowanie jest wspaniałym programem, ma podobną filozofię jeżeli chodzi wprowadzenia współrzędnych co Max. A przypominam, że szukam modelera z funkcjonalnością podobną do Maxa, Mai czy Cinemy 4D, ale wprowadzaniem jednostek jak w np. Sketchupie.

Co do Revita, to na pewno się nim zainteresuję, ponieważ to chyba najlepszy program typu BIM, ale chyba (tak mniemam, tu znów mogę się mylić) ponieważ jest bardziej BIMem niż modelerem, może nie być tytułowym "Idealnym Modelerem"

Macie jeszcze jakieś propozycje? Może są jakieś wtyczki do Maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Revita, to na pewno się nim zainteresuję, ponieważ to chyba najlepszy program typu BIM, ale chyba (tak mniemam, tu znów mogę się mylić) ponieważ jest bardziej BIMem niż modelerem, może nie być tytułowym "Idealnym Modelerem"

 

Powiem tak. Nie ma idealnego modelera. Co do Revita moge sie wypowiedzieć bo na nim pracuje. To, że jest BIMem wcale nie przeszkadza być mu całkiem sprawnym programem do modelowania. Chociaż przy bardziej skomplikowanych bryłach są czasami problemy. Z Revitem problem jest inny. Mianowicie sam model nadaje się do zrobienia dokumentacji, pokazania go klientowi, ale w samym Revicie. Robienie na jego podstawie renderów, chodzi oczywiście o rendery wysokiej jakości, wymaga i tak poprawiania bryły w Maxie. Np każda zaokrąglona bryła niestety wygląda jakby miała za mało poligonów. I często czasowo wychodzi lepiej stworzyć od podstaw bryłe w Maxie.

 

A tak poza tym to po co chcesz aż tak dokładnego programu do modelowania?? Zawsze jest Inwentor. Widziałem raz jak go do architektury wykorzystywali. Ale to jest zwyczajny przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w pełni z Chudym, skoro jak piszesz jestes na architekturze, wiec nad czym się zastanawiasz w ogóle ? wejdz sobie na http://www.architekci.pl, zakładka praca oferowana i przejzyj czego oczekują Twoi przyszli pracodawcy.

 

Nie rozumeim po co ci tak wyczesana dokładność? jako architekt wizki bęziesz robil w 90% takie 1 -2 dniowe, zeby sprzedac koncepcję projektu inwestorowi. I nie bedzie mialo znaczenia czy okno będzie mialo 149, 150, czy 151 cm szerokosci, wazne ze bedzie w tym miiejscu co powinno, i proporcje się będą zgadzaly z całą bryłą i przy takim zakresie tolerancji max sprawdza się znakomicie.

 

W maksie mozna bardzo dokładnie modelowac, kwestia wprawy i nauczenia się obsługi programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako architekt wizki bęziesz robil w 90% takie 1 -2 dniowe, zeby sprzedac koncepcję projektu inwestorowi. I nie bedzie mialo znaczenia czy okno będzie mialo 149, 150, czy 151 cm szerokosci, wazne ze bedzie w tym miiejscu co powinno, i proporcje się będą zgadzaly z całą bryłą

 

cytat rozmowy z klientem:

Klient: Te okno na lewej scianie sie nie zgadza, jest za waskie

Ja: Te okno jest dokladnie wg wymiarow jakie pan przyslal

Klient: ale ono wyglada za wasko, powinno byc kwadratowe.

Ja: Jest kwadratowe, tylko ta sciana jest widziana pod katem z perspektywy... dlatego odnosi sie wrazenie ze jest waskie.

Klient: To poszezcie je, chce zeby wygladalo kwadratowo

 

To tyle jesli chodzi o dokladnosc modelowania w wizkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzyspam

Ok rozumiem, nie ma "Idealnego Modelera" i dzięki za w pełni zrozumiałą propozycję Revita. Ale czy znacie może jakieś mniej znane a fajne modelery (z wytycznymi jak powyżej) i proszę nie odbiegajmy od tematu pytaniami: po co Ci to? tylko pomóżcie i zaproponujcie coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie szukasz miodu w dupie ... chyba jeszcze nie czytałem takiego lenia.

i w autocadzie można zrobić cuda wianki i w maxie wymodelować wszystko super dokładnie, jak chcesz mieć data input ze sketchupa, vertexy i poly z maxa i jeszcze coś tam z modo to kup książkę, biblia C++ i sobie taki po prostu napisz sam.

 

dżizas !

 

podejrzewam, że za dużo to się w życiu nie namodelowałeś skoro tak Ci to wolno idzie. Może wystarczy w maxie poustawiać sobie skróty i poszukać w sieci kilu skryptów ? jakby nie patrzeć to max jest w arch-viz standarDem i nie ma co rzeźbic w kupie i bawić się w converty importy przeklejanki.

 

siadaj do roboty w maxie i nie marudź, no chyba że masz projekt do oddania niedługo i szukasz po prostu wytłumaczenia przed samym sobą czemu Ci się nie chce nic robić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo zdeno, bardzo podoba mi się to co napisałeś ;)

Konkretnie i na temat.

W nowym maxie masz teraz milion i jeden nowyc opcji do modelowania i jak chcesz robić coś dokładnie to po prostu robisz to dokładnie a nie liczysz na to że soft to zrobi za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności