Skocz do zawartości

Autko 2D: pierwsze kroki w Photoshopie


Lukasz 88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkujący więc jak na razie nie umiem tworzyć własnej grafiki 3D, tylko przerabiam zdięcia. chciałbym załaczyc swoje przerobione fotki, znalazłem je w internecie i przerobiłem programem Adobe Photoshop CS4 (programu też sie dopiero uczę).

 

 

////////

zmieniono nazwę wątku, wątek został przeniesiony do odpowiedniego działu przez moderatora

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o i mirach nawet skomentowal :D

 

ciężka sprawa... poczytaj tutów i może na jakimś fotoszopowym forum to wrzuć xD albo lepiej nie... hmm ćwicz, ćwicz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że to ma być virtual tuning... ? polecam obejrzeć co to jest :) bo to co Ty tutaj pokazujesz to jest masakra jak na razie. Nałożyć kilka filtrów to każdy jeden potrafi :) photoshop ma naprawdę ogromną moc tylko trzeba ją umieć wykorzystać. Virtual Tuning jest tego przykładem. Ćwicz chłopie :) może powstanie z Ciebie drugi fli0x :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

 

po pierwsze, to forum ma zasady. Między innymi zasadę, że wrzucamy grafikę do odpowiedniego działu. Czyli grafikę 2D wrzucamy do działu 2D a nie 3D. Wątek powinien mieć też odpowiednią nazwę. Jest o tym napisane w watkach z zasadami działu. Zanim napiszesz posta powinieneś zaznajomić się z zasadami panującymi na tym forum. Tego wymaga kultura. Nie wchodzimy do czyjegoś domu i nie robimy burdelu.

 

Po drugie: przerobienie czyjegoś zdjęcia z netu, uważane jest tutaj za plagiat. Pytałeś się autora fotki o zgodę, czy tylko znowu google images?

 

Co więcej zastosowanie jednego filtra i prezentowanie tego jako swoją pracę to lekka przesada. Nie chcę być zbyt brutalny, ale naprawdę bardzo mało umiesz i miną miesiące lub nawet lata zanim zrobisz coś co będzie się nadawało na to forum, zwłaszcza do działu 2D. Jeśli chcesz dalej wrzucaj swoje filtrowane grafiki, ale ciężko nam będzie wyrazić jaką krytykę patrząc na zdjęcie potraktowane jakimś filtrem.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.,.

 

o.o

 

O,O

 

Chyba znów nie ten dział... a co do tego co wrzuciłeś... zrozumiem ten wybryk jedynie jak okaże się, że masz 10 lat i masz na imię Bartek, któremu zainstalowałem PSa, co chciał wrzucać fajofffskie obrazki na Naszą klasę... Bartek, nie to forum!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje cieszyć się, że kolega nie zaprezentował np. kolekcji forumowych sygnaturek i avków... :] Chociaż marne to pocieszenie.

Biją się we mnie dwie myśli - z jednej strony - on nie wiedział. Ktoś mu dał zły przykład, nie jego wina. Z drugiej - kto ma uczyć ludzi co jest dopuszczalne w grafice a co nie jak takie portale jest ten ?

Autorze - nie zrażaj się. Opinie które tu zaprezentowano nie odnoszą się do ciebie, a jedynie do tego czegoś co popełniłeś. Tak się nie robi i teraz będziesz to pamiętać.

Spróbuj zrobić coś całkiem samemu - np. narysuj jabłko. Może nie wyglądać efektownie, ale będzie lepiej odebrane - tu masz moje słowo.

A jeśli chcesz rozwijać się w fotomanipulacji - nie widzę przeszkód. Jest to jedna z dziedzin grafiki komputerowej, na równi praw z innymi - ale są pewne zasady których nie wolno łamać, a jedną z najważniejszych jest zachowanie praw autorskich do używanych materiałów. Nie wolno po prostu wziąć zdjęcia z google i coś na nim pozmieniać. Są zdjęcia na licencji dopuszczającej używanie ich jako materiałów na zasadzie komercyjnej lub niekomercyjnej - ale zawsze jest to w ten czy inny sposób podane. Trzeba się zapoznać z prawami, które tym rządzą... Lepiej jednak opracowywać własne zdjęcia - większa satysfakcja. A najlepiej - jak już jesteśmy w dziale 2d - coś narysować samemu.

Rysuj, czekamy ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze ze niezle zjechaliscie chlopaka ;] Ale fakt po co robic smietnik jak sie malo umie. Lepiej stanac z boku nie prowokowac i po jakims czasie sie wybic i pokazac co sie potrafi. ;]

 

Po co pisać coś co nie ma większego sensu :] Jeżeli teraz zaprezentował prace opierającą się na filtrze (foliowaniu) to czy za jakis czas wbicie na forum z podobną praca ma sens ?? Nie, dlatego lepiej teraz zacząc pytać nas forumowiczów o rady niz potem robić prace na podobnym poziomie.

 

A co do kolegi to myśle że mocna krytyka najlepszą motywacją do działania dlatego ołówek lub myszka w dłon i czas coś narysować bo to naprawde daje ogromnego kopa satysfakcji niż taka słaaaaba pracka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Photoshop to niewiarygodny program. Ma stosunkowo niewiele funkcji, a da się w nim zrobić cuda. Jeśli chcesz się zabrać za coś konkretnego zabierz się za tutoriale i z czasem samo wchodzi. Oprócz tego metodą prób i błędów testuj nowe funkcje :) Powodzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie zrażaj się początkami, to tak na początek ;), nie wszystko od razu wychodzi, ćwicz i pokazuj.

Podstawą do każdego działania jest poznanie narzędzia, usprawnienie swojej pracy poprzez zapoznanie się z jego podstawowymi "skrótami" oraz funkcjami.

Ćwicz rysunek o ile zamierzasz je rysować lub ucz się dodatkowo programu 3d, np. Blenderka ;).

 

//pozdr.

 

 

Photoshop to niewiarygodny program. Ma stosunkowo niewiele funkcji, a da się w nim zrobić cuda. ...

 

akurat z tym nie do końca się mogę zgodzić ;), Photoshop to program o bardzo wielu funkcjach ;), pracuję już na nim trochę czasu, a i tak nie udało mi się wszystkiego jeszcze ogarnąć.

 

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to weź aparat w dłoń i wyjdź z domu, sam znajdziesz to czego szukasz do obróbki, lepsze to niż szukanie u wujaszka Google, bo da ci więcej satysfakcji. Podpatrz w dziale Foto, jak ludzie robią swoje prace i ich sztuczki. Pamiętaj nie samymi filtrami Photoshop stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności