Skocz do zawartości

Golden Award: Steampunk myths and legends


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początek gratulacje Morbid .

 

 

No i trochę komentarza :)

Cytat:

Napisał Morbid Karbid

małe, szare, żyjące z przemytu i zasiłków miasteczko ze ślepym niedźwiedziem kręcącym się w kółko w betonowej dziurze...

Gwarantuję że nie jest tak źle bo wróciłem do Braniewa i mieszkam koło tej betonowej dziury z niedźwiedziem , info dla nie wtajemniczonych to jest Zoo i niedźwiedź i inne zwierzaki mają się w tej chwili nieźle :)

 

Napisał dzudzu

młodzież w tym miasteczku nie ma nic innego do roboty jak łazić między rondem a dworcem pkp, tam i z powrotem, tam i z powrotem... :P

Jest też trochę młodzieży , która interesuje się czymś więcej niż wahadłowymi spacerami :P.

 

Wspólnie ze znajomymi założyliśmy w Braniewie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki , zrzeszamy amatorów i zawodowców.

Mamy własną galerię , organizujemy coroczne plenery malarskie , wystawy i miasto daje na tą działalność pieniądze .

 

Prowadzimy kółko plastyczne dla młodzieży i rośnie kilka młodych talentów :).

Są też już wychowankowie tego koła na ASP .

 

Może to niewiele , ale to tylko taka szara mała dziura z własnym Zoo po środku :)

 

 

Od kilku lat dzięki internetowi nie ma znaczenia gdzie mieszkam , pracę mam tam gdzie mnie potrzebują , bez wyjazdów i przeprowadzek i bardzo ten stan sobie chwalę :) .

Edytowane przez zeet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbid gratulacje za konkursowe prace, co do artykułu na wp to mamy pierwszych celebrytów na forum ;) A tak poważnie to przecież w 2Darcie nr-y: styczeń i luty to wywiady z Morano i Omenem. Także nasi się rozwijają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

no nieźle, normalnie zaproszą mnie chyba do "kawa czy herbata". Prawdę mówiąc wolałbym nie wychodzić poza obszar forów, gdzie ludzie czytają ze zrozumieniem. Dzięki za wsparcie ;)

Zeet - no to super słyszeć takie rzeczy. Jak mi się zdarzy odwiedzić rodzinkę to spróbuję zajrzeć i zobaczyć na własne oczy. Niestety nadal nie ma tam komu przeznaczyć 1% z podatku.

Fajnie, że to idzie do przodu. 15-10 lat temu można było pomarzyć o jakimś wsparciu z miasta i domu kultury. A jak byłem na jakimś kółku plastycznym ro robiliśmy "wydzieranki". Poprzestałem więc na rysowaniu po zeszytach.

btw. Zoo to dla mnie nadal trauma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez takie komentarze aż wstyd czasem być Polakiem. Na szczęście wiem jakiego pokroju ludzie to piszą, smutne tylko to że niektórzy z nich są niestety inteligentni. Nie ma się oczywiście czym przejmować - maziaj dalej, łap skilla i patrz na szare buractwo z góry.

 

P.S: Gratuluję oczywiście=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Polska, zawsze tak będzie... najważniejsze, że jesteś na podium, gratuluję! Naprawdę się cieszę. Z takimi umiejętnościami "[..]zawojujesz całą ziemię, całą ziemię, CAŁY ŚWIAT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

szczerze powiedziawszy to myslalem ze za kopiowanie stylu (bardzo profesjonalne ofkoz:) zdobedziesz wyroznienie i nic wiecej. A tu prosze drugie miejsce - tłumacze to sobie faktem iz zasluzyles na nagrode (bo taka prawda), ale bardziej jako caloksztalt tworczosci hehe. anyway, never mind Gratuluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to myslalem ze za kopiowanie stylu (bardzo profesjonalne ofkoz:) zdobedziesz wyroznienie i nic wiecej.

Ale chyba takie było założenie konkursu: "Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzenie prac w stylu polskiego surrealisty Jacka Yerki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobi87

Praca super 5/5 gratuluje talentu.

 

Mam tylko jedno pytanie ten robot potwór psuje ten dworzec czemu ci ludzie tam jeszcze stoją;) nie powinni ociekać:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bo przecież digital painting powstaje przez wpisywanie na komputerze poleceń opisujących scenę, a styl rysowania kalibruje się paroma suwakami :)

 

Jeśli nie poumieramy młodo, to jeszcze doczekamy takich programów. Mam komputer od 8 roku życia, od tego czasu postęp jaki dokonała grafika komputerowa jest doslownie oszołamiający. Równie oszołamający postęp (?) zrobiły gusta ludzkie (szczególnie tej młodszej części widowni)... Kiedy wchodzę na wizki wyglądające dla mnie jak fotografie i czytam pod nimi dziesiątki kwękań i kapryszeń, oglądam recenzje gier które mnie osobiście rozkładają na łopaki grafiką - a po opiniach możnaby wywnioskować coś wręcz przeciwnego - to, Bóg mi świadkiem, czuje się jakbym urwał się z jakiegoś sympatycznego drzewka, na którym wisiały zdobne bombki.

Może tak należy traktować te niezbyt pochlebne wpisy na WP ? Współczesna młodzież jest niesamowicie rozpasana przez komercyjne media karmiące je co prawda pop-kulturową papką, ale często papką o najwyższej warsztatowej próbie. Nic dziwnego, że ktoś przyzwyczajony do najlepszych graficznych frykasów z czasem tępieje na piękno pokazywanego mu obrazu, w dodatku robi się zbyt leniwy na to by próbować zrozumieć coś choć trochę odchodzącego w przedstawieniu od oczywistości i trywialności...

 

EDIT: Ech, gdzie moje maniery... Gratuluję drugiego miejsca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pogratulowac swietnych prac - zwlaszcza tej Yerkowej. Bardzo podoba mi się sposób nasycenia i czystości kolorow w Twoich pracach (np. Yerkowej i koncepcji dla Wrocławia). Czy możesz zdradzić z jakiego korzystasz monitora - o ile ma to znaczenie przy tworzeniu tego typu prac?

 

Korzystając z okazji - widziałem jakiś czas temu te prace Wrocławia i murzę przyznać ze mnie rozwalają: pomysł, kadr/ podział brył, kolor,światło - Myślałem ze w przypadku tej "szuflandi" na pewno użyłeś 3d a tu prosze - sam PS (!). Fajnie by było zobaczyć coś takiego w realu - no przynajmniej ja bym chciał :) Czy jest szansa na jakiś mały "making of ..." lub namiary tutków, które poleciłbyś/uważasz że są godne uwagi?

jeszcze raz gratulacje

Edytowane przez invader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki wszystkim.

Jakiś czas temu słyszałem jak pewien prowadzący z Gańskiej ASP nazywał grafikę komputerową "haftem krzyżykowym". Dość dowcipne, ale widać jak to jest deprecjonowane. Osobiście się nie przejmuję, bo nigdy nie aspirowałem do bycia Artystą. Chciałbym po prostu fajnie malować :) A komputer mi to umożliwia najmniejszym nakładem pracy.

invader: dzięki. Oczywiście monitor ma znaczenie. Nie wyobrażam sobie na pracy z monitorem zakupionym w TESCO. Do tej pory używałem kineskopowego Samsunga959nf, z którego byłem bardzo zadowolony. Niestety się wyeksploatował i zainwestowałem w EIZO, który jednak pechowo nadaje się na półkę w TESCO. Mam nadzieję, że panowie inżynierowie uznają moje roszczenia.

Na making ofa tych rzeczy z expo marne szanse. Zresztą nie widzę sensu, bo po co komuś tłumaczyć jak to zrobić w PS, jak łatwiej jest odpalić jakiś program 3D i zrobić to szybciej i łatwiej. A z tematu tutoriali w ogóle jakoś wypadłem i też nie doradzę nic konkretnego. W tej kwestii odsyłam do kolegi Omena :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Color Edge CE210W - lewa krawędź matrycy mocniej świeci. Daje to efekt widocznego gradientu na wypełnionym jednolitym kolorem ekranie. Poza tym skwierczy jak zepsute gniazdko elektryczne kiedy jest wyłączony. Moim zdaniem pechowy egzemplarz, ale zobaczymy jakie normy ma EIZO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz,

Podejrzewam ze studentowi słuchającemu z pokorą słów wspomnianego mistrza z ASP po ukończeniu tego reliktu pozostaje "haft analogowy" lub przerysowywanie majtek w Corelu w jednej z lokalnych odzieżówek - więc chyba faktycznie nie ma się czym przejmować i robić swoje.

Co do monitora ciekawe kiedy Tesco zacznie sprzedawać własne monitory graficzne, w końcu sprzedają już tyle produktów innych firm pod swoja banderą :) A tak na serio Twoj wybór tylko mnie utwierdza w przekonaniu ze jednak warto się wyżyłować na porządny wyświetlacz, sam miałem kilka wtop dtp, które dałoby się uniknąć gdybym miał porządniejszy sprzęt.

Czasami wada narzędzia jest atutem - bo dodaje coś wyjątkowego :) z drugiej strony taka wadę to chyba powinni uznać bez mruczenia w serwisie.

Co do tutków, making of ' ów itp nie chciałem poprzednio zamęczać :) Zastanawiają mnie po prostu jak powstają niektóre efekty np. bliki w tego typu pracach itp. Jeśli nic Ci od razu nie przyszło wartościowego do głowy - spoko sam poszukam w końcu to na tym polega :)

pozdr

Edytowane przez invader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności