Jump to content
Morbid Karbid

Golden Award: Steampunk myths and legends

Recommended Posts

Hej,

trochę po czasie umieszczam ilustracje wykonane na

CGChallenge: Steampunk myths and legends

oraz NVART:Surreal in the style of Jacek Yerka.

Oba konkursy były prowadzone przez CGSociety w podobnym czasie. Trochę się zmasakrowałem malując to głównie po nocach. W najbliższym czasie raczej nie dałbym rady powtórzyć takiego maratonu.

Jeśli chodzi o pracę Yerkową - na początku był entuzjazm, bo bardzo lubię jego obrazy, ale potem zwątpiłem w sens bezpośredniego kopiowania stylu mistrza. Niemniej jednak skończyłem to jakimś cudem, a wyniki konkursu powinny być lada moment.

Titanomachy: fall of the Hyperion

titanomachy_l.jpg

A hunger after a thousand year nap

hunger_l.jpg

• Like 1
  • Confused 1

super ... pod moje gusta pierwszy jednak bardziej... moze dlatego ze w drugim ta kamienna twarz juz nie jest taka "bajkowa" jak reszta albo w druga strone

też pierwszy ,ale raczej dlatego że motyw miasta mi się troszke opatrzył:)

ogólnie super;)

pzdr

Mnie mimo wszystko bardziej podoba się drugi, ale oba są fajne. Jest coś w tym co napisał bloody - jest jakaś minimalna różnica w wykonaniu poszczególnych elementów, mimo tego wolę obrazki w tym stylu. Przez to że tego typu grafika jest trochę mniej oczywista w przekazie pozostawia nieco większe pole do interpretacji.

Guest piofoks

pierwszy świetny ,,,, przestrzeń i klimat ,,, ogólnie dużo się w nim dzieje

Obydwa są piękne. Gratz :) Masz ten drugi w wiekszej rozdziałce? Bedzie nowa tapeta.

No poprostu coś pięknego ten pierwszy szczególnie dolna część pracy - ta lokomotywa i opływający ją ludzie, którzy dodatkowo "rozpływają" się w parze ahhh...piękne :).

no cóż...

0,0...

aczkolwiek jakos drugi mi bardziej siadł... przerażasz mnie...

Ktos juz byl kiedys na tyle uprzejmy zeby rzucic na forum linkiem do wynikow tego steampunkowego CGChallenge'a, pamietam ze ogromne wrazenie zrobila na mnie Twoja praca i przesledzilem dokladnie progres jej wykonywania :) Gratulacje, fajnie ze mamy taki towar eksportowy ;>

Steampunkowa praca zrywa czapy z glow, druga mimo iz nie taka spectacular to robi rownie dobre wrazenie, fajnie operujesz roznymi stylami :)

dzięki za uznanie:)

taaaa, miażdżę suty taboretem...

Taka umiejętność zmiany stylów niby jest bardzo użyteczna w pracy zawodowej, ale równie dobrze, ktoś mógłby zarzucić, że nie mam go wcale. Cóż, zobaczymy co będzie za parę lat.

itam, to lipny zarzut by był, zwykle propagowany przez osoby które zwyczajnie nie potrafią. Zawsze uważałem że styl to tylko takie ubranko i nosi się różne zależnie od pogody i nastroju. Twoje prace są charakterystyczne i to jest ten styl właściwy. A to że potrafisz działać w różnych stylizacjach na różne potrzeby to świetny dar i bardzo nieczęsty.

Pracki już widziałem na CGTalku, cóż tu można powiedzieć? Świetne - i nie zgadzam się z komentarzem jednego z jury - że niby tej 'kruszynki' nie widać na obrazku i trzeba się skupić żeby zobaczyć.

A co do stylu... prawda jest taka, że powyżej 5~7 roku życia jedyne co robimy to powielamy i naśladujemy - a pojęcie 'własnego stylu' - jest tylko i wyłącznie średnią z tego, z czego bierzemy przykład i inspirację - i niczym więcej. Nie będę tu wnikał, bo do off topu mam duże predyspozycje - ale tak już po prostu jest :)

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy