Jump to content
Kirian

Zbrush4-news

Recommended Posts

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?t=077864

R3 powinno być dostępne już dzisiaj.

Bałem się że zatrważająca ilość pędzi nie zmaleje a jest jeszcze gorzej. Lol. Za to teraz mamy wyszukiwarkę dlatego dzieci uczmy się wszystkich nazw na pamięć. Turbo-Planar-Almost-Medium-Cut-Path. ;)

Na szczęście wszystkie pluginy mają już działać.

Czekam na maila.

Fajnie,mam nadzieję że te kropkowane brushe też poprawili.Te polish brushe zapowiadaja się ciekawie-ale zobaczymy:)

Musze przyznac ze MEGA mnie zaskoczyla ilosc zmian i nowosci :O

Szkoda gadac - jaram sie. Patrzac na to boje cie pomyslec co bedzie w Z4 :D. Ale co zabawniejsze - GoZ na PC wciaz niet, prawda? Ci geniusze pracuja w takim chaosie ze chyba sami juz nie wiedza co i kiedy zapowiedzieli.

No faktycznie o GOZ ani słowa:D.Mi się wydaje że to pierwsze wydanie 3.5 to tak na łapu capu zrobili,obiecali Z4 -nie wyszło na czas i się ratowali na szybko "poskładanym" 3.5,całe szczęscie że poprawiają:).O spauzowałem filmik i pisało "Added brush control for faster or slower sampling"-chyba już nie będzie kropkujących brushy:)

Edited by mafida

Zapowiada sie super. Ciekawe co czuja uzytkownicy Maca , hihi.

Ciekawe czy ktos kiedys trzasnie porzadne auto przy pomocy ZBrusha.

Uzytkownicy Maca moga sie jedynie macac ;P

Paint Poly Groups, OMFG YEAH!

Mozliwosci SUbTools, FUCK YEAH!

Mirror, WTFOMGFTW1!!11one!!

Edited by Reanimator

hmmm puki co jest znacznie lepiej niz czyste 3.5/3.5_RC2 ...

dam mu szanse na jakis czas, jak beda bledy napisze:)

Może ktoś napisać jak ze stabilnością? R2 na moim kompie wykaszaniało się na dosyć podstawowych operacjach jeśli miałem dużo poly. W 3.1 te same rzeczy śmigały na równie skomplikowanych modelach.

Nie bawilem sie duzo, ale mi nic zlego snie nie dzilo przy 8 mln. Gladko , szybko, stabilnie.

Noo taa... a pędzelki jak kropkowały przy szybkim pociągnięciu tak kropkują:D

Noo taa... a pędzelki jak kropkowały przy szybkim pociągnięciu tak kropkują:D

No to ładny zonk, a już miałem nadzieje czytając napisy podczas prezentacji ficzersów. :mad:

A mnie nic nie kropkuje... Pewnie znowu mam specjalna wersje. Dolacze ja do moich specjalnych wersji: Visty z ktora mam zero problemow oraz Photoshopa CS4 ktory smiga jak szalony.

Kropkuje,kropkuje tylko trzeba szybko machać,najlepiej widac na dam standard brush...Naszczęście rozwiązanie z 3.5r2 dalej działa.Viste i photoshopa też mam specjalne wersje:p

O znalazłem suwak z napisem Trails,trochę pomaga na kropkowanie:)

Edited by mafida

kropkuje chyba tylko na slabych kompach albo na gigantycznych siatkach, nie wiecie jak to z tym jesdt ?

Kropkuje tak samo na gęstych i rzadkich siatkach.Nie wiem czy na słabych kompach -u mnie c2duo 2.66/8GB ram.To nie kwestia wydajności tylko brushe inaczej działają w 3.5 -na obrazku widać że w 3.1(130 ileś tys poly) kropki w damstandard są tak jakby połączone ze sobą.W 3.5r3(95 tys poly) brak efektu połączenia kropek-coś jak spacing brusha w photoshopie.Po zastosowaniu tricku z lazy mouse w 3.5 rysuje płynniej niż w 3.1 nawet na modelach po 20 mln poly-wydajniej niż 3.1...

Pozdr:)

TRICKU? Toz to najnormalniejsza w swiecie opcja jest...

Przy okazji - nowa opcyjka equalize surface area ladnie mi podzielila ponaciagana siatke i nie musze sie jeszcze babrac w retopo tylko moge pociagnac sculpt dalej dzieki jednemu klikniecu...

Zaraz zerkne jak sie sprawuje remesh..

TRICKU? Toz to najnormalniejsza w swiecie opcja jest...

O kurde Nezumi dzięki ja myślałem że nienormalna:DJeśli muszę używać tej normalnej opcji do obchodzenia problemów kombinując z ustawieniami żeby działało tak jak powinno(przynajmniej dla mnie) to mogę sobie te kombinacje(a nie opcję)nazwać trick'iem:p

Jak już wcześniej napisałem nowa opcja Trails w opcjach brusha rozwiązuje problem-przynajmniej z damstandard(reszty mi się nie chciało sprawdzać),da się ustawić tak żeby działał mniej więcej jak w 3.1

Pozdro:)

Spoko. Ciesze sie twoim szczesciem, ze juz teraz tez ci dziala jak reszcie swiata :D (dooobra no - zlosliwostka taka na Swieto Dziekczynienia ;))

[edit]

Mialem problem z remeshem ale juz wszystko pasuje.

Edited by Nezumi

Działa jak reszcie świata? Nezumi być może jeszcze nie miałeś okazji tego odczuć ale to o czym pisze mafida na prawdę denerwuje i u Ciebie też jest ten błąd.

Tomala - ale jaki blad? W takim razie w photoshopie spacing to tez jest blad? Jak cie denerwuje to wlaczasz lazy mouse i juz wszystko masz tak jak potrzebujesz. Szukacie dziury w calym ;) Ja jak modeluje to nie macham piorkiem jak przy rysowaniu wiec nie mam tego problemu.

Osobiscie patrze zawsze na mistrzow, ktorzy na Zbrush central nie raz i nie dwa pokazali juz cuda na patyku. Jesli oni nie narzekaja to znaczy ze to ja robie cos zle a nie ze "jest blad, buuuuu!". A na temat tego "kropkowania" Aurick wypowiedzial sie juz dobrych kilka razy...

Akurat auricka wypowiedzi mam w d*** bo gość już nie raz udowodnił że nie jest obiektywny mówiąc delikatnie. Mistrzowie o których piszesz są od tego żeby chwalić zbrusha. Mafida wcale od takich mistrzów nie odbiega(mówię o skillu), Kirian też na to narzekał i parę innych osób bo to po prostu przeszkadza ludziom którzy przywykli do działania brusha z 3.1.

A samo lazy mouse błędu nie naprawia tylko trzeba dodatkowo w nim dwie rzeczy ustawić które sprawiają że już nie działa jak normalne lazy mouse tylko zwykły brush bez kropkowania. Jak chcesz mieć mormalne lazy mouse to znowu musisz zmieniać ustawienia. A o kropkowaniu nie tylko my tutaj mówimy ale ludzie na zbc też. Jakoś wcześniej nikt nie pisał że brush działa gówniano bo nie kropkuje więc po co było to zmieniać?

Przy niemal wszystkich brushach by mi to wcale nie przeszkadzało ale właśnie dam_standard działa przez to tragicznie.

Za kazda nowa wersja jak cos zmienia to przez pierwsze 2 miesiace ten i ow placze ze nie jest tak jak bylo wczesniej. Co to sie ludziska naplakali nad smoothem jak wyszedl Z3 to do poznej starosci bede pamietal :D. Potem to cichnie wszystko, ludzie sie przyzwyczajaja. To jakas moda tak plakusiac, ze trzeba suwaczkem cos pod siebie dopasowac? Uo matko boska - toz to praca ponad sily..

Rick Baker starszy gosc, kilka oskarow na koncie ma, na rzezbie zeby zjadl - i nie slysze nigdy zeby narzekal. Robi swoje - ma narzedzie i wykorzystuje je z niemalym sukcesem. Sebastien Legrain modelowal hard surface'y w 3.1 doskonalac swoja technike, podczas gdy masa innych osob wciaz oplakiwala nowego smootha i skupiala sie na bzdetach.

Nie mowie ze Zbrush nie ma wad - jakies tam pewnie ma, jak wszystko. Ale juz mi sie rzygac chce z tym samym w kolko. Kropkuje i kropkuje. Przesun trails i juz nie kropkuje.

Pomysl jakby zabraklo dam_standard w ogole - to juz by sie nic nie dalo zrobic w zbrushu...

-------------------------

Ale generalnie - kazdy ma jakies swoje podejscie. Masz rozwiazanie problemu i jest git. Ide cos poszkicowac.

Edited by Nezumi